خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

0013- کانال فلکسیبل با عایق الاستومری

0013- کانال فلکسیبل با عایق الاستومری

 کانال فلکسیبل با عایق الاستومری

کانال کشی و عایق کاری کانال های هوا پس از نصب ، همواره با دشواری های اجرایی روبرو بوده است، بویژه در سقف های کاذب کم ارتفاع که امکان فعالیت بسیار محدود می باشد،این مسئله باعث افزایش روز افزون تقاضا برای کانال فلکسیبل عایق دار گردیده است.

در این راستا شرکت پیشگام سپهر برساد(PSB)، همگام با تکنولوژی روز دنیا ،برای اولین بار در ایران 2 محصول جدید خود،  داکت فلکسی با عایق الاستومری (EPDM)  و روکش آلومینیوم  و داکت فلکسی با عایق پلی اتیلن و روکش PVC را به بازارعرضه می نماید. برخلاف نمونه ها ی دیگر که عایق را پس از تولید کانال بصورت غلافی روی آن قرار می دهند(که معمولا از جنس پشم شیشه بوده و علاوه بر حجم بالا و عمر کوتاه ، اثرات سویی بر سلامتی انسان دارد) ، محصولات شرکت پیشگام سپهر برساد (PSB) شامل 3 لایه بهم پیوسته است که همزمان درحین تولید با هم به ترتیب، پیرامون یک سیم فنری مارپیچ قرار گرفته و به همدیگر بافته می شوند.


ساختار

لایه داخلی از فویل آلومینیوم 

لایه میانی عایق فشرده  الاستو متری EPDM  

لایه خارجی روکش محافظ از جنس فویل آلومینیوم

سایز از قطر 10 تا 60 سانتیمتر ( 4 تا 24 اینچ )

طول 6 یا 10 متری

دمای کار مقاوم در بازه دمایی 110+ الی 30- درجه سانتیگراد


ویژگی های کانال فلکسی با عایق الاستومری

- عدم جذب و نفوذ رطوبت

- سبک و کاملا منعطف با عمر بالا

-  عدم ایجاد گردو غبار در محیط

- نصب سریع و عدم نیاز به پوشش اضافه

- ساختار بهم پیوسته و یکنواخت در طول کانال

- عایق مناسب با ضریب انتقال حرارت بسیار پایین

- فشردگی بالای این نوع عایق ها  باعث جلوگیری از انتقال صدای جریان هوا در طول کانال های فلکسی می گردد.

- بکارگیری عایق الاستومری ، این محصول را به عنوان بهترین کانال پیش عایق فلکسیبل به بازار معرفی می کند.
کاربرد کانال فلکسیبل با عایق الاستومری 

جهت مصارف صنعتی و ساختمانی در سیستم های جابجایی و تخلیه هوا و همچنین در سیستم گرمایش و سرمایش، تهویه مطبوع در مجتمع های تجاری و خانگی، هتلها و بیمارستانها و آزمایشگاهها کانال فلکسیبل عایق دار مورد استفاده قرار می گیرد.


ویژگی های کانال فلکسیبل با عایق الاستومری

کانال فلکسیبل با عایق الاستومری  از پر کاربردترین و پر طرفدارترین انواع کانال فلکسیبل عایق دار موجود در بازار به شمار می رود. به گونه ای که با مزایا و ویژگی های بسیار خاص و منحصر به فردی که دارا است از سایر انواع کانال های هوا بسیار متمایز شده است.به طور کلی می توان اینطور بیان نمود که برای مقاومت و طول عمر بیشتر کانال خرطومی می توان آن را عایقکاری نمود. این کار نه تنها می تواند کارایی و عملکرد آن را تا میزان قابل توجهی افزایش دهد؛ بلکه موجب می گردد تا اتلاف انرژی و افت فشار نیز تا حد زیادی کاهش یابد.

بنابراین می توان انواع متفاوت و متنوعی از کانال فلکسیبل عایق دار را در نظر گرفت که با عایق الاستومری و یا عایق های از انواع دیگر، عایق بندی می گردند. کانال فلکسیبل با عایق الاستومری، کانال فلکسیبل با عایق آی اف دی، کانال فلکسیبل با عایق پلی استر، کانال فلکسیبل با عاق پلی اتیلن و یا حتی کانال فلکسیبل عایق شده با عایق پشم شیشه، همه و همه از جمله نمونه هایی از کانال فلکسیبل عایق دار می باشند که برای کاربرد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال کانال خرطومی با عایق الاستومری، دارای ساختاری سه لایه می باشند. این ساختار و مکانیسم به طور کلی متشکل از لایه های آلومینیومی درونی و بیرونی می باشد که در میان آن ها یک لایه عایق الاستومری به عنوان عایق حرارتی و یا همچنین عایق صوتی در نظر گرفته شده است.

