خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

0015- لوله خرطومی برزنتی

0015- لوله خرطومی برزنتی

ساختار لوله خرطومی برزنتی از الیاف پلی استر لمینت شده ( به وسیله PVC) و یک مفتول فولادی تشکیل شده است. سایز های آن 7_8_9_10_11_12_14_15_17_20_22.5_25_30_35_40_45_50_60_70_75_80_90 (سانتیمتر) در طول 6 متری می باشد. دمای کار مقاوم آن در بازه دمایی 20- الی 100+ درجه سانتیگراد قراردارد و  مزایا ی آن عبارتند از :

- مقاوم در برابر سایش و تا حدی ضربه

- انعطاف پذیری بسیار بالا

- بسیار سبک

- افت فشار کمتر نسبت به دیگر لوله های خرطومی


لوله خرطومی برزنتی چیست ؟

برای یک سیستم انتقال موثر هوا، نیاز به کانال هوای فلکسیبل است که بتوان از طریق راهروهای تنگ، انتقال هوا را بدون تهدید جریان هوا انجام داد. یک سیستم کارآمد تهویه هوای محیط  با استفاده از کانال های انتقال هوای فلکسیبل (Flexible Air duct)  و در نوع خاص لوله خرطومی برزنتی (Polyester fabric canvas cloth with PVC coating)، دارای مزایای فراوانی از جمله ایجاد محیطی سالم و صرفه جویی در انرژی و سرمایه می باشد. و اساساً از لحاظ اقتصادی نیز استفاده از این نوع کانال های انتقال هوا در مقایسه با ورق های سنتی و قدیمی گالوانیزه مقرون به صرفه و بسیار مناسب تر می باشد. در حال حاضر کانال فلکسیبل برزنتی ارزانترین نوع کانال در بین کانال های موجود برای داکت اسپلیت است و پرمصرف ترین نوع کانال برای دستگاه داکت اسپلیت در سراسر جهان می باشد.  استفاده از این نوع کانال های هوای انعطاف پذیر در تهیه هوای مطبوع در محیط، ضروری است، که اجازه می دهد تا هوای گرم و یا خنک به سادگی از طریق لوله خرطومی برزنتی منتقل شود.

این محصول، پیشنهاد بسیار مناسبی جهت انتقال هوا به محیط های گوناگون بوده و در تمامی سایزها و مدل ها قابل ارائه و اجرا می باشد. یکی از انواع کانال های فلکسیبل، لوله خرطومی برزنتی نام دارد که ساختار آن از الیاف پلی استر (لمینت شده بوسیله PVC و یک مفتول فولادی) تشکیل شده است. 

این نوع کانال نقش عمده ای در تهویه محیط های تجاری، صنعتی و حتی مسکونی ایفا می کند. لوله خرطومی برزنتی در انتقال هوا، ذرات و پودر در فضاهای مسکونی و تجاری، هتل ها، کارخانجات، سالن های تولید، کارگاه های صنعتی، صنایع چوب، معادن، بیمارستان ها و آزمایشگاه ها بکار می رود.

از دیگر موارد استفاده از لوله خرطومی برزنتی میتوان به سالن های همایش و نماشگاهی، رستوران ها و کافی شاپ ها، فست فود ها، فروشگاه ها، سالن های ورزشی و استخر ها اشاره نمود. همچنین می توان از آن در مجتمع های داروسازی، گلخانه ها، انبار ها و سردخانه ها، فضای پاک و .... اشاره نمود.

همانند سایر مدل های کانال های فلکسیبل،  لوله خرطومی برزنتی نیز جهت انتقال هوا بین سطوحی که ارتفاع آن ها یکسان نبوده و یا محدودیت فضا وجود دارد و امکان استفاده از کانال های چهارگوش امکان پذیر نمی باشد؛ مورد استفاده قرار می گیرد.  بنابراین کانال های فلکسیبل برزنتی، بهترین جایگزین و راه حل برای سیستم های داکت اسپیلت و کانال های قدیمی و سنتی گالوانیزه می باشد.

