خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

شیلنگ کامپوزیت- 0027

شیلنگ کامپوزیت- 0027

شیلنگ کامپوزیت

ساختار شیلنگ کامپوزیت از چند لایه ترمو پلاستیک، لایه ی پارچه ای محکم، لایه ضد نشتی و رو کش خارجی تشکیل یافته که توسط فنرهای داخلی و خارجی استیل  به یکدیگر محکم شده اند.

سایز 1، ¼.1 ، ½.1 ، 2 ، ½.2 ، 3 ، 4 ، 6، 8 ، 10 ، 12 اینچ

طول  

دمای کار -20°C  تا +80°C   

رنگ قرمز، سبز، زرد، آبی و سفید

مزایا

شیلنگ های کامپوزیت بدلیل سبک بودن( یک سوم وزن مشابه لاستیکی آن) باعث راحتی و سرعت انجام عملیات می گردد.

شیلنگ های کامپوزیت دارای شعاع خمش (Bend Radius)  کمتر( حدود یک سوم) نسبت به پلاستیکی می باشند

بدلیل استفاده از مواد پلی آمید، پلی پروپیلن و تفلون در ساخت این نوع شیلنگ ها که در برابر کلیه مواد نفتی و شیمیایی مقاوم هستند، (طبق آزمایشات و گواهی های اخذ شده) فرسایش شیلنگ های کامپوزیت به صفر رسیده و باعث طول عمر شیلنگ و عدم آلودگی سیالات مربوطه خواهد شد.

شیلنگ های کامپوزیت در شرایط مختلف آب و هوایی و همچنین سرما و گرما انعطاف پذیر بوده و تغییری نخواهند کرد.

طول عمر شیلنگ های کامپوزیت نسبت به شیلنگ های لاستیکی بین 5 تا 7 برابر می باشد.

شیلنگ های کامپوزیت بدلیل انعطاف پذیری و داشتن دو لایه فنر داخلی و خارجی هرگز دچار شکستگی و مسدود شدن راه عبور سیال نخواهد شد.

شیلنگ های کامپوزیت به دلیل مقاومت در برابر آتش، می تواند فرصت بیشتری را جهت اطفا و کنترل حریق فراهم آورد.همچنین این نوع شیلنگ بدلیل دارا بودن سیستم ارت در برابر الکتریسیته ساکن محیط ایمن می باشد.

یکی از امتیازات مهم شیلنگ های کامپوزیت رنگ شاخص آن می باشد که کاربر را قادر به تشخیص نوع کاربرد آن خواهد کرد. این رنگ ها در همگی کشورها به این شرح ساخته می شوند رنگ قرمز جهت بنزین معمولی، سبز برای بنزین سوپر، زرد جهت نفت و گاز، آبی برای نفت و سفید جهت آب باران که مانع از اشتباه کاربر و تداخل سیالات می گردد.


کاربرد

تخلیه و بارگیری فراورده های نفتی و شیمیایی، انتقال سیالات نفتی بین تاسیسات و سازه های زمینی، دریایی و همچنین کشتی به کشتی، انتقال سیالات گازی و شیمیایی در سیستم های مختلف اعم از حرارتی و برودتی، انتقال آب باران در مخازن سوخت درب شناور(RoofDrain).


مطالب مرتبط

شیلنگ انعطاف پذیر کامپوزیت، برای اولین بار توسط کشور انگلیس تولید شد و طی سالهای متمادی از لحاظ کیفیت تغییرات قابل ملاحظه ایی نموده است. در حال حاضر شیلنگ کامپوزیت توانسته بدلیل امتیازات ویژه در اکثر موارد جایگزین شیلنگ های لاستیکی شود.

امتیاز و ویژگی شیلنگ های انعطاف پذیر و مقاوم کامپوزیت شامل موارد زیر می باشد

انعطاف پذیری فوق العاده، سبکی، مقاومت نسبت به مواد نفتی، روغنی و شیمیایی، عدم شکستگی در لرزش و استفاده آن در دراز مدت، سازگاری با انواع شرایط آب و هوایی، سازگاری با محیط زیست و طول عمر بالا.


