خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

کانال اسپیرال گالوانیزه

کانال اسپیرالکانال اسپیرال گالوانیزه
امروزه به دلایلی مانند نصب ساده و نمای زیبا و مدرن استحکام و دوام بالا ، تلفات انرژی پایین، افت فشارهوای کمتر نسبت به کانالهای چهارگوش، بالا رفتن سرعت تولید و تحویل به علت اتصالات متداول، انبار کانال ها و قابلیت پیش تولید و ارائه خدمات مناسب به مشتریان، تقاضا برای استفاده از کانال اسپیرال PSB بسیار افزایش یافته است.از این رو شرکت پیشگام سپهرPSB برای دستیابی به کیفیت و دقت منطبق بر استاندارد های معتبر ساخت ،طراحی و ساخت قطعات، از نرم افزارهای مربوطه و ماشین آلات مدرن بهره گرفته است.تا بهترین خدمات را در کوتاهترین زمان به مشتریان ارائه دهد.

کاربردهای کانال اسپیرال

کانال های اسپیرال در کاربردهای تجاری، صنعتی، شیمی و زیر زمینی مورد استفاده قرار می گیرند. انطباق پذیری کانال های اسپیرال منجر به استفاده از آن در رنج وسیعی از کاربردها می گردد. 

کانال اسپیرال گالوانیزه برای سیستم های HVAC  مورد استفاده می باشد.کانال اسپیرال می تواند در بسیاری از کاربری ها از جمله ساختمان های مسکونی و اداری، رستوران ها، کافی شاپ ها، مساجد، سالن های ورزشی، درمانگاه ها و بیمارستان ها،باشگاه های ورزشی، استادیوم ها، مدارس و دانشگاه ها، فروشگاهها و مراکز خرید، آشپزخانه های صنعتی، ساختمان های اداری و انبارها، مراکز تفریحی، مراکز عمومی مانند سرویس های بهداشتی وبسیاری دیگرمورد استفاده قرار گیرد.

همچنین توانایی کانال اسپیرال در انتقال فشار مثبت و منفی منجر به استفاده وسیع آن در کاربردهای صنعتی  همچون سیستم های تهویه در سوله های صنعتی، حذف بخار های شیمیایی ودیگر سموم زیست محیطی، حذف محصولات جانبی تولید مانند خاک اره و تراشه های چوب و انتقال مواد از سیلوها و کامیون ها گشته است.


نحوه ساخت کانال اسپیرال

نحوه ساخت کانال اسپیرال پروسه ای ساده اما کاربردی و خاص را شامل می شود. به طور کلی می توان اینگونه بیان نمود که در طی ساخت و تولید کانال گرد اسپیرال، ورق های فلزی که کانال ها از آن ساخته می شود؛ به دور یک محور دورانی گرد، پیچیده می شود. در طی این حرکت دورانی، درز های عرضی بر روی کانال ایجاد می گردد که از یک سو موجب افزایش استحکام و مقاومت کانل می گردد و از سوی دیگر می توان اینطور بیان نمود که کانال اسپیرال در محل درزها دارای آب بندی مناسبی می گردد.


مشخصات فنی کانال اسپیرال

•    ضخامت کاربردی 0.5 الی 2 میلیمتر

•    طول استاندارد 10 فوت (3 متر) می باشد مگر به در خواست مشتری در طول دلخواه

•    این محصول در قطرهای  4 الی 80 اینچ قابل تولید می باشد قطرهای این کانال به سانتیمتر عبارتند از 10 - 12 - 15 - 18 - 20 - 22.5 - 25 - 30 - 35 - 40 - 45 - 50 - 55 - 60 - 65 - 70 - 75 - 80 - 90 - 100 - 110 - 120 - 140 - 160 - 180 - 200

•    کانالهای تولیدی از جنس ورق فولادی گالوانیزه می باشند. تولید کانال اسپیرال از سایر فلزات (استیل، آلومینیوم... ) مقدور است.

•    ایجاد neck در نوار موجب استحکام بیشتر کانال شده که در جمیع قطرها قابل اجراست.

•    کانالها آب بندی کامل می باشند.

