خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

002- لوله خرطومی پی یو

002- لوله خرطومی پی یو

لوله خرطومی  PU

لوله خرطومی پی یو یا لوله خرطومی pu  یکی از پر کاربردترین و پر طرفدارترین انواع لوله های خرطومی موجود در بازار به شمار می رود. از این نوع لوله خرطومی تنها جهت انتقال و جا به جایی هوا استفاده نمی شود بلکه دارای کاربری بسیار گسترده ای  در زمینه های گوناگون از جمله صنایع چوب، نساجی، کارخانه ها و کارگاه ها، جاروبرقی های صنعتی و... جهت انتقال هوا، ذرات ریز، پودری و... مورد استفاده قرار می گیرد.

ساختار کانال خرطومی PU از یک رشته فیلم  پلی  اورتان و یک مفتول فنری به قطر 1 الی 2 میلیمتر تشکیل شده که بین نوارهای pu قرار می گیرد. این لوله را می توان در ضخامت های مختلف بسته به قطر و مشخصات سفارش مشتری تولید نمود.
این لوله در سایزهای  3_4_5_6_7_8_9_10_11_12_14_15_17_20_25_30_35_40_45_50_55_60_65_70_75_80_90 (سانتیمتر) و طول شاخه 10 متری موجود است . هچنین  دمای کار مقاوم آن در بازه دمای 20- الی 80+ درجه سانتیگراد قرار دارد.

لوله خرطومی پی یو به دلیل ویژگی های ساختاری منحصر به فردی که دارا است، باعث شده است که جایگزین بسیار مناسبی برای سایر انواع لوله ها و کانال های موجود باشد. به بررسی برخی از این مزایا و ویژگی ها می پردازیم.

 • انعطاف پذیری بالا
 • سبک
 • سطح داخلی صاف
 • مقاوم در برابر روغن و بنزین
 • مقاوم در برابرمواد شیمیایی
 • مقاوم در برابر رطوبت و برخی اسیدها
 • مقاوم در برابر سایش
 • مقاوم در برابر نور آفتاب
 • تراکم پذیر
 • حداقل شعاع خم
 • بدون پیچ و تاب


مزایای لوله خرطومی پی یو

لوله خرطومی پی یو از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردار است. به گونه ای که به راحتی به کمک نیروی دست به هر شکل و حالتی در آمده و در همان حالت باقی خواهد ماند و یا به حالت اولیه خود باز می گردد. به همین علت در فضاهایی که قرارگیری این نوع لوله های خرطومی دشوار است، به راحتی در آن شرایط قرار گرفته و از آن ها عبور می نماید.

لوله خرطومی پی یو از مقاومت و پایداری بسیاری برخوردار است و در برابر بسیاری از عوامل آسیب رسان خارجی، محیطی و آب و هوایی از خود مقاومت بسیار خوبی نشان داده و دچار هیچ گونه آسیب و صدمه ای نمی شود. به همین علت قادر است در طی مدت زمان طولانی تری به فعالیت خود ادامه دهد و دارای طول عمر بسیار بالایی باشد.

سطح داخلی لوله خرطومی پی یو کاملا صاف و یکدست است. همین باعث می شود که ذرات به هنگام عبور به مانعی برخورد نکرده و در محلی گیر نکنند. در نتیجه به صورت روان و به سرعت از داخل آن عبور نمایند. همچنین صاف بودن سطح داخلی لوله خرطومی پی یو و عدم وجود درز، شکاف و سوراخ موجب جلوگیری از نشتی و هدر رفتن انرژی می شود.

علاوه بر سطح داخلی، سطح خارجی لوله خرطومی پی یو هم کاملا یکدست و عاری از هرگونه سوراخ درز و شکاف است. همین امر موجب شده است که هیچ ماده خارجی قادر به نفوذ داخل لوله خرطومی پی یو را نداشته باشد و موجب اختلال در عملکرد این لوله خرطومی نشود.

سرعت اجرای کار به کمک لوله خرطومی پی یو بسیار بالا است. بدین ترتیب که در طی زمان بسیار کوتاهی می توان این لوله خرطومی را نصب و مورد استفاده قرار داد. به همین خاطر در زمان بسیار صرفه جویی می نماید. همچنین هزینه هایی که صرف تولید و نصب لوله خرطومی پی یو می شود، هزینه های نسبتا مناسب و معقولی هستند. بدین ترتیب در مصرف هزینه ها هم بسیار صرفه جویی کرده و می توان گفت که استفاده از لوله خرطومی پی یو بسیار مقرون به صرفه است. 

لوله خرطومی پی یو دارای وزن بسیار سبکی هم می باشد. به همین علت جابه جایی و حمل آن به سرعت و به سادگی انجام می پذیرد و به علت خاصیت انعطاف پذیری به راحتی جمع شده و در نتیجه می توان تعداد بسیار زیادی از آن ها را انبار نموده و یا به هنگام حمل و نقل داخل خودروی حمل قرار داده و به محل پروژه منتقل نمود.

لوله خرطومی پی یو  به دلیل خواص و ویژگی های خاص و بسیار پر کاربردی که دارا است، می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای سایر انواع لوله های موجود در بازار به شما برود چرا که علاوه بر مزایای موجود، دردسرها و مشکلاتی که دیگر لوله ها پدید می آورند را این لوله خرطومی به وجود نیاورده و می تواند موجب پیشرفت در کار در زمینه های مختلف شود.

