خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

تولید عایق الاستومری

تولید عایق الاستومری
تولید عایق الاستومری

امروزه به دلیل پیشرفت علم و تکنولوژی، نیاز به صرفه جویی در مصرف انرژی بیش از پیش احساس می شود. از این رو جوامع پیشرفته و همچنین کشورهای در حال توسعه همواره به دانبال راهی هستند تا بتوانند به کمک آن درصد هدر رفت انرژی را کاهش دهند. در این میان استفاده از عایق ها از انواع مختلف بهترین و کاربردی ترین گزینه جهت جلوگیری از اتلاف انرژی در سراسر کشور به شمار می رود. تولید عایق الاستومری نیز به همین علت روز به روز افزایش یافته است.

به دلیل تقاضای بالای مردم در بازار جهانی فروش و تولید عایق الاستومری با افزایش چشمگیری همراه است و هر روز بر شمار استفاده کنندگان این محصول افزوده می گردد. علاوه بر عایق الاستومری، انواع دیگری از عایق ها نیز وجود دارند که در دسترس مردم قرار گرفته اند. مانند پشم شیشه و پشم سنگ که با وجود مضرات اثبات شده آن برای انسان و محیط زیست، همواره بسیاری از مردم از آن استفاده می نمایند.
اما تولید عایق الاستومری به دلیل آنکه این عایق دوستدار محیط زیست می باشد و برای انسان نیز ضرری ندارد؛ مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

در واقع تولید عایق الاستومری به این علت با سرعت بالایی در حال رشد است که هم وظایف یک عایق را به خوبی انجام می دهد و هم از سوی دیگر هیچ گونه ضرری برای موجودات زنده نخواهد داشت. و این بهترین و بزرگترین مزیت یک عایق جهت استفاده در صنایع مختلف به شمار می رود. برای دانستن اینکه عایق الاستومری چیست لازم است بدانیم که روش خاصی در تولید عایق الاستومری به کار گرفته می شود که باعث به وجود آمدن مزایای بیشمار این عایق و همچنین کاربرد های بسیار زیاد آن در زمینه های مختلف می باشد. در طی عملیات تولید عایق الاستومری یک سری از سلول های بسته در متریال اولیه آن ایجاد می گردد که موجب می شود این عایق برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و یا در مقابل عبور حرارت، کاملا مناسب و مقاوم باشد.

ویژگی های این نوع عایق چیست؟
این عایق سدی مقاوم در برابر نفوذ رطوبت به داخل می باشد. و همین امر موجب می گردد تا هیچ گونه کپک زدگی و یا رشد قارچ ناشی از نفوذ رطوبت در داخل این عایق رخ ندهد. تکنولوژی ساخت و تولید عایق الاستومری در ایران نیز به همین صورت می باشد. و امروزه در شهر های بزرگی از کشور ما نیز همچون اصفهان و تبریز کارخانه تولید عایق الاستومری در حال کار می باشند. علاوه بر آن شهر های دیگری مانند اهواز و مشهد و شیراز و ... نیز جزء آن دسته از شهر هایی هستند که به توزیع، پخش و یا حتی تولید عایق الاستومری می پردازند.

نمونه های خارجی از عایق الاستومری در ایران نیز وجود دارد که بسیار مرغوب و قابل اطمینان می باشند. بسیاری از کارخانه های تولید عایق الاستومری خارجیی، در داخل ایران دارای نمایندگی های معتبر و فعال نیز می باشند. به این صورت که مواد اولیه از خارج از کشور وارد می شود و کلیه مراحل مربوط به ساخت و تولید عایق الاستومری در داخل کشور انجام می پذیرد. به همین علت این نوع از عایق های الاستومری که عملیات ساخت آن ها در داخل کشور انجام می گیرد؛ نسبت به سایر نمونه هایی که به صورت کامل از خارج از کشور وارد می شوند؛ دارای قیمت هایی به نسبت متعادل و مناسب تر می باشند.
زیرا نمونه هایی که واردات آن ها به صورت کامل انجام می گیرد به دلیل هزینه های بالای مربوط به واردات کالا، قیمت بالایی را برای مشتری در بر می گیرد. بدن آنکه کیفیت آن چندان تفاوتی با سایر نمونه های داخلی داشته باشد. تولید عایق الاستومری در کشور با سرعت زیادی در حال گسترش می باشد. زیرا همانطور که پیش تر نیز به آن اشاره شد؛ امروزه جلوگیری از اتلاف انرژی و حفظ سلامت تجهیزات و کانال های هوا، به یکی از مهم ترین مسائل در هر پروژه مکانیکی و تاسیساتی بدل شده است.مهم ترین وظیفه عایق الاستومری جلوگیری از هدررفت انرژی و نفوذ رطوبت می باشد.
تولید عایق الاستومری در دو مدل کلی عایق الاستومری رولی و یا پتویی و عایق الاستومری لوله ای انجام می پذیرد. تکنولوژی ساخت عایق الاستومری در هر دو نوع این نمونه ها یکسان می باشد ولی کاربرد سایز آن ها متفاوت است. تولید عایق الاستومری لوله ای همانطور که نامش پیداست به صورت لوله ای می باشد. به این معنا که مناسب عایق بندی کانال ها و لوله های انتقال هوا و یا آب است.
کانال فلکسیبل و یا همان کانال خرطومی هوا از جمله نمونه هایی می باشد که برای جلوگیری از افت فشار هوای داخل کانال می توان از عایق الاستومری لوله ای برای عایق بند آن استفاده نمود.
کانال فلکسیبل با عایق الاستومری یکی از پرطرفدار ترین محصولات به ویژه در مناطقی می باشد که دارای سطح رطوبت بالایی هستند. زیرا این عایق به راحتی می تواند کلیه تجهیزات و کانال ها را در برابر نفوذ رطوبت، محافظت نماید.

