خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبلکانال اسپیرال شیراز
کانال اسپیرال شیراز یکی از مطرح تری انواع کانال تهویه اسپیرال است که در شهر شیراز تولید می شود و مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین اگر ساکن شیراز هستید، می توانید از این کانال اسپیرال برای پروژه های خود استفاده کنید. 
کانال اسپیرال یکی از بهترین کانال کشی هایی است که در بازار تهویه مطبوع و صنعت امروزی موجود است و در پروژه های مختلفی قابل استفاده است. کافی است با این کانال بسیار کاربردی آشنا شوید تا معجزه استفاده از آن را در پروژه های خود ببینید. در این مطلب همراه ما باشید زیرا قصد داریم شما را بیشتر با این کانال انتقال هوای مفید و پرمزیت بیشتر آشنا کنیم.

کانال اسپیرال شیراز چیست و چگونه تولید می‌ شود؟
کانال اسپیرال شیراز یا Shiraz Spiral Duct در کارخانه ها به این شکل تولید می شود که ورقه های گالوانیزه روی هم به صورت مارپیچ دایره ای شکل قرار می گیرند تا در نهایت یک کانال گرد را تشکیل دهند. ورقه گالوانیزه به کار رفته در ساختار این کانال را می توان بر حسب نیاز، در ضخامت های مختلفی تولید کرد.
وجود ورق گالوانیزه در ساختار این کانال بسیار مهم است زیرا همانند یک عایق بسیار قوی برای کانال عمل می کند و از کانال در برابر عوامل متنوعی محافظت می کند. از این کانال با خاطری آسوده می توانید در فضای بیرون استفاده کنید زیرا وجود ورق گالوانیزه در ساختار کانال، از کانال در برابر تمامی عوامل طبیعی نظیر شرایط جوی و آب و هوایی مختلف مثل باد شدید، باران، رطوبت، حرارت بالا، سرمای شدید، گرمای شدید، برف، باران، تابش مستقیم و شدید خورشید، حشرات موذی و... محافظت می کند و اجازه آسیب به آن را نمی دهد. به همین دلیل اگر این کانال در فضای بیرون مورد استفاده قرار بگیرد، هیچ مشکلی برای آن به وجود نخواهد آمد.

ساختار مقاوم و بسیار مستحکم کانال اسپیرال
کانال اسپیرال شیراز در کارخانه به گونه ای پرداخته و تولید می شود که از مقاومت و استحکام بسیار بالایی برخوردار است. در واقع به قدری مقاوم و مستحکم است که در برابر ضربه های احتمالی وارده، فشار، کشیدگی، ساییدگی و... از خود مقاومت بسیار بالایی نشان داده و به هیچ وجه دچار آسیب و صدمه نمی شود. این خصوصیت برای کانال اسپیرال شیراز بسیار مهم است زیرا موجب دوام و طول عمر بسیار بالایی در آن می شود. در واقع هنگامی که کانال در برابر این دسته از عوامل دچار آسیب و مشکل نشود، بنابراین در طول استفاده نیاز هم به تعویض و تعمیر پیدا نخواهد کرد و در نهایت برای مدت طولانی بدون بروز کوچکترین مشکلی قابل استفاده خواهد بود. به این ترتیب در هزینه هایی که احتمالا نیاز به صرف در زمینه تعمیر و تولید آن صرف شود حذف می شود. به این ترتیب در هزینه ها تا میزان قابل توجهی صرفه جویی می شود و از طرفی در زمان و انرژی هم بسیار صرفه جویی می شود زیرا انرژی و زمان در این راستا تلف نخواهد شد.
