خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

کانال فلکسیبل کولر

کانال فلکسیبل کولر


در دنیای امروز با پیشرفت علم و گسترش تکنولوژی، به جای کانال های قدیمی که به روش سنتی ساخته می شدند، از کانال فلکسیبل با ساختاری خرطومی شکل، استفاده می شود. کانال فلکسیبل کولر به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارند و در ادامه به آن ها می پردازیم؛ قابل استفاده در صنایع و زمینه های مختلف می باشند.
صنایع مختلفی چون ساختمان سازی و عمران، صنعت خودروسازی، کارگاه های تولیدی، کارخانه های بزرگ صنعتی، صنعت نفت و گاز و پتروشیمی، کارگاه های نجاری، کارخانه های چوب بری، کارخانه های تولید سنگ و کاشی و سرامیک، آزمایشگاه ها و اتاق های پاک، آشپزخانه های صنعتی، مراکز عمومی مانند مراکز خرید و مجتمع های تفریحی همچون هتل ها و ...، فرودگاه ها، سالن های همایش، ورزشگاه ها و سالن های بزرگ ورزشی، پارکینگ های طبقاتی و هزاران مورد دیگر وجود دارند که همگی برای انتقال هوا و یا مواد و حتی برخی مایعات از کانال فلکسیبل بهره می برند.
یک مدل از کانال فلکسیبل هوا برای کانال کشی مربوط به داکت اسپیلت، یک مدل دیگر برای سیستم تهویه مطبوع و یا نمونه ای هم به عنوان کانال کولر و تحت نام کانال فلکسیبل کولر مورد استفاده قرار می گیرد.

