خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

عایق الاستومری ایرانی

عایق الاستومری ایرانی
عایق الاستومری ایرانی  نوعی از عایق است که به دلیل ویژگی های خاص و متفاوتی که دارد، در دنیای صنعت و تهویه امروز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اگر قصد خرید عایق الاستومری ایرانی را دارید، در ابتدا نیاز است تا با ویژگی ها و خصوصیات آن آشنا شوید و آن را مورد بررسی قرار دهید.
عایق الاستومری ایرانی چه خصوصیاتی دارد؟
عایق الاستومری ایرانی از خصوصیات و ویژگی‌هایی برخوردار است که سایر عایق‌ ها از آن برخوردار نیستند. برای شناخت بیشتر این عایق در ابتدا نیاز است تا با آن و انواع عایق الاستومری آشنا شوید.
عایق الاستومری نوعی فوم فشرده است که مانع از انتقال حرارت، رطوبت و صوت می‌شود. عایق الاستومری ایرانی در دو نوع کلی به نام های عایق الاستومری رولی و عایق الاستومری لوله ای تولید می شود.
انواع عایق الاستومری کدام است و چه مشخصاتی دارند؟
عایق الاستومری رولی که به صورت رولی شکل تولید می شود، جهت عایق کردن سطوح مورد استفاده قرار می گیرد. در انواع مختلفی به شکل ساده، پشت چسب دار، ساده با روکش آلومینیوم، پشت چسب دار با روکش آلومینیوم و پروتکت بلک تولید می شود. هر یک از انواع این عایق ها با توجه به خصوصیات و ویژگی هایی که دارا هستند مورد استفاده قرار می گیرند. وجود ورقه آلومینیوم بسیار مفید است زیرا مانع از وارد شدن آسیب به عایق و سطحی می شود که عایق روی آن قرار گرفته است.
در واقع ورقه آلومینیوم از سطوح در برابر عوامل طبیعی و محیطی نظیر تابش مستقیم نور خورشید، باران، رطوبت، حشرات و سایر عوامل آسیب رسان محیطی حفاظت می کند. بنابراین در شرایطی که قصد دارید سطوح خارجی را عایق کنید، حتما باید از عایقی استفاده کنید که دارای روکش آلومینیوم است. در این شرایط می توانید با اطمینان خاطر بیشتری این عایق را مورد استفاده قرار دهید و مطمئن باشید که هیچ آسیب و خطری سطح شما را تهدید نمی کند.
وجود عایق الاستومری ایرانی پشت چسب دار موجب می شود که عایق با اطمینان بیشتری در جای خود مستقر شود و هیچ احتمالی در مورد جا به جا شدن عایق وجود نداشته باشد. عایق پروتک بلک هم در واقع نوعی عایق صوت است و برای سطوحی مورد استفاده قرار می گیرد که احتمال انتقال صدا در آن ها وجود داشته باشد.
عایق بعدی عایق الاستومری لوله ای است که برای کانال های مختلف از جمله کانال های انتقال هوا مورد استفاده قرار می گیرد و درست همانند عایق رولی در انواع مختلفی از جمله ساده، پشت چسب دار، ساده با روکش آلومینیوم، با روکش آلومینیوم و پشت چسب دارد و پروتک بلک تولید می شود و خصوصیات و ویژگی های آن ها دقیقا همان مواردی است که برای انواع عایق الاستومری رولی گفته شد.
به طور کلی عایق الاستومری ایرانی وظیفه حفاظت از سطح یا کانال را در برابر عوامل مختلف محیطی طبیعی و غیر طبیعی بر عهده دارد و از همین نظر موجب بالا رفتن مقاومت و در نتیجه طول عمر می شود. بنابراین استفاده از مزیت های فراوانی را در پی دارد.
عایق الاستومری در مقایسه با سایر انواع عایق ها چه برتری هایی دارد؟
