خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

007- لوله خرطومی هود خانگی

007- لوله خرطومی هود خانگی

لوله هود یک نوع از لوله خرطومی می باشد که از خروجی موتور هوا به دریچه تهویه در ساختمان تعبیه می شود و به این طریق می توان بیان داشت که موتور هوا را به دریچه خروجی هوا در هر ساختمان متصل می کند. در واقع نقش واسط متصل کننده را بر عهده دارد . همان طور که پیش تر گفته شده است این محصول در سایز های متنوع و متفاوتی طراحی و تولید می شود و در شاخه های 6 متری عرضه می گردد و به فروش می رسد . بنابراین کلیه قیمت ها در موارد متنوع نیز بر اساس شاخه های 6 متری می باشد . البته در این میان یک سری از استاندارد هایی برای تجهیز کردن ساختمان ها وجود دارد به عنوان مثال بیشتر دریچه ها در ساختمان ها دارای سایزی حدود 10 سانتی متر می باشند که با متصل شده به خوجی با سایز 12 سانتی متر بیشترین و بهترین حالت را به لوله می دهند و این موضوع موجب می شود تا لوله بالاترین کارایی را در این موقعیت داشته باشد . بنابراین می توان اذعان داشت که هرچه طول و متراژ لوله کمتر باشد و از سوی دیگر قطر آن بزرگتر باشد ، صدایی که که از هود به وجود می آید کمتر به گوش می رسد . لازم به ذکر است که این نوع از لوله های خرطومی دارای انعطاف پذیری بالایی می باشند و به راحتی قابل حمل ، نصب و جا نمایی می باشد .

ساختار لوله هود خانگی از یک رشته PVC با ضخامت 0.12 و یک مفتول فنری به قطر یک میلیمتر که بین نوارهای PVC قرار می گیرد، تشکیل شده است. این لوله در سایز های  10_12_15_20_25_30_35_40_45 (سانتیمتر) و طول 6 متری تولید می شود. دمای کار مقاوم آن در بازه دمای 20- الی 60+ درجه سانتیگراد قراردارد. و از جمله مزایای آن عبارتند از :
   - انعطاف پذیری بالا
   - بسیار سبک
   - مقاوم در برابر رطوبت