کانال فلکسیبل کولر چیست ؟
در گذشته برای کانال کشی کولر ها در ساختمان ها با کاربری های مختلف از مسکونی گرفته تا تجاری و اداری از کانال پیش ساخته که با شیوه ای سنتی تولید و ساخته می شدند؛ استفاده می شد.
این نوع از کانال کولر دارای معایبی بود که موجب شد تا جایگزین مناسبی برای آن پیدا شود. یکی از معایب این کانال فلزی بودن آن می باشد. با توجه به جنسی که دارد؛ کاملا سخت و غیرقابل انعطاف می باشد. به علاوه اینکه همین موضوع سبب می شود تا وزن بیشتری داشته باشد. که حمل و نقل و نصب آن را دشوار تر می نماید. بنابراین با معرفی کانال فلکسیبل کولر بسیاری از این موارد رفع و عملکرد کانال کولر تا حد بسیار زیادی بهبود یافت.
البته این به آن معنی نمی باشد که دیگر نمی توان از کانال کولر فلزی چهارگوش استفاده نمود. و همانطور که می بینیم امروزه بسیاری از کارفرمایان ساختمانی هنوز از این نوع از کانال کولر در ساختمان سازی استفاده می کنند.
به ویژه در طراحی و ساخت ساختمان ها و مجتمع های مسکونی که نیاز به تعدیل قیمت تا حد بسیار زیادی حائز اهمیت می باشد.
بنابراین می توان اینگونه بیان نمود که کانال فلکسیبل کولر نسل جدید از کانال کولر می باشد که امروزه در بسیاری از پروژه های ساختمانی جهت انتقال باد و هوای خنک کولر از آن استفاده می گردد. به این ترتیب می توان از مزایای این نوع از کانال کولر نیز نسبت به مدل هی قدیمی تر بهره بسیار برد. زیرا لازم است تا مدلی که جایگزین نمونه های قبلی از یک محصول می گردد؛ علاوه بر رفع مشکلات مدل های پیشین، دارای مزیت هایی نیز باشد که استفاده از آن را تا میزان بسیار زیادی آسان تر و عملکرد آن را بهبود بخشد.انواع کانال فلکسیبل کولر
کانال فلکسیبل به طور کلی مدل های متنوعی را شامل می شوند. مهم ترین عاملی که موجب تفاوت در مدل های مختلف کانال فلکسیبل می گردد همان جنس محصول می باشد. در میان نمونه های مختلف این لوله خرطومی جنس های متفاوتی شامل پی وی سی ( PVC )، پی یو یا همان پلی اورتان ( PU )، نمونه های پارچه های نسوز و برزنتی، آلومینیومی و فویلی، برزنتی و ... موجود می باشد که هر کدام بر اساس کاربرد و هدفی پروژه در مورد خاصی به کارگیری می شوند. نمونه های دیگری از کانال فلکسیبل هوا وجود دارد، مانند کانال فلکسیبل نسوز که از آن نیز می توان برای انتقال شعله و هوایی با دمای بسیار بالا بهره برد.
اما در اینجا برای انتقال هوای سرد و باد خنک کولر های در ساختمان ها می توان از نمونه های ساده تری نیز استفاده نمود. در این میان از کانال فلکسیبل آلومینیومی می توان به عنوان یک کانال فلکسیبل کولر استفاده می گردد. انواع دیگری مانند کانال آکاردئونی و یا کانال کولر پلاستیکی نیز موجود می باشد که با توجه به شرایط پروژه می توان از آن ها بهره برد. علاوه بر مدل هایی که می توان از آن های به عنوان کانال فلکسیبل کولر استفاده نمود؛ نمونه های دیگری از کانال خرطومی موجود می باشد که می توان آن ها را عایق بندی نمود تا علاوه بر افزایش  استحکام، طول عمر بالاتری نیز به همراه داشته باشد.
امروزه از عایق های بسیار متنوعی می توان جهت عایق بندی کانال هوا در مدل های متنوع، استفاده نمود. نمونه هایی از عایق مانند پشم شیشه، پشم سنگ  و ... اما در میان همه این نمونه های نسل جدیدی از عایق ها تحت عنوان عایق الاستومری می تواند بهترین انتخاب جهت عایق بندی نمودن کانال فلکسیبل کولر به شمار رود. این نوع از عایق با توجه به تکنولوژی ساخت پیشرفته ای که دارند؛ دارای یک ساختار سلولی می باشند که به کاهش نفوذ رطوبت بسیار کمک می کند.
بنابراین می توان اینگونه بیان داشت که با استفاده از کانال فلکسیبل با عایق الاستومری به عنوان کانال فلکسیبل کولر می توان تا حد بسیار زیادی از نفوذ رطوبت به داخل لوله جلوگیری نمود. به علاوه اینکه این عایق مانند سدی در برابر عبور حرارت عمل می نماید. بنابراین هوای داخل کانال کولر بدون کوچکترین افت در فشار، منتقل می گردد.
به این معنی که با استفاده از عایق الاستومری جهت عایق کاری این نوع از کانال کولر،علاوه بر افزایش استحکام کانال کولر، می توان از کاهش افت فشار و همچنین هدررفت انرژی در کانال فلکسیبل کولر اطمینان حاصل نمود.
به علاوه اینکه با این کار طول عمر کانال کولر و کلیه تجهیزات و سیستم های وابسته نیز تا حد بسیار زیادی افزایش می یابد. بدین ترتیب می توان گامی بزرگ در جهت کاهش هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری و بازسازی لوله ها، کانال کولر و ... برداشت.
این موضوع همچنین می تواند سبب گردد تا سطح عملکرد کانال فلکسیبل کولر تا میزان زیادی افزایش یابد و به عنوان یک کانال فلکسیبل عایق صدا نیز عمل ناید و هوای خنک تولید شده در کولر ها با بهترین کیفیت به سمت فضاهای داخلی ساختمان هدایت کند.

