خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

عایق الاستومریک

عایق الاستومریک
عایق الاستومریک نوعی فوم فشرده است که جهت مصارف عمرانی، ساختمانی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم های تهویه مطبوع، سیستم های سرمایشی، گرمایشی، کانال های هوا و اتصالات و... همگی در بسیاری از موارد نیاز به عایق کاری خواهند داشت. عایق ها در واقع فوم های فشرده ای هستند که مانع از نفوذ و ورود رطوبت و سایر عوامل آسیب رسان به کانال ها می شوند. در این بین عایق الاستومریک یکی از بهتری عایق های موجود است که در انواع و اقسام گوناگونی با قابلیت های مختلف تولید می شود.
به طور کلی عایق الاستومریک به دو دسته رولی و لوله ای تقسیم می شود.
عایق های لوله در طول های ۲ متری و با ضخامت های مختلفی از جمله ۹، ۱۳، ۱۹ و ۲۵ و با قطر ۶ تا ۱۴ میلی متر تولید می شوند. این عایق ها برای کانال ها مورد استفاده قرار می گیرند.
عایق های رولی عموما برای سطوح گسترده، کانال های بزرگ و کانال های آلومینیومی مورد استفاده قرار می گیرند. عایق های رولی ر ضخامت های ۶، ۱۰، ۱۳، ۱۶،۱۹، ۲۵، ۳۲ و ۵۰ میلی متر تولید می شوند و به دو صورت ساده و چسب دار عرضه می شوند.
عایق الاستومریک رولی
ساختار این نوع عایق الاستومری به صورت سلول بسته است و عمدتا در صنایع تاسیسات به عنوان عایق حرارتی و برودتی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع عایق در انواع گوناگونی از جمله ساده، پشت چسب دار، ساده با روکش آلومینیوم، پشت چسب دار با روکش آلومینیوم، صوتی ساده و موجدار و با روکش پروتکت بلک تولید می شود.
عایق الاستومریک رولی ساده
این نوع عایق بر حسب نیاز و نوعی کاربری و همچنین مطابق با شرایط اقلیمی و آب و هوایی، روی سطح خارجی انواع مخازن، کانال های هوا و کانال های تاسیساتی و بسیاری از انواع دیگر نصب و اجرا می شود. این نوع عایق با توجه به ماهیت و ساختاری که دارد، تا حد بسیار زیادی از اتلاف انرژی و حرارت جلوگیری می کند.
عایق الاستومری رولی ساده گزینه بسیار مناسبی برای عایق کاری لوله های بسیار بزرگ نظیر لوله های تاسیساتی در فضاهای داخلی گزینه مناسبی به شمار می رود.
این عایق درعرض های مختلف ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ میلی متر و در ضخامت های ۶، ۹، ۱۳، ۱۹، ۲۵، ۳۲، و ۵۰ میلی متر تولید می شود. 
عایق رولی ساده پشت چسب دار
این نوع عایق بیشتر در مصارف ساختمانی و صنعتی قابل استفاده است و به دو صورت ساده و مسلح نخ دار تولید می شود و جهت فضاهای داخلی قابل استفاده است. عایق رولی ساده پشت چسب دار را درعرض های ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ میلی متر و در ضخامت های ۶، ۹، ۱۳، ۱۹، ۲۵، ۳۲، و ۵۰ میلی متر می توان تولید کرد.
عایق الاستومریک رولی صوتی ساده و موجدار
این عایق در فضاهای صنعتی و مسکونی جهت جلوگیری از انتقال صوت در دیوارها، سقف، کف، لوله ها و... مورد استفاده قرار می گیرد. این عایق دارای ساختار سلولی ویژه و متخلخلی است که همین ساختار موجب کاهش صدا در فضا و مانع از انتقال صوت می شود. باید توجه داشته باشید که به هنگام نصب از قسمت موج دار آن روی سطح بچسبانید تا کار خود را به درستی انجام دهد.
عایق الاستومریک رولی با روکش آلومینیوم
از این نوع عایق در فضای خارجی استفاده می شود. در واقع استفاده از ورقه آلومینیوم دقیقا با همین منظور در نظر گرفته شده است تا در برابر نور خورشید، ضربه های احتمالی وارد و سایر عوامل جوی و محیطی ازعایق محافظت کند. آلومینیوم موجود در این عایق الاستومریک توسط آلومینیوم ۱۳۰، ۱۷۰ و ۲۳۰ میکرون تولید می شود که می تواند به شکل آلومینیوم مسلح شده با نخ فایبرگلاس هم تولید شود. این عایق را می توان در ضخامت های ۶، ۹، ۱۳، ۱۹، ۲۵، ۳۲، و ۵۰ میلی متر و همچنین عرض های ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ میلی متر تولید و روانه بازار کرد.
