خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

عایق الاستومری پیشگام سپهر

عایق الاستومری پیشگام سپهر
عایق الاستومری پیشگام سپهر
علی رغم اختراع عایق های الاستومری از اواخر دهه 50 میلادی، هنوز نیز مواردی از ابهامات در رابطه با عایق الاستومری پیشگام سپهر به چشم می خورد. بنابراین می بایست با توضیح بیشتر ویژگی های آن و شفاف سازی کاربرد آن، به معرفی این نوع از عایق بپردازیم.
عایق الاستومری پیشگام سپهر به عبارتی نوعی لاستیک مصنوعی است که یک ساختار سلولی بسته دارد و در حالت های رولی و لوله ای تولید می گردد و در دسترس مشتریان قرار می گیرد. لبه خارجی عایق الاستومری از سطحی صاف برخوردار است که همین موضوع سبب می گردد تا به عنوان یک سد حائل در برابر بخار آب عمل کند و از نفوذ آن به داخل و نم زدگی جلوگیری به عمل آورد.
در مقایسه با سایر مدل هایی که برای عایق حرارتی الاستومری و عایق صدا کاربرد دارند مانند پشم شیشه یا فوم فنولیک پلی ایزو و ...؛ عایق الاستومری پیشگام سپهر دارای سطح بالایی از انعطاف پذیری می باشد ولی سایر نمونه ها به دلیل سخت تر بودن امکان شکستگی در سطح را داشته و در نهایت باعث ایجاد صدماتی در زولانی مدت می گردند.
عایق الاستومری پیشگام سپهر کاربرد های بسیار وسیعی دارد که از آن میان به موارد زیر اشاره نمود :
1- عایق بندی لوله های آب سرد توسط عایق الاستومری پیشگام سپهر از جمله مواردی است که امروزه بسیار به چشم میخورد و موجب می گردد تا هیچ گونه هدر رفت انرژی رخ ندهد.
2- سیستم های تهویه مطبوع نیز خواستگاه دیگری از کاربرد های بی شمار عایق الاستومری پیشگام سپهر به شمار می رود. در واقع عایق بندی دستگاه های تهویه در محیط های گوناگون با کاربری و اهداف متنوع از واحد ها و مجتمع های مسکونی تا کارگاه ها و کارخانه های صنعتی و آزمایشگاه و ... همه و همه، موجب می گردد تا هوای مطلوب گردش و توزیع مناسب تری را در محیط داشته باشد.
3- عایق کاری لوله های آب سرد و گرم خانگی به وسیله عایق الاستومری پیشگام سپهر که تا حد بسیار زیادی می تواند از اتلاف انرژی و به دنبال آن از افت فشار جلوگیری کند.
4- عایق الاستومری پیشگام سپهر می تواند جهت عایق بندی سیستم ها و تجهیزات برودتی نیز مورد استفاده قرار گیرد. برای این منظور علاوه بر لوله ها و کانال ها کلیه تجهیزات برودتی عایق بندی می شود.
5- استفاده از عایق الاستومری پیشگام سپهر به عنوان عایق صوتی در بسیاری موارد بهترین کیفیت عایق ایران و قیمت مناسب را ارائه داده است. بنابراین به دلیل ساختار منحصر به فرد این عایق الاستومری پشت چسب دار می توان از آن به عنوان سد و مانعی برای عبور صدا نیز استفاده نمود. زیرا در بسیاری موارد دیده می شود که حرکت هوا و یا حتی آب و مواد دیگر از داخل لوله های آب و یا داکت های هوا، با سر و صدای زیادی همراه می باشد. اما با کمک عایق الاستومری حرارتی می توان این حجم از صدا را تا حد بسیار زیادی کاهش داد و آرامش را در محیط برقرار نمود.
6- عایق الاستومری پیشگام سپهر در برابر اشعه ماورای بنفش ( UV ) نیز مقاومت بسیار خوبی دارد. به همین  منظور می توان از این نوع عایق منحصر به فرد در مواردی که تجهیزات در معرض این اشعه هستند استفاده نمود. بنابراین عایق بندی دستگاه ها و تجهیزات به وسیله عایق الاستومری می تواند آن ها در برابر نفوذ اشعه ماورای بنفش به خوبی محافظت نماید. اما می بایست به این نکته توجه کنیم که جهت استفاده از عایق الاستومری برای عایق بندی در مقابل اشعه یو وی، در هنگام ساخت باید یک لایه و روکش محافظ برای این عایق و فوم در نظر گرفته شود. تا از آسیب های احتمالی وارده بر آن در طولانی مدت بکاهد و عملکرد آن را کاهش ندهد.
برای نصب عایق الاستومری پیشگام سپهر نیز مانند سایر نمونه ها از فوم عایق، از وسایل و ابزار های مشابهی استفاده می گردد که عبارت است از خط کش، گونیا و نقاله که همگی به منظور اندازه گیری دقیق امتداد ، گوشه ها ی قائم و کنج های زاویه دارد به کار گرفته می شوند. از سوی دیگر وسیله ای نیز جهت برش دستی عایق به کار می رود. لازم به ذکر است که برش عایق الاستومری در قطعات بزرگ تر و ابعاد مورد نظر از قبل در کارخانه با دستگاه برش داده می گردد ولی در هنگام نصب جهت تمیزکاری و نصب بهتر لازم است تا عایق برش های کوچکی داده شود. چون این نوع از عایق های الاستومری را می بایست بر روی سطوح با چسب عایق فیکس و ثابت نمود، به نوع مناسبی از چسب عایق و یک قلم مو جهت پخش کردن چسب بر روی عایق نیاز می باشد.
