خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

کانال اسپیرال مشهدکانال اسپیرال مشهد
کانال اسپیرال مشهد و کلیه تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز در عملیات اجرایی مربوط به کانال کشی، از مهمترین اجزا و فاکتور ها در بحث سیستم های تهویه مطبوع به شمار می روند.
کانال اسپیرال مشهد در زمینه های متفاوتی کاربردهای متعددی دارد اما از عمده مصارف آن می توان به استفاده از این نوع از کانال تهویه جهت انتقال جریان هوا در سیستم های تهویه مطبوع نام برد.
استفاده از کانال اسپیرال مشهد در روند کلی پروژه می تواند بسیار مقرون به صرفه و از سوی دیگر کارآمد و مطلوب باشد. استفاده از این کانال گرد از لحاظ زمان همچنین کاملا به صرفه می باشد.
در اینجا به بررسی کامل کانال اسپیرال مشهد ، ساختار و کاربرد های آن در زمینه های مختلف، انواع اتصالات و قطعات مرتبط با کانال اسپیرال گالوانیزه و عوامل موثر بر رسیدن به سطح بالایی از کارایی آن می پردازیم.

انواع کانال اسپیرال
کانال اسپیرال مشهد در میان انواع مختلفی از کانال هایی که سطح مقطع گرد دارند، با اختلاف بسیار زیادی در گروه مناسب ترین کانال هوا با کیفیتی بسیار مطلوب قرار می گیرد.
امروزه از فلزات با جنس های متفاوتی در تولید کانال های اسپیرال استفاده می شود. بنابراین این نوع از کانال های انتقال هوا جنس های مختلفی را دارند. کانال های اسپیرال شیراز از ورق های گالوانیزه ساخته می شود. اما در کنار آن کانال های اسپیرال دیگری نیز وجود دارند که از ورقه های آلومینیوم جهت استفاده در محیط هایی با سطح رطوبت بالا و همچنین ورقه های استیل ضدزنگ برای محیط های بهداشتی ساخته می شوند. انواع مختلفی از کانال اسپیرال نیز وجود دارند که از ورق مس تولید و عرضه می گردند.

کانال اسپیرال مشهد از ورقه های گالوانیزه در قطر های متنوع ساخته و تولید می گردد. قطر این کانال اسپیرال معمولا از 100 تا 2500 میلی متر می باشد.
برش طولی کانال های اسپیرال بین 0.5 تا 6 متر متغیر می باشد اما در حالت کلی طول کانال اسپیرال مشهد به گونه ای است که  سهولت استفاده از آن ( حمل ، نصب و یا نگهدار و انبار کردن ) را تامین می نماید. طول استاندارد و حالت نرمال کانال های اسپیرال 3 متر می باشد. به عبارت دیگر کانال های اسپیرال به صورت شاخه های 3 متری تولید و عرضه می گردند.

سطح داخلی کانال های اسپیرال شیراز کاملا صاف و بدون هیچگونه برآمدگی و زدگی می باشد. و همین امر موجب می گردد تا اصطکاک هوا در هنگام عبور از داخل این لوله گالوانیزه به حداقل برسد. گرد بودن سطح مقطع کانال اسپیرال مشهد و گوشه دار نبودن آن ( مانند کانال های چهارگوش و مربعی ) نیز عاملی دیگر برای کاهش اصطکاک جریان هوای انتقالی می باشد.
هرچه ما در امر کاهش اصطکاک هوای عبوری از داخل کانال اسپیرال مشهد موفق تر عمل کنیم در نهایت می توانیم به سطح پایین تری از افت فشار برسیم که خود به افزایش کیفیت جریان هوای منتقل شده کمک بسیار زیادی می نماید.

برخلاف سطح داخلی کانال اسپیرال مشهد که کاملا صاف و بدون برجستگی می باشد؛ سطح خارجی آن دارای خطوطی برجسته می باشد که به صورت دنده ای و متوالی در کل طول کانال وجود دارد.
علت نام گذاری کانال اسپیرال مشهد و استفاده از کلمه اسپیرال با معادل انگلیسی Mashhad Spiral Duct و معنای مارپیچی و دورانی از آن جهت می باشد که روند ساخت و تولید این نوع از کانال ها نیز به صورت مارپیچی است. درواقع ورقه هایی که کانال اسپیرال از آن ساخته می شود در مرحله ابتدایی کار، به شکا مارپیچ به صورت دورانی به دور محور لوله ای گرد دوران داده می شود.
سپس در مرحله های بعدی با بهره گیری از تکنولوژی دوخت و پرس به صورت دورانی، لبه های آن را به هم متصل می کنند و در نهایت به شکل مرسوم کانال اسپیرال در می آید. در واقع خطوط برجسته روی کانال اسپیرال نیز به دلیل همین روند پرس مارپیچی و دوخت لبه های نوار فلزی به یکدیگر می باشد. و همین برآمدگی هایی که بر روی کانال اسپیرال مشهد مشاهده می گردد موجب می شود تا نسبت به سایر مدل های مشابه بدون خط کانال اسپیرال، مقاوم تر بوده و استحکام بیشتری در برابر ضربه و خم شدگی سطح آن داشته باشد.