عایق الاستومری ایرانی در مقایسه با عایق های قدیمی تر از برتری های  فراوانی برخوردار است. در اصل با این هدف تولید و عرضه می شود که مشکلاتی را که انواع دیگر عایق ها پدید می آورند، برطرف کند و حتی منافع بیشتری را اضافه کند.
در ادامه این مطب به بررسی بیشتر برتری های عایق الاستومری ایرانی نسبت به دیگر انواع عایق های موجود می پردازیم. با توجه به برتری های فراوانی که دارد، احتمال آن می رود که کم کم به صورت کاملا این عایق جای سایر انواع عایق ها را بگیرد و افراد دیگر به سراغ دیگر عایق ها نرفته و مستقیما به سراغ عایق الاستومری ایرانی بروند.
اولین وجه تمایز و برتری عایق الاستومری نسبت به دیگر عایق ها، خاصیت انعطاف پذیری آن است. این عایق بسیار منعطف است و به همین علت برای فضاهای مختلف حتی با وجود محدودیت هم قابل استفاده است. اما این انعطاف برای سایر عایق ها وجود نداشته و به همین علت نمی توان از آن ها در شرایط و موقعیت های متفاوتی استفاده کرد.
دومین برتری عدم آسیب رسانی عایق الاستومری ایرانی است. عایق هایی مانند پشم شیشه به هنگام استفاده در هوا ذراتی را پراکنده می کنند که بسیار برای ریه و سلامت انسان خطر دارد و حتی در مواردی دیده شده که منجر به بروز سرطان ریه شده است. به همین دلیل استفاده از آن بسیار ریسکی و خطرناک است و افراد به هنگام استفاده حتما باید از ماسک استفاده کنند. اما عایق الاستومری ایرانی هیچ گونه خطری را برای سلامت افراد فراهم نمی کند. حتی از نظر زیست محیطی هم هیچ آسیبی به طبیعت وارد نمی کند و کاملا دوست دار محیط زیست و سازگار با طبیعت است. اما این ویژگی به هیچ عنوان در مورد عایق هایی نظیر پشم شیشه و پشم سنگ صدق نمی کند و آسیب های فراوانی به طبیعت وارد می کنند.
وزن عایق الاستومری ایرانی بسیار سبک است و به علت وزن سبک به آسانی می توان آن را جا به جا کرد و به آسانی هم می توان آن را در محل پروژه نصب و راه اندازی کرد. سایر عایق ها به دلیل آن که وزن بالاتری دارند، پروسه حمل و جا به جایی آن ها و سپس نصب و راه اندازی شان در محل پروژه هم زمان بر بوده و هم نیاز به صرف انرژی و نیروی انسانی بیشتری دارد.
نسبت به کیفتی که عایق الاستومری ایرانی دارا است، از قیمت بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه ای برخوردار است. اما سایر عایق ها شاید هزینه کمتری را جهت تهیه شامل شوند اما کیفیت بسیار پایینی را در اختیار افراد قرار می دهند و از طرفی به دلیل کیفیت پایین، بسیار آسیب پذیر بوده و در اثر مواجهه با عوامل مختلف به سادگی دچار آسیب و صدمه می شوند. بنابراین شما نیاز به صرف هزینه ای دوباره دارید تا عایق جدیدتری تهیه کنید و به این صورت موجب هدر رفت هزینه ها خواهد شد.
کانال فلکسیبل با عایق الاستومری ایرانی
کانال های فلکسیبل را می توان به هنگام تولید به عایق الاستومری ایرانی تجهیز کرد. به این صورت تبدیل به یک کانال بسیار مقاوم و با پایداری و دوام بسیار بالا خواهد شد که هیچ گونه نظیری ندارد.
این نوع کانال از بهترین انواع کانال های انتقال هوا به شمار می رود که در پروژه های مختلف تهیه مطبوع و انتقال هوا مورد استفاده قرار می گیرد و از مزایای بی شماری برخوردار است.

تگ ها : عایق الاستومری ایرانی, عایق الاستومری