تولید کانال فلکسیبل کولر
در واقع می توان اینطور بیان نمود که شیوه خاص و روش منحصر به فرد تولید کانال فلکسیبل است که موجب می گردد تا این نوع از کانال هوا دارای ویژگی های منحصر به فردی باشند. همه یا بهتر است بگوییم بیشتر لوله خرطومی از ساختاری چندلایه تشکیل شده اند که همگی با یک رشته فنر فولادی که به صورت مارپیچ در لابه لای لایه های آن تنیده شده است؛ تقویت می گردد. در واقع همین فنر فولادی تعبیه شده در ساختار بدنه کانال فلکسیبل است که می تواند حالتی ارتجاعی و انعطاف پذیر را به این محصول ببخشد و شکل خرطومی مانندی به آن بدهد.
از سوی دیگر این فنر فولادی موجود در ساختار کانال فلکسیبل، موجب می شود تا استحکام و مقاومت آن ها در برابر ضربه و فشار های منفی بیرونی تا میزان قابل توجهی افزایش یابد. به همین دلیل است که کانال فلکسیبل علیرغم حالت نرم و انعطاف پذیری که دارد، بسیار مقاوم و مستحکم نیز می باشد و می توان از آن در بسیاری از پروژه های صنعتی در مقیاس های بسیار بزرگ نیز استفاده نمود.
جنس کانال فلکسیبل کولر می تواند با توجه به کاربرد آن و زمینه استفاده و شرایط کلی ساختمان و ... متفات باشد. به عنوان مثال در برخی از پروژه های می توان جهت انتقال هوای خنک از کانال کولر پلاستیکی بهره برد. در واقع همین حد از استحکام و کارایی برای این سطح از پروژه کفایت می کند.
اما لازم به ذکر است که در برخی موارد دیر نیاز است تا مقاومت کانال کولر را تا حدی افزایش دهیم. در این موارد می توان از نمونه هایی همچون کانال فلکسیبل آلومینیومی، آکاردئونی و ... نیز بهره برد.
و یا همانطور که پیش تر به تفصیل به آن پرداختیم؛ می توانیم از کانال فلکسیبل با عایق الاستومری بهره برد. تا بدین ترتیب هم استحکام کانال را تا میزان قابل توجهی افزایش دهیم و هم از سوی دیگر سطح عملکرد و کارایی آن را بهبود بخشیم. گذشته از جنس های مختلف کانال فلکسیبل کولر می توان به تولید آن در سایز ها و اندازه های متفاوت نیز اشاره نمود.
این نوع از کانال خرطومی در سایز های مختلف و با قطر دهانه بسیار کوچک تا بسیار بزرگ تولید می گردد. معیار کار جهت انتخاب سایز مناسب برای کانال فلکسیبل کولر همان شرایط پروژه مانند سایز دهانه دستگاه های هواساز و یا کولر ها، میزان فشار هوای داخل کانال، حجم هوای عبوری از داخل کانال کولر، حجم فضایی که قرار است به وسیله این کانال هوارسانی گردد و ... می باشد که در تعیین سایز دهانه کانال فلکسیبل کولر بسیار موثر واقع می گردد و توجه به آن بسیار ضروری می باشد. خرید کانال فلکسیبل کولر
با توجه به پیشرفت هایی که در صنعت ساختمان سازی به وجود آمده است و سرعت این پیشرفت ها در صنایع مختلف، می توان اینطور بیان نمود که استفاده از کانال فلکسیبل کولر به عنوان جایگزین کانال کولر قدیمی، در واقع یک نوع همگام بودن با پیشرفت تکنولوژی به شمار می رود.
با خرید این نوع از کانال کولر می توان از وقوع مشکلات بسیار زیادی که در جریان استفاده از کانال ای کولر قدیمی رخ می داد؛ جلوگیری نمود. به علاوه اینکه استفاده از کانال فلکسیبل کولر دارای مزایای بی شماری می باشد که می تواند امر جانمایی و نصب، حمل و نقل، نگهداری و انبار کردن و در نهایت استفاده از آن را بسیار آسان تر نماید. سرعت و سهولت استفاده از این نوع از کانال کولر موجب می شود تا روز بروز تعداد بیشتری از صاحبان صنعت و همچنین کارفرمایان پروژه های بزرگ ساختمانی، مشتاق استفاده از این محصول گردند.
امروزه خرید کانال فلکسیبل کولر هم به صورت حضوری و هم به صورت خرید اینترنتی و آنلاین امکان پذیر می باشد. در بسیاری مواقع نیز می توان با حذف واسطه های خرید و فروش کانال فلکسیبل به صورت مستقیم این محصول را تولیدکنندگان کانال فلکسیبل کولر و تجهیزات وابسته آن، خریداری نمود. به این ترتیب نه تنها می توان از کیفیت و اصالت کالا اطمینان حاصل نمود؛ بلکه نوعی تضمین برای قیمت آن نیز وجود خواهد داشت.
کانال فلکسیبل کولر پیشگام سپهر ( Pishgam Sepehr Flexible Cool Air Duct )، نیز از انواع بسیار با کیفیت و مرغوب از این محصول می باشد که مشتریان عزیز می توانند این کالا را بدون وجود واسطه و به صورت مستقیم از تولید کننده، خریداری نمایند و از قیمت بسیار ارزان و به صرفه آن اطمینان داشته باشند.
نکته قابل توجه برای خرید کانال فلکسیبل کولر این است که پیش از انتخاب و خرید این محصول می بایست به نکات و موارد مهمی نیز توجه نمود. نکاتی از قبیل سایز مناسب لوله خرطومی که مورد استفاده قرار می گیرد، حجم هوایی که قرار است تا از طریق این کانال کولر به فضای داخلی ساختمان انتقال یابد و سرعت پخش و انتشار مورد نظر و ... همگی از عواملی هستند که در انتخاب و خرید کانال کولر بسیار حائز اهمیت می باشند.
از سوی دیگر توجه به جانمایی و شرایط نصب کانال کولر نیز یکی از موارد بسیار مهم دیگری می باشد که در هنگام خرید می بایست به آن توجه ویژه ای نمود. به عنوان مثال استفاده از کانال کولر به عنوان کانالی که قرار است به صورت توکار و یا روکار جانمایی گردد؛ و یا استفاده از سقف کاذب در فضای داخلی و به طور کلی توجه به کلیه این شرایط در نصب کانال کولر، همگی از مواردی هستند که می تواند برای انتخاب نوع و سایز کانال فلکسیبل کولر به ما کمک کند.

