خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

کانال گردکانال گرد
کانال گرد یکی از انواع کانال های انتقال هوا به شمار می رود که دارای مقطع دایره ای شکل است. در زمان های گذشته زمانی که کانال های هوا به تازگی پا به دنیای تهویه گذاشته بودند، تنها کانال های چهارگوش تولید شده و مورد استفاده قرار می گرفتند که البته مشکلات فراوانی را با خود به همراه داشتند. یکی از این مشکلات این مسئله بود که به علت زاویه داشتن گوشه های کانال، به هنگام عبور هوا، هوای عبوری به گوشه های کانال گیر کرده و ایجاد سروصدا می نمود.
اما رفته رفته با پیشرفت علم و تکنولوژی، کانال های چهارگوش جای خود را به کانال های گرد دادند، این کانال ها به علت عدم وجود زاویه و گوشه در ساختار خود، هوا به هنگام عبور به هیچ مانعی برخورد نکرده و به سادگی بدون ایجاد هیچ گونه سروصدایی عبور می نماید.

کانال گرد که به آن کانال اسپیرال نیز می گویند عموما از جنس ورق گالوانیزه ساخته شده که در این صورت می توان آن را کانال اسپیرال گالوانیزه نامید. ورق گالوانیزه از بهترین و مستحکم ترین انواع ورق هایی است که می تواند در ساختار کانال گرد مورد استفاده قرار داد و علت این امر هم مزایای بسیار زیاد و استحکام بسیار بالای آن است. ورق گالونیزه در برابر تابش مستقیم نور خورشید، گرما، سرما، آب و رطوبت، ضربه و فشار، اشعه uv و بسیاری از عوامل طبیعی و غیر طبیعی دیگر از خود مقاومت بسیار بالایی نشان می دهد و درواقع به نوعی به عنوان عایق برای کانال گرد عمل می نماید.

ورق گالوانیزه به کار رفته در کانال گرد را می توان در ضخامت های متنوع از جمله 0.6، 0.8 و 1 میلیمتر تولید نمود و وابسته به نیاز مشتری ونوع پروژه هریک از این ضخامت ها مورد استفاده قرار می گیرند.
تنوع سایزی کانال گرد نیز بسیار بالا بوده و از سایزهای بسیار کوچک برای پروژه های محدود و متراژ کم گرفته تا سایزهای بسیار بزرگ برای پروژه های عظیم، کارخانه ها و... قابل تولید می باشد. این تنوع سایزی در تولید کانال گرد موجب استفاده گسترده و متنوع از آن در بسیاری از کاربری های مختلف و متنوع شده است بنابراین در بسیاری از پروژه شاهد استفاده گسترده مهندسین و کارفرمایان از این کانال هوا هستیم.
کانال گرد از سرعت تولید بسیار بالایی برخوردار است به گونه ای که در طی زمان بسیار کوتاه و محدود می توان تعداد بسیار بالایی از کانال گرد را تولید و سپس با سرعت بسیار بالا نیز اجرا و نصب نمود. نصب و راه اندازی کانال گرد هم به قدری ساده است که به کمک افراد و نیروهای حرفه ای در کوتاه ترین زمان ممکن قابل انجام است.
شاید تنها ایرادی که بتوان از این نوع از کانال هوا گرفت این موضوع باشد که امکان عایق نمودن کانال در حین تولید وجود ندارد و حتی پس از تولید هم به قدری عمل عایق نمود آن به علت نیاز به فضایی مستقل جهت انجام این عمل، دشوار است که عموما از انجام آن صرف نظر می گردد. اما این انتظار وجود دارد که در آینده همگام با پیشرفت علم و تکنولوژی عمل عایق نمودن کانال گرد هم به سادگی امکان پذیر باشد.
از طرفی به علت استفاده از ورق گالوانیزه در ساختار کانال گرد، که به خودی خود وزن بالایی دارد، چه بسا که از بالاترین ضامت آن استفاده گردد، موجب شده است تا وزن کلی کانال گرد تا حدودی نسبت به سایر کانال های هوا بالاتر باشد.

کانال گرد با ورق گالوانیزه بدین ترتیب تولید می شود که ورقه های گالوانیزه به صورت لایه لایه بر روی یکدیگر قرار گرفته و در نهایت یک کانال گرد را به وجود می آورند. این ساختار ورقه ای و لایه ای یک ساختار کاملا مستحکم و مقاوم است که در برابر هرگونه فشار، ضربه، خمش و... از خود مقاومت بسیار بالا نشان داده و دچار هیچ گونه آسیب و صدمه ای نمی گردد. بنابراین موجب می شود که در طی زمان بسیار طولانی به فعالیت مفید خود ادامه داده و در طول فعایت خود نیاز به تعمیر و نگهداری خاصی پیدا نکند. در نتیجه طول عمر مفید بسیار بالایی داشته و در هزینه های پروژه هم تا میزان زیادی صرفه جویی می نماید.

با توجه به مزایا و خصوصیات منحصر به فردی که برای کانال گرد گفته شد، امروزه در بسیاری از پروژه های گوناگون شاهد استفاده گسترده از این کانال هوا هستیم و به قطع یقین در آینده استفاده بیشتر و گسترده تری از این کانال انتقال هوا خواهد شد چرا که به علت خواصی که این لوله دارا است، عمل هوا رسانی را با سهولت فراوانی همراه نموده است. درواقع می توان گفت که کانال گرد یک رقیب بسیار قدر و سرسخت در میان رقبای خود یعنی انواع و اقسام کانال های انتقال هوا به شمار می رود و درواقع مهندسین پروژه و تهویه در بسیاری از پروژه های خود از این کانال هوا استفاده می نمایند.


تگ ها : كانال گرد, قيمت كانال گرد, كانال گرد انتقال هوا, كانال اسپيرال گرد