حال تصور کنید که کانالی را با قیمت ارزان تهیه می کنید. اما این کانال قطعا از کیفیت و دوام بسیار پایینی هم برخوردار است و در نتیجه به سرعت و در اثر عوامل مختلفی دچار آسیب و صدمه می شود و دیگر استفاده از آن ممکن نخواهد بود. در این شرایط شما مجبور می شوید هزینه اضافه تری را پرداخت کنید تا کانال جدیدی را تهیه کنید و علاوه بر هزینه، وقت و انرژی شما هم تلف خواهد شد. اما با کانال اسپیرال شیراز تنها یک بار یک هزینه معقول و مقرون به صرفه ای را پرداخت می کنید و برای مدت طولانی از کانال خود استفاده می کنید.سرعت تولید و اجرای بالای کانال اسپیرال
زمان در استفاده از کانال اسپیرال شیراز بسیار صرفه جویی می شود زیرا زمان بسیار کوتاهی نیاز است تا بتوان این کانال را تولید کرد و در طی زمان بسیار کوتاهی می توان هم زمان کانال های اسپیرال مختلفی را تولید کرده و در پروژه مورد استفاده قرار داد. از طرفی می توان گفت که از آن جایی که این داکت از ساختار بسیار ساده و غیر پیچیده ای برخوردار است، بنابراین اجرای آن در محل پروژه با سرعت بسیار بالا و در طی بازه زمانی بسیار کوتاهی قابل انجام است و به این ترتیب تا میزان بسیار زیادی در زمان صرفه جویی می شود. بنابراین استفاده از کانال اسپیرال شیراز برای کارفرماها و مجریان پروژه ای که تحویل به موقع و سر موعد پروژه برای آن ها از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است گزینه ای کاملا مناسب و مقرون به صرفه محسوب می شود.
تنوع بالا در کاربری و سایز موجب استفاده گسترده از این کانال می شود.
برای ساخت کانال اسپیرال شیراز امکان تولید در سایزهای مختلفی وجود دارد. این تنوع سایزی بالا موجب شده است که بتوان از این کانال در فضاهای مختلف با کاربری های مختلف استفاده کرد. تقریبا در هر فضایی با هر نوع کاربری و هر متراژی می توان از این کانال استفاده کرد و هیچ محدودیتی برای آن وجود ندارد. بنابراین این کانال هوا، یک کانال همه جانبه است. 
در مورد متراژ کانال اسپیرال شیراز اما می توان گفت که این تنوع درمورد متراژ این کانال صدق نمی کند و کانال اسپیرال گالوانیزه را تنها می توان در طول های سه متری تولید کرد اما این مسئله محدودیتی برای کانال ایجاد نمی کند زیرا اگر نیاز به متراژ بالاتری از سه متر برای لوله اسپیرال باشد، می توان به کمک رابط کانال های اسپیرالی که سایز دهانه یکسان دارند به یکدیگر متصل کرد و جهت اتصال کانال های اسپیرال با سایز دهانه متفاوت هم نیاز به استفاده از تبدیل وجود دارد.
علاوه بر موارد گفته شده، یکی از مهم ترین وجوه تمایز کانال اسپیرال شیراز نسبت به سایر کانال های موجود، ظاهر زیبا، مقاوم و شکیل آن است که این ویژگی در سایر کانال ها وجود نداشته و از همین جهت همواره تلاش برای پنهان کردن کانال وجود داشته است اما این کانال بر خلاف سایر کانال ها، از ظاهر بسیار زیبایی برخوردار بوده و به همین دلیل می توان از آن به صورت روکار و روی سقف استفاده کرد که جلوه ای زیبا و متفاوت به دکوراسیون داخلی یک فضا ببخشد. این کار را می توان در فضاهایی نظیر کافی شاپ ها، رستوران ها، نمایشگاه ها، گالری ها و... انجام داد.