قیمت کانال فلکسیبل کولر
موارد بسیار زیادی وجود دارند که می تواند قیمت کانال فلکسیبل را تحت تاثیر قرار دهد. در این میان برخی از این موارد موجب افزایش و کاهش ناگهانی و با شدت زیادی در قیمت آن گردد و برخی دیگر نیز تفاوت چندانی در قیمت این محصول ایجاد نمی کند.
به عنوان مثال یکی از مواردی که می تواند تا حد بسیار زیادی موجب تغییر قیمت در نمونه های مختلف کانال فلکسیبل گردد؛ تفاوت در جنس ورقی است که کانال هوا از آن ساخته می شود.
اینکه از چه نوع کانال کولری و از چه جنسی استفاده نماییم می تواند به طور کلی قیمت و هزینه های مربوط به یک پروژه را دستخوش تغییر نماید. به عنوان مثال قیمت کانال کولر پلاستیکی در مقایسه قیمت کانال کولر آلومینیومی قطعا در سطح پایین تری می باشد و به همین صورت می توان قیمت سایر نمونه های کانال فلکسیبل کولر را در نظر گرفت و مقایسه نمود.
مورد دیگری که می تواند در تعیین و تفاوت قیمت کانال فلکسیبل تاثیر گذار باشد؛ سایز این محصول است. این موضوع بدیهی است که استفاده از سایز های بزرگ تر دارای قیمت بیشتری در مقایسه با سایز های کوچکتر می باشند.
تفاوت قیمت در میان سایز های متفاوت کانال کولر فلکسیبل را می توان به علت تفاوت در میزان مواد اولیه و زمان ساخت و .. آن در هنگام تولید کانال در نظر گرفت. به همین دلیل است که به هر میزانی که کانال کولر بزرگ تر و به قطر دهانه بزرگ تری داشته باشد؛ قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.
موارد دیگری نیز می تواند در تعیین قیمت کانال فلکسیبل و به طور خاص در تعیین قیمت کانال کولر فلکسیبل موثر واقع گردد که زمینه کاربرد، طول شاخه، رنگ، تولید سفارشی و ... می تواند از نمونه های آن به شمار رود.کاربرد کانال فلکسیبل کولر
همانطور که از نام این این محصول مشخص است، عمده کاربرد این کانال جهت نصب و اتصال به دستگاه های خنک کننده و کولر ها می باشد. د واقع این محصول جایگزین نمونه های قبلی و قدیمی کانال فلزی قدیمی شده است که می تواند با توجه به مزایای منحصر به فردی که دارد، جایگزین مناسبی برای آن به شمار رود.

مزایای کانال فلکسیبل کولر
به دلیل مزایای بیشماری که استفاده از این نوع از کانال خرطومی دارا می باشند؛ روز به روز بر استفاده کنندگان آن ها افزوده می گردد.
مهم ترین و بزرگ ترین خصوصیت کانال کولر فلکسیبل حالت نرم و انعطاف پذیر آن می باشد. همین خاصیت سبب می گردد تا این محصول تا حد بسیار زیادی قابلیت جمع شدگی و فشرده شدن را داشته باشد. به همین دلیل است که می توان طول های بسیار زیادی از این کانال را در کارت های به نسبت کوچکی بسته بندی و نگهداری نمود.
خاصیت انعطاف پذیری این محصول سبب شده است تا کانال خرطومی در برابر کشیدگی نیز بسیار مقاوم عمل نمایند.
علیرغم  نرمی و حالت ارتجاعی کانال فلکسیبل کولر، به دلیل ساختار و شیوه تولید منحصر به فردی که دارد؛ مقاومت بسیار خوبی نیز در برابر هرگونه فشار و ضربه فیزیکی، از خود نشان می دهد. به طوری که می توان از این محصول در زمینه های مختلفی استفاده نمود.
تگ ها : کانال فلکسیبل کولر ، کانال فلکسی کولر ، کانال کولر