خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

007- لوله خرطومی هود خانگی

007- لوله خرطومی هود خانگی

007- لوله خرطومی هود خانگی

ساختار این لوله از یک رشته PVC با ضخامت 0.12 و یک مفتول فنری به قطر یک میلیمتر که بین نوارهای PVC قرار می گیرد.

سایز 10_12_15_20_25_30_35_40_45 (سانتیمتر)

طول 6 متری

دمای کار مقاوم در بازه دمای 20- الی 60+ درجه سانتیگراد

مزایا انعطاف پذیری بالا

بسیار سبک

مقاوم در برابر رطوبت

موارد استفاده جهت مصارف خانگی و صنعتی برای فشارهای پایین مورد استفاده قرار می گیرد.

ساخت شرکت پیشگام سپهر برساد

اسامی دیگر این محصول

 لوله هود آشپزخانه لوله فلکسی هود خرطومی هود لوله انتقال هوای هود آشپزخانه کن بیمکث

لوله هود یک نوع از لوله خرطومی می باشد که از خروجی موتور هوا به دریچه تهویه در ساختمان تعبیه می شود و به این طریق می توان بیان داشت که لوله هود موتور هوا را به دریچه خروجی هوا در هر ساختمان متصل می باشد در این زمینه لوله هود در واقع نقش واسط متصل کننده را بر عهده دارد . همان طور که پیش تر گفته شده است لوله هود در سایز های متنوع و متفاوتی طراحی و تولید می شود و در شاخه های 6 متری عرضه می گردد و به فروش می رسد . بنا براین کلیه قیمت های لوله هود در موارد متنوع نیز بر اساس شاخه های 6 متری می باشد . البته در این میان یک سری از استاندارد هایی برای تجهیز کردن ساختمان ها به لوله هود وجود دارد به عنوان مثال بیشتر دریچه ها در ساختمان ها دارای سایزی حدود 10 سانتی متر می باشند که با متصل شده به خوجی با سایز 12 سانتی متر بیشترین و بهترین حالت را به لوله هود می دهند و این مهم موجب می شود تا لوله هود بالاترین کارایی را در این موقعیت داشته باشد . بنا براین می توان اذعان داشت که هرچه طول و متراژ لوله هود کمتر باشد و از سوی دیگر قطر لوله هود بزرگتر باشد ، صدایی که که از هود به وجود می آید کمتر به گوش می رسد . لازم به ذکر است که این نوع از لوله های خرطومی دارای انعطاف پذیری بالایی می باشند و به راحتی قابل حمل ، نصب و جا نمایی می باشد .

لوله هود انواع مختلفی دارد و بنا بر کاربرد آن انواع متفاوتی از لوله هود به بازار عرضه می گردد از طرفی انواع لوله هود را می توان با نام های تجاری متفاوت در بازار پیدا نمود که همانطور که قبل از این نیز به آن اشاره نمودیم نام های متفاوت لوله هود در بازار های مرتبط با این محصول عبارت هستند از :  لوله هود آشپزخانه ، لوله خرطومی هود ، لوله هود خانگی ، لوله فلکسی هود ، لوله انتقال هوای هود آشپزخانه و خرطومی هود . 

ساختار لوله هود یک رشته پی وی سی می باشد که به همراه یک مفتول فنری به قطر یک میلی مت که در بین نوار های پی وی سی قرار می گیرد تشکیل می شود . در واقع استفاده از مفتول فنری در ساختار لوله هود موجب انعطاف و از طرف دیگر موجب استحکام این محصول می گردد .

مقاومت لوله هود در دمایی بین منفی 20 درجه سانتی گراد تا حدود مثبت 60 درجه سانتی گراد می باشد که در این دما بیشترین کارایی و مقاومت را از خود نشان داده است . لوله هود در برابر رطوبت نیز مقاومت خوبی نشان داده و می تواند در محیط های مرطوب نیز از لوله هود خانگی استفاده نمود . مقاومت خیلی خوب این نوع از لوله هود سبب شده است تا از این محصول بتوان به راحتی در مصارفی چون مصارف خانگی نظیر هود های شومینه ای و هود های زیر کابینتی استفاده گردد . جدا از استفاده از این نوع لوله هود برای مصارف خانگی می توان از این محصول برای مصارف صنعتی ولی در فشار بسیار پایین نیز استفاده نمود که در این زمینه نیز می توان از این نوع لوله هود بهترین نتیجه را دریافت نمود . 