یک از مواردی که سبب شده است تا کانال فلکسی با عایق الاستومری روز به روز مورد توجه شمار بیشتری از افراد قرار بگیرند؛ این است که این محصول به شدت دوستدار محیط زیست می باشد و برای انسان و طبیعت زنده مشک و خطری به وجود نخواهد آورد.


ویژگی های عایق الاستومری

ساختار ویژه و منحصر به فرد عایق الاستومری که به صورت سلول های بسته متشکل از هوا می باشد؛ آن را به یکی از مرغوب ترین و پرکاربردترین عایق ها در زمینه های مختلف صنعتی و کارگاهی بدل نموده است.

کانال فلکسیبل با عایق الاستومریو در کنار استحکام و مقاومت بالایی که در برابر نفوذ رطوبت نشان می دهند؛ دارای وزن سبکی نیز می باشند. که این موضوع خود به عنوان یکی از مهم ترین مزیت های این محصول به شمار می رود. زیرا این مسئله سبب می گردد تا کانال فلکسیبل عایق دار در کوتاهترین زمان ممکن و به راحتی نصب و مورد استفاده قرار بگیرد.

ساختار ویژه، سبک بودن، مقاومت بالای عایق های الاستومری در برابر نفوذ رطوبت، ضربه های فیزیکی و ... همه و همه سبب شده است تا این عایق در مقایسه با سایر عایق های موجود در بازار، به عنوان بهترین و پرکاربردترین عایق برای امر عایق بندی لوله های فلکسیبل شناخته شود. به طور کلی از کانال های فلکسیبل عایق بندی شده می توان در داکت کشی مربوط به سیستم تهویه مطبوع، انواع سیستم های سرمایشی و گرمایشی و ... استفاده نمود. این نوع از لوله های هوا را می توان هم به عنوان داکت مکش هوا و هم به عنوان لوله های دمش هوا به کار گیری نمود.

یکی از انواع بسیار مرغوب و با کیفیت عایق های موجود در بازار نیز همان عایق های الاستومری می باشد که در نمونه های رولی و لوله ای مورد استفاده واقع می گردد. واضح است که برای عایق بندی انواع متفاوت کانال ها و لوله های هوا که برای انواع سیستم های کانال کشی و داکت کشی مورد استفاده قرار می گیرد؛ از نوع لوله ای این عایق پرکاربرد و با کیفیت استفاده می شود.

البته نمونه هایی از لوله های هوا وجود دارند که دارای سطح مقطع و قطر بزرگتری نسبت به سایر نمونه های مشابه می باشند. به همین علت نیاز است تا از عایق الاستومری رولی برای عایق بندی آن ها استفاده نمود.به این ترتیب عایق رولی را با چسب مخصوص عایق الاستومری بر روی جداره خارجی لوله نصب می نمایند. این مورد بیشتر برای لوله هایی مانند لوله  اسپیرال در سایز های بسیار بزرگ کاربرد دارد و برای عایق بندی کانال فلکسیبل از عایق های لوله ای استفاده می گردد.

عایق الاستومری بکار رفته در کانال فلکسیبل با عایق الاستومری از بهترین و مرغوب ترین انواع عایق به شمار می رود. وجود عایق در ساختار کانال فلکسیبل با عایق الاستومری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که از کانال هوا در بسیاری از عوامل گوناگون محافظت می کند.
مزایای کانال فلکسیبل با عایق الاستومری

استحکام بالای کانال فلکسیبل عایق دار موجب می شود تا بتوان از آن ها حتی در شرایط نامناسب و سخت جوی نیز استفاده نمود و بهترین نتیجه را انتظار داشت. به عنوان مثال کانال کشی در مسیر هایی که بسیار پر پیچ خم هستند و یا موانع و پستی و بلندی های بسیاری بر سر مسیر کانال ها وجود دارد؛ موجب می شود تا مقاومت و استحکام فیزیکی لوله هوا تا میزان قابل توجهی کاهش یابد. رد شدن کانال هوا از مسیر های تنگ و باریک و پر مانع شاید دلیل باشد تا سبب شود مقاومت لوله ها را تا حدی افزایش دهیم. استفاده از کانال خرطومی با عایق الاستومری یا عایق هایی از انواع دیگر می تواند مقاومت آن را در برابر فشار های منفی بیرونی افزایش دهد.

