خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

کانال فلکسیبل پی وی سی


شاید بتوان اینطور بیان نمود که کانال فلکسیبل پی وی سی در میان تمامی مدل ها و نمونه های متنوع کانال های خرطومی، پرکاربردترین به شمار می رود. این کانال فلکسیبل به دلیل ساختار خاص و منحصر به فردی که دارد؛ دارای ویژگی هایی می باشد که سبب شده است تا بتوان از آن در زمینه های بسیار زیادی استفاده نمود. این در حالی است که هر یک از مدل های کانال فلکسی که در بازار مصرف موجود هستند؛ تنها برای یک منظور خاص به کار گرفته می شوند. در ادامه قصد داریم تا به شرح و توضیح کامل ویژگی ها و ساختار کلی این لوله خرطومی پرکاربرد بپردازیم. لازم است اشاره کنیم که این محصول همان لوله خرطومی پی وی سی می‌باشد که ممکن است با این نام بشناسیدش.


ساختار کانال فلکسیبل پی وی سی

این لوله از جنس پی وی سی ( PVC ) نرم ساخته شده است که با یک رشته فنر فولادی تقویت شده است. این مفتول فنری که در ساختار آن به صورت مارپیچی تعبیه شده است و در میان نوار نرم پی وی سی قرار داده شده است؛ نه تنها موجب افزایش مقاومت کانال فلکسیبل پی وی سی می گردد؛ بلکه انعطاف پذیری آن را نیز تا میزان بسیار زیادی بالا می برد.

بنابراین می توان اینطور بیان نمود که استحکام و مقاومت بسیار بالایی که این نوع از لوله های خرطومی در برابر ضربه های فیزیکی از خود نشان می دهند و همچنین استحکام بالایی کششی آن ها، به دلیل ساختار پی وی سی تقویت شده با مفتول فولادی می باشد.


انواع کانال فلکسیبل پی وی سی

کانال خرطومی پی وی سی با توجه به ساختار و مشخصه هایی که دارد؛ برای موارد متنوعی به کار گرفته می شود. مدل های متنوع از این محصول در سایز ها و قطر دهانه متفاوت ساخته و به بازار مصرف ارائه می گردد؛ که هرکدام با توجه به ویژگی منحصر به فرد، در زمینه خاصی نیز به کار گرفته می شوند.


کاربرد کانال فلکسیبل پی وی سی

کاربرد های متفاوت این لوله خرطومی بر اساس ویژگی های آن متفاوت می باشد. به عنوان مثال یک نحوه از کاربرد کانال فلکسیبل پی وی سی وجود دارد که به عنوان لوله خرطومی مکنده در زمین های کشاورزی و واحد های دامداری به کار برده می شود. از این لوله خرطومی به عنوان لوله واسط مکش بین دستگاه و ماشین آلات کشاورزی نیز استفاده می شود.

مقاومت و استحکام کششی بالای این لوله خرطومی سبب می شود تا بتوان به راحتی آن را به هر سو کشاند. همچنین شرایط استفاده از این لوله که زمین های کشاورزی با موانع  و پستی ها و بلندی های بسیار می باشد نیز، نمی تواند خللی در سازوکار این لوله فلکسی پرکاربرد و مقاوم ایجاد نماید.

از لوله خرطومی پی وی  سی مکنده در موارد دیگر نیز استفاده های بسیاری به عمل می آید. به عنوان مثال مکش دانه و غلات، ذرات پودری، گرد و غبار، براده های چوبی و ... همه و همه از جمله مواردی به شمار می رود که می توان از کانال فلکسیبل پی وی سی به عنوان لوله خرطومی مکش یا همان کانال خرطومی مکنده بهره برد.

امروزه در کارگاه های نجاری و کارخانه های چوب بری برای مکش برادی های چوبی، در کارخانه های تولید سنگ و سرامیک برای گرد و غبار حاصل از کار با کاشی و سرامیک و ...، در واحد های تولیدی برای جابجایی مواد مانند دانه و غلات و ... و یا حتی مایعات و ... می توان از از کانال فلکسیبل پی وی سی استفاده نمود.

کانال کشی مربوط به سیستم های تهویه مطبوع نیز از جمله مواردی می باشد که در محیط های مسکونی، اداری، تجاری و ... می توان برای راندمان بهتر و عملکردی در سطح بالاتر از از کانال فلکسیبل پی وی سی استفاده کرد.

کاربرد دیگری از این محصول که شاید کمتر به گوش برسد؛ استفاده از آن در کلین روم ها  یا همان اتاق های پاک و مکان های بهداشتی می باشد. امروزه کاربرد از کانال فلکسیبل پی وی سی در زمینه های درمانی مانند بیمارستان ها، آزمایشگاه ها و ... ره به افزایش می باشد.

بنابراین به طور کلی می توان اینطور نتیجه گیری نمود که از لوله خرطومی پی وی سی نه تنها برای انتقال و هدایت هوا و انواع گاز ها در موارد و صنایع مختلف استفاده می شود؛ بلکه می توان برای انتقال مواد مانند ذرات ریز و پودری و یا حتی مایعات نیز از آن بهره برد.
مقایسه کانال فلکسیبل پی وی سی با کانال پی یو

شاید بتوان شبیه ترین کانال خرطومی به کانال خرطومی پی وی سی را کانال پی یو دانست. کانال فلکسیبل پی یو ( PU ) در واقع نوعی از لوله های خرطومی می باشد که از جنس پلی اورتان تقویت شده است و از مقاومت و استحکام بدنه بسیار بالایی برخوردار می باشد.