در حال حاضر به طور کلی دو نوع لوله هود در بازار موجود می باشد با بهتر است که بگوییم لوله هود به دو نوع کلی بر اساس کاربرد تقسیم می گردد یک نوع از لوله هود جهت تصفیه هوا استفاده می شود که به آن ها لوله هود تصفیه هوا نیز گفته می شود . نوع دیگر از لوله هود که در بازار موجود است دارای خروجی هوا هستند . برای بیشتر روشن شدن تفاوت و فرق میان این دو دسته بزرگ از لوله هود می توان به کاربرد آن ها در ساختمان و سیستم های تهویه اشاره نمود . لوله هود تصفیه کننده گرد و غبار و بو را به داخل می کشد و ذرات معلق موجود در هوا را تاحد ممکن به داخل خود می کشد . و از سوی دیگر در بعضی موارد می تواند دوباره هوای تمیز عاری از هر نوع بو و آلودگی را وارد محیط آشپزخانه می کند که این امر خود مانند یک سیستم تهویه مطبوع عمل می کند و باعث می شود تا هوای تازه به محیط مورد نظر ما ( در اینجا آشپزخانه ) راه یابد . اما از سوی دیگر هود هایی که خروجی هوا دارند به یک لوله یا کانالی متصل هستند که همان لوله فلکسی هود میباشد و می تواند گرد و غبار و چربی و هم چنین بو های نامطبوع را از طریق همان لوله یا کانال و داکت به بیرون هدایت نمود . این هود ها به شکل های معمولی ، شومینه ای و جزیره ای موجود می باشند . 

میزان هوایی که یک هود توانایی دارد تا از محیط مورد نظر ( به عنوان مثال در اینجا از محیط یک آشپزخانه ) به محیط بیرونی هدایت نماید بر حسب واحد متر مکعب محاسبه می گردد . بنا بر این می توان از این موضوع این طور برداشت نمود که اگر بخواهیم به حد مطلوبی از هوای خروجی از طریق لوله هود دست یابیم می بایست لوله هود را در جایی مناسب و به صورت کاملا حرفه در درون سیستم جانمایی کنیم زیرا این موضوع بر میزان مکش هود از طریق لوله هود بسیار تاثیر گذار است . 

لوله خرطومی هود خانگی دارای قدرت مکش بسیار بالایی است به طوری که در مدت زمان بسیار کوتاه و به سرعت هوای نامطبوع، بو و هر گاز پراکنده در هوا را به خود جذب نموده و به فضای دیگری منتقل می نماید.

لوله خرطومی هود خانگی همان طور که از نام آن پیداست جهت هودهای خانگی در آشپزخانه ها و شومینه ها مورد استفاده قرار می گیرد. اما انواع دیگری از این لوله هود در سایزهای بزرگتر و با قابلیت و استحکام بیشتر هم موجود است که جهت هودهای صنعتی در کارخانه ها و کارگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله خرطومی هود خانگی از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردار بوده و این انعطاف پذیری بالا موجب شده است تا به راحتی از آن در بسیاری از فضاهایی که حتی عبور از آنها دشوار است بتوان به راحتی استفاده نمود. در آن فضاها جای بگیرد و یا از آنها عبور نماید. این در حالی است که این خاصیت برای سایر انواع لوله های هوا وجود نداشته و تنها برای این دسته از لوله های هوا نظیر لوله خرطومی هود خانگی که از انعطاف پذیری بسیار بالا برخوردار هستند وجود دارد.

قیمت لوله خرطومی هود خانگی بالا نیست و تنها با یک بودجه کم و مناسب می توان این لوله خرطومی را در تعداد بالا تولید و سپس نصب و اجرا نمود. بدین صورت که هزینه های نصب و اجرای آن بسیار کم و مناسب است بنابراین در هزینه های اولیه و جاری پروژه تا میزان فراوانی صرفه جویی می شود. علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، این محصول در زمان بسیار کوتاهی تعداد بسیار زیادی از این لوله خرطومی را می توان تولید نمود و این سرعت بالا در هنگام نصب و اجرای آن هم صادق است به گونه ای سرعت اجرای آن بسیار بالا است و این سرعت بالا نشات گرفته از سادگی ساختار لوله خرطومی هود خانگی است که موجب شده است هم تولید آن به سرعت انجام شود و هم اجرا و نصب آن در طی زمان بسیار کوتاهی به اتمام برسد بنابراین به علت سهولت در اجرا و نصب، نیاز به تعداد زیادی نیروی نصاب نداشته و تنها به کمک یک یا دو نیرو می توان عمل راه اندازه این لوله خرطومی را به اتمام رسانید.

دوام و پایداری این لوله خرطومی بسیار بالا است و به هنگام استفاده می توان این اطمینان را داشت که این محصول در هر شرایط و تحت هر نوع آب و هوایی که قرار بگیرد، عوامل خارجی در هر نوعی که باشند، چه طبیعی و چه شیمیایی، به دلیل استحکام و پایداری بسیار بالای این لوله خرطومی، هیچ گونه آسیبی به آن وارد نشده و قادر است طی زمان طولانی مورد استفاده قرار بگیرد. از این رو دارای طول عمر بسیار بالایی می باشد.

درواقع به همین علت های ذکر شده است که جهت استفاده برای هود و شومینه، از لوله خرطومی هود خانگی استفاده می شود و دیگر استفاده از سایر انواع لوله های هوا تقریبا منسوخ شده و در عوض از این لوله خرطومی استفاده می شود.


تگ ها : لوله هود آشپزخانه لوله فلکسی هود خرطومی هود