انواع لوله هود
لوله هود انواع مختلفی دارد و بنا بر کاربرد آن انواع متفاوتی به بازار عرضه می گردد از طرفی انواع آن را می توان با نام های تجاری متفاوت در بازار پیدا نمود که همانطور که قبل از این نیز به آن اشاره نمودیم نام های متفاوت این محصول در بازار های مرتبط با این محصول عبارت هستند از :  لوله هود آشپزخانه ، لوله خرطومی هود ، لوله هود خانگی ، لوله فلکسی هود ، لوله انتقال هوای هود آشپزخانه و خرطومی هود . 
ساختار آن یک رشته پی وی سی می باشد که به همراه یک مفتول فنری به قطر یک میلی مت که در بین نوار های پی وی سی قرار می گیرد تشکیل می شود . در واقع استفاده از مفتول فنری در ساختارش موجب انعطاف و از طرف دیگر موجب استحکام این محصول می گردد .
مقاومت آن در دمایی بین منفی 20 درجه سانتی گراد تا حدود مثبت 60 درجه سانتی گراد می باشد که در این دما بیشترین کارایی و مقاومت را از خود نشان داده است . این محصول در برابر رطوبت نیز مقاومت خوبی نشان داده و می تواند در محیط های مرطوب نیز از آن استفاده نمود . مقاومت خیلی خوب این نوع از لوله سبب شده است تا از این محصول بتوان به راحتی در مصارفی چون مصارف خانگی نظیر هود های شومینه ای و هود های زیر کابینتی استفاده گردد . جدا از استفاده از آن برای مصارف خانگی می توان از این محصول برای مصارف صنعتی ولی در فشار بسیار پایین نیز استفاده نمود که در این زمینه نیز می توان از این نوع لوله بهترین نتیجه را دریافت نمود . 
در حال حاضر به طور کلی دو نوع از این محصول در بازار موجود می باشد با بهتر است که بگوییم به دو نوع کلی بر اساس کاربرد تقسیم می گردد یک نوع از آن جهت تصفیه هوا استفاده می شود که به آن ها لوله تصفیه هوا نیز گفته می شود . نوع دیگر از آن که در بازار موجود است دارای خروجی هوا هستند .
برای بیشتر روشن شدن تفاوت و فرق میان این دو دسته بزرگ از لوله هود می توان به کاربرد آن ها در ساختمان و سیستم های تهویه اشاره نمود . لوله هود تصفیه کننده گرد و غبار و بو را به داخل می کشد و ذرات معلق موجود در هوا را تاحد ممکن به داخل خود می کشد . و از سوی دیگر در بعضی موارد می تواند دوباره هوای تمیز عاری از هر نوع بو و آلودگی را وارد محیط آشپزخانه می کند که این امر خود مانند یک سیستم تهویه مطبوع عمل می کند و باعث می شود تا هوای تازه به محیط مورد نظر ما ( در اینجا آشپزخانه ) راه یابد . اما از سوی دیگر هود هایی که خروجی هوا دارند به یک لوله یا کانالی متصل هستند که همان لوله فلکسی هود میباشد و می تواند گرد و غبار و چربی و هم چنین بو های نامطبوع را از طریق همان لوله یا کانال و داکت به بیرون هدایت نمود . این هود ها به شکل های معمولی ، شومینه ای و جزیره ای موجود می باشند . میزان هوایی که یک هود توانایی دارد تا از محیط مورد نظر ( به عنوان مثال در اینجا از محیط یک آشپزخانه ) به محیط بیرونی هدایت نماید بر حسب واحد متر مکعب محاسبه می گردد . بنا بر این می توان از این موضوع این طور برداشت نمود که اگر بخواهیم به حد مطلوبی از هوای خروجی از طریق آن دست یابیم می بایست در جایی مناسب و به صورت کاملا حرفه در درون سیستم جانمایی کنیم زیرا این موضوع بر میزان مکش هود بسیار تاثیر گذار است . 
لوله خرطومی هود خانگی دارای قدرت مکش بسیار بالایی است به طوری که در مدت زمان بسیار کوتاه و به سرعت هوای نامطبوع، بو و هر گاز پراکنده در هوا را به خود جذب نموده و به فضای دیگری منتقل می نماید.
لوله خرطومی هود خانگی همان طور که از نام آن پیداست جهت هودهای خانگی در آشپزخانه ها و شومینه ها مورد استفاده قرار می گیرد. اما انواع دیگری از این لوله هود در سایزهای بزرگتر و با قابلیت و استحکام بیشتر هم موجود است که جهت هودهای صنعتی در کارخانه ها و کارگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.
لوله خرطومی هود خانگی از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردار بوده و این انعطاف پذیری بالا موجب شده است تا به راحتی از آن در بسیاری از فضاهایی که حتی عبور از آنها دشوار است بتوان به راحتی استفاده نمود. در آن فضاها جای بگیرد و یا از آنها عبور نماید. این در حالی است که این خاصیت برای سایر انواع لوله های هوا وجود نداشته و تنها برای این دسته از لوله های هوا نظیر لوله خرطومی هود خانگی که از انعطاف پذیری بسیار بالا برخوردار هستند وجود دارد.
دوام و پایداری این لوله خرطومی بسیار بالا است و به هنگام استفاده می توان این اطمینان را داشت که این محصول در هر شرایط و تحت هر نوع آب و هوایی که قرار بگیرد، عوامل خارجی در هر نوعی که باشند، چه طبیعی و چه شیمیایی، به دلیل استحکام و پایداری بسیار بالای این لوله خرطومی، هیچ گونه آسیبی به آن وارد نشده و قادر است طی زمان طولانی مورد استفاده قرار بگیرد. از این رو دارای طول عمر بسیار بالایی می باشد.
درواقع به همین علت های ذکر شده است که جهت استفاده برای هود و شومینه، از لوله خرطومی هود خانگی استفاده می شود و دیگر استفاده از سایر انواع لوله های هوا تقریبا منسوخ شده و در عوض از این لوله خرطومی استفاده می شود.

