خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

عایق الاستومری پشت چسب دار

عایق الاستومری پشت چسب دار
عایق الاستومری پشت چسب دار نوعی بسیار پر کاربرد و پر طرفدار از عایق های الاستومری است. عایق الاستومری در واقع نوعی عایق است که برای فضاها، صفحات و کانال های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. عایق الاستومری به دلیل ویژگی های بسیار کارآمد و منحصر به فردی که دارد، بسیار پر طرفدار است و قادر به جایگزینی برای سایر انواع عایق ها خواهد بود. در ادامه با این عایق خاص بیشتر آشنا خواهیم شد.
عایق الاستومری پشت چسب دار چیست؟
به طور کلی عایق الاستومری نوعی فوم فشرده است که و هنگامی که برای کانال یا صفحه ای مورد استفاده قرار می گیرد، از آن در برابر عوامل مختلفی نظیر حرارت، رطوبت، گرما، سرما، تابش مستقیم نور خورشید و... حفاظت می کند. عایق های الاستومری در انواع مختلفی تولید می شوند که عایق الاستومری چسب دار یکی از آن ها است. عایق الاستومری پشت چسب دار در واقع نوعی از عایق الاستومری است که در پشت آن دارای چسب است و بنابراین به راحتی به صفحه یا کانال چسبیده و در جای خود مستحکم می شود.
عایق الاستومری پشت چسب دار چند نوع است؟
عایق الاستومری پشت چسب دار ساده رولی: این نوع عایق الاستومری برای سطوح مورد استفاده قرار می گیرد و با ساختاری ساده، تنها در پشت آن چسب قرار می گیرد و همین ویژگی باعث می شود که به راحتی به سطح بچسبد.
عایق الاستومری پشت چسب دار رولی با روکش آلومینیوم: این نوع عایق الاستومری هم برای سطوح قابل استفاده است اما دارای روکش آلومینیوم هم است. به این معنی که این روکش در برابر تابش مستقیم نور خورشید بسیار مقاوم خواهد بود و به همین دلیل با خاطری آسوده می توان از این عایق در فضاهای باز استفاده کرد و همچنین در پشت آن چسبی جهت مستحکم شدن در جای خود دارد.
عایق الاستومری پشت چسب دار لوله ای ساده: این عایق به صورت لوله ای و برای کانال های هوا و سایر انواع لوله ها طراحی می شود. این عایق تنها مجهز به چسب است که موجب می شود تا عایق به راحتی به کانال بچسبد و از جای خود جدا نشود.
عایق الاستومری پشت چسب دار لوله ای با روکش آلومینیوم: این عایق لوله ای علاوه بر آن که در پشت خود داری چسب جهت مستحکم شدن دارد، روی آن هم روکش آلومینیوم تعبیه شده است تا به این ترتیب بتوان با خاطری آسوده از این کانال در فضاهای بیرون و در معرض تابش آفتاب استفاده کرد.
عایق الاستومری پشت چسب دار نسبت به سایر انواع عایق ها ازچه مزایایی برخوردار است؟
عایق الاستومری پشت چسب دار نسبت به سایر انواع عایق ها از مزایا و برتری هایی برخوردار است در ادامه به بررسی برتری ها و مزایای این عایق نسبت به سایر عایق ها می پردازیم تا با آن ها بیشتر آشنا شوید.
عایق الاستومری پشت چسب دار کاملا بازیافت پذیر است و به طبیعت باز می گردد. دوست دار طبیعت است و هیچ آسیبی را به آن وارد نمی کند. اما عایق هایی نظیر عایق پشم شیشه و عایق پشم سنگ، به هیچ وجه به طبیعت باز نمی گردند و قابل بازیافت نیستند.
عایق پشم شیشه به هنگام استفاده، ذراتی را از خود در هوا پراکنده می کند و این ذرات معلق وارد ریه افراد می شوند و موجب بروز آسیب های ریوی و حتی سرطان ریه می شوند. به همین دلیل افراد به هنگام استفاده از این عایق حتما باید از ماسک استفاده کنند اما با این وجود باز هم برای سلامتی افراد بسیار خطرناک است. عایق الاستومری پشت چسب دار اما هیچ گونه آسیبی را به افراد وارد نمی کند و به هیچ عنوان برای سلامتی انسان خطرآفرین نیست.