قیمت کانال اسپیرال شیراز
لیست قیمت کانال اسپیرال شیراز بسیار معقول و مقرون به صرفه است و در واقع هزینه هایی که در جهت تولید این کانال صرف می شود و سپس هزینه هایی که در جهت نصب و اجرای آن صرف می شود، شامل هزینه های مناسب و مقرون به صرفه ای هستند که موجب می شوند تا در نهایت هزینه های مربوط به تهیه و اجرای این کانال بالا نباشد. از طرفی هزینه های جانبی را هم تا میزان چشمگیری کاهش می دهد به طور مثال به دلیل راحتی در نصب، نیاز به به نیروهای نصاب زیادی نخواهد داشت و از طرفی به دلیل مقاومت بالا، نیاز به تعمیر یا تعویض آن وجود نخواهد داشت و در نتیجه هزینه ای هم بابت این موضوع صرف نمی شود اما برای دیگر کانال های بی کیفیت، شاید در وهله اول با هزینه اندکی تهیه شوند اما به دلیل کیفیت و دوام پایین، در طول استفاده و در اثر برخورد با عوامل مختلف به سرعت دچار آسیب شده و نیاز به تعمیر و تعویض آن با صرف هزینه وجود خواهد داشت.

قطعات و لوازم جانبی کانال اسپیرال شیراز
در یک پروژه بر حسب نیاز و نوع پروژه، ممکن است نیاز به استفاده از قطعات و لوازم خاصی در کنار کانال اسپیرال شیراز وجود داشته باشد. این قطعات و اتصالات کانال اسپیرال بر حسب نیاز پروژه و مشتری به صورت سفارشی هم قابل تولید هستند اما عمدتا قطعات خاصی هستند که در کارخانه ها تولید می شوند و برای کاربری های خاصی مورد استفاده قرار می گیرند.
این قطعات که با کیفیت بسیار بالا و مشابه کیفیت خود کانال اسپیرال تهیه می شوند، در ضخامت ورق، تعداد، نوع و ابعاد مورد نیاز قابل تولید هستند و در پروژه مورد استفاده قرار می گیرند.  این قطعات شامل رابط ها، ساپورت ها بست ها، انواع تبدیل ها، انواع زانویی ها، انواع رابط ها، شلوار ها، کلاهک، دمپر، دریچه گرد و... می شود که هر یک در سیستم وظیفه ای را به عهده گرفته و تلاش خود را در کنار کانال می کنند تا سیستمی کاملا با کیفیت با بهره وری بسیار بالا را به وجود آورند تا راندمان عملکردی سیستم تهویه مطبوع را به حداکثر میزان خود برسانند و موجب بهبود و افزایش سرعت هرچه بیشتر این انتقال هوا در سیستم های مختلف تهویه مطبوع شوند. 
با توجه به تمامی ویژگی ها و مواردی که برای کانال اسپیرال شیراز گفته شد، در یک مقایسه بسیار ساده میان این کانال و سایر کانال های موجود در بازار، می توان به این نتیجه گیری دست پیدا کرد که کانال اسپیرال شیراز نسبت به سایر کانال هایی که امروزه برای تهویه مورد استفاده قرار می گیرند، یکی از بهترین و مناسب ترین کانال ها برای خرید کانال اسپیرال است زیرا هیچ یک از مشکلاتی که را کانال های دیگر به وجود می آورند، به وجود نیاورده و بسیار کارآمد و مقرون به صرفه است.
کانال های اسپیرال یا همان لوله گالوانیزه را میتوان با عایق الاستومری به کانال فلکسیبل عایق دار تبدیل کرد و انتقال هوا را در سیستم داکت اسپیلیت بهینه کرد. علاوه بر این محصول کانال اسپیرال تهران، کانال اسپیرال مشهد و کانال اسپیرال اصفهان نیز در لیست فروش ما هستند. میتوانید از دیگر محصولات انتقال هوا و تهویه مطبوع این برند به لوله خرطومی مکنده، داکت فلکسیبل و لوله خرطومی هوا اشاره کرد. میتوانید از طریق خرید اینترنتی و خرید آنلاین سفارش دهید و از خدمات ما استفاده کنید و  یا با شماره تلفن ما تماس بگیرید و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید.
تگ ها : کانال اسپیرال شیراز, کانال اسپیرال گالوانیزه, کانال اسپیرال هوا, کانال گرد اسپیرال