خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

خودکفایی صنایع گرمایشی ساختمان

خودکفایی صنایع گرمایشی ساختمان
رئیس اتحادیه فروشندگان شوفاژ و تهویه مطبوع گفت: در زمینه صنایع گرمایشی به بالای 95 درصد خودکفایی دست یافته‌ایم. این مسأله بیش از همه مرهون تولیدکنندگان داخلی است که اکثراً بعد از انقلاب به این حرفه روی آوردند و جزو بخش خصوصی هستند.
محمد‌باقر معتمد تصریح کرد: ما در سال‌های گذشته به واردات رادیاتورهای بی‌کیفیت چینی اعتراض کردیم، زیرا واردکننده‌های آنها متعهد نبودند. اما در حال حاضر، انواع رادیاتورهای استاندارد در داخل کشور تولید می‌شود و مصرف‌کننده هم به محصولات داخلی اعتماد دارد.
وی با بیان اینکه استراتژی تولید به جای واردات، باعث تحول صنعت گرمایشی شد، گفت: خوشبختانه تولیدکننده‌های ما شرایط کنونی را درک کرده‌اند و بر اساس نیاز بازار و توان مردم حرکت می‌کنند.
معتمد با اشاره به تأثیر نتایج مذاکرات هسته‌ای بر بازار تجهیزات گرمایشی گفت: اگر چه کاهش قیمت‌ها در حال حاضر چشمگیر نیست، ولی انتظار می‌رود با کاهش بهای ارز، قیمت تجهیزات گرمایشی نیز به ‌تدریج مسیر نزولی را طی کند. وی ادامه داد: البته بازار به تولیدکننده‌ها سیگنال می‌فرستد تا قیمت خود را تعدیل کنند؛ زیرا مصرف‌کنندها همانند زمان تحریم برای خرید تعجیل ندارند.
به گفته این فعال صنفی، افزایش قیمت‌ها بر دو عامل متکی است؛ یکی بنیادی و دیگری روانی. وی تصریح کرد: مسأله‌ای که در سال‌های گذشته بازار لوازم تأسیساتی را تحت تاثیر قرار داد، انتظارات تورمی بود. به این معنی که اگر مصرف‌کننده احساس می‌کرد کالایی که مورد نیازش است در آینده با تورم مواجه می‌شود خرید در مقیاس زیاد را در دستور کار قرار می‌داد که نتیجه آن کمبود کالا در بازار و افزایش قیمت‌ها بود.
رئیس اتحادیه فروشندگان شوفاژ و تهویه مطبوع با اشاره به اینکه رقابت شدید بین تولیدکنندها و نصاب‌ها باعث کاهش تعرفه خدمات شده اظهار داشت: ما حافظ حقوق مصرف‌کننده و تولیدکننده ایرانی هستیم. وضعیت باید به‌گونه‌ای باشد که مصرف‌کننده بتواند با قیمت مناسب کالای خود را بخرد و از خدمات با‌کیفیت استفاده کند و در این راستا همواره بر مواضع حقوقی و قانونی پایبند بوده‌ایم.