لوله خرطومی برزنتی در اندازه های متنوع موجود هستند و می توان به صورت سفارشی و شیوه ای مقرون به صرفه ساخته شوند. از سوی دیگر، کانال های فلکسی و در نوع خاص لوله به ویژه در زمینه های کاربردی در فضای باز، نسبت به سایر محصولات، دوام بیشتری دارند. عمر طولانی آسیب پذیری بسیار کم و زیبایی ظاهری آن از دیگر مشخصه های این محصول می باشد. 

لوله خرطومی برزنتی از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه بوده و می تواند از اتلاف انرژی جلوگیری نماید. همچنین انعطاف پذیری فوق العاده و وزن بسیار سبک لوله خرطومی برزنتی، مقاومت در برابر پارگی، خوردگی و عدم زنگ زدگی را بدنبال دارد و باتوجه به هزینه بسیار کم و ناچیز لوله خرطومی برزنتی جهت نصب و اجرا، ) به دلیل آن که کانال فلکسیبل یا لوله خرطومی برزنتی انتقال هوا نیازی به خم نمودن، فرم، شکل دادن و … (درست نمودن با توجه به نقشه اجرایی) نداردو فقط می بایست به وسیله یک قفل به دریچه مربوطه متصل گردد)؛ مورد استقبال روز افزون قرار گرفته است.  

ساختار تشکیل دهنده لوله خرطومی برزنتی بسته به شرایط محیطی و نوع کاربرد از قبیل دما، فشار، ساییدگی، خوردگی و میزان سختی شرایط محیطی، متفاوت است. به همین دلیل لوله خرطومی برزنتی در انواع متنوع با شرایط و ویژگی های متفاوت تولید و عرضه می شود.

لوله خرطومی برزنتی با جدیدترین تکنولوژی و فناوری روزاروپا درﮐﺸﻮرﺗﻮﻟﯿﺪ می گردد.


 از ﻣﻬﻤﺘﺮﯾﻦ وﯾﮋﮔﯽ ﻫﺎی اﯾﻦ ﻧﻮع از ﮐﺎﻧﺎﻟﻬﺎ (لوله خرطومی برنتی) ﻣﯽ ﺗﻮان ﺑﻪ دارا ﺑﻮدن اﺳﺘﺎﻧﺪاردﻫﺎی ﮐﯿﻔﯽ و ﻓﻨﯽ ﻣﻌﺘﺒﺮ ، دوﺳﺘﺪار ﻣﺤﯿﻂ زﯾﺴﺖ ، ﻧﺼﺐ و اﺟﺮای ﺳﺮﯾﻊ و آﺳﺎن ، ﻣﻘﺎوﻣﺖ ﺑﺴﯿﺎر ﺑﺎﻻدر ﺑﺮاﺑﺮ ﺿﺮﺑﻪ، حرارت ، ﭘﺎرﮔﯽ و … اﺷﺎره ﻧﻤﻮد . و به دلیل همین درجه مقاومت بالا در لوله خرطومی برزنتی، می توان از آن در محیط های خشن مانند؛ کارخانه ها، کارگاه ها، سوله ها و …در سطح وسیع استفاده نمود. 

لوله خرطومی برزنتی در برابر مواد خورنده و اسیدها نیز مقاوم بوده و همین مسئله باعث ایجاد قابلیت استفاده در سیستم های تخلیه (اگزاست) و انتقال هوای گرم و گاز را برای لوله خرطومی برزنتی ایجاد می نماید.

لوله خرطومی برزنتی  به کمک ورقه‌های برزنت تولید می شوند که در واقع ساختاری بسیار مستحکم و مقاوم را پدید می آورد که در برابر بسیاری از عوامل خارجی وارد شده مقاوم می باشد. و دچار هیچ آسیب و صدمه ای نمی گردد. به همین علت است که گفته می شود لوله خرطومی برزنتی از طول عمر بسیار بالایی بهره مند است چرا که در برابر عوامل گوناگونی که آسیب رسان هستند مقاومت بسیار بالایی دارد.