شیلنگ کامپوزیت مخصوص آب باران(Roof Drain)  با استفاده از لایه داخلی و لایه خارجی مقاوم در برابر فراورده های نفتی ومواد شیمیایی و همچنین لایه های میانی که دارای دوام و انعطاف ویژه می باشندجهت استفاده در انتقال آب باران مخازن سوخت با درب متحرک و دیگر سازه های مشابه با توانایی کارکرد در محیط های آروماتیک تولید خواهد شد. مفتول داخلی و خارجی این محصول از جنس استنلس استیل بوده که می تواند دوام و طول عمر فوق العاده شیلنگ را تضمین نماید.روش آزمایش شیلنگ های انعطاف پذیر کامپوزیت

تست فشار

1. شیلنگ کامپوزیت مورد نظر باید کاملا تمیز شود.

2. سطح خارجی شیلنگ را بدقت بررسی کنید( چنانچه پوشش و یا مفتول خارجی آسیب دیده باشد شیلنگ را مورد آزمایش قرار ندهید.)

3. شیلنگ را بشکل صاف و دریک راستا، روی سطحی هموار قرار دهید.

4. یک سر شیلنگ را به کمپرسور آب متصل و سر دیگر را بوسیله کورکن مسدود نمایید، سپس از طرف سر ورودی، آب را با فشار کم باز کرده و اجازه دهید از طرف دیگر، هوای داخل شیلنگ تخلیه شود و پس از اطمینان از این موضوع، کورکن را کاملا مسدود نموده، شیر آب ورودی را تا میزان 1.5 برابر فشار کاری مورد نظر به مدت ده دقیقه بازو شیلنگ را تحت این فشار قرار دهید.


آزمایش پیوستگی الکتریکی شیلنگ های کامپوزیت(سیستم ارت)

1. شیلنگ را بر روی سطح عایق قرار دهید.

2. هر یک از دو سر سیم اهم سنج را به اتصالات دو سر شیلنگ متصل نمایید.

3. مقدار مقاومت الکتریکی بین دو سر شیلنگ را ثبت کنید.

تذکر چنانچه پیوستگی الکتریکی دو سر شیلنگ قطع باشد و یا مقدار مقاومت الکتریکی بین دو سر شیلنگ بیشتر از 10 اهم باشد، شیلنگ نباید مورد استفاده قرار بگیرد.


رعایت مواردی چند در خصوص نگهداری شیلنگ های کامپوزیت

- هنگام استفاده، از ساییده شدن و تحت فشار قرار گرفتن شیلنگ جلوگیری شود.

- برای جابجایی، از بدنه شیلنگ استفاده کرده و از کشیدن دو سر آن اجتناب شود.

- جهت افزایش طول عمر شیلنگ در صورتی که فاصله 2 مرحله از کاربرد مدت نسبتا طولانی باشد بهتر است بعد از هر مرحله، شیلنگ شستشو داده شود.

- روش مناسب شستشوی شیلنگ به نوع کاربرد و مکان استفاده از آن بستگی دارد. در صورتیکه شیلنگ مورد نظر جهت فرآورده های نفتی سبک مورد استفاده قرار گیرد، شستشو توسط آب گرم همراه با مواد شستشو دهنده معمولی کافی می باشد.

- در شرایط محیطی دریا و در دسترس نبودن آب گرم و مواد شستشو دهنده، شستشو با آب دریا نیز می تواند به طول عمر شیلنگ کمک کند.

- در صورتیکه شیلنگ جهت انتقال مواد اسیدی قوی مورد استفاده قرار گرفته باشد، ضروری است قبل از عملیات شستشو، مجرای داخل شیلنگ کاملا تخلیه شودتا از هرگونه واکنش حرارت زا جلوگیری گردد.


اسامی دیگر این محصول

شیلنگ فشارقوی هیدرولیک, شلنگ فشار قوی هیدرولیک, شیلنگ منجیدار, شیلنگ سیم دار, شیلنگ نخدار


تگ ها : شیلنگ کامپوزیت, شیلنگ فشارقوی هیدرولیک, شلنگ فشار قوی هیدرولیک