از سوی دیگر در برخی موارد نیاز است تا کانال کشی در محیط باز و بدون سرپوش انجام گیرد. در این مواقع مخصوصا در محیط هایی که دارای مقادیر زیادی رطوبت هوا هستند؛ ریسک آسیب پذیری لوله ها و خرابی ناشی از نفوذ آب و رطوبت به داخل لوله بسیار زیاد می گردد. بنابراین می توان با استفاده از کانال های عایق دار، از نفوذ رطوبت به داخل لوله جلوگیری نمود. زیرا در صورت عدم ممانعت از نفوذ رطوبت، مواردی همچون کپک زدگی، رسوب، تجمع آلودگی و انواع باکتری ها در داخل و جداره های لوله حتمی می باشد. این امر به سادگی می تواند عملکرد کانال فلکسیبل را تا میزان قابل توجهی ضعیف نماید و یا حتی در طولانی مدت کارایی کل سیستم را مختل نماید. در برخی موارد دیگر نیز ممکن است کانال ها در معرض نور مستقیم خورشید واقع شوند. در این حلت نیز لازم است تا با پوششی از انواع عایق هایی که پیش تر از آن نام برده شد؛ سطح خارجی لوله را عایق بندی نماییم. بنابراین می توان اینطور نتیجه گیری نمود که باری افزایش سطح سلامت و همچنین عملکرد و کارایی بهتر و بهتر کانال های هوا در انواع مختلف به ویژه کانال های فلکسیبل یا همان لوله های خرطومی، نیاز است تا از عایق های بسیار مرغوب و با کیفیت استفاده شود.

مهمترین ویژگی کانال فلکسیبل با عایق الاستومری  که درواقع می توان گفت یکی از اصلی ترین وجوه تمایز آن با سایر انواع کانال های هوا است، خاصیت انعطاف پذیری آن است که موجب شده است تا به راحتی به هر شکل و حالتی قابل تبدیل باشد. بنابراین در فضاهای صعب العبور، فضاهای کوچک و فضاهای منحنی و پیچ دار به راحتی قابل استفاده است در حالی که کانال هایی همانند کانال اسپیرال که دارای ساختاری صلب و غیر منعطف است، امکان استفاده از آن در فضاهای دارای محدودیت امکان پذیر نیست.

کانال فلکسیبل با عایق الاستومری این قابلیت را دارد که به طور همزمان به هنگام تولید عایق بندی شود. این خصوصیت برای سایر انواع کانال های هوا ممکن نیست و تنها پس از تولید این امکان فراهم است و حتی برای بسیاری از انواع کانال های هوا به طور کا امکان مجهز کردن کانال به عایق فراهم نیست. 

در برابر شرایط مختلف جوی و آب هوایی از کانال هوا محافظت کرده و مانع از ورود و نفوذ عوامل طبیعی و شیمیایی آسیب رسان به داخل کانال می گردد. درواقع وجود عایق در ساختار این لوله از یک طرف و ساختار مقاوم و یکپارچه کانال فلکسیبل با عایق الاستومری از طرفی دیگر موجب شده است تا این کانال هوا به یک کانال فلکسیبل بسیار مقاوم و مستحکم تبدیل شود که طول عمر بسیار بالایی دارد و در نتیجه مقاومت و استحکام بالایی داشته و در طول زمانی که در هر فضایی مورد استفاده قرار می گیرد دچار هیچ گونه آسیبی نمی شود و درنتیجه نیاز به صرف هزینه نمی باشد و همچنین با خاطری آسوده می توان از آن در فضای باز و در شرایط آب و هوایی مختلف استفاده نمود.

وزن کانال فلکسیبل با عایق الاستومری بسیار کم و سبک است. به گونه ای که به سادگی و در طی زمان بسیار کوتاه می توان آن را جا به جا نمود. و این سبکی وزن در مصرف زمان موجب صرفه جویی بسیاری شده است.
تولید کانال فلکسیبل با عایق الاستومری

اجرای کانال فلکسیبل با عایق الاستومری در فضاها و کاربری های مختلف نیازمند عملیات خاصی نیست و به سادگی و تنها توسط نیروی ماهر و متخصص می توان آن را در پروژه های گوناگونی مورد استفاده قرار داد و سرعت اجرای آن به قدری بالا است که در طی مدت زمانی بسیار کوتاهی می توان کانال فلکسیبل با عایق الاستومری را در محل مورد نظر اجرا و نصب نمود و همچنین در طی زمان کوتاهی می توان تعداد بسیاری از یک کانال فلکسیبل با عایق الاستومری را مورد استفاده قرار داد.

علاوه بر اجرا، سرعت تولید کانال فلکسیبل با عایق الاستومری هم بسیار بالا است بدین صورت که در طی زمانی بسیار کوتاهی تعداد بسیار زیادی از این کانال فلکسیبل را می توان تولید و مورد استفاده قرار داد.