لوله خرطومی برزنتی دارای ساختاری کاملا یکپارچه و بدون هیچ خلل و فرجی است. بدین ترتیب مانع از ورود و نفوذ هر ماده خارجی به داخل لوله جلوگیری می کند و در نتیجه مانع از آسیب رساندن به لوله می شود. از طرفی به دلیل آنکه از جانب سطح داخلی هیچ سوراخ و شکافی وجود ندارد، در نتیجه مواد به هنگام عبور از داخل لوله، در میانه راه از جایی به بیرون نشت نکرده و در نتیجه منجر به اتلاف انرژی هم نمی شود. بنابراین در سرعت اجرای کار هم بسیار افزایش می دهد.

لوله خرطومی برزنتی در سایزهای مختلفی قابل تولید است تا در پروژه های گوناگون و شرایط مختلف قابل استفاده باشد و این گستردگی و تنوع سایزی یکی از دلایل محبوبیت این کانال به شمار می رود.

این لوله خرطومی از انعطاف پذیری مناسبی هم برخوردار است به گونه ای که به سادگی به کمک نیروی دست به اشکال گوناگون قابل تبدیل است. این خاصیت بسیار پر کاربرد است چرا که به راحتی به شکل هر فضایی در آمده، جمع و باز می شود و مورد استفاده قرار می گیرد. در حالی که سایر کانال های هوا نظیر کانال های اسپیرال دارای ساختاری صلب و محکم هستند و به هیچ وجه خاصیت انعطاف پذیری ندارند به همین علت در تمامی شرایط و فضاها نمی توان از آن استفاده نمود.

لوله خرطومی برزنتی بسیار سبک است. به گونه ای که حمل و جابه جایی آن به سهولت هرچه تمام تر انجام شده و میت وان در طی مدت زمان بسیار کوتاهی آن را تولید و سپس اجرا نمود. علت سرعت و سادگی در این امر سادگی ساختار این لوله خرطومی است که منجر به سرعت تولید و اجرای بالا شده است. به همین علت نیازی به نیروهای نصاب و مجری حرفه ای جهت نصب و اجرای آن نبوده و به کمک تعداد اندکی نیروی نصاب حرفه ای و کاربلد می توان این لوله خرطومی را اجرا و نصب نمود.

لوله خرطومی برزنتی بسیار مقرون به صرفه است. همان گونه که گفته شد، به علت مقاومت و دوام بالا، در طول استفاده دچار آسیب نشده و در نتیجه هزینه هایی در جهت تعمیرات متقبل نمی شود. از طرفی جهت تولید و اجرای این کانال، هزینه های زیادی نیاز نبوده و با صرف هزینه اندکی می توان این لوله خرطومی را در ابتدا تولید و سپس اجرا و راه اندازی نمود. بنابراین صرفه جویی در هزینه ها از ویژگی های بارز این لوله خرطومی است. علاوه بر این، در زمان و انرژی هم بسیار صرفه جویی می نماید.

با توجه به مزیت ها و برتری هایی که برای این لوله خرطومی نسبت به سایر کانال های هوا گفته شد، این نتیجه دست می یابد که این نوع لوله خرطومی دارای قابلیت بسیار بالایی جهت جایگزینی برای سایر انواع لوله ها و کانال های موجود در بازار است.

چرا که بسیاری از کانال های موجود مشکلات متعدی را پدید می آورند و در نهایت ضرر های مالی فراوانی را هم به وجود می آورند.

اما لوله خرطومی برزنتی نه تنها ضرر و مشکلی را پدید نمی آورد، بلکه مزیت های فراوانی را هم با خود به همراه دارد.