عایق الاستومری رولی پشت چسبداربا روکش آلومینیوم
این نوع عایق درست همانند نوع بدون چسب آن، در فضای بیرونی و در شرایطی که ممکن است عایق در معرض آسیب و ضربه قرار بگیرد قابل استفاده خواهد بود. برای این نوع عایق الاستوری چسب تعبیه شده است که در شرایطی که نیاز به محکم کاری وجود دارد می توان به راحتی عایق را چسبانید. آلومینیوم بکار رفته در این نوع عایق ر سه نوع ۱۳۰، ۱۷۰ و ۲۳۰ میکرون بر حسب نیاز و شرایط قابل تولید است. همچنین در ضخامت ها و عرض های مختلفی دقیقا همانند نوع بدون چسب قابل تولید خواهد بود.
عایق الاستومری رولی با پوشش پروتکت بلک
این نوع عایق برای شرایطی که نیاز به مقاومت بسیار بیشتری در برابر رطوبت، شرایط جوی مختلف و همچنین ضربات وارده باشد، مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین اگر سطح شما در معرض چنین شرایطی است، عایق الاستومریک رولی با پوشش پروتکت بلک گزینه بسیار مناسبی برای شما محسوب می شود.
عایق الاستومریک لوله ای
این نوع عایق برای کانال ها مور استفاده قرار می گیرد و نقش اصلی آن جلوگیری از چگالش در لوله ها و جلوگیری از یخ زدن لوله ها در شرایط بسیار سرد است. کاربری دیگر آن ر سیستم های گرمایشی و مانع از کاهش دما در کانال ها است. این نوع عایق الاستومریک از زنگ زدن لوله ها هم جلوگیری می کند و تا حد زیادی منجر به صرفه جویی در انرژی می شود.
این نوع عایق در ضخامت ‌های ۹، ۱۳، ۱۹، ۲۵ میلی متر و در سه نوع ساده ، با روکش آلومینیوم و با روکش پروتکت بلک و سیلور قابل تولید است.
عایق الاستومریک لوله ای ساده
این نوع عایق الاستومریک در واقع موجب جلوگیری از کپک زدن، قارچ گرفتن و زنگ زدن کانال ها می شود و از آن در فضاهای مسکونی، تجاری و صنعتی و در فضای داخلی برای کانال کشی انواع کانال های فولادی، مسی و چند لایه سرد و گرم به همراه لوازم جانبی آن ها مورد استفاده قرار می گیرد.
 این عایق لوله ای را می توان از سایز ۴/۱ تا ۴ اینچ و در ضخامت های ۶، ۹، ۱۳، ۱۹، و ۲۵ میلی متر تولید کرد.
عایق الاستومری لوله ای با روکش آلومینیوم
از این عایق جهت عایق کاری سیستم های کانال کشی، تاسیسات، انتقال سیالات، گازها و... مورد استفاده قرار می گیرد و باعث جلوگیری از زنگ زدگی، کپک زدگی و قارچ گرفتگی کانال ها می شود. از این نوع عایق الاستومریک می توان در فضای بیرون استفاده کرد و در واقع علت استفاده از ورقه آلومینیویم دقیقا به همین علت است که مانع از آسیب رسیدن به کانال در اثر ضربه، تابش مستقیم نور خورشید و سایر عوامل جوی و آب و هوایی شود.
آلومینیوم به کار رفته در ساختار این عایق را می توان در ضخامت های ۱۳۰، ۱۷۰ و ۲۳۰ میکرون تولید کرد.
بنابر نیاز پروژه و خواست مشتری، این عایق به صورت مسلح شده با نخ فایبرگلاس هم قابل تولید خواهد بود.
عایق الاستومریک لوله ای با روکش پروتکت بلک و پروتکت سیلور
ساختار این نوع عایق الاستومریک به شکل سلول بسته و غیر متخلخل است که جهت عایق کاری لوله های موجود در لوله کشی های صنعتی و تاسیسات و همچنین سیستم های سرمایش گرمایش داخلی ر شرایط حساس مورد استفاده قرار می گیرد. شرایطی که ممکن است در آن کانال در معرض آسیب های مختلفی قرار بگیرد. عایق الاستومریک لوله ای با روکش پروتکت بلک و پروتکت سیلور را می توان از سایز ۴/۱ تا ۴ اینچ و در ضخامت های ۶، ۹، ۱۳، ۱۹، و ۲۵ میلی متر تولید کرد.