قیمت لوله هود
عوامل و فاکتور های زیادی وجود دارد که می تواند قیمت لوله هود را دستخوش تغییر نماید. عواملی همچون سایز و قطر دهانه، جنس، زمینه کاربرد و ... همگی از جمله مواردی به شمار می روند که با تغییر هریک می توان قیمت های متفاوتی را برای این محصول در نظر گرفت.
قیمت لوله خرطومی هود خانگی بالا نیست و تنها با یک بودجه کم و مناسب می توان این لوله خرطومی را در تعداد بالا تولید و سپس نصب و اجرا نمود. بدین صورت که هزینه های نصب و اجرای آن بسیار کم و مناسب است بنابراین در هزینه های اولیه و جاری پروژه تا میزان فراوانی صرفه جویی می شود. علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، این محصول در زمان بسیار کوتاهی تعداد بسیار زیادی از این لوله خرطومی را می توان تولید نمود و این سرعت بالا در هنگام نصب و اجرای آن هم صادق است به گونه ای سرعت اجرای آن بسیار بالا است و این سرعت بالا نشات گرفته از سادگی ساختار لوله خرطومی هود خانگی است که موجب شده است هم تولید آن به سرعت انجام شود و هم اجرا و نصب آن در طی زمان بسیار کوتاهی به اتمام برسد بنابراین به علت سهولت در اجرا و نصب، نیاز به تعداد زیادی نیروی نصاب نداشته و تنها به کمک یک یا دو نیرو می توان عمل راه اندازه این لوله خرطومی را به اتمام رسانید.

تفاوت قیمت لوله هود بر اساس تفاوت در سایز آن
این محصول در سایز های متنوعی با توجه به نیاز مشتری تولید و به بازار عرضه می گردد.در میان تمام لوازم و وسایل جانبی هود که در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد؛ لوله هود 15 سانت از پرکاربرد ترین سایز های آن به شمار می رود.
باید به این نکته توجه داشت که با افزایش سایز و قطر دهانه لوله خرطومی هود، قیمت آن نیز افزایش می یابد. به عنوان مثال قیمت لوله خرطومی هود در سایز 10 کمتر از لوله سایز 15 و یا سایز بالاتر می باشد. البته این تفاوت قیمت در سایز های بالاتر مشهود تر می باشد.
دلیل این افزایش قیمت بر اساس سایز لوله نیز استفاده از متریال و مواد اولیه، زمان و نیروی کار بیشتر برای تولید سایز های بزرگ تر می باشد.

