خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

نصب عایق الاستومری

نصب عایق الاستومری
نصب عایق الاستومری
عایق الاستومری نوع خاصی از عایق های تولید شده از مواد شیمیایی پلیمری الاستومریک می باشند. نصب عایق الاستومری در محیط های گوناگون بر اساس خواص شیمیایی و هم چنینی ویژگی های فیزیکی که در طی تولید آن ایجاد می گردد، صورت می پذیرد. عایق الاستومری و روش نصب عایق الاستومری جهت مصارف مختلفی به عنوان عایق های حرارتی، برودتی، صوتی و ... مورد استفاده قرار می گیرد.
ماده تشکیل دهنده عایق الاستومری همان فوم الاستومریک می باشد که خاصیتی کشسانی و یا اصطلاحا  الاستیکی و شبه پلاستیکی دارد. لازم به ذکر است که انواع متفاوتی از مواد الاستومریک وجود دارد که با توجه به نوع عایق و مواد مصرفی، موارد کاربرد و نصب عایق نیز متفاوت خواهد بود.
به طور کلی سه جز اصلی برای تولید و ساخت فوم الاستومریک که به صورت سلول بسته می باشد، به کار گرفته می شود:
1-  ترکیب لاستیک سنتتیک : لاستیک نیتریل بوتادین ( NBR ) و یا دی ان مونومر اتیلن پروپیلن ( EPDM )
2-  پلی وینیل کلراید یا همان پی وی سی ( PVC )
3-  یک عامل شیمیایی که کف کننده می باشد.
نصب عایق الاستومری با توجه به مواد تشکیل دهنده و درصد آن ها و همچنین شیوه ساخت، متفاوت می باشد. پروسه تولید عایق الاستومریک هم از نوع پتویی و هم از نوع لوله ای به صورت زیر انجام می پذیرد :
کلیه مواد نام برده در بالا در یک دستگاه میکسر با وزن بسیار بالا با یکدیگر ترکیب می گردد. پس از آن در مرحله بعدی این مخلوط وارد دستگاه اکسترودر می شود. در واقع این مرحله تعیین کننده شکل های مختلفی از عایق می باشد که برای نصب عایق الاستومری مورد استفاده قرار می گیرد.
در این مرحله ترکیب به دست آمده در دستگاه به شکل لوله له ای و یا یک ورق مسطح از دستگاه خارج می گردد و برای نصب عایق الاستومری به کار برده می شود.
در مرحله نهایی لازم است تا عایق را که به شکل نهایی در آمده است در یک کوره با دمای مشخصی قرار داده تا عامل شیمیایی کف کننده موجود در مخلوط از حالت جامد به گاز تبدیل شود. وقتی که این حالت اتفاق می افتد؛ تعداد بسیار زیادی از سلول های کوچک حاوی هوا تشکیل می گردد. و این همان حالت منحصر به فردی را به عایقی می دهد که برای نصب عایق استفاده می گردد.
سپس می بایست محصول به آرامی و کندی خنک شود تا این هزاران سلول بسته هوایی حالت خود را حفظ کنند و نهایتا اطمینان حاصل می گردد که این سلول ها شکسته نشوند و سالم باقی بمانند. به این صورت ساختار مورد نظر برای نصب عایق الاستومری به طور کامل حفظ می گردد.
در نهایت محصول به وسیله دستگاه های برش به قطعات مورد نیاز برای نصب عایق الاستومری برش داده می شود. عایق الاستومری رولی و یا پتویی در ابعاد و حجم های سفارش قابل تولید می باشد. از سوی دیگر لازم است است تا بدانیم برای نصب عایق به چه تعداد از چه سایز از قطعات عایق الاستومری رولی نیاز می باشد.
عایق الاستومری لوله ای نیز که جهت عایق بندی و نصب لوله خرطومی هوا و یا لوله اسپیرال مورد استفاده قرار می گیرد، در سایز های متفاوت تولید و ارائه می گردد. از سوی دیگر زول عایق الاستومری لوله ای نیز بر اساس کانال اسپیرال و یا داکت فلکسیبل قابل تغییر می باشد.
همانطور که می دانیم کانال فلکسیبل عایق دار در برابر سایر نمونه های ساده و بدون عایق می تواند سهم بزرگی در جلوگیری از اتلاف انرژی و کاهش افت فشار جریان هوای عبوری از داخل کانال داشته باشد. بنابراین نصب عایق الاستومری می تواند به کاهش هزینه های پروژه در طولانی مدت کمک شایان توجهی نماید.
علاوه بر کانال اسپیرال گالوانیزه  به ویژه در سیستم تهویه مطبوع می توان نصب عایق الاستومری را برای انواع اتصالات کانال اسپیرال و یا حتی دریچه های مختلف از نوع دریچه گرد و دریچه چهارگوش انجام داد. این کار برای داکت اسپلیت ها نیز می تواند نتیجه بسیار خوبی را در کاهش مصرف انرژی در حین انتقال هوا ، به همراه داشته باشد. به این صورت کل مسیر کانال کشی ، کل سطح کانال هوا و اتصالات به خوبی عایق بندی می گردند.
در بسیاری موارد نیز نصب عایق الاستومری به صورت رولی و نه لوله ای برای لوله خرطومی مکنده انجام می پذیرد. به این صورت علاوه بر کاهش اثرات ناشی از افت فشار؛ مقاومت و استحکام کانال نیز تا حد بسیار بالایی افزایش می یابد. و از سوی دیگر نصب عایق الاستومری موجب می گردد تا سر و صدای تولید شده در هنگام عبور مواد از داخل لوله مورد نظر به حداقل میزان خود و در بسیاری موارد به صفر برسد. به گونه ای که هیچ گونه صدای اضافی ناشی از دستگاه مکنده به گوش نمی رسد.