مزایای استفاده از عایق الاستومری
همان طور که پیش تر هم به این موضوع اشاره شد، عایق الاستومریک دارای ساختاری سلول بسته است و از همین جهت دارای مقاومت و پایداری بسیار بالایی است که در نهایت موجب دوام بسیار بالای آن نسبت به سایر انواع عایق ها خصوصا عایق پشم شیشه و پشم سنگ شده است. این عایق در برابر گرد و خاک، بخار آب و انواع آلودگی از خود مقاومت بسیار بالایی نشان می دهد و همین مسئله در واقع به نوعی نیاز به صرف هزینه و انرژی جهت تعمیر عایق یا تعویض آن را تا میزان چشمگیری کاهش داده است. این در حالی است که به طور مثال عایق پشم شیشه به دلیل ساختار فیبری، به هیچ عنوان از مقاومت بالایی بهره مند نیست.
از طرفی عایق الاستومریک در برابر خوردگی هم بسیار مقاوم است اما عایق پشم شیشه به راحتی در برابر خوردگی دچار آسیب و خرابی می شود. علاوه بر موارد کفته شده، این عایق در برابر قارچ، کپک و بسیاری از مواد شیمیایی کاملا مقاوم است و هرگز دچار آسیب و خرابی نمی شود.
مسئله دیگر این که عایق الاستوری به گونه ای ساخته شده است که کاملا دوست دار محیط زیست است و هیچ گونه آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند اما سایر انواع عایق ها آسیب های جدی و جبران ناپذیری را به محیط زیست وارد می کنند.
از طرفی عایق پشم شیشه به هنگام استفاده، ذرات معلقی را در هوا پراکنده می کند که برای سلامت انسان و خصوصا ریه ها بسیار خطرناک است و موجب بروز بیماری های تنفسی و حتی سرطان ریه می شود. این در حالی است که عایق الاستومریک هیچ گونه آسیبی را به سلامت افراد وارد نمی کند.
ضریب انتقال حرارت عایق الاستومریک بسیار پایین است اما ضریب انتقال حرارت عایق پشم شیشه بالا بوده و همراه با افزایش دما، مقاومت حرارتی آن کاهش می یابد.
نگهداری و تمیزکاری این عایق بسیار آسان است و افراد را به هنگام تمیزکاری با دردسر همراه نمی کند.
این عایق از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردار است و در واقع خاصیت انعطاف پذیری یک ویژگی کاملا منحصر به فرد است که برای سایر انواع عایق ها وجود ندارد، خاصیت انعطاف پذیری به عایق این امکان را می دهد که به سرعت و به سادگی به هر شکل و حالتی درآید و در هر فضایی جای گیرد.
کانال فلکسیبل با عایق الاستومری
یکی از پر طرفدارترین انواع کانال های هوای موجود دربازار، کانال فلکسیبل با عایق الاستومری است. این کانال منعطف به هنگام تولید به عایق الاستومریک تجهیز می شود و آن را تبدیل به یک کانال بسیار مناسب برای انواع سیستم های تهویه مطبوع و خصوصا سیستم های داکت اسپلیت است. در واقع کانال فلکسیبل هنگامی که به عایق الاستومریک تجهیز می شود، تبدیل به یک کانال کاملا مقاوم و بسیار با دوام می شود که در بسیاری از فضاها و پروژه ها قابل استفاده است و از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است.
در واقع ساختار این کانال به این شکل است که به صورت سه لایه، لایه داخلی از جنس آلومینیوم لمینیت شده، لایه میانه عایق الاستومریک و لایه خارجی هم آلومینیوم لمینیت شده است.
این کانال یک مزیت دارد و آن هم امکان عایق پذیری آن در حین تولید است چرا که بسیاری از کانال های هوا این قابلیت را دارا نیستند و تنها پس از تولید امکان عایق شدن برای آن ها وجود دارد که در بسیاری از موارد هم این کار بسیار دشوار است و معمولا صرف نظر می شود. این در حالی است که وجود عایق برای کانال بسیار لازم و ضروری است زیرا موجب بالا بردن مقاومت کانال شده و دوام و پایداری آن را تا میزان بسیار زیادی افزایش می دهد. بنابراین کانال فلکسیبل با عایق الاستومریک از مزیت بسیار مهمی نسبت به سایر کانال ها برخوردار است.
این نوع کانال وزن بسیار سبکی دارد، به سرعت قابل تولید و به سرعت هم در محل پروژه نصب و اجرا می شود، به دلیل وجود عایق الاستومریک در ساختارش، کاملا با محیط زیست سازگار است، به دلیل خاصیت انعطاف پذیری فضای کمی را اشغال می کند و در تمامی فضاها و شرایط قابل استفاده است. به طور کلی می توان این کانال را یک کانال کاملا مناسب برای انواع سیستم های تهویه مطبوع دانست.


تگ ها : عایق الاستومریک,عایق الاستومری