خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

عایق الاستومری کانال

عایق الاستومری کانال
عایق الاستومری کانال یکی از انواع عایق های موجود است که برای کانال ها خصوصا کانال های انتقال هوا مورد استفاده قرار گرفته و از کانال در برابر عوامل مختلفی حفاظت می کند. در میان انواع عایق هایی که در بازار موجود است، عایق الاستومری یکی از بهترین انواع عایق ها است زیرا از مزیت و ویژگی های بسیاری برخوردار است که آن را از سایر عایق ها کاملا متمایز کرده است.
در ادامه به بررسی ویژگی ها عایق الاستومری کانال و برتری های آن نسبت به سایر انواع عایق ها می پردازیم.
عایق الاستومری کانال که به آن عایق الاستومری لوله ای گفته می شود، برای کانال بسیار مفید است. در واقع از کانال در برابر عوامل بسیار گوناگونی حفاظت کرده و مانع از وارد شدن آسیب به کانال می شود. در برابر عوامل طبیعی نظیر تغییرات اقلیمی و آب و هوایی، برف، باران، رطوبت و حرارت بالا، سرما و گرما و... از کانال حفاظت می کند و از طرفی در برابر مواد شیمیایی و اسیدی هم از کانال تا حد زیادی حفاظت می کند. بنابراین با خاطری آسوده می توان از این کانال در فضای بیرون در معرض شرایط آب و هوایی مختلف و حتی در معرض مواد شیمیایی و آسیب رسان قرار داد بدون آنکه کوچکترین آسیبی به کانال وارد شود.
عایق الاستومری کانال در انواع مختلفی نظیر عایق الاستومری کانال ساده، پشت چسب دار، ساده با روکش آلومینیوم، پشت چسب دار با روکش آلومینیوم و پروتکت بلک تولید می شود. نوع پشت چسب دار آن باعث می شود که عایق راحت تر در کانال چسبیده و در جای خود محکم شود. روکش آلومینیوم هم جهت حفاظت بیشتر از کانال در برابر تابش مستقیم نور خورشید مورد استفاده قرار می گیرد و از کانال حفاظت می کند.
عایق الاستومری کانال نسبت به سایر عایق ها از مزیت هایی برخوردار است که موجب شده است تا افراد به جای خرید سایر انواع عایق ها، به استفاده از این عایق الاستومریک روی آورند. در ادامه به تعدادی از برتری های این عایق نسبت به سایر انواع عایق ها می پردازیم.
عایق الاستومری کانال از کیفیت ساخت و دوام بسیار بالایی برخوردار است. در برابر عوامل گوناگون به راحتی دچار آسیب نمی شود و از همین جهت طول عمر بسیار بالایی دارد. اما سایر عایق ها از آن جایی که کیفیت ساخت بالایی ندارند، در نتیجه به راحتی در برابر عوامل مختلف آسیب رسان دچار آسیب و صدمه شده و خراب می شوند. طول عمر کوتاهی دارند و شما نیاز به تهیه عایق جدید پیدا خواهید کرد. به این ترتیب دچار اتلاف انرژی، زمان و هزینه خواهید شد اما با انتخاب عایق الاستومری کانال، در تمامی موارد گفته شده صرفه جویی خواهید کرد.
عایق هایی نظیر عایق پشم شیشه برای سلامت انسان بسیار مضر هستند زیرا به هنگام استفاده ذراتی را در هوا پراکنده می کنند که برای ریه بسیار خطرناک است و حتی ممکن است موجب سرطان ریه شود. به همین دلیل افرادی که از عایق پشم شیشه استفاده یم کنند، هنگام کار با این عایق حتما باید از ماسک استفاده کنند. اما عایق الاستومری کانال کاملا بی خطر است و به هیچ عنوان سلامت افراد را به خطر نمی اندازد. حتی عایق الاستومری به طبیعت هم آسیبی وارد نمی کند، کاملا به طبیعت بازگشت پذیر است و دوست دار محیط زیست است. در حالی که سایر عایق ها آسیب های جدی را به طبیعت وارد می کنند و اصلا قابل بازیافت نیستند.