همانطور که می دانیم لوله خرطومی پی وی سی نیز دارای استحکام بسیار بالایی در ساختار و بدنه می باشد؛ اما لازم به ذکر است که لله خرطومی پی یو استحکام به مراتب بالاتری در مقایسه با از کانال فلکسیبل پی وی سی دارد. به علاوه اینکه این کانال در برابر گرما نیز مقاومت خوبی از خود نشان می دهد و در دماهایی بالا نیز می تواند در بالاترین سطح از کیفیت عمل کند.

بازه دمایی که لوله خرطومی پی یو می تواند در آن به کار استاندارد خود ادامه دهد از پایین اترین دما در حدود 20- درجه سانتی گراد شروع می شود و تا بالاترین دماها در حدود 80+ درجه سانتی گراد ادامه می یابد.

البته این میزان در شرایط می باشد که لوله پی یو در حال کار مداوم و پی در پی باشد. به عبارت دیگر اگر فشار کاری بر روی این لوله خرطومی کمتر باشد و یا به طور مداوم در حال فعالیت نباشد این بازه دمایی می تواند تا حدود 100+ درجه سانتی گراد نیز افزایش یابد.

بنابراین می توان اینطور نتیجه گیری نمود که لوله خرطومی پی وی سی به لحاظ استحکام و انعطاف پذیری بدنه، بسیار مشابه با لوله خرطومی پی یو اما در سطحی پایین تر می باشد. اما می بایست اینطور بیان نمود که همچنان کاربرد لوله خرطومی پی وی سی از لوله خرطومی پی یو در سطح وسیع تری قرار دارد.

شاید دلیل این مورد تنوع در سایز بندی متنوع این محصول باشد. چرا که همانطور که می دانیم لوله پی یو از سایز های 4 تا 20 سانتی متر تولید و ارائه می گردد. اما این در حالی است که سایز بندی لوله خرطومی پی وی سی از سایز دهانه 3 سانتی متر تا حدود 90 سانتی متر را پوشش می دهد. به همین دلیل است که با توجه به استحکام بالای اسن لوله و انعطاف پذیری خوبی که دارد؛ می توان از آن برای کاربرد های بسیار متنوعی استفاده نمود.

همچنین قیمت لوله فلکسی پی وی سی به مراتب کمتر از کانال پی یو می باشد. به همین دلیل در بیشتر موارد استفاده از این کانال به صرفه تر می باشد. زیرا در برخی موارد استحکام و مقاومتی حدودی و مطلوب در حد همان لوه خرطومی پی وی سی کفایت می نماید.


مزایای کانال فلکسیبل پی وی سی

  1. همانطور که پیش تر نیز به آن پرداختیم؛ کانال پی وی سی دارای استحکام کششی بسیار خوبی می باشد. این مورد که صرفا به دلیل ساختار ویژه و منحصر به فرد این محصول می باشد؛ موجب می گردد تا بتواند در برابر کشیدگی ها و پارگی ها مقاومت خوبی از خود به نمایش بگذارد. به این ترتیب که اگر در شرایط محیطی سختی مجبور به استفاده از کانال خرطومی پی وی سی باشیم؛ مواردی مانند مسیر های بسیار تنگ و باریک و یا پر از موانع و پستی ها و بلندیی ها و ... این محصول همچنان با مقاومت خوبی که دارد؛ می تواند کار را به بهترین نحو تا حصول نتیجه تا آخرین مرحله ادامه دهد.
  2. همین ساختار تقویت شده با فنر فولادی به وجود آورنده انعطاف پذیری بالای این لوله فلکسی نیز شده است. حالت کشسانی و انعطاف پذیری بالای این لوله به حدی است که می توان مقدار بسیار زیادی از آن را در یک جعبه نسبتا کوچک جایی داد.
  3. سبکی و وزن کم از کانال فلکسیبل پی وی سی نیز نتیجه انعطاف پذیری بالای آن می باشد. که موجب می گردد تا نگهداری و حمل و نقل آن به راحتی انجام پذیرد. همچنین در هنگام کار با لوله خرطومی پی وی سی که به عنوان لوله خرطومی مکنده مورد استفاده قرار می گیرد؛ مشکلی پیش نخواهد آمد. زیرا این محصول دارای وزن بسیار سبک و انعطاف پذیری بالایی می باشد و همین موضوع سبب می شود تا کاربر دستگاه بتواند آن را به هر سو که نیاز است بدون کوچکترین مشکلی حرکت دهد.
  4. این لوله خرطومی همچنین نصب آسانی دارد و برای جانمایی آن نیازی به حضور نیروی متخصص نمی باشد.
  5. لوله خرطومی پی وی سی را می توان در  رنگ های شفاف و غیر شفاف ( مشکی ) تولید و ارائه نمود.
  6. کانال فلکسی پی وی سی همچنین در برابر رطوبت، مقاومت خوبی را از خود نشان می دهد. بنابراین می توان از این کانال پرکاربرد در محیط هایی با درصد رطوبت بالا استفاده نمود.

تگ ها : کانال فلکسیبل پی وی سی - کانال فلکسیبل PVC