کانال فلکسیبل با عایق الاستومری در سایزهای بسیار متنوعی تولید می شوند و این تنوع بالا از نظر سایزی موجب استفاده گسترده از آن در صنایع گوناگون شده است نظیر کارخانه ها و کارگاه ها، بیمارستان ها، هتل ها، آپارتمان ها، داکت اسپلیت و...

از سایزهای بزرگتر کانال فلکسیبل با عایق الاستومری در فضاهای بزرگتر نظیر کارخانه ها و کارگاه های بزرگ استفاده می شود و از سایزهای کوچکتر این کانال فلکسیبل در فضاهایی با متراژ پایین تر نظیر آپارتمان های مسکونی و مغازه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

وجود عایق در ساختار کانال فلکسیبل با عایق الاستومری علاوه بر آنکه از نظر ورود و نفوذ عوامل مختلف به خوبی عمل کرده، به عنوان عایق صوتی هم قابل استفاده می باشد و این خاصیت هم بسیار کاربردی و مناسب است خصوصا در فضاهایی که ممکن است سروصدای زیادی ایجاد شود.

سطح خارجی کانال فلکسیبل با عایق الاستومری به گونه ای عاری از هرگونه سوراخ و درز و شکاف است که موجب می گردد تا مانع از ورود هرگونه ماده آسیب رسان به داخل این کانال شود. بدین ترتیب تا میزان فراوانی در کنار حضور عایق الاستومری، در دوام و پایداری این کانال فلکسیبل نقش بسیار مهم و پر رنگی را ایفا می کند.

از طرفی سطح داخلی کانال فلکسیبل با عایق الاستومری هم بدون هیچ گونه شکاف و سوراخی می باشد و به همین علت مواد به هنگم عبور از داخل کانال فلکسیبل، نشتی نکرده و در میانه راه هدر نمی روند، بدین ترتیب تا مقدار بسیاری در مصرف انرژی هم صرفه جویی می شود.
قیمت کانال فلکسیبل با عایق الاستومری

همان طور که گفته شده هزینه های ناشی از تولید و اجرای کانال فلکسیبل با عایق الاستومری هم بالا نمی باشد و با هزینه های بسیار مناسب می توان آن را تهیه و مورد استفاده قرار داد. بنابراین می توان گفت که کانال فلکسیبل با عایق الاستومری یک کانال مقرون به صرفه و اقتصادی است.

پایداری بالا، صرفه جویی در هزینه ها، صرفه جویی در انرژی، سبکی وزن، سرعت تولید و اجرای بسیار بالا و بسیاری از مزایای دیگر موجب استفاده گسترده از این کانال فلکسیبل شده است.

درواقع ویژگی های ساختاری و کاربردی کانال فلکسیبل با عایق الاستومری به گونه ای است که حتی در میان انواع کانال های فلکسیبل هم بسیار پر طرفدارتر است چرا که هم تمامی کانال های فلکسیبل قابلیت عایق پذیری ندارند و هم عایق الاستومری در میان انواع عایق های موجود بسیار بهتر و مناسب تر می باشد.

بسیاری از کانال هایی که در بازار موجود هستند عمدتا از کیفیت بالایی برخوردار نیستنند و به همین علت هنگام استفاده هم به سرعت خراب می شوند و هم دردسرهای فراوانی را به وجود می آورند، هزینه های بالایی را شامل می شوند، سرعت تولیدو اجرای بالایی ندارند، عمر پایینی دارند، وزن بالایی دارند و بسیاری از مشکلات و مسائلی را پدید می آورند.

به همین علت در میان انواع کانال های هوا، کانال فلکسیبل با عایق الاستومری به دلیل مزایای فراوانی که برای آن ذکر شد، در کنار کیفیت بسیار بالا، گزینه بسیار مناسبی جهت جایگزینی برای سایر انواع کانال های هوای موجود به شمار می رود. به گونه ایکه در بسیاری از فضاها، کاربری ها و پروژه ها مهندسین پروژه و کارفرمایان ترجیح می دهند که از کانال فلکسیبل با عایق الاستومری استفاده نمایند.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اسامی دیگر این محصول

داکت فلکسی با عایق الاستومری, کانال فلکسیبل الاستومری, داکت فلکسیبل با عایق الاستومری، کانال فلکسی الاستومری, داکت فلکسی با عایق الاستومری و روکش آلومینیوم,داکت فلکسی بلک, پی اس بی بلک, فلکسی الاستومری, لوله خرطومی با عایق الاستومری و روکش آلومینیوم, داکت فلکسی پیش عایق الاستومری, لوله خرطومی با عایق الاستومری, داکت فلکسیبل پیش عایق الاستومری

تگ ها : داکت فلکسی با عایق الاستومری, کانال فلکسیبل الاستومری