خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

لوله خرطومی زهکشی- 0026

لوله خرطومی زهکشی- 0026

لوله خرطومی زهکشی

ساختار لوله های زهکشی، مشبک و کنگره دار بوده و از جنس پی وی سی ساخته می شوند. لوله زهکش از طریق مخلوط شدن پی وی سی با افزودنی ها و عبور از اکسترودر تولید می گردد و سپس با استفاده از دستگاه سوراخ کن مشبک می گردد. افزودنی ها شامل پایدار کننده ها ی حرارتی، پر کننده، روان کننده، رنگ و سایر افزودنی ها می باشد. تعداد 6 سوراخ در هر ردیف دور لوله وجود دارد.

سایز 100-125-160-200 میلیمتر

طول سایز 100 و 125 میلیمتر دارای طول 100 متر، سایز 160 میلیمتر دارای طول 70 متر و سایز 200 میلیمتر دارای طول 40 متر می باشد.

 رنگ لوله زهکش باید دارای رنگی شفاف باشد و حالت ماتی به خود نگیرد.سطح صیقلی لوله های زهکش، مقاومت آنرا در برابر اشعه UV خورشید افزایش می دهد.


آزمون های مختلفی جهت ضریب اطمینان بر روی لوله های زهکشی انجام می گیرد که از جمله آنها می توان به آزمون مقاومت به ضربه، آزمون سفتی و دو پهن شدن ، آزمون منافذ آبکش ، آزمون کشش با اتصالات بوشنی، آزمون ابعاد، آزمون نشانه گزاری و آزمون وضعیت ظاهری اشاره نمود.

مزایا

لوله زهکشی سبک و انعطاف پذیر بوده و براحتی و در کمترین زمان نصب می گردد.دارای عمر مفید بالایی بوده و در برابر فرسایش، اسید ها و بازها مقاوم می باشد. همچنین مقاومت خوبی در برابر مواد شیمیایی خاک داشته و  دارای مقاومت فشاری، کششی و ضربه ای بالا می باشد. 

کاربرد

در زمین های کشاورزی جهت خارج نمودن آب مازاد حاصل از آبیاری و یا بارندگی و در زمین های زراعی که خاکشان شور یا قلیایی شده مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین دردر زیر ساختمان ها، جاده ها، پل ها و ... و در زمین های ورزشی و پارک های تفریحی کاربرد دارد.

 اسامی دیگر این محصول 

لوله خرطومی پی وی سی زهکشی, شیلنگ خرطومی pvc زهکشی, شلنگ خرطومی پی وی سی زهکش, آبیاری کشاورزیمطالب مرتبط


زهکشی به زبان ساده خارج نمودن آب و املاح اضافی از بستر خاک می باشد. در کشاورزی ،زهکشی کمک می کند  تا محیطی مناسب از لحاظ تهویه و شوری برای رشد ریشه گیاه افراهم شود. بطور کلی می توان گفت زهکشی به معنای خارج شدن طبیعی یا مصنوعی آب مازاد از یک منطقه می باشد.

زمانیکه زمین را آبیاری می کنیم سطح آب سفره زیرزمینی بالا آمده و تهویه در منطقه ریشه با مشکل روبرو می شود از طرفی تجمع املاح نیز موجب ایجاد شوری در خاک می گردد .


از فوائد زهکشی می توان به موارد زیر اشاره کرد

کنترل و جلوگیری از شورشدن زمین های زراعی

 کنترل فرسایش

 کنترل سیل

حفاظت از محیط زیست

بهداشت و سلامت عمومی

 جلوگیری از راکد شدن آب و ایجاد بوی تعفن و نامطبوع در محیط های زراعی

حفاظت از ابنیه و تاسیسات عمومی 

توسعه روستایی و امنیت غذاییلوله های زهکشی از جنس پی وی سی و  مطابق با استاندارد ملی 7669 یا DIN 1187 تولید می گردند.

 فیلتر کردن لوله های زهکش یکی از موارد مهم در اجرای لوله زهکشی زیر زمینی محسوب می گردد. فیلتر کردن لوله های زهکش به منظور جلوگیری از مسدود شدن سوراخ های دوم زهکش و همچنین تسهیل ورود آب به لوله است که این امر تا چند سال گذشته در سراسر دنیا و ایران با استفاده از شن های دانه بندی شده انجام می گرفته است.فیلتر کردن لوله های زهکشی با در نطر گرفتن نوع خاک منطقه صورت می پذیرد.

 پیشرفت تکنولوژی تولید، عدم دسترسی به شن و ماسه مناسب در همه مناطق و افزایش هزینه های حمل و کارگذاری باعث تحول در عرصه تولید محصولات زهکشی گردیده است به طوری که امروزه استفاده از لوله های زهکشی از جنس پی وی سی با پوششی از الیاف مصنوعی رواج پیدا کرده است. در حال حاضر در بسیاری از کشورهای دنیا لوله های زهکش با پوشش فیلتر مصنوعی به علت مزایای زیاد آن نسبت به دیگر انواع لوله های زهکشی کاربرد زیادی پیدا کرده است. 

اهداف عمده استفاده از پوشش اطراف زهکش های زیر زمینی

 ایجاد بستری مناسب جهت تثبیت خاک در محل تماس لوله زهکش و خاک 

 جلوگیری و یا محدود کردن حرکت ذرات خاک به درون زهکش که زمینه انسداد زهکش را فراهم میسازد

 ایجاد محیطی متخلخل با آبگذری نسبتاً زیاد در محل و یا نزدیک سوراخهای زهکش به منظور کاهش مقاومت ورودی

فراهم کردن بستری پایدار برای محافظت لوله در برابر جابه جایی های ناشی از وزن خاک در حین و بعد از عملیات اجرایی

 ایجاد بستری مناسب برای لوله به منظور جلوگیری از انحراف لوله و خسارت های ناشی از وزن خاک


مواد پوششی که برای محافظت زهکش های زیرزمینی مورد استفاده قرار می گیرند شامل مواد متخلخلی هستند که مصالح آن به اندازه مورد نیاز در دسترس بوده و کاربرد آنها از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد. این مواد به سه دسته پوشش های معدنی دانه ای، پوشش های آلی و پوشش های مصنوعی تقسیم می شوند.


تگ ها : لوله خرطومی پی وی سی زهکشی, شیلنگ خرطومی pvc زهکشی