وزن عایق الاستومری بسیار پایین است و ساختار سبکی دارد. به همین دلیل به راحتی می توان آن را جا به جا کرد و در محل پروژه نصب کرد. از طرفی نصب و راه اندازی این عایق بسیار آسان بوده و نیاز به نیروی متخصص جهت نصب ندارد. هر فرد خودش به تنهایی قادر به نصب و راه اندازی این عایق خواهد بود. سایر عایق ها اما اکثرا وزن بسیار بالایی دارند و به همین دلیل نصب و راه اندازی آن ها انرژی بر و زمان بر خواهد بود و از طرفی به دلیل وزن بالا و ساختار پیچیده، نصب و اجرای آن ها سخت بوده و نیاز به نیروهای کمکی بیشتری دارد و در نتیجه از این جهت باز هم موجب اتلاف انرژی، زمان و هزینه خواهد شد.
قیمت عایق الاستومری کانال بالا نیست. در واقع نسبت به کارایی و ویژگی هایی که دارا است، از قیمت بسیار بالایی برخوردار بوده و بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است. اما سایر عایق ها نسبت به کارایی و ویژگی هایی که دارا هستند از قیمت بسیار بالاتری برخوردارند و اکثرا کیفیت بسیار پایینی هم دارند که در اثر عوامل گوناگون به سرعت دچار آسیب شده و نیاز به تهیه عایق جدید به وجود خواهد آمد. در نتیجه هزینه اضافه تری به هزینه های عایق اضافه خواهد شد.
بنابراین استفاده از عایق الاستومری کانال کاملا مقرون به صرفه و اقتصادی بوده و موجب صرفه جویی در هزینه ها می شود.
همان طور که گفته شد از عایق الاستومری لوله ای برای کانال های انتقال هوا استفاده می شود. یکی از معروف ترین این کانال ها کانال فلکسیبل است. در واقع کانال فلکسیبل با عایق الاستومری بسیار معروف بوده و در میان انواع کانال های انتقال هوا به دلیل مزایا و ویژگی های خاصی که دارد، سرآمد است. این کانال به هنگام تولید در کارخانه و به صورت همزمان به عایق الاستومری کانال تجهیز شده و یک ساختار منسجم و یک پارچه را به وجود می آید که بسیار مقاوم و مستحکم است و از دوام و طول عمر بسیار بالایی برخوردار است. این نوع کانال از یک برتری بسیار ویژه ای نسبت به سایر کانال ها برخوردار است و آن هم مجهز شدن به عایق به هنگام تولید است. این امکان برای بسیاری از کانال ها فراهم نبوده و حتی بعد از تولید هم عمدتا این کار بسیار دشوار و غیر قابل دسترس است و در اکثر مواقع هم تقریبا غیر ممکن است. بنابراین هیچ یک قادر به دارا بودن دوام و استحکام کانال فلکسیبل با عایق الاستومری کانال نخواهند بود. این کانال مقاوم، مستحکم، بسیار با کیفیت، با دوام، منعطف، سبک، ساده و قابل دسترس است. با قیمت بسیار مناسبی می توان آن را تولید و اجرا کرد و مراحل تولید و اجرای آن در زمان بسیار کوتاه و به راحتی قابل انجام است. 
با توجه به موارد گفته شده، عایق الاستومری نسبت به تمامی عایق های موجود در بازار از برتری ها و مزایای فراوانی برخوردار است و به همین دلیل به تنهایی قادر است جایگزین بسیار مناسبی برای انواع دیگر عایق ها محسوب شود.
وجود عایق برای کانال بسیار مهم است. درو اقع کانالی که به عایق بندی مجهز شده است به هیچ وجه قابل مقایسه با کانالی که عایق ندارد نیست. عایق از کانال در برابر بسیاری از عوامل محافظت کرده و اجازه نمی دهد هیچ آسیبی برای کانال به وجود آید. پس وجود آن برای کانال بسیار مهم و ضروری است. استفاده از کانالی که دارای عایق است خیال شما را از بابت همه چیز راحت کرده و از استحکام و دوام بسیار بالای اطمینان خاطر خواهید داشت. بنابراین همواره تلاش کنید تا کانالی را تهیه کنید که به عایق مجهز بوده و نسبت به کیفیت و دوام آن مطمئن باشید.

تگ ها : عایق الاستومری کانال, عایق الاستومری