خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

004- شیلنگ آبنما فنردار

004- شیلنگ آبنما فنردار
شیلنگ آبنما فنردار از جنس ورق پی وی سی ( PVC )، ساخته می شود. یک رشته فنر فولادی که در ساختار بدنه این لوله خرطومی تعبیه شده است؛ موجب می گردد تا حالتی ارتجاعی و انعطاف پذیر در این محصول ایجاد شود. این موضوع در واقع استحکام و مقاومت شیلنگ شفاف فنردار را در برابر فشار های بیرونی افزایش می دهد و موجب زیاد شدن طول عمر مفید شیلنگ آبنما فنردار می گردد.
این محصول در سایزهای  2/1_4/3_1_1 4/1_1 2/1_2 (اینچ) و طول شاخه 25 متری تولید می شود. دمای کار آن مقاوم در بازه دمای 5- الی 65+ درجه سانتیگراد می باشد.
وزن سبک و انعطاف پذیری بالای شیلنگ آبنما فنردار موجب می شود تا بتوان آن را به راحتی حمل و نگهداری نمود. به عنوان مثال طول قابل توجهی از این محصول را می توان در کارتن به نسبت کوچکی جای داد. به همین دلیل است که انبار کردن و نگهداری این شیلنگ شفاف به مراتب ساده تر از سایر نمونه های مشابه می باشد.
به علاوه اینکه سبک بودن و خاصیت ارتجاعی بالای این لوله خرطومی هوا موجب می شود تا بتوان به راحتی اقدام به نصب این لوله نمود. شیلنگ آبنما فنردار یک لوله خرطومی شفاف می باشد که این شفافیت این امکان را می دهد تا بتوان هنگام عبور و انتقال مواد، داخل آن را مشاهده نمود. بنابراین رفع مشکل بلوکه شدن لوله بسیار آسان می شود.
از شیلنگ آبنما فنردار در زمینه های بسیار زیادی استفاده می شود. شاید یکی از دلایل مصرف زیاد این محصول و کاربرد گسترده آن در صنایع مختلف، شفافیت بدنه آن می باشد. موارد استفاده این نوع لوله برای انتقال شیر و نوشیدنی های تخمیری مورد استفاده قرار می گیرد و هم چنین برای انتقال آب، روغن و پودر در صنعت و کشاورزی استفاده می شود.
به هر حال از شیلنگ آبنما فنردار مواد شیمیایی مانند انواع اسید ها، مواد شوینده، دورریز های شیمیایی کارخانجات و ... استفاده می گردد. از این شلنگ خرطومی برای انتقال مواد غذایی همچون آب و آب میوه و ... در واحد های صنعتی تولیدی و دارویی نیز استفاده می گردد.

مزایای شیلنگ آبنما فنردار
شیلنگ آبنما فنردار بسیار منعطف و حالت پذیر است بدین صورت که تنها به کمک نیروی دست قادر است تا به هر شکل و حالت دلخواهی در بیاید. همین امر موجب شده است تا در مکان هایی که امکان قرارگیری و عبور سایر لوله ها و کانال ها درآن مشکل است، شیلنگ آبنما فنردار به راحتی در آن ها قرار بگیرد و یا عبور نماید. از دیگر ویژگی مثبت خاصیت انعطاف پذیری شیلنگ آبنما فنردار این مورد است که به راحتی جمع شده و به همین ترتیب می توان تعداد بسیار بالایی از آن ها را در انبار قرار داد و همچنین به هنگام حمل و نقل به علت آنکه به راحتی جمع و فشرده می شود، به راحتی می توان تعداد زیادی از این لوله خرطومی را جای داده و حمل نمود.

وزن شیلنگ آبنما فنردار بسیار سبک است و این امر یکی دیگر از عوامل سهولت در جابه جایی آن است. 
نصب و اجرای شیلنگ آبنما فنردار به کمک یک یا چند نیروی ماهر و با تجربه به سادگی قابل انجام است  و در کوتاه ترین زمان ممکن می توان یک اجرای بی نقص و با کیفیت توسط شیلنگ آبنما فنردار داشت.
شیلنگ آبنما فنردار در سایزهای مختلف و متنوعی تولید می شود و همین عامل باعث گستردگی و تنوع استفاده از شیلنگ آبنما فنردار در کاربری ها و شرایط گوناگون شده است.
سطح خارجی شیلنگ آبنما فنردار عاری از هرگونه شکاف و یا سوراخی است. به همین علت هیج گونه عامل مزاحم و یا آسیب رسانی به داخل لوله خرطومی نفوذ نخواهد کرد. اما به طور کلی شیلنگ آبنما فنردار از مقاومت و پایداری بسیار بالایی برخوردار است به گونه ای که در برابر عوامل آسیب رسانی همچون شرایط جوی و آب و هوایی و بسیاری از عوامل طبیعی و غیر طبیعی دیگر از خود مقاومت بسیار بالایی نشان می دهد و همچنین در برابر عواملی همچون ضربه، فشار، خراش و سایر آسیب های جانبی وارده نیز مقاومت بسیار بالایی نشان می دهد. به همین علت نسبت به سایر انواع کانال ها و لوله های هوارسان از پایداری و دوام بسیار بالاتری برخوردار بوده و به همین علت دارای طول عمر بسیار بالاتری است.