عایق الاستومری از وزن سبکی برخوردار است و به همین علت به آسانی می توان آن را حمل و جا به جا نمود و حتی نصب و اجرای آن در محل به دلیل سبکی وزن و سادگی ساختار با سرعت و راحتی بسیار بالایی انجام می شود. بنابراین علاوه بر آن که موجب صرفه جویی در زمان می شود، نیاز به نیروی نصاب زیادی نداشته و در نهایت موجب صرفه جویی در انرژی و نیروی انسانی و در آخر هزینه ها هم می شود. بنابراین این عایق را می توان یک عایق کاملا مقرون به صرفه و اقتصادی دانست.
قیمت عایق الاستومری پشت چسب دار بالا نیست و افراد می توانند با صرف هزینه ای اندک، این عایق را تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند. در واقع قیمت آن نسبت به کیفیت بسیار بالایی که در اختیار شما قرار می دهد، بسیار مناسب است. عایق های دیگر را ممکن است بتوان با قیمت بسیار پایینی تهیه کرد اما در مقابل از کیفیت بالایی برخوردار نیستند و به آسانی در مقابل عوامل مختلف دچار آسیب شده و شما نیاز به صرف هزینه اضافه تر جهت تهیه عایق جدید پیدا خواهید کرد.
این در حالی است که عایق الاستومری پشت چسب دار از کیفیت، مقاومت و استحکام بسیار بالایی برخوردار است و در برابر عوامل مختلفی نظیر تغییرات آب و هوایی، مواد شیمیایی و... از خود مقاومت بسیار بالایی نشان داده، دچار آسیب و صدمه نمی شود و در نتیجه طول عمر بسیار بالایی خواهد داشت. نیاز شما را از تهیه عایق جدید از بین می برد و در نتیجه هزینه، وقت و انرژی ناشی از تهیه عایق جدید به طور کلی حذف خواهد شد.
همان طور که گفته شد، از این عایق الاستومری به شکل لوله ای می توان برای کانال های انتقال هوا استفاده کرد و به این ترتیب استفاده از این عایق برای کانال موجب حفاظت بسیار بالا از کانال خواهد شد و از کانال در برابر عوامل مختلفی حفاظت خواهد کرد و مانع ازآسیب رساندن به کانال خواهد شد.
 بنابراین کانالی که از عایق الاستومری استفاده می کند، محکم ترین و مقاوم ترین کانال انتقال هوا خواهد بود. در میان انواع کانال های انتقال هوای موجود در بازار، کانال فلکسیبل تنها کانالی است که به هنگام تولید می توان آن را به عایق الاستومری مجهز کرد. برای دیگر کانال ها این امکان به هنگام تولید فراهم نیست و پس از تولید هم یا عایق کردن آن ها کار بسیار دشوار، هزینه بر و زمان بری است یا به طور کلی این امکان فراهم نیست. بنابراین در میان تمامی انواع کانال هایی که در بازار موجود است، کانال فلکسیبل با عایق الاستومری بهترین و مناسب ترین کانال انتقال هوا در سیستم های تهویه مختلف برای فضاها  و کاربری های مختلف است.
با توجه به تمامی ویژگی ها و خصوصیاتی که برای عایق الاستومری چسب دار گفته شد، می توان به این نتیجه گیری دست پیدا کرد که این عایق نسبت به سایر عایق های موجود خصوصا عایق پشم شیشه و پشم سنگ، از بهترین و مناسب ترین عایق ها برای کانال ها و سطوح مختلف است و مزایا و ویژگی های مثبت آن به قدری است که حتی می توان آن را جایگزینی برای سایر انواع عایق ها به شمار آورد. این عایق علاوه بر آن که مشکلات عایق های دیگر را برطرف می کند، با ویژگی ها و خصوصیات مثبت خود، مزایای اضافه تری را هم برای افرادی که از این عایق استفاده می کنند فراهم می کند تا نهایت بهره کافی را از آن برده و در کاربری های مورد نظر خود مورد استفاده قرار دهد و بهره ببرند.

تگ ها : عایق الاستومری پشت چسب دار, عایق الاستومری