خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

قیمت عایق الاستومری

قیمت عایق الاستومری
عایق الاستومری یکی از پرطرفدارترین انواع عایق های موجود در بازار است که برای سطوح مختلف و کانال ها مورد استفاده قرار می گیرد. این عایق هم به عنوان عایق رطوبتی و حرارتی قابل استفاده است و هم به عنوان عایق صوت می توان از آن استفاده کرد.
عایق الاستومری در دو نوع قابل تولید است:
عایق الاستومری رولی
عایق الاستومری لوله ای
عایق الاستومری رولی چیست؟
عایق الاستومری رولی به صورت فوم فشرده و رولی تولید می شود و روی سطوح قابل استفاده است. عایق الاستومری رولی هم در انواع مختلفی تولید می شود. نظیر: عایق الاستومری رولی ساده، عایق الاستومری رولی پشت چسب دار، عایق الاستومری رولی ساده با روکش آلومینیوم، عایق الاستومری رولی پشت چسب دار با روکش آلومینیوم و عایق الاستومری رولی پروتکت بلک.
ورقه آلومینیوم از عایق در برابر تابش مستقیم نور خورشید و سایر عوامل محیطی و آب وهوایی محافظت می کند. بنابراین اگر قصد دارید از عایق الاستومری رولی خود در فضای بیرون استفاده کنید، استفاده عایقی که با ورقه آلومینیوم تجهیز شده باشد مسئله ای ضروری به شمار می رود.
انواع مختلف عایق الاستومری رولی را می توان در ضخامت ها و ابعاد مختلفی بر حسب نیاز تهیه کرد. بنابراین برای هر مقدار سطحی و هر شرایطی قابل تولید و استفاده است.
قیمت عایق الاستومری رولی بسته به نوع، ضخامت و ابعاد متفاوت است اما به طور کلی می توان گفت که هزینه های صرف شده جهت تهیه این نوع عایق و اجرای آن شامل هزینه های بالایی نیست.
عایق الاستومری لوله ای چیست؟
عایق الاستومری لوله ای همان طور که از نامش واضح و مشخص است، برای کانال ها به ویژه کانال های انتقال هوا مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع مانع از انتقال حرارت و رطوبت در کانال ها می شود و نوع صوتی عایق الاستومری لوله ای مانع از انتقال صدا در کانال های پر سر و صدا می شود.
عایق الاستومری لوله ای هم مانند عایق الاستومری رولی به انواع مختلفی تولید می شود:
عایق الاستومری لوله ای ساده، عایق الاستومری لوله ای پشت چسب دار، عایق الاستومری لوله ای ساده با روکش آلومینیوم، عایق الاستومری لوله ای پشت چسب دار با روکش آلومینیوم و عایق الاستومری لوله ای پروتکت بلک.
قیمت عایق الاستومری لوله ای بالا نیست و با صرف هزینه ای مقرون به صرفه و اقتصادی می توان این عایق را تولید و استفاده کرد.
مزایای عایق الاستومری
عایق الاستومری مزایای بسیاری را در بر دارد. خصوصا در مقابل سایر انواع عایق ها نظیر پشم شیشه و پشم سنگ. در گذشته ازعایق های پشم شیشه و پشم سنگ بیشتر استفاده می شد که مشکلاتی را در پی داشت. در ادامه به برتری ها و مزایا عایق الاستومری نسبت به این دو نوع عایق می پردازیم.
عایق پشم شیشه به هنگام استفاده ذراتی را در هوا به صورت معلق پراکنده می کند و این ذرات به شدت برای افراد مشکل زا است. موجب بروز بیماری های ریوی و تنفسی و حتی سرطان ریه می شود. این در حالی است که عایق الاستومری به هیچ وجه به سلامت انسان هیچ گونه آسیبی را وارد نمی کند.
عایق الاستومری با طبیعت کاملا سازگار است. بازیافت پذیر است و هیچ گونه آسیبی را به طبیعت وار نمی کند. در مقابل عایق پشم شیشه و پشم سنگ آسیب های زیادی را به طبیعت وارد می کنند و با طبیعت هیچ گونه سازگاری ندارند.