علاوه بر سطح خارجی، سطح داخلی آن هم بدون هیچ سوراخ و درز و شکافی می‌ باشد، به همین علت مواد به هنگام عبور از داخل لوله خارج نشده و در نتیجه موجب هدر رفتن و اتلاف انرژی نمی شود. 
از طرفی دیگر سطح داخلی شیلنگ آبنما فنردار کاملا یکدست و صاف است و به همین علت مواد به هنگام عبور به سرعت عبور می کنند. در حالی که اگر در سطح داخلی آن پستی و بلندی هایی وجود داشت، مواد به هنگام عبور به مانعی برخورد می کردند و ممکن بود در همان جا متوقف شوند و یا از سرعت حرکت آنها کاسته شود.
با توجه به مزایای گسترده ای که برای شیلنگ آبنما فنردار گفته شد، می توان گفت که جهت مصارف گوناگون، این نوع لوله خرطومی انعطاف پذیر جایگزین بسیار مناسب و گزینه ای کاربردی جهت جایگزینی برای سایر کانال ها و لوله های هوا خصوصا کانال های صلب و محکم است که دارای هیچ گونه خاصیت انعطاف پذیری نیستند. تولید شیلنگ آبنما فنردار
سرعت تولید و اجرای بالای شیلنگ آبنما فنردار، هزینه های کم و مقرون به صرفه، مقاومت و پایداری بسیار بالا، وزن سبک و... ویژگی هایی هستند که موجب پر طرفدارتر شدن این لوله خرطومی و استفاده گسترده از آن در کاربری ها و شرایط گوناگون شده است. بنابراین سازندگان و مهندسان در بسیاری از پروژه های گوناگون خود ترجیح می دهند تا از شیلنگ آبنما فنردار به جای سایر انواع لوله های محکم و بدون انعطاف استفاده نمایند.
به دلیل آنکه از این لوله خرطومی جهت انتقال مواد نفتی و شیمیایی هم استفاده می شود، بنابراین به گونه ای تولید می شود که در برابر این دسته از مواد شیمیایی و حتی مواد سمی از خود مقاومت بسیار بالایی نشان می دهد.
بنابراین جایگزینی این محصول به جای سایر انواع گوناگون کانال ها و لوله موجب بالاتر رفتن سرعت، سهولت و کیفیت در کار شده و می توان با خاطری آسوده از شیلنگ آبنما فنردار به عنوان جایگزینی مناسب استفاده نمود.

به دلیل آنکه از شیلنگ آبنما فنردار جهت انتقال و جابه جایی موادی همچون ذرات پودری، شیر، أب، مواد تخمیری، روغن، مواد شیمیایی و ... استفاده می‌شود، از این جهت این لوله خرطومی به گونه ای شفاف و نیمه شفاف ساخته می شود که مواد به هنگام عبور از داخل لوله به سادگی قابل بازدید و رویت باشند.
شیلنگ آبنما فنردار به گونه ای ساخته شده است که در ساختار آن از فنرهای بسیار مقاوم و مستحکمی استفاده شده است که ساختار این لوله خرطومی را در جای خود محکم نگه داشته و موجب می شود تا لوله در برابر عواملی همچون انواع فشار، ضربه، کشش، فشردگی و... کاملا مقاوم بوده و دچار هیچ گونه آسیب و صدمه ای نشود. از این رو می توان گفت که این لوله خرطومی، یک لوله خرطومی بسیار مقاوم و مستحکم است.

