خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

پلانیوم باکس 
از پلانیوم باکس در سقف مکان هایی چون سالن های اجتماعات ، لابی هتل ها و یا ساختمان ها و مجتمع های اداری استفاده می شود . پلانیوم باکس به منظور هوا رسانی در سیستم های تهویه مطبوع در مکان های بسیار شیک در طراحی دکوراسیون داخلی به کار می رود. ظاهر زیبای پلانیوم باکس ( plenum box) موجب می شود تا به عنوان یک المان و عنصر دکوراتیو بتوان از آن استفاده نمود. به این دلیل است که پلانیوم باکس طرفداران و مقبولیت منحصر به فرد خود را در صنعت تهویه مطبوع را دارا است. پلانیوم باکس را می توان در انواع مختلف در رابطه یا صنعت دکوراسیون داخلی به کار برد. یکی از انواع پلانیوم باکس که می توان از آن جهت استفاده در فضاهایی چون لابی ساختمان ها جهت انتقال هوا به داخل فضا های ساختمان بهره برد ، پلانیوم باکس می باشد که کنار دریچه های خطی و یا اسلوت استفاده می شود. با توجه به این مورد که مسیر اصلی داکت کشی در برخی از سیستم های کانال کشی و انتقال و توزیع هوا به گونه ای است که از زیر سقف کاذب  عبور می کند برای انتقال هوا از مسیر اصلی به دریچه های هوا و تزریق آن به فضا و محیط داخلی ساختمان به پلانیوم باکس نیاز داریم. پلانیوم باکس با هدف پخش و توزیع هوا در پشت دریچه ها تعبیه می شود. پلانیوم باکس جهت تعدیل فشار هوای خروجی که از دریچه های خطی و اسلوت به محیط تزریق می شود کاربرد دارد. 
مورد قابل توجهی که در طراحی و ساخت پلانیوم باکس وجود دارد استفاده از عایق الاستومری در بدنه پلانیوم باکس می باشد که این امر موجب جلوگیری از هرگونه نشت هوا از پلانیوم باکس می شود . از سوی دیگر این کار یعنی عایق بندی پلانیوم باکس جهت جلوگیری از ایجاد صدای ناشی از عبور هوا داخل پلانیوم باکس نیز صورت می گیرد. هم چنین می توان به منظور جلوگیری از هرگونه تبادل دمایی میان بدنه پلانیوم باکس و محیط در سیستم های انتقال و توزیع هوا پلانیوم باکس را عایق بندی نمود. 
پلانیوم باکس در سایز ها و مدل های متنوعی از ضخامت نیم میلی متر به بالا طراحی ، تولید و اجرا می شود. حتی این امکان وجود دارد تا تعداد دهنه های پلانیوم باکس از پیش تعیین و طراحی شود. البته طراحی تعداد دهنه هایی که روی بدنه پلانیوم باکس تعبیه و ساخته می شود الزاماً نیازمند محاسبات و صرف زمان می باشد و این امر باید بر پایه دانش مهندسی و با تکیه بر استاندارد های موجود در زمینه سیستم های تهویه هوا و هم چنین سیستم های انتقا ل و توزیع هوا صورت بگیرد. ولی در کل باید این مورد را ذکر نمود که با توجه به طول پلانیوم باکس می توان تعداد دهنه هایی که روی بدنه پلانیوم باکس تعبیه می شود را مشخص نمود . برای مثال روی پلانیوم باکس با طول بسیار بلند امکان تعبیه دهنه ها از یک تا چندین دهنه وجود دارد اما نکته اساسی و مهم در تعیین تعداد آن ها همان ظرفیت هوای ورودی  ظرفیت محیط داخلی ساختمان و دیگر المان ها می باشد که در کل باید در تعیین تعداد دهنه های روی بدنه پلانیوم باکس به آن ها توجه بسیاری نمود.
معمولا برای انتقال هوا از مسیر اصلی داکت کشی به پلانیوم باکس از انواع کانال ها می توان استفاده نمود که در میان آن ها کانال اسپیرال گالوانیزه می تواند به عنوان انتخاب برتر در محیط هایی که سیستم های تهویه مطبوع مدرن و پیشرفته دارند در نظر گرفته شود. به این ترتیب که هوا از طریق کانال اسپیرال از لاین اصلی داکت  کشی هوا منشعب شده و به پلانیوم باکس راه یافته و در نهایت از دریچه وارد فضای اتاق می شود. 
استفاده از پلانیوم باکس همواره مزایا و سود هایی را به همراه داشته است . یکی از عمده ترین مزیت های نصب پلانیوم باکس در مسیر های کانال کشی هوا در ساختمان در واقع هوارسانی هوا می باشد که با بهترین و مناسب ترین کیفیت و به صورت یکنواخت در طول دریچه های خطی و اسلوت انجام می شود. مورد دیگر که از نقاط قوت استفاده از پلانیوم باکس می باشد همان امکان طراحی و تولید پلانیوم باکس در انواع سایز ها و اندازه ها با تعداد دهنه متفاوت بر روی بدنه پلانیوم باکس می باشد که می توان بنا بر نیاز مشتری و هم چنین شرایط سقف کاذب پلانیوم باکس را در اندازه های مختلفی طراحی و پیاده سازی نمود. حتی این امکان برای هر پلانیوم باکس وجود دارد که لبه های خم