در بسیاری از کارگاه ها و کارخانه ها نیز از تکنولوژی تولید عایق الاستومری بهره می برند و از این عایق جهت پوشاندن لوله های انتقال هوا استفاده می کنند. کانال کشی و نصب لوله خرطومی هوا مربوط به داکت اسپیلت و یا سیستم تهویه مطبوع در ساختمان ها و مجتمع های مسکونی، تجاری و اداری، لوله خرطومی مکنده هوا در کارگاه های تولیدی و ... همگی از جمله نمونه های استفاده از تولید عایق الاستومری لوله ای به شمار می روند.

البته علاوه بر داکت فلکسیبل که کاربرد های بسیار متنوعی دارد؛ از تکنولوژی ساخت و تولید عایق الاستومری برای عایق بندی کانال های فلزی مانند کانال های چهارگوش و لوله اسپیرال نیز استفاده می گردد.
عایق بندی کانال اسپیرال گالوانیزه و تمام اتصالات کانال اسپیرال که برای نصب و کانال کشی مورد استفاده قرار می گیرد؛ موجب می شود تا این کانال ها در برابر نفوذ رطوبت به داخل کانال کاملا مقاوم گردند.
تولید عایق الاستومری به صورت رولی نیز کاربرد های بسیاری زیادی دارد. عایق پتویی بیشتر برای پوشاندن سطح های بزرگ که نمی توان از عایق لوله ای استفاده نمود، به کار گرفته می شود.
تولید عایق الاستومری رولی نیز مانند عایق های لوله ای مورد توجه بسیاری قرار گرفته است و روز به روز بر شمار استفاده کنندگان آن افزوده می گردد. به ویژه اینکه می توان با استفاده از رنگ عایق الاستومری و ... تنوع بیشتری به آن بخشید.

با استفاده و بهره گیری از شیوه ساخت منحصر به فردی که در ساخت و تولید عایق الاستومری رولی به کار گرفته می شود؛ می توان از آن در عایق بندی کامل لوله هایی در سایز های بزرگ نیز استفاده نمود.
زیرا شیوه تولید عایق الاستومری لوله ای و سایز بندی آن به نحوی می باشد که فقط برای اندازه های محدودی از لوله ها و کانال هوا امکان استفاده وجود دارد. به این معنی که اگر مجبور به استفاده از لوله هایی با سایز های بزرگ تر باشیم؛ می بایست به جای عایق الاستومری لوله ای از عایق الاستومری رولی و یا همان عایق پتویی استفاده کنیم. به عنوان مثال در بسیاری از پروژه های بزرگ مقیاس مانند پروژه های سدسازی، پروژه های جاده سازی و ... نمی توان از کانال هایی در سایز های کوچک استفاده نمود. بنابراین می بایست از لوله اسپیرال در اندازه های بسیار بزرگ بهره برد که برای عایق کاری سطح خارجی آن نیاز به استفاده از عایق الاستومری پتویی می باشد.

این کار نه تنها مانع از هدررفت انرژی و ورود رطوبت به داخل می شود؛ بلکه باعث افزایش طول عمر کانال ها و سایر تجهیزات نیز می گردد. با توجه به نوع و متریال مصرفی در تولید عایق الاستومری و همچنین زمینه های کاربرد فراوانی که این عایق دارد و شیوه ساخت و تولید عایق الاستومری که به صورت سلوله بسته ای می باشد؛ می توان اینگونه بیان داشت که قیمت عایق الاستومری نسبت به سایر نمونه ها بیشتر می باشد. باید به این نکته مهم نیز توجه داشت که اگرچه استفاده از فوم الاستومری در ابتدای امر بسیار هزینه بر به نظر می آید؛ اما شیوه تولید عایق الاستومری به گونه ای می باشد که در طولانی مدت موجب کاهش هزینه های کلی مربوط به یک پروژه می گردد. به این معنا که از طرفی موجب کاهش مصرف انرژی می گردد و از سوی دیگر هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری کلیه تجهیزات، دستگاه ها و کانال های هوارسانی و ... را به شدت کاهش می دهد.

علاوه بر موارد ذکر شده از این عایق به عنوان عایق صوتی نیز استفاده می گردد. عایق صوتی الاستومری قابل استفاده در دیوار و سقف می باشد. در بسیاری از موارد نیز می توان عایق الاستومری کف را با استفاده از چسب عایق الاستومری و سایر تجهیزات برای کف اتاق نیز استفاده نمود. با توجه به تمام موارد ذکر شده از خواص عایق الاستومری باید دانست که تولید عایق الاستومری و فروش آن در سراسر کشور روز به روز در حال افزایش است. امروزه با فراهم بودن خرید اینترنتی عایق الاستومری پیشگام سپهر ( Pishgam Sepehr Elastomeric Insulation )، می توان به صورت غیر حضوری نیز به دریافت لیست قیمت و خرید اینترنتی و خرید آنلاین نیز اقدام نمود.
تگ ها : تولید عایق الاستومری | تولید کننده با کیفیت ترین عایق الاستومری - پیشگام سپهر