خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

قیمت عایق الاستومری رولی

قیمت عایق الاستومری رولی
قیمت عایق الاستومری رولی

عایق الاستومری در شکل رولی به صورت ورقه ای تولید و عرضه می گردد و این مدل از ساخت اولین عاملی می باشد که در تفاوت قیمت عایق الاستومری رولی و عایق الاستومری لوله ای موثر می باشد.
از عایق الاستومری رولی جهت عایق کاری سطوح وسیع استفاده می گردد. سطوحی مانند جداره خارجی تجهیزاتی که نمی توان برای آن ها از عایق الاستومری لوله ای استفاده نمود.
با توجه به این موضوع که از عایق الاستومری لوله ای تنها برای عایق کاری لوله ها و کانال ها نظیر عایق لوله پنج لایه ، لوله اسپیرال و داکت فلکسیبل ، انواع دریچه ها همانند دریچه گرد و دریچه چهارگوش و ... می توان استفاده نمود؛ لازم است تا برای عایق بندی کانال هایی با اندازه بزرگتر و داکت اسپیلت و نصب لوله خرطومی هوا و همچنین دستگاه ها و تجهیزات، مخازن، کانال اسپیرال گالوانیزه در سایزهای بسیار بزرگ و اتصالات کانال اسپیرال و ... از نوع دیگری از عایق الاستومری استفاده شود که به آن عایق الاستومری رولی گفته می شود.
علاوه بر آن این محصول در صنایع شیمیایی، صنعتی، دارویی، مهندسی و ... در شهر های بزرگ صنعتی همچون اصفهان ، تبریز ، شیراز ، اهواز ، مشهد و .... با مناسب ترین قیمت عایق الاستومری رولی به کار گرفته می شود.
عایق الاستومری رولی در ضخامت های متنوعی تولید می گردد که از بازه 3 میلی متر تا 50 میلی متر را در بر می گیرد. مشتریان عزیز می توانند جدول ضخامت و لیست قیمت عایق الاستومری رولی پیشگام سپهر ( Pishgam Sepehr Rolled Elastomeric Insulation ) را متناسب با هر ضخامت را برای خرید آنلاین و یا با تلفن با مشاوران متخصص در این زمینه دریافت نمایند.
این محصول در برند های متفاوتی نیز تولید می گردد که این موضوع نیز می تواند تا حد زیادی در تعیین قیمت عایق الاستومری رولی تاثیرگذار باشد. ساختار اولیه این محصول فارغ  از برند تولیدی یکسان و ثابت می باشد؛ اما به دلیل متفاوت بودن کیفیت مواد اولیه و همچنین شیوه ساخت و عرضه آن ممکن است قیمت عایق الاستومری رولی تولیدی در برند های مختلف با یکدیگر متفاوت باشد.
برند های عایق الاستومریک موجود در بازار ایران ساخته شده در داخل کشور و تحت لیسانس کارخانه اصلی K-flex می باشد. با توجه به قیمت عایق الاستومری رولی ایرانی ، عایق هایی  که از کشور های دیگر به ایران وارد می شوند؛ با افزایش قیمت عایق الاستومری رولی همراه هستند.
عایق هایی که در داخل کشور تولید می شوند مانند .... که در تهران ساخته و به بازار عرضه می گردد؛ همگی دارای سایز بندی متنوع می باشند. اما در رابطه با عایق های الاستومری وارداتی همیشه با محدودیت سایز روبه رو هستیم. و این موضوع در واقع از اصلی ترین نقاط ضعف عایق های وارداتی به شمار می رود.
قیمت عایق الاستومری رولی به ساختار و مکانیزم تولیدی آن نیز وابسته می باشد. ساختار این محصول به شکل سلول هایی بسته می باشد. و همین شکل ساختاری آن می تواند مقاومت آن را در برابر ورود رطوبت، بخار آب و عبور حرارت تا حد بسیار زیادی افزایش دهد. مثلا قیمت عایق الاستومری دیوار با توجه به ساختار خاص آن با سایر نمونه ها متفاوت می باشد.
به طور کلی عایق های الاستومری در انواع رولی و لوله ای وزن بسیار سبکی دارند. به همین دلیل زمینه های استفاده از آن ها بسیار گسترده و زیاد می باشد. انواع تاسیسات ساختمانی، عایق بندی کانال های هوا از هر نوع و هر سایزی در کاربرد های متنوع از کانال تهویه تا لوله خرطومی مکنده و ... ، عایق بندی سیستم تهویه مطبوع ، سیستم های گرمایشی و سرمایشی، صنعت خودرو سازی، عایق کاری تجهیزات مکانیکی و .... همگی از حمله موارد کاربرد عایق الاستومری به ویژه عایق الاستومری رولی می باشد.
از جمله فاکتور مهم دیگری که در تعیین قیمت عایق الاستومری رولی مهم و موثر می باشد؛ ساختار طبیعت دوست و بی ضرر برای محیط زیست این محصول می باشد. به عبارت دیگر می توان از بی خطر بودن این محصول در محیط های مختلف اطمینان داشت؛ چرا که عایق الاستومری دوستدار محیط زیست می باشد و در هنگام کار با آن هیچ گونه آلرژی و حساسیت تنفسی و پوستی ایجاد نمی شود.
شاید با در نظر گرفتن قیمت عایق الاستومری رولی در ابتدا هزینه های پروژه بسیار زیاد برآورد گردد. اما لازم به ذکر است که این عایق ها ضریب انتقال حرارت بسیار پایینی را دارند. و همین مسئله موجب می گردد تا در بهینه سازی مصرف انرژی نقش موثری داشته باشند.
از سوی دیگر همان طور که پیش تر نیز به آن اشاره شد؛ مقاومت عایق های الاستومری در برابر رطوبت نیز بسیار بالا می باشد. و در برابر خوردگی و پارگی ناشی از آسیب های فیزیکی نیز استحکام بالایی را ارائه می دهند. پس می بینیم که طول عمر مفید این محصول در مقایسه با سایر نمونه های مشابه، بسیار بالا می باشد و این خود به تنهایی سبب می گردد تا هزینه های تعمیر و نگهداری آن به شدت کاهش یابد.
بنابراین می توان اینگونه بیان داشت که علی رغم قیمت عایق الاستومری رولی که شاید در ابتدا بسیار بالا به نظر برسد اما در حالت کلی نه تنها موجب کاهش هزینه های پروژه می گردد؛ بلکه می تواند با محافظت از تجهیزات و تاسیسات مکانیکی، هزینه های تعمیرات را نیز کاهش دهد.
قیمت عایق الاستومری رولی به نوع آن نیز بستگی دارد. به طور کلی این محصول در انواع ساده، روکش دار، شانه تخم مرغی، پروتکت بلک و پشت چسب دار تولید و عرضه می گردد.