از دیگر لوله های خرطومی بسیار انعطاف پذیری که این روزها در دنیای صنعت و انتقال هوا بسیار پر طرفدار شده است لوله خرطومی پی یو است. این لوله خرطومی با ویژگی های بسیار کاربردی و منحصر به فردی که دارد، بسیاری از رقبای خود را کنار زده و تبدیل به یک لوله خرطومی بسیار پر استفاده شده است که در بسیاری از فضاها، کاربری ها و شرایط گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.
لوله خرطومی پی یو یک لوله کاملا انعطاف پذیر است و از فلکسبیلیتی بسیار بالایی برخوردار است به این صورت که به کمک تنها نیروی دست به راحتی خم و راست و جمع و باز می شود. این لوله خرطومی به راحتی جمع شده و به همین علت فضای زیادی را اشغال نمی کند. بنابراین به هنگام انبار کردن، می توان تعداد بسیار زیادی از این لوله های خرطومی را کنار همدیگر به صورت فشرده قرار داد. همچنین از دیگر مزیت های این خاصیت انعطاف پذیری این مورد است که در فضاها و شرایطی که ممکن است در فضای پروژه فراهم باشد، برای مثال محلی که قرار است لوله خرطومی قرار بگیرد، محلی بسیار تنگ و دشوار جهت عبور لوله ها باشد، لوله خرطومی پی یو به راحتی فشرده شده و در آن محل قرار گرفته و یا از آن محل عبور خواهد کرد.

لوله خرطومی پی یو در سایزهای دهانه متنوعی تولید می شود. از سایزهای بسیار کوچک گرفته تا سایزهای بسیار بزرگ. به همین علت تنوع سایزی موجب شده است تا در کاربری ها و شرایط متنوعی قابل استفاده باشد. همین خاصیت همه جانبه بودن آن یکی دیگر از دلایل پر طرفدار بودن این لوله انعطاف پذیر است.لوله خرطومی پی یو در برابر حرارت بالا بسیار مقاوم است و دچار آسیب و صدمه نمی شود. همچنین موارد دیگری نیز هستند که این لوله خرطومی در برابر آنها از خودش مقاومت بالایی نشان می دهد. نظیر فشارهای جانبی وارده، کشش، خمش، پارگی، سایش، فرسایش و... همچنین سایر عوامل همچون تابش مستقیم خورشید، گرما، سرما، شرایط گوناگون آب و هوایی، حشرات، باکتری ها، قارچ ها و بسیاری از عوامل غیر طبیعی و شیمیایی نظیر مواد نفتی، سمی و شیمیایی. هیچ یک هیچ گونه آسیبی را به این لوله خرطومی وارد نمی نمایند. همین مقاومت و استحکام بسیار بالا موجب شده است تا این لوله خرطومی دارای طول عمر بسیار بالایی بوده و در طول زمان کارکرد خود نیاز به هیچ گونه تعمیرات و یا تعویص قطعات نداشته باشد و بدین ترتیب علاوه بر طول عمر بالا در زمان و هزینه ها هم بسیار صرفه جوی می نماید. در کنار این موارد، به طور کلی لوله خرطومی پی یو یک لوله خرطومی بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است چرا که جهت تولید و اجرای آن نیاز به صرف هزینه های بالا نبود و با در دست داشتن بودجه مناسب و اندک می توان تعداد بسیار زیادی از این لوله خرطومی را تولید و سپس مورد استفاده قرار داد.

سرعت تولید و اجرای لوله خرطومی پی یو بسیار بالا است. به گونه ای که در طی مدت زمان بسیار کوتاهی می توان تعداد زیادی از این نوع لوله خرطومی را تولید نموده و با سرعت بسیار بالایی نصب و اجرا نمود. از آنجایی که مسئله زمان برای به اتمام رساندن پروژه ها بسیار اهمیت دارد، از این رو، این لوله خرطومی منعطف یک گزینه بسیار اقتصادی و مناسب به شمار می رود چرا که علاوه بر هزینه ها در زمان هم بسیار صرفه جویی می نماید.

لوله خرطومی پی یو را به سادگی می توان نصب و اجرا نمود و نیاز به نیروهای انسانی بسیاری ندارد. تنها به کمک یک یا دو نیروی انسانی کاربلد و خبره این پروژه قابل انجام است. بنابراین در مورد هزینه هایی که جهت استخدام نیروی انسانی صرف خواهد شد هم کاملا صرفه جویی می نماید.

با توجه به ویژگی ها و مزایای فراوانی که برای لوله خرطومی پی یو گفته شد، می توان به این نتیجه گیری دست پیدا کرد که این نوع لوله خرطومی هوا یکی لوله خرطومی بسیار مقرون به صرفه، اقتصادی و مناسب برای بسیاری از پروژه ها به شمار می رود که با اطمینان خاطر از کیفیت می توانید از آن استفاده نمایید.


 اسامی دیگر این کانال خرطومی هوا عبارتند از

 لوله خرطومی پلی اورتانکانال خرطومی انتقال هوا, داکت فلکسیبل پلی اورتان, فلکسی پلی اورتان, داکت پلی اورتان, داکت فلکسی پلی اورتان, فلکسیبل داکت پلی اورتان, داکت فلکسی pu, لوله خرطومی هوا, لوله خرطومی مکنده, لوله خرطومی هواکشی, لوله مکنده, لوله انعطاف پذیر هوا, کانال خرطومی پلی اورتان, لوله خرطومی مکنده نجاری، داکت فلکسیبل پلی اورتان, فلکسیبل داکت

 

تگ ها : لوله خرطومی پلی اورتان, لوله خرطومی PU, کانال خرطومی پلی اورتان