در لایه بیرونی شیلنگ آبنما فنردار هیچ گونه سوراخ و شکافی حتی بسیار ریز دیده نمی شود و همین امر موجب شده است تا عوامل خارجی آسیب رسان به آسانی به داخل لوله خرطومی نفوذ نکرده و موجب آسیب رساندن به آن نشود. این عوامل شامل آب، رطوبت، حرارت، گرما، سرما، برف، باران و شرایط آب و هوایی و جوی گوناگون می باشد.
به دلیل آنکه از این لوله خرطومی جهت انتقال مواد نفتی و شیمیایی هم استفاده می شود، بنابراین به گونه ای تولید می شود که در برابر این دسته از مواد شیمیایی و حتی مواد سمی از خود مقاومت بسیار بالایی نشان می دهد.

به دلیل مقاومت و استحکام بسیار بالای این لوله خرطومی، طول عمر بسیار بالایی دارا است به گونه ای که می توان برای مدت طولانی از این لوله خرطومی در پروژه های گوناگون استفاده نمود.
دوام و پایداری بالای شیلنگ آبنما فنردار در کاهش هزینه ها نقش بسیار مهم داشته است چرا که باعث می شود تا این لوله خرطومی در طی طولانی مدت و استفاده مداوم و قرار گیری در معرض عوامل گوناگون دچار هیچ آسیب و صدمه ای نشود و بدین ترتیب نیاز به تعمیرات و تعویض نداشته و حتی نیاز به نگهداری خاصی هم نخواهد داشت در نتیجه موجب کاهش بسیار زیاد هزینه هایی که ممکن بود صرف تعمیرات شود می گردد. از این رو می توان این لوله خرطومی را یک کانال بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی چه از نظر قیمت، چه از نظر مصرف انرژی و چه از نظر زمان دانست.

از لحاظ صرفه جویی مصرف انرژی به این دلیل گفته می شود که در سطح داخلی این لوله هیچ درز و شکافی وجود ندارد و به همین دلیل مواد به هنگام عبور از داخل لوله در میانه راه از طریق شکاف ها خارج نشده و به صورت روان و مستقیم به سوی مقصد خود روانه می شوند. حتی این عمل به سرعت انجام شده و موجب کوتاه شدن زمان انجام کار می شود.

شیلنگ آبنما فنردار با سرعت بسیار بالایی قابل تولید است و علت این امر هم سادگی در ساختار آن است که یک مزیت بسیار خوب به شمار می رود چرا که علاوه بر کوتاه شدن زمان ساخت، زمان اجرای آن هم به دلیل سادگی ساختار، به سرعت انجام خواهد شد و بدین ترتیب می توان طی یک بازه زمانی بسیار کوتاه، هم تعداد بسیار زیادی از این لوله خرطومی را تولید نموده و هم تعداد زیادی را به سرعت در محل نصب و اجرا نمود. به همین علت گفته می شود که در مصرف زمان هم بسیار صرفه جویی می نماید.

شیلنگ آبنما فنردار در سایزهای متنوعی قابل تولید است تا برای تمامی کاربری ها و فضاهای مختاف بتوان از آن استفاده نمود و تنوع کاربری آن که تنها محدود به هوا نیست برای انواع ذرات و مایعات هم قابل استفاده می باشد باعث استفاده گسترده و متنوع از آن شده است.

از این رو می توان گفت که کم کم پیشرفت و توسعه صنعتی به سمتی خواهد رفت که استفاده از شیلنگ آبنما فنردار یک جایگزین بسیار مناسب و به صرفه برای بسیاری از لوله ها و کانال هایی خواهد شد که به علت ایرادات و مشکلاتی که دارند، در روند نصب و استفاده از آنها مشکلات هزینه بر و بعضا جبران ناپذیری را پدید می آورند و در نهایت موجب نیمه تمام ماندن پروژه می شوند.