عایق الاستومری رولی ساده :
عایق الاستومری رولی ساده سبک ترین نوع از این عایق می باشد. مقاومت این محصول در برابر نفوذ مواد شیمیایی به داخل نسوج و ساختار آن بسیار بالا می باشد. بنابراین می تواند به راحتی از تجمع آلودگی ها و انواع باکتری و قارچ ها جلوگیری به عمل آورد.
به دلیل سبکی و شکل انعطاف پذیری که این مدل از عایق الاستومری رولی دارد؛ به سادگی می توان آن را جابه جا و نگهداری نمود.
قیمت عایق الاستومری رولی ساده از سایر نمونه های آن ارزان تر می باشد. زیرا موراد و زمینه های کاربرد آن نیز به مراتب ساده تر می باشد. مانند قیمت عایق کانال کولر که به مراتب ارزان تر نیز می باشد.
نصب این عایق نیز بسیار ساده می باشد. و از نوعی چسب مخصوص برای نصب آن استفاده می شود.

عایق الاستومری رولی روکش دار :
در برخی موارد نیاز است تا از نوع خاصی از عایق الاستومری استفاده نمود که مقاومت بیشتری در برابر شرایط جوی شدید تر و همچنین اشعه ماورای بنفش ( UV ) داشته باشد. از این رو می بایست از عایق الاستومری روکش دار استفاده نمود.
روکش دار کردن عایق می تواند موجب افزایش قیمت عایق الاستومری رولی گردد اما باید توجه داشت که این موضوع باعث استحکام چندین برابری این محصول می گردد و می تواند از کانال ها و کلیه تجهیزات مکانیکی در برابر تغییرات جوی و ... محافظت نماید.
بنابراین گاهی نیاز است تا بدون در نظر گرفتن قیمت عایق الاستومری رولی روکش دار، تنها افزایش طول عمر تجهیزات و تاسیسات و سلامت پروژه را در نظر داشته باشیم.
عایق الاستومری با روکش آلومینیوم نوع خاصی از این نوع عایق های روکش دار هستند که جهت ایزوله کردن مخازن، سیستم های سرمایشی و گرمایشی، لوله های آب گرم و سرد و ... مورد استفاده قرار می گیرند.
قیمت عایق الاستومری رولی روکش شده با آلومینیوم با توجه به دو مدل پشت چسب دار و ساده تعیین می گردد.

عایق الاستومری رولی شانه تخم مرغی :
این نوع از عایق الاستومری بیشتر به عنوان عایق صوتی مورد استفاده قرار می گیرد. سطح این عایق دارای برجستگی هایی می باشد که می تواند در جلوگیری از عبور صدا بسیار خوب عمل نماید. این عایق در برابر نفوذ حرارت، مواد شیمیایی و جذب ضربه نیز استحکام بالایی دارد.
قیمت عایق الاستومری رولی شانه تخم مرغی در انواع ساده و موج دار ، و حالت های بدون چسب و پشت چسب دار متفاوت می باشد.
بدیهی است که قیمت عایق الاستومری رولی موج دار پشت چسب دار از نمونه های ساده و بدون چسب ارزان تر می باشد.

عایق الاستومری بلک پروتکت :
این نوع از عایق الاستومری نوع دیگری از عایق های رولی روکش شده می باشد که با یک لایه پروتکت بلک پوشش داده شده است و در مقاومت بسیار بالایی در برابر نفوذ رطوبت از خود نشان می دهد. به همین دلیل از این محصول در محیط هایی با رطوبت بالا استفاده می نمایند. به عنوان مثال عایق کاری سیستم تهویه مطبوع با این عایق می تواند نتایج بسیاری خوبی را به دست بدهد.
قیمت عایق الاستومری رولی بلک پروتکت به دلیل جنس روکش آن از سایر نمونه های روکش دار بالاتر می باشد.

عایق حرارتی الاستومری چسب دار :
پشت چسب دار کردن عایق های الاستومری بیشتر برای صرفه جویی در زمان و سادگی در نصب عایق الاستومری رولی می باشد. با در نظر گرفتن قیمت چسب عایق الاستومری ، به این صورت می توان هزینه های مربوط به نصب و قیمت عایق الاستومری رولی را نیز کاهش داد.
تگ ها : قیمت عایق الاستومری رولی | تولید کننده انواع عایق الاستومری - شرکت پیشگام سپهر