قیمت عایق الاستومری به نسبت مناسب است. در واقع با توجه به ویژگی های منحصر به فرد و ساختار ویژه ای که دارد، از قیمت کاملا مقرون به صرفه و مناسبی برخوردار است. بنابراین با صرف هزینه ای معقول می توان این عایق را تهیه کرد و مورد استفاده قرار داد.
تنوع کاربری عایق الاستومری بسیار بالا است و تقریبا هیچ گونه محدودیتی برای آن وجود ندارد اما سایر عایق ها به هنگام استفاده معمولا با محدودیت هایی رو به رو هستند.
مقاومت عایق الاستومری بسیار بالا است و به راحتی در برابر عوامل مختلف دچار آسیب و صدمه نمی شود. از همین جهت از طول عمر بسیار بالایی برخوردار بوده و این مسئله موجب صرفه جویی بسیاری در هزینه ها، انرژی و زمان می شود.
سایر انواع عایق ها در برابر عوامل مختلف به سرعت دچار آسیب می شوند و در واقع از مقاومت و استحکام بسیار پایینی برخوردارند. از این جهت طول عمر بسیار پایینی هم دارند. به این ترتیب هزینه ای جهت تهیه دوباره عایق اضافه می شود و انرژی و زمان زیادی هم نیاز به صرف شدن دارد.
انعطاف پذیری بالای عایق الاستومری یکی دیگر از موارد بسیار مهمی است که اکثرا در بقیه عایق ها این ویژگی وجود ندارد. ویژگی انعاطف پذیری ویژگی بسیار مهم و کاربردی است زیرا منعطف بودن عایق دست شما را جهت استفاده در فضاها و شرایط مختلف باز می گذارد اما عدم انعطاف پذیری افراد را محدود می کند.
با توجه به مزایا و برتری هایی که برای عایق الاستومری نسبت به سایر انواع عایق ها گفته شد، می توان به این نتیجه گیری دست پیدا کرد که این عایق جایگزین بسیار مناسبی برای سایر انواع عایق ها است.
کانال فلکسیبل با عایق الاستومری
کانال های فلکسیبل یکی از بهترین انواع کانال های انتقال هوا محسوب می شوند. هنگامی که این نوع کانال ها به هنگام تولید به عایق الاستومری تجهیز می شوند، مقاومت و پایداری آن ها تا میزان بسیار زیادی افزایش می یابد. به طوری که به جرات می توان گفت کانال فلکسیبل با عایق الاستومری بهترین نوع کانال انتقال هوا محسوب می شود. زیرا خود به تنهایی ویژگی های خاصی دارا است و هنگامی که به عایق الاستومری تجهیز می شود، یک ترکیب بی نظیر را به وجود می آورد که تقریبا می توان گفت هیچ گونه نقصی ندارد.
از ویژگی ها و خواص این کانال خرطومی می توان به مقاومت و استحکام بالا، دوام و پایداری بسیار بالا، قیمت مناسب، سرعت تولید و اجرای بالا، وزن سبک، سادگی ساختار، انطباق پذیری بالا، اشغال کردن فضای کم، قابل استفاده در تمامی پروژه ها، کاربری ها و فضاها، قابل تولید در سایزهای متنوع، قابل انطباق با انواع لوازم و قطعات جانبی و... اشاره کرد.
در واقع این کانال، یک کانال کامل و همه جانبه است. از همین جهت گزینه ای بسیار مناسب جهت استفاده در پروژه های مختلف و جایگزینی برای انواع کانال های دیگر موجود در بازار است زیرا سایر انواع کانال های موجود هیچ یک از ویژگی های منحصر به فرد این کانال برخوردار نبوده و هر یک به نوعی نقص و کمبود دارند. 
اما کانال فلکسیبل با عایق الاستومری هیچ یک از این نقصان ها را دارا نبوده و حتی مشکلات به وجود آمده در سایر کانال ها را به نوعی برطرف کرده است.
از این کانال می توان در کاربری هایی  نظیر سیستم های تهویه مطبوع و داکت اسپلیت در فضاهایی همچون رستوران، کافی شاپ، پاساژ، هتل، فرودگاه، سرویس بهداشتی، تالارها و... استفاده کرد. در واقع گستره استفاده از این کانال بسیار بالا و متنوع است و هیچ گونه محدودیتی جهت استفاده از این کانال وجود ندارد.

تگ ها : قیمت عایق الاستومری, عایق الاستومری