قیمت لوله خرطومی برزنتی

با توجه به اینکه ویژگی های متنوعی را می توان برای این محصول پرکاربرد برشمرد؛ به تبع آن قیمت های متفاوتی را برای هر مدل از آن نیز می توان در نظر گرفت. یکی از مواردی که موجب تغییرات گسترده در قیت لوله خرطومی برزنتی می گردد؛ تغییر در سایز و یا قطر دهانه لوله خرطومی می باشد.

همانطور که می دانیم با افزایش سایز، قیمت نیز افزایش می یابد. این موضوع نه تنها برای لوله فلکسی برزنتی بلکه در رابطه با تمام محصولات دیگر نیز صدق می کند.  به عبارت دیگر قیمت سایز های کمتر با قطر دهانه کوچکتر،  بسیار کمتر از قیمت لوله خرطومی سایز بزرگ می باشد. موارد دیگری مانند زمینه مصرف این محصول، رنگ، ساخت و تولید سفارش و تعداد شاخه ها نیز می تواند در افزایش و یا کاهش قیمت لوله برزنتی نقش به سزایی را ایفا نماید.

یک یدیگر از مواردی که می تواند در تعیین قیمت لوله برزنتی موثر باشد؛ مواد اولیه و متریال مصرفی است که برای ساخت این لوله خرطومی پرکاربرد مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به اینکه امروزه تنوع مواد و محصولات در بازار مصرف بسیار بیش از پش می باشد؛ برای تهیه محصول مورد نظر خود می بایست نهایت دقت را به خرج دهیم تا محصولی با کیفیت و مرغوب را خریداری نماییم. بنابراین می توان اینگونه نتیجه گیری نمود که ارزان بودن لوله های خرطومی نیز مانند بسیاری از محصولات و تجهیزات صنعتی و مکانیکی دیگر، می تواند به دلیل کیفیت پایین مواد مصرفی و نا کارآمدی محصول باشد.

بنابراین می بایست در انتخاب و خرید محصول مورد نظر خود با اطلاعات و آگاهی کامل و کافی عمل نماییم.


خرید لوله خرطومی برزنتی

برای خرید انواع مختلف کانال های فلکسیبل لازم است تا پیش از انتخاب محصول مورد نظر خود، به یک سری از موارد و نکات دقت نماییم.  به عنوان مثال شرایط محیطی و محل نصب لوله خرطومی برزنتی یکی از مواردی است که بسیار حائز اهمیت می باشد.

به عنوان مثال فرض کنید که لازم است تا کانال کشی مربوط به یک پروژه در محیط باز انجام پذیرد، در این حالت نیاز است تا تدابیری برای محافظت از لوله خرطومی در برابر شرایط بد جوی مانند بوزش سنگی باد و یا باران های شدید و … در نظر گرفته شود.

به علاوه اینکه بسیار مواقع کانال در فواصل بسیار طولانی در معرض نور مستقیم خورشید قرار می گیرد که می تواند هم به لحاظ افزایش دما و هم از جانب نفوذ اشعه ماورای بنفش ( UV )، مشکلات جدی و جبران ناپذیری را به وجود آورد.

بنابراین برای نگهداری و نصب و جانمایی لوله نیز می بایست اقداماتی را پیش از خرید در نظر داشت تا در حین نصب و یا پس از آن برای استفاده از لوله خرطومی مورد نظر، مشکلی ایجاد نگردد.

از سوی دیگر انتخاب سایز مناسب لوله یکی دیگر از فاکتور هایی می باشد که پیش از خرید می بایست بر اساس یک سری از اندازه گیری های دقیق مهندسی، مشخص گردد. 

در اغلب موارد اندازه لوله هایی که لازم است در سیستم کانال کشی مورد استفاده قرار بگیرد؛ در نقشه مربوط به تاسیسات مکانیکی درج می شود. به این ترتیب می توان با استناد به این نقشه ها و جداول، سایز لوله خرطومی برزنتی مورد نظر را با خیالی آسوده انتخاب و خریداری نمود.