نصب عایق الاستومری از نوع بدون ماده ای بدن کلروفلوروکربن ( CFC ) و هیدرو کلرو فلورو کربن ( HFC )، هیچ گونه تهدیدی برای محیط زیست به شمار نمی رود. زیرا عایق های الاستومری که بدون این مواد و ترکیبات ساخته می شوند؛ برای محیط زیست و انسان بی خطر هستند.
با توجه به خاصیت منحصر به فرد عایق های الاستومری در انواع متفاوت رولی و لوله ای می توان این موضوع را بیان داشت که دستمزد نصب عایق الاستومری و هم چنین دستمزد عایق کاری لوله برای نصاب عایق الاستومری تا حدودی بیشتر از هزینه نصب سایر نمونه های عایق در یازار می باشد.
در واقع این اختلاف قیمت نصب عایق الاستومری در مقایسه با سایر عایق ها به دلیل کیفیت و ویژگی های منحصر به فرد این عایق می باشد. به طور کلی می توان بیان داشت که با نصب عایق می توان هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری کانال و تجهیزات و اتصالات را تا حد بسیار زیادی کاهش داد. به عنوان مثال در سیستم تهویه مطبوع با نصب عایق الاستومری برای کانال ها و خود سیستم مرکزی و اتصالات به راحتی می توان از اتلاف انرژی جلوگیری نمود. علاوه بر آن نصب عایق موجب می گردد تا استحکام تجهیزات و حتی کانال هوا افزوده گردد. بنابراین مشاهده می شود که استفاده از عایق الاستومری نه تنها موجب افزایش هزینه ها نمی گردد؛ بلکه در طولانی مدت باعث می شود تا هزینه های کلی پروژه کاهش یابد.
از سوی دیگر با توجه به ساختار منحصر به فرد این نوع از عایق می توان این نکته را نیز بیان داشت که اگر در صورت نصب عایق الاستومری برای تجهیزات مصرفی که در مکان خاصی قرار گرفته اند، اتفاقی نظیر آتش سوزی و احتراق رخ دهد؛ این عایق به خوبی می تواند از سوختن و آسیب رسیدن به تجهیزات و لوله ها جلوگیری کند.
در واقع نصب عایق این امکان را به ما می دهد تا در صورت احتراق بتوانیم از سیستم اصلی محافظت نماییم. به این صورت که ترکیبات خاص عایق الاستومری در برابر شعله های آتش آب نمی شوند و دود و بخارات سمی نیز تولید نمی کنند.
توجه به این نکته نیز حائز اهمیت می باشد که با نصب عایق الاستومری می توان از گسترش آتش و یا مسدود شدن راه های نجات جلوگیری نمود. زیرا همانطور که اشاره کردیم ترکیبات الاستومریک مانند سایر عایق ها که با ذوب شدن مسیر های نجات را مسدود می نمایند، عمل نمیکند. و بخارات سمی نیز منتشر نمی کند که برای انسان و محیط زیست مضر باشد.
نصب عایق الاستومری با توجه به ابعاد، سایز و نوع تجهیزات انجام می پذیرد. به عنوان مثال از عایق الاستومری رولی یا همان عایق الاستومری پتویی برای عایق کاری لوله های معمولی در سایز های بسیار بزرگ و یا پیلر های صنعتی بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.
نصب عایق الاستومری برای لوله های سیستم تبرید، لوله های آب سرد و گرم و لوله های آب سرد چیلر، تاسیسات خورشیدی و ... از نمونه های دیگر مصارف این نوع از عایق پرطرفدار می باشد.
سیستم های مکانیکی در صنایع مختلف مانند صنایع داروسازی، صنایع دریایی و دریانوردی و کشتی سازی و زیردریایی نیز از جمله نمونه های پر مصرف نصب عایق الاستومری به شمار می رود.
و اما نصب عایق الاستومری برای کلیه تجهیزات مربوط به سیستم های تهویه هوای مطبوع و سیستم های کانال کشی در فضاهای بسته و یا فضاهای بازی که در شرایط نامناسب جوی و محیطی واقع شده اند؛ هم و همه از نمونه های دیگری می باشند که به کاهش اتلاف انرژی کمک بسیار زیادی می نماید.
نصب عایق الاستومری هم در تهران و هم در سایر شهر ها همچون تبریز ، اصفهان ، مشهد ، شیراز ، اهواز و ... که از جمله شهر های بزرگ صنعتی ایران به شمار می آیند؛ بسیار پرطرفدار می باشد.
 با توجه فراهم بودن خرید اینترنتی و سفارش غیرحضوری می توان بهترین خدمات و کیفیت را بدون توجه به شهر مقصد دریافت نمود. در این صورت تنها کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بهترین نوع عایق الاستومری می تواند به انتخابی مناسب و هوشمندانه بیانجامد.
در این میان متخصصین نصب عایق الاستومری پیشگام سپهر ( Pishgam Sepehr Insulation Installation ) با ارائه مناسب ترین لیست قیمت عایق الاستومری خدمات تنها با یک تلفن و به صورت خرید آنلاین، آماده همکاری با بزرگترین شرکت ها تولیدی و خدماتی و ... می باشند.

تگ ها : نصب عایق الاستومری | تولید کننده با کیفیت ترین انواع عایق الاستومری - شرکت پیشگان سپهر