خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

کانال ساز

کانال ساز
کانال ساز 
امروزه با گسترش شهرنشینی و صنعتی شدن جوامع نیاز به محصولات و تجهیزات و افراد متخصصی چون کانال ساز که بتوانند این نیاز را در اسرع وقت برطرف کنند بیشتر شده و لذا شاهد بسط و گسترش طیف وسیعی از محصولات نوین ساختمانی مانند کانال ها و داکت های تأسیساتی در دسته بندی های مختلفی از جنس مواد تشکیل دهنده و مشخصات فنی ظاهری می باشیم که در ادامه با گسترش فعالیت های افرادی چون کانال ساز که با نام Duct maker شناخته می شود و مهندسین تأسیات روبرو خواهیم شد. با توجه به لزوم کاربرد امر تهویه و تهویه مطبوع در کلیه اماکن اعم از مسکونی، اداری و غیره به جهت ایجاد شرایط مطلوب و مناسب زندگی و فعالیت کانال سازی و کانال ساز نیز از اهمیت خاصی برخوردار بوده و به نوبه خود شامل انواع و دسته بندی های مختلفی خواهد شد. 
در حقیقت کانال سازی و کانال ساز زمانی اهمیت پیدا می کنند که بخواهیم جریان هوای سرد و گرم را به محدوده مورد نظر رسانده و پس از مصرف از آن خارج کرده تا تصفیه گشته و به این چرخه بازگردد. اما زمانی که بخواهیم از کانال سازی صنعتی و کانال ساز در این محدوده فعالیت صحبت کنیم اهمیت موضوع بیشتر گشته و این به دلیل اهمیت موضوع تهویه و تهویه مطبوع در اماکن صنعتی به لحاظ وجود آلودگی های مختلف و لزوم خارج کردن آن ها از محدوده فعالیت های انسان و عدم انتشار آلودگی و بیماری خواهد بود. در اینجاست که اهمیت و نقش کانال و کانال ساز بسیار زیاد گشته و محاسبات و دقت بالایی را در اجرا می طلبد. 
در واقع کانال ساز شخصی متخصص با دانش و مهارت بالا در زمینه طراحی و اجرای انواع کانال های مصرفی در بناهای مختلف با کاربری های متفاوت می باشد که در بعضی از موارد قابلیت طراحی و اجرای کانال های خاص با جزئیات اجرایی خاص نیز توسط کانال ساز مقدور می باشد. در واقع پس از طراحی سیستم کانال کشی مربوطه بر اساس نیازها و مشخصات فنی مختلف و تعیین مسیر جایگاه ها پس از مشورت با مهندسین اجرا و کانال ساز و اجرای نکات مورد نظر ایشان می توان اقدام به اجرای سیستم کانال کشی مربوطه نمود. بدین منظور می بایست به تولید انواع کانال بر اساس مشخصات فنی مورد نیاز در انواع مختلف مبادرت ورزید. 
همانطور که پیشتر نیز اشاره شد کانال ساز اطلاعات کامل در زمینه انواع کانال های مصرفی در اماکن و بناهای مختلف را دارا بوده که این موضوع شامل انواع کانال های گرد یا مدور و چهارگوش از لحاظ شکل ظاهری و انواع کانال های گالوانیزه، فلکسیبل یا خرطومی، پیش عایق، اسپیرال، پارچه ای و دیگر موارد این چنین از لحاظ مصالح مورد مصرف در ساخت می باشد. انواع کانال های نام برده شده کاربردهای مختلف و متفاوتی را دار بوده که براساس نیاز فضایی و توانایی های داکت یا کانال مربوطه با صلاحدید مهندس تأسیسات یا کانال ساز امکان بکارگیری را دارا می باشد. کانال ساز در زمان ساخت این اجزاء بر اساس اطلاعات و مشخصات فنی آنها و فضای کاربری گزینه های متعددی را ارایه کرده که با صلاحدید مدیریت امکان اجرا را دارا خواهد بود. 
در یک نگاه کلی تهویه مطبوع، کانال کشی و کانال ساز از اجزاء مهم و ضروری ساخت و اجرای یک سیستم تهویه مطبوع و کانال کشی های مرتبط با آن می باشند. تهویه مطبوع امری ضروری در کلیه کاربری ها و در یک تعریف کلی به معنای سرمایش و گرمایش در کلیه فصول می باشد که می بایست طراحی مسیرهای کانال کشی و نوع کانال مصرفی در این زمینه از طریق کانال ساز یا مهندس مربوطه استخراج و به مرحله اجرایی برسد. در این مرحله کانال ساز برای اجرای سیستم کانال سازی مربوطه اقدام به فعالیت کرده و پس از پیاده کردن نقشه تأسیساتی به اجرای مراحل مختلف سیستم کانال کشی می نماید. 
علاوه بر اطلاعات ارایه شده، کانال ساز دانش و توانایی ساخت و اجرای انوع قطعات و اتصالات را دارا بوده که می توان این گونه خاطر نشان کرد که این قطعات جزء لاینفک سیستم تأسیساتی مربوطه بوده که در انواع مختلف بسته به نوع سیستم کانال کشی توسط کانال ساز انتخاب و به کار برده می شود. از جمله این اجزاء و اتصالات می توان به انواع تبدیل، دریچه، دمپر، هواکش، انواع هود و پلنیوم باکس اشاره کرد که توسط کارشناس مربوطه یا کانال ساز انتخاب و با تأیید ایشان به کار برده می شوند. همچنین انتخاب نوع مصالح و کانال مورد نظر به همراه قطعات و اتصالات مربوطه با تأیید و نظارت کانال ساز انتخاب و به کار برده می شود. 
لازم به ذکر است که در حال حاضر در کشورمان ایران شرکت ها و تولیدکنندگان مختلفی در زمینه تولید انواع کانال با کاربری های متفاوت مشغول به فعالیت بوده که همچنین از تیم های قدرتمندی در زمینه آموزش کانال ساز و ارایه خدمات تخصصی مربوطه برخوردار می باشند. تیم کانال ساز این واحد های صنفی امکان بازدید و ارایه خدمات مشاوره به منظور اجرای سیستم کانال کشی را دارا بوده و در صورت نیاز می توان با نمایندگی فروش یا واحد خرید و فروش این تولیدکندگان به منظور نحوه دریافت خدمات و همچنین لیست قیمت و سایر مشخصات فنی ایشان تماس برقرار کرد.