امروزه استفاده از وبسایت های فروش اینترنتی انواع کانال های خرطومی و تجهیزات و قطعات وابسته کمک بسیار زیادی در صرفه جویی در زمان و انرژی می نماید. 

به علاوه اینکه با خرید اینترنتی این امکان وجود دارد تا یک محصول را به طور کامل بررسی نمود. زیرا تمام ویژگی های مربوط به انواع کانال ها و … به تفصل و با شرح کامل در آن درج شده است.

همچنین به دلیل دسته بندی کاملی که از انواع مختلف محصولات وجود دارد؛ می توان در کوتاه ترین زمان و به سادگی محصل مورد نظر خود را مشاهده و خریداری نمود.

تولید لوله خرطومی برزنتی

ساختار این محصول متشکل از یک لایه پلی استر می باشد که با پی وی سی ( PVC ) تقویت شده روکش شده است. وقتی صحبت از پی وی سی تقویت شده می کنیم؛ منظور یک رشته مفتول فولادی به قطر 1 تا حدود 2 میلی متر می باشد که به صورت مارپیچ در ساختار و بدنه این لوله تعبیه می گردد.

وجود این فنر فولادی در بدنه لوله خرطومی برزنتی موجب می گردد تا علاوه بر افزایش استحکام و استقامت بالای محصول، حالتی خرطومی شکل، نرم و بسیار انعطاف پذیر به لوله برزنتی بدهد.

که در واقع این حالت فلکسیبل و انعطاف پذیری بالای لوله خرطومی از جمله مزایای مهم این محصول به شمار می رود.

لوله فلکسی برزنتی در سایز های متنوع تولید می گردد که عبارت است از : 10، 15، 20، 25، 30، 35، 40، 45، 50، 55 و 60 سانتی متر که هر کدام از این سایز های مذکور، کاربرد مختص به خود را دارا می باشند.

لوله برزنتی در کارخانه های تولید کانال های فلکسیبل ساخته و در شاخه هایی به طول 6 متر به بازار مصرف ارائه می گردد.

بازه دمایی این محصول نیز از 10 درجه زیر صفر شروع ب= و تا حدود 60 درجه بالای صفر می باشد. باید به این نکته توجه داشت که این گستره دمایی مربوط به زمانی می باشد که لوله خرطومی برزنتی در حال استفاده مداوم نباشد. در صورتی که قرار باشد تا ایت لوله خرطومی مورد استفاده مداوم و پی در پی واقع شود، میزان ظرفیت دمایی آن نیز کاهش خواهد یافت.


نصب لوله خرطومی برزنتی

نصب این لوله فلکسی نیز مانند سایر داکت و کانال های فلکسیبل، بسیار ساده می باشد. در واقع حالت انعطاف پذیر و وزن سبک این محصول موجب می گردد تا بتوان به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام به نصب آن نمود.

البته در برخی موارد نیازی به یک نیروی متخصص در این زمینه نیست و می توان به سادگی نصب لوله خرطومی برزنتی را انجام داد.

اما به طور کلی توصیه می شود تا از یک نیروی ماهر و متخصص فنی برای نصب آن کمک گرفته شود.


اسامی دیگر این محصول

هواکشی برزنتی, فلکسیبل برزنتی, خرطومی, کانال فلکسیبل برزنتی, کانال خرطومی برزنتی, داکت فلکسیبل برزنتی هوا, لوله خرطومی برزنتی لمینیت با پی وی سی, کانال خرطومی برزنتی, داکت فلکسی برزنتی,کانال خرطومی برزنتی پلی استر دار, داکت فلکسیبل برزنتی, لوله فلکسی برزنتی

تگ ها : لوله خرطومی برزنتی, هواکشی برزنتی, فلکسیبل برزنتی, خرطومی