یکی از مهمترین ویژگی های عایق الاستومری پیشگام سپهر کنترل نقطه تقطیر توسط این عایق می باشد. این عمل توسط عایق های الاستومری به این صورت انجام می پذیرد که با کند کردن عملیات تبخیر یا به عبارت دیگر به دلیل مقاومت بالایی که عایق الاستومری در برابر بخار آب دارد، می تواند کنترل زیادی بر روی تقطیر داشته باشد. این امر به سادگی موجب کاهش آسیب هایی ناشی از نم زدگی همچون پوسیدگی و فرسودگی لوله های سرمایشی، انواع چیلر ها، کانال ها و داکت های تهویه مطبوع و مدل های متنوع زهکش و کفشور های بام می گردد.
در واقع عایق الاستومری پیشگام سپهر مانند یک کند کننده عمل می کند. زیرا زمانی که  سیستم لوله کشی و سایر تجهیزات در دمایی باشند که از دمای محیط بسیار کمتر است، رطوبتی که در سطح عایق یا در هوای داخل آن وجود دارد به صورت قطراتی بر روی سطح لوله که دمای پایین تری دارد و سرد تر است، می نشیند. به این عمل که عمل تقطیر گفته می شود بر اثر اختلاف دمای محیط و لوله های آب سرد به وجود می آید.
در این زمان جهت جلوگیری از تقطیر می بایست از عایق الاستومری پیشگام سپهر با ضخامت مناسب استفاده نمود تا بتواند به خوبی تقطیر و چگالش را کنترل کند و مانع نفوذ رطوبت و نم زدگی لوله ها گردد.
استفاده از این نحوه مدیریت و کنترل تقطیر به وسیله عایق الاستومری پیشگام سپهر در سیستم های برودتی کمک می کند تا رطوبت از اتصالات و سطوح و درزها منتقل نشود و افت فشار کمتری خواهیم داشت.
این موضوع کمک می کند تا طراح سیستم به کمک عایق الاستومری پیشگام سپهر  در عایق بندی، بتواند رشد قارچ ها و کپک زدگی را نیز به خوبی کنترل نماید. و همچنین با افزایش طول عمر سیستم و تجهیزات، هزینه و زمان مربوط به تعمیر و نگهداری آن ها تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد. بنابراین می توان اذعان داشت که عایق الاستومری epdm، ضریب عملکرد مطلوب سیستم های برودتی را به میزان زیادی افزایش می دهد. این موضوع به آن دلیل است که با کنترل چگالش و جلوگیری از ورود رطوبت، می توان از خوردگی لوله ها و تمامی اتصالات و شیرآلات جلوگیری نمود.
جهت حفظ دمای مورد نظر می بایست ضخامت عایق الاستومری پیشگام سپهر را به گونه ای انتخاب نمود تا بتواند به راحتی از افت دما جلوگیری کند و دما از محیط مورد نظر خارج نگردد. حفظ دمای محیط و سطوح در یک میزان مشخص و مناسب موجب می گردد تا از آسیب رسیدن به مصالح ساختمانی و تجهیزات مکانیکی جلوگیری شود و از سوی دیگر عایق الاستومری K-Flex  می تواند مانع رشد قارچ ها و باکتری ها گردد و از کپک زدگی جلوگیری می نماید. این موضوع به ویژه در مورد چیلر ها می تواند به کاهش هزینه های ناشی از هدر رفت و اتلاف انرژی کمک کند. بنابراین استفاده از عایق الاستومری در عایق بندی سیستم های برودتی همچون چیلر ها می تواند تا حد بسیار بالا به مقرون به صرفه و اقتصادی بودن پروژه کمک کند.
عایق الاستومری پیشگام سپهر به حفاظت از محیط زیست نیز می توان تا حد بسیار بالایی کمک کند. در واقع با استفاده از عایق های الاستومری تولید و پخش گاز های گلخانه ای تا حد زیادی کاهش می یابد و این موضوع باعث می شود تا محیط زیست سالم تری داشته باشیم و عایق الاستومری پیشگام سپهر به یک محصول سبز و دوستدار محیط زیست در صنعت عایق، بدل شود. این موضوع تولید  آلاینده ها را کاهش داده و موجب می گردد تا مصرف انرژی تا مقادیر بسیار زیادی کم شود. که این خود نوعی از صرفه جویی در انرژی می باشد که امروزه در مورد طراحی و ساخت هر محصول صنعتی و ساختمانی بسیار مورد توجه قرار می گیرد.
این موضوع به این معنا می باشد که عایق الاستومری پیشگام سپهر موجب کاهش مصرف سوخت های فسیلی می گردد و به تبع آن ورود گازهای سمی و آلاینده هایی همچون گاز دی اکسید کربن و بخارات گوگردی و یا دی اکسید گوگرد به اتمسفر تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد. و پیامد های ناشی از آن ها مانند بارش باران های اسیدی در اثر ازدیاد ترکیب دی اکسید گوگرد، بسیار کمتر می شود. به همین دلیل است که گفته می شود عایق الاستومری پیشگام سپهر در حفظ و نگهداری محیط زیست نقش بسیار مهمی دارد. و به عنوان یک محصول کاملا سالم، جهت عایق کاری در زمینه های متعددی از پروژه های مسکونی تا صنعتی و کارخانه ای و آزمایشگاهی توصیه می گردد.
تگ ها : عایق الاستومری پیشگام سپهر, عایق الاستومریک, عایق الاستومری حرارتی