تفاوت قیمت لوله هود بر اساس تفاوت جنس آن
به دلیل تنوع کاربرد و زمینه های استفاده از این محصول، مدل های متنوعی نیز تولید و ارائه می گردد. از میان مدل های متفاوت آن می توان به لوله خرطومی هود کامپیوتری یا ظاهری شفاف، لوله خرطومی هود پلاستیکی، لوله فویلی آلومینیومی و همچنین لوله آکاردئونی اشاره نمود. با توجه به اینکه هر کدام از این نمونه ها دارای جنس و ساختاری متفاوت می باشند؛ برای مصارف مختلفی نیز به کار گیری می شوند.
البته برای انتخاب مدل مورد نظر خود، در ابتدا می بایست به شرایط محیطی و همچنین موقعیت نصب و جانمایی آن نیز توجه نمود.
زمینه استفاده و کاربرد های متنوع این محصول نیز می تواند در تعیین قیمت لوله هود تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. به عنوان مثال برخی از نمونه های این محصول فقط برای مصارف خانگی و جهت اتصال به هود ها خانگی طراحی و تولید می گردد.
از سوی دیگر برخی از مدل های لوله خرطومی هود برای اتصال به هود های صنعتی با قدرت های بیشتری ساخته و ارائه می شوند. در نتیجه می توان اینطور بیان نمود که هود های صنعتی با توجه به قدرت و فشار بالاتری که بر لوله اعمل می کنند؛ لازم است تا لوله خرطومی هودی که به آن های نیز متصل می گردد از مقاومت و استحکام بالاتری برخوردار باشد تا در حین کار، عملکرد آن کاهش نیابد و آسیب  جدی نبیند.
موارد دیگری همچون طول لوله، رنگ، ساخت سفارشی و ... نیز می تواند بر روی قیمت لوله خرطومی هود موثر باشد.خرید لوله هود
با توجه به تشابه نسبی لوله های هود که برای آشپزخانه های صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار می گیرد؛ برای انتخاب و خرید لوله هود مناسب، می بایست در ابتدا به مقتضیات پروژه دقت نماییم.
اینکه لوله های هود برای چه مصرفی خریداری می شود، مواد و یا هوایی که به بیرون هدایت می نماید دارای چه فشاری می باشد، شرایط نصب و جانمایی لوله خرطومی هود و ... همه و همه  می تواند از جمله عوامل مهم و تاثیرگذاری به شمار رود که در هنگام خرید به دقت بررسی و در نظر گرفته می گردد.
به عنوان مثال انتخاب سایز مناسب لوله هود می تواند از وقوع بسیاری مشکلات دیگر در هنگام نصب و حتی استفاده از این محصول، جلوگیری نماید.
به عبارت دیگر می توان اینطور بیان نمود که اگر سایز لوله هود را متناسب با طول آن و سایر شرایط محیطی حاضر در محل نصب لوله در نظر بگیریم؛ یکی از بارزترین نتایج آن می تواند کاهش سر و صدا در هنگام عبور و مکش هوا توسط لوله باشد.
به این ترتیب که هر چه طول لوله خرطومی هود کوتاه تر باشد، می بایست دهانه آن را بزرگتر در نظر گرفت تا صدای کمتری در آن ایجاد گردد. به همین روال اگر قرار است تا لوله هود باریکی را به دهانه دستگاه هود متصل نماییم؛ لازم است تا طول آن تا میزان نسبتا زیادی بلند تر از حالت عادی باشد تا صدای تولید شده توسط فن دستگاه، کمتر به گوش برسد.
بنابراین می توان اینطور نتیجه گرفت که در نظر گرفتن شرایط نصب و ... می تواند در انتخاب و خرید لوله هود مناسب، بسیار حائز اهمیت و کمک کننده باشد.
امروزه مشتریان می توانند هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین و از طریق خرید اینترنتی به خرید لوله خرطومی هود مورد نظر خود اقدام نمایند.

تولید لوله هود
لوله خرطومی هود با توجه به جنس که از فویل آلومینیوم، پلاستیک فشرده شده مقاوم، پی وی سی و ... می باشد؛ به صورت ساختاری خرطومی شکل تولید و ارائه می گردد.
لازم به ذکر است که برای تولید این محصول در برخی نمونه ها از یک رشته فنر فولادی نیز جهت تقویت ساختار آن بهره برده می شود؛ که ضمن افزایش استحکام و مقاومت لوله، موجب می شود تا خاصیت انعطاف پذیری بالایی نیز پیدا کند.
به این ترتیب لوله هود شکلی نرم و ساختاری خرطومی خواهد داشت که به راحتی قابل نصب و استفاده می باشد.

نصب لوله هود
به دلیل خاصیت انعطاف پذیری و حالت ارتجاعی که این محصول دارد؛ نصصب آن نیز به راحتی و در کوتاهترین زمان انجام می پذیرد.
در واقع حالت فلکسیبل بودن لوله هود کمک می کند تا شکل پذیری آن راحت تر باشد و در هنگام نصب می توان دهانه آن را به سادگی و با کمترین لوازم و قطعات جانبی به دهانه هود و یا فن دستگاه متصل نمود.
از سوی دیگر همین خاصیت نرمی و انعطاف پذیری این محصول سبب شده است تا بتوان در مواقعی که مسیر نصب و جانمایی لوله هود بسیار تنگ و باریک است نیز، به سادگی و در کمترین زمان ممکن، عملیات نصب انجام پذیرد. در برخی موارد نیز مشاهده می شود که افراد بدون نیاز به نیروی متخصص در این زمینه برای نصب این محصول شخصا اقدام می نمایند.

تگ ها : لوله هود آشپزخانه، لوله فلکسی هود، خرطومی هود