مزایای شیلنگ آبنما فنردار
از جمله مزایای این محصول می توان به موارد زیر اشاره نمود :
 • جداره خارجی و روی بدنه بیرونی شیلنگ آبنما فنردار هیچ گونه سوراخ و شکافی وجود ندارد.
 • به دلیل ساختار ویژه این محصول که ساخته شده از پی وی سی تقویت شده می باشد؛ مقاومت بالایی در برابر هر گونه کشیدگی و پارگی و ... از ود نشان می دهد.
 •  این شلنگ خرطومی در شرایط جوی نامناسب و سخت نیز،  سطح بالایی از عملکرد را نشان می دهد. به عنوان مثال در برخی شرایط فیزیکی سخت که لازم است تا شیلنگ آبنما فنردار را از میان موانع بسیاری عبور داد و یا در شرایط آب هوایی مانند هوای به شدت مرطوب و یا زیر نور مستقیم خورشید و ... می توان عملکرد قابل قبولی را از این شلنگ خرطومی انتظار داشت.
 • این محصول در برابر هر گونه ضربه و فشار بیرونی، کشیدگی و یا همچنین خراشیدگی و ... با استحکام کامل رو به رو می گردد و بسیار مقاوم است.
 • طول عمر بسیار زیاد این محصول می تواند هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری سیستم ها و ... را تا حد بالایی کاهش دهد.
 •  سطح داخلی شیلنگ آبنما فنردار عاری از هرگونه سوراخ و نشتی می باشد که موجب می گردد تا در هنگام انتقال مواد در داخل آن هیچ گونه مشکلی ایجاد نشود.
 • صاف و صیقلی بودن سطح داخلی این لوله می تواند مانع از تجمع مواد و به وجود آمدن آلودگی های باکتریایی و ... شود. به همین دلیل استفاده از آن در صنایع تولیدی مواد غذایی بسیار منطقی می نماید.
 • شفاف بودن بدنه شلنگ آبنما فنر دار موجب می گردد تا بتوان به راحتی عبور مواد از داخل آن را مشاهده و کنترل نمود به این ترتیب در صورت بلوکه شدن و گرفتگی لوله می توان هر چه سریع تر نسبت به رفع آن اقدامات لازم را انجام داد. به علاوه اینکه شفافیت بدنه محصول به ما کمک می کند تا بدون نیاز به آزمون و خطا به صورت مستقیم به محل گرفتگی و انسداد لوله مراجعه کرده و مشکل را رفع کنیم. 
 • در ساخت و تولید این محصول از مواد غیر سمی استفاده شده است که موجب می گردد برای استفاده در مصارفی همچون انتقال مواد غذایی بدون مشکل، عمل نماید.
 •  شلنگ آبنما فنردار همچنین در برابر انواع مواد شیمیایی خورنده مانند اسید ها نیز مقاومت خوبی را از خود نشان می دهد. بنابراین می توان از این محصول در آزمایشگاه های صنعتی، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و ... استفاده نمود.
 • هزینه و قیمت خرید شیلنگ آبنما فنردار بسیار مقرون به صرفه می باشد.
 • به دلیل وزن کم و انعطاف پذیری بالا، نصب و جانمایی این محصول نیز بسیار ساده می باشد. بنابراین می توان اینطور نتیجه گیری نمود که هزینه نصب شیلنگ آبنما فنردار نیز تا میزان قابل توجهی کمتر از سایر شلنگ های خرطومی می باشد.


خرید شیلنگ آبنما فنردار
برای خرید شیلنگ آبنما فنردار باید به یک سری نکات مهم توجه نماییم تا به بالاترین سطح از کارایی و عملکرد این محصول دست یابیم.
به عنوان مثال دقت به این نکته بسیار مهم و حائز اهمیت است که در هنگام خرید این شلنگ خرطومی می بایست به ویژگی های موادی که قرار است توسط این لوله خرطومی منتقل شود توجه شود. جنس مواد، میزان غلظت آن، چسبندگی و کشش سطحی موجود در ساختار آن، ساختار و مواد اولیه تشکیل دهنده آن و ... همگی از مواردی هستند که لازم است پیش از اقدام برای خرید شیلنگ آبنما فنردار به آن دقت شود.
علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، میزان فشاری که در داخل لوله برای انتقال و هدایت مواد، اعمال می شود ننیز یکی دیگر از موارد مهمی به شمار می رود که می تواند بر انتخاب و خرید مناسب ترین شیلنگ آبنما فنردار تاثیر گذار باشد.
امروزه مشتریان عزیز در سراسر کشور می توانند بدون مراجعه حضوری و به صورت خرید اینترنتی و یا مشاوره تلفنی، محصول مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایند. شما می توانید علاوه بر خرید شیلنگ آبنما فنردار، به مقایسه و دریافت قیمت محصولات مشابه موجود بر روی سایت نیز بپردازید؛ چرا که تمامی محصولات با ذکر ویژگی های جز به جز تفکیک و دسته بندی شده اند.

اسامی دیگر این محصول
آبنما فنردار, شیلنگ آبنما فنردار, شلنگ آبنما فنردار, صنایع غذایی, انتقال مواد غذایی, انتقال مایع, شلنگ فنردار, شیلنگ فنردار, هوز صنایع غذایی, آبنما, شلنگ انتقال مایعات, شلنگ انتقال مواد, صنایع لبنی
تگ ها : آبنما فنردار, شیلنگ آبنما فنردار, شلنگ آبنما فنردار