خطوط برجسته ای که بر روی کانال اسپیرال مشهد وجود دارد، علاوه براستحکام بیشتر خود کانال، به دلیل هوابندی مناسبی که به وجود می آورند، باعث می شود تا میزان نشتی هوا و در نهایت افت فشار تا حد قابل توجهی کاهش یابد. که این خود یکی از مهم ترین دلایل استفاده از کانال اسپیرال در پروژه های مختلف به ویژه در کانال کشی مربوط به سیستم تهویه مطبوع می باشد.مزایای کانال اسپیرال مشهد چیست؟
این کانال های اسپیرال مزایای بسیار زیادی را دارا می باشد و به همین دلیل کاربرد های زیادی در زمینه های متعدد دارد.
همانطور که گفته شد در بسیاری از مکان های بهداشتی نیز از کانال های اسپیرال مشهد استفاده می گردد. که از میان آن می توان به بیمارستان ها ، آزمایشگاه ها ، آشپزخانه های صنعتی و ... اشاره نمود.
از کانال اسپیرال مشهد در سیستم های شوتینگ زباله در مجتمع های مسکونی و ساختمان های بلند مرتبه نیز استفاده می گردد که علاوه بر انتقال زباله ها به خارج از محل، با اتصال به یک سیستم تهویه مطبوع مناسب، گازهای آلوده را نیز می تواند به سمت بیرون از محیط هدایت کند.

یکی از مواردی که موجب می گردد تا درخواست و تقاضا برای استفاده از کانال اسپیرال روز به روز روندی افزایش داشته باشد، مزایای بسیار زیادی است که این کانال نسبت به سایر مدل های مشابه دارد.
یکی از مهم ترین مزیت های کانال اسپیرال ، تنوع در اندازه و جنس این نوع از کانال ها می باشد که استفاده از آن را در محیط های متفاوت ممکن می سازد. و علاوه بر آن نصب، حمل و نگهداری آن را نیز آسان تر می نماید.

ظاهر زیبای کانال اسپیرال مشهد از جمله مواردی است که در پروژه های دکوراسیون داخلی فروشگاهی و رستورانی در مکان های عمومی به آن توجه بسیار زیادی می شود. قابلیت رنگ کردن کانال های اسپیرال نیز مزیدی بر علت می باشد تا بر محبوبیت آن بیش از پیش افزوده گردد.
از سوی دیگر، جدا از جلوه های بصری و زیبایی ظاهری کانال اسپیرال مشهد به دلیل سطح مقطع دایره ای ، و صاف و مسطح بودن سطح داخلی، به خوبی می تواند اصطکاک و افت فشار جریان هوای عبوری را کنترل و تا حد بسیار قابل توجهی در کاهش هزینه های ناشی از اتلاف انرژی در طولانی مدت، موثر  و کمک کننده باشد.

در کنار کاهش اصطکاک سطحی که از مزایای مقطع دایره ای کانال های اسپیرال شیراز می باشد؛ تولید صدای کمتر در هنگام عبور هوا و یا حتی انتقال مواد و ذرات از داخل کانال از جمله موارد دیگری از ویژگی های منحصر به فرد این کانال اسپیرال است که نتیجه سطح مقطع گرد آن می باشد. این مسئله یک از مزیت های کانال های اسپیرال نسبت به کانال های چهارگوش با سطح مقطع مربعی و یا مستطیل، به شمار می رود.

کانال اسپیرال مشهد قابلیت آماده سازی و پیش ساخته شدن را نیز دارد. علاوه بر کانال ها، بسیاری از قطعات و اتصالات کانال اسپیرال نیز قابلیت تولید و آماده سازی از قبل را دارند. و این موضوع سبب می گردد تا در هنگام سفارش در کوتاهترین زمان ممکن کلیه مراحل مربوط به انتقال و نصب کانال ها انجام پذیرد.

کاربرد کانال اسپیرال مشهد چیست؟
یکی از چندین زمینه استفاده از کانال اسپیرال مشهد، استفاده از آن به صورت اکسپوز یا همان نمای خارجی و روکار در دکوراسیون مکان های عمومی همچون رستوران ها، کافی شاپ ها و ... می باشد. در این گونه موارد کانال اسپیرال که رنگ های متنوعی هم دارند بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. اما در بسیاری از موارد مشاهده می کنیم که از کانال های اسپیرال مشهد در همان رنگ اصلی خود که رنگ ورقه مصرفی در تولید آن می باشد استفاده می گردد.

باشگاه های ورزشی ، استادیوم ها ، سالن های غذاخوری مراکز اداری و تجاری ، پایانه های مسافربری ،  تونل ها و ... از جمله مکان های پر رفت و آمدی به شمار می روند که در آن های از کانال اسپیرال مشهد استفاده می گردد. در کنار این گونه مکان های عمومی مواردی هم هستند که از کانال اسپیرال برای انتقال مواد ریز به جای انتقال هوا استفاده می شود. مانند کارگاه های صنعتی ، کارخانه ها ، سوله های صنعتی ، سیستم های انتقال پودر و درات بسیار ریز در کارگاه های تولید مواد غذایی ، سیستم هایی که بخار و گازهای سمی ناشی از واکنش های شمیایی را به خارج هدایت می کنند و ... .
در کل کانال اسپیرال مشهد با کیفیت غیر قابل مقایسه با محصولات بازار و قیمت مناسب و همچنین با ایجاد بهترین جریان هوای یکنواخت می تواند به پخش و توزیع و تقسیم هرچه مطلوب تر هوا کمک کند تا در نهایت گردش هوا در محیط به بالاترین سطح از کیفیت بر طبق استاندارد های موجود در سیستم های تهویه مطبوع برسد.
تگ ها : کانال اسپیرال مشهد, کانال اسپیرال صنعتی, کانال اسپیرال گالوانیزه