•    مقاوم در بازه دمای 30- الی 250+ درجه سانتیگراد


لوله اسپیرال چیست؟
برای پاسخ به این سوال علاوه بر اینکه این محصول نام دیگر همان کانال اسپیرال است، در ابتدا می بایست با شیوه ساخت این محصول آشنا شویم. به طور کلی لوله اسپیرال هوا از پیچاندن ورق های فلزی حول یک محور دورانی ایجاد می گردد. در این میان بر روی لوله اسپیرال درزهای عرضی ایجاد می گردد که همین درزها موجب آب بندی و افزایش استحکام لوله می گردد.
همچنین در پاسخ به پرسش لوله اسپیرال چیست می توان به زمینه های مختلف کاربرد آن در صنایع مختلف اشاره نمود که بیشتر برای انتقال و جابجایی هوا در انواع سیستم های هوارسان و سیستم های تهویه مطبوع کاربرد دارد.

ساختار کانال اسپیرال
کانال های اسپیرال از نوارهای فولادی که حول یک قالب فلزی سخت بطور مارپیچ  پیچیده شده و به یکدیگر متصل می گردند تشکیل یافته است.ساختار 4 لایه در محل اتصال، باعث تقویت دراین مکان می گردد. کانال اسپیرال دارای سطح صاف داخلی برای کاهش اصطکاک و خط اتصال برجسته (دنده دار) در تمام سطح خارجی کانال می باشد.
قطعات کانال بوسیله فلنج ها و کلمپ ها به یکدیگر متصل می گردند. به کمک کانال اسپیرال کار کانال کشی بسیار سریع انجام پذیر می باشد. کانال اسپیرال درواقع یک کانال انتقال هوای گرد می باشد که امروزه  جهت جابه جایی هوا در فضاهای مختلف بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، از کانال اسپیرال جهت تامین تهویه مطبوع انواع فضاها با کاربری های متفاوت می توان استفاده نمود.
کانال های اسپیرال شرکت پیشگام سپهرPSB در طول های 5/0 تا 6 متر قابل تولید هستند که طول استاندارد شاخه ها 3 متر می باشند،همچنین کانال های اسپیرال PSB از قطر 100 تا 2500 میلیمتر با استفاده از نوار گالوانیزه، آلومینیوم و یا استنلس استیل قابل تولید هستند. این کانال ها را می توان با ضخامت های 0.6 ، 0.8 و 1 میلیمتر و یا به صورت سفارشی با ضخامت های بالاتر، با توجه به پروژه مورد نظر تولید نمود.  بازده دمای کاری کانال های اسپیرال از C°250+ ~ C°20 –  می باشد.                                 
نحوه ساخت کانال اسپیرال PSB به گونه ای می باشد که ورقی که با آن کانال تولید می گردد، به صورت Spiral Seam حول محور کانال گرد می چرخد و از بیرون برجستگی روی کانال به وجود می آورد که خود باعث استحکام بیشتر نسبت به کانال های گرد معمولی با درز طولی و ضخامت مشابه می باشد.
سطح کانال اسپیرال با اینکه از بیرون دارای برجستگی می باشد، از داخل کاملا صاف بوده و هیچ گونه افت فشاری در طول مسیر حرکت هوا و یا سیال دیگر به وجود نمی آورد.
وجود Spira Seam  در کانال های اسپیرال PSB موجب ایجاد استحکام بسیار بالا در کانال می گردد و با ایجاد هوابندی مناسب میزان نشتی کانال را به حداقل می رساند. برای افزایش استحکام می توان برجستگی هایی درمحیط کانال اضافه نمود.(کانال اسپیرال رخ دار) در نتیجه می توان کانال را سبک تر، ارزان تر و با ضخامت کمتر نسبت به کانال گرد با درز طولی و یا کانال چهارگوش معادل، تولید نمود. 

مزایای استفاده از کانال های اسپیرال
مزایای کانال های اسپیرال سبب گسترش روزافزون استفاده ار آن در ساختمان ها، کارخانجات، ورزشگاهها، مراکز عمومی، راه سازی و پل سازی و هم چنین در طراحی دکوراسیون داخلی گردیده است.

-  به دلیل اتصالات متداول، انبار کانال ها و قابلیت پیش تولید، زمان تحویل به حداقل رسیده است. 
- به دلیل کمتر بودن سطح جانبی نسبت به کانال چهارگوش دارای اتلاف انرژی کمتری می باشد.
- بر اساس نوع کاربرد از ورق گالوانیزه، آلومینیوم یا استیل ساخته می شوند.
- نسبت به کانال های گرد با درز طولی دارای استحکام بالاتری می باشد. 
-نسبت به کانال چهارگوش صدا و افت فشار کمتری ایجاد می کند.
- نمای زیبا و مدرن برای محیط هایی با طراحی اکسپوز
- تقسیم صحیح هوا و ایجاد جریان یکنواخت
- نیاز کمتر به ساپورت و فلنج
- تولید و نصب سریع و آسان 
- سهولت درعایقکاری
- بدون نشتی هواانواع اتصالات سیستم کانال اسپیرال
برای تغییر مسیر در شبکه کانال ، تبدیل مقطع کانال و تقسیم هوا،از اتصالات استفاده می شود. برای اتصال مناسب و آسان قطعات به یکدیگر ، با در نظر گرفتن تلرانس دقیق ، ساخت اتصالات صورت می پذیرد. اتصالات سیستم کانال کشی اسپیرال در سه نوع فلنجی ، گسکت دار و داخل کانالی و بر اساس سفارش مشتری از ورق استیل ، آلومینیوم و یا گالوانیزه تولید می گردند.

گسکت:
شرکت پیشگام سپهرPSB در راستای تجربه ی فراوانی که با بهره گیری از فناوری روز اروپا، در زمینه طراحی و ساخت قطعات سیستم های انتقال هوا دارد، سیستم کانال کشی پوش – فیت را ارائه می نماید. سیستم کانال کشی پوش – فیت متشکل است از کانال های اسپیرال و اتصالات مجهز به گسکت های هوابند از جنس EPDM  که ضمن افزایش کیفیت و سهولت در نصب ، با هوابند کردن محل اتصال قطعات، موجب افزایش بهره وری سیستم و صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد. گسکت هوابند، از نوار لاستیکی EPDM تشکیل شده که در برابر اشعه ماورابنفش از خود مقاومت نشان داده و در بازه دمایی -30°C تا +100 °C نوسانات دما روی آن بی تأثیر است. در قسمت های انتهایی اتصالات شیاری تعبیه شده که گسکت ها در آن قسمت قرار میگیرند و هنگام اتصال به داخل کانال، درز محل اتصال به طور کامل توسط پروفیل لاستیکی پر می شود.حالات مختلف اتصال قطعات
بین دو کانال مستقیم توسط رابط نر  بین کانال و اتصالات که اتصال در داخل کانال صورت می گیرد                                                                         بین دو اتصال توسط رابط مادهمزایای سیستم کانال کشی پوش – فیت
•  در بازه فشار کاری -5000 Pa تا +3000 Paسیستم هوابند می باشد
• در فضاهایی که غیر قابل دسترس می باشند و در روش های معمول اتصال مانند اتصال با فلنج امکان هوابند کردن آن ها وجود ندارد،درزهای اتصال امکان هوابند شدن را دارند
• برآوردن شرایط کلاس 3 نشتی SMACNA  
• در هنگام نصب بدون آنکه هوابند بودن سیستم مشکلی به وجود آورد،امکان چرخش و تنظیم دقیق اتصال قطعات را فراهم می آورد
• درزهای اتصال در شرایط کاری مداوم در برابر نوسانات دما در بازه دمایی -30°C تا +100°C  از خود مقاومت نشان می دهند
• با همه شرایط آب و هوایی سازگار می باشد
•  در برابر اشعه UV مقاوم می باشد
 • نصب سریع و آسانانواع اتصالات عبارت اند از:
رابط ، سه راه شلواره مستقیم ، زانو 90 درجه ، زانو 45 درجه ، سه راه 90 درجه ، سه راه 45 درجه ، سه راه تبدیل 90 درجه ، سه راه تبدیل 45 درجه ، سه راه شلواره 90 درجه ، سه راه شلواره 45 درجه ، تبدیل گرد به گرد ، تبدیل چهارگوش به گرد ، فلنج ، بست ساپورت ، ساپورت کامل ، کلاهک آلمانی ، درپوش ، چهارراه 90 درجه ، چهار راه 45 درجه ، چهار راه تبدیل 90 درجه ، چهار راه تبدیل 45 درجه ، زانو s ، زانو چپقی ، سه راه TC ، سه راه با انشعاب چهارگوش
برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه اتصالات و تبدیل های کانال اسپیرال مراجعه نمایید.


 

مزایا

- ایجاد افت فشار کمتر نسبت به کانال های چهارگوش

- انتقال و تقسیم صحیح هوا

-  استفاده کمتر از ساپورت ها و فلنچ ها

-  زیبایی و استحکام

-  استفاده از جنس آلومینیم برای مناطق مرطوب

-  استفاده از جنس استیل برای محیط های بهداشتی

- از دیگر مزایای این سیستم قابلیت پیش ساخته شدن و انبار کردن کانال ها و اتصالات متداول می باشد که تحویل کالا به مشتری را سرعت بخشیده است.


امروزه نسل جدیدی از کانال گرد با نام کانال اسپیرال ، با ویژگیهای بارزی عرضه شده است که علاوه بر تولید و استوک جمیع سایزها در طول و قطر دلخواه ، دارای مقاومت بسیار بالا می باشد. تکنولوژی ساخت کانالهای اسپیرال، متکی بر دوخت و پرس مارپیچی لبه های نوار فلزی است که طی پروسه رولفرم به صورت نر و ماده در آمده باشد.
چهار لبه فرم گرفته و پرس شده که به طور مارپیچ بر سطح خارجی کانال ایجاد می شود موجب مقاومت و استحکام بی نظیر کانال اسپیرال می شود
سرعت تولید، مقاومت بالا، شرایط نصب آسان، تحمل فشار و سرعت بالای جریان موجب کاربرد روز افزون کانال های اسپیرال شده است. من جمله در سیستمهای تهویه مطبوع، تخلیه بخارات و گازهای زیان آور و نیزجابجایی پودر و دانه و غلات و صدها کاربرد دیگر.
لوله های اسپیرال ساده در سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی( تاسیسات ) جهت انتقال هوا و گرد و غبار همچنین انتقال مواد زائد و شوتینگ زباله مورد استفاده قرار می‌گیرد. ضمنا با توجه به وزن سبک ، ضخامت کمتر و مقاوم بودن در برابر شکنندگی جایگزین مناسبی برای لوله های دودکش سیمانی در ساختمان‌ها می‌باشد به‌طوریکه مورد تایید سازمان نظام مهندسی ساختمان قرار گرفته است.
کانال های اسپیرال در تاسیسات انبوه سازی ها، کارخانه ها ، مراکز اداری - تجاری، سوله‌ها ، تونلها ، فرودگاها، پایانه های مسافربری مورد استفاده قرار می گیرد.
انواع اتصالات این کانالها شامل سه راهی ، زانو ها ، تبدیل، چهار راه ها ، بست ها ، شلواره ها ، دمپر ، هود و غیره می باشد. این شرکت قابلییت تولید این لوله همراه با عایق های حرارتی را نیز دارد.
بخش دیگری از این لوله‌ها در شکل استوانه‌ای و اووال(بیضی شکل) به‌عنوان غلاف (duct) مخصوص عملیات تنیدگی (post-tensioning) در انواع سازه‌های بتنی پل‌ها ،پارکینگ‌های طبقاتی،آپارتمان سازی ومخازن بتنی مورد استفاده قرار می گیرند.
لوله های اسپیرال مشبک جهت استفاده در انواع فیلتر های سوخت رسانی، تصفیه گاز، روغن، گازوئیل، در صنایع خودروسازی و پالایشگاهی و نیروگاهی می‌باشد.


مقایسه کانال اسپیرال با کانال های چهارگوش سنتی

- ظاهر کانال اسپیرال گالوانیزه جذاب بوده و اغلب توسط معماران بدلیل خواط زیبایی شناختی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند.کانال های اسپیرال رنگ شده می توانند درفضاهای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار گیرند.

- ویژگی های منحصر به فرد کانال اسپیرال می تواند هزینه های نصب را کاهش دهد

- راحتی نصب بواسطه ساختار گرد

- اتصالات به سرعت و به راحتی ساخته شده و به آسانی آب بندی می شوند.

- کانال های اسپیرال هزینه های عملیاتی را کاهش میدهند

- نشت هوای کم، جریان هوای بهینه

- ویژگی ها و افت فشار پایین اجازه می دهد که تجهیزات جابجایی هوا کوچکتر و کارامدتر باشند.

- کانال های اسپیرال از نوارهای فولادی در هر قطری تولید و ساخته می شوند. 

- سطح داخلی صاف کانال اسپیرال، گرد و غبار کمتری را نگه داشته و براحتی تمیز می شود.

- لوازم جانبی متعدد

- اتصالات و تبدیلات هوا، بطور کارآمدی نیازهای توزیع پیچیده هوارا برطرف کرده و زمان وهزینه نصب را کاهش می دهد.

- قطعات استاندارد برای هر نوع کاربردی مانند سه راهی ها، زانویی ها، شلواره ها، تبدیل های گرد به گرد،تبدیل های چهارگوش به گرد، سه راه تبدیل ها، هود ها، کلاهک ها، رابط ها، فلنج ها، ساپورت ها، ساپورت های کامل، سه راه شلواره ها، درپوش ها، زانوی تبدیل و...

- قطعات سفارشی را می توان برای هر هدف و کاربردی ارایه نمود.

- قابل ساخت با بسیاری از مواد همچون گالوانیزه، آلومینیوم،استنلس استیل و مس


اجرت ساخت و نصب کانال

با توجه به مکانیزه شدن سیستم های ساخت و تولید کانال های هوا، باید بیان نمود که اجرت ساخت و نصب کانال های هوا دیگر مانند زمان های گذشته محاسبه نمی گردد. امروزه با پیشرفت علم و گسترش روز افزون تکنولوژی از ماشین آلات و تجهیزات مدرن و به روزی جهت ساخت کانال های هوا استفاده می شود که همین امر موجب می شود تا تعداد بسیار زیادی از انواع متفاوت و مختلف کانال ها را بتوان در کوتاهترین زمان تولید و به بازار مصرف ارائه نمود.

اما در حالت کلی می توان بیان داشت که اجرت ساخت و نصب کانال هوا با توجه به پارامتر های متفاوتی از جمله جنس، نوع، سایز و شرایط نصب کانال و ... تعیین می گردد.


کانال های اسپیرال عایق شده

کانال های دوجداره اسپیرال که هر دوعایق حرارتی و صوتی را دارا می باشند باعث کم شدن سروصدا در هر سیستم توزیع هوا می گردند.

این محصول دو جداره شامل 2 لایه کانال اسپیرال بیرونی و درونی است که بین آنها عایق پشم شیشه قرار دارد که باعث کاهش سروصدا و صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد.

بدلیل ساختار قوی فوق العاده کانال اسپیرال، سیستم کانال نیاز به اتصالات و ساپورت های کمتری دارد.در سیستم های تهویه فشار بالا و برای سیستم های توزیع زیرزمینی و روزمینی مانند تهویه، حذف گرد و غبار، انتقال مواد، خروجی مونواکسید کربن و نوع دوجداره آن برای عایق حرارتی و صوتی کاربرد دارند.

کارشناسان شرکت پیشگام سپهر تولید کننده کانال اسپیرال گالوانیزه و انواع اتصالات ، آماده ارائه مشاوره رایگان به شما می باشد.

کلمات مرتبط

لوله اسپیرال گالوانیزه - لوله گرد – اتصالات گالوانیزه - کانال گرد - لوله گرد هوا –کانال گالوانیزه - کانال استیل - کانال سازی صنعتی - دودکش موتورخانه - کانال گرد انتقال مواد - کانال گرد کولر - کانال گرد فن کوئل - کانال گرد دستگاه - کانال گرد ایر واشر - کانال گرد کولر خانگی - کانال های گرد مسکونی - کانال های گرد اداری - کانال های گرد بیمارستانی - کانال های گرد صنعتی - کانال های گرد انتقال هوای فشار - کانال گرد تخلیه هوا - اگزاست - کانال کشی - کانال گرد تهویه مطبوع - کانال گرد هواساز - کانال گرد گالوانیزه - کانال گرد استیل - کانال مدور - کانال اسپیرال- شوتینگ

اتصالات کانال گرد - خم Sشکل - خم Sشکل تبدیل - سه راهی 90درجه - سه راهی 45درجه - سه راه تبدیل 90درجه - سه راه تبدیل 45درجه - چهارراه 90درجه - چهارراه تبدیل 90درجه - چهارراه تبدیل 45درجه - شلواره 90درجه - شلواره 45درجه - شلواره تبدیل صاف - شلواره تبدیل 45درجه - دمپر برقی  - clamp - سه راه شلواره - تهویه تبدیل گرد به چهارگوش - تبدیل چهارگوش به گرد - رابط - ساپورت - ساپورت کامل - دمپر دستی - بست رولی - تبدیل گرد به گرد 
 - 
پلانیم باکس
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت پیشگام سپهربرساد می باشد.هرگونه کپی برداری از مطالب و تصاویر غیر مجاز می باشد.


تگ ها : تگ ها : کانال اسپیرال گالوانیزه, کانال اسپیرال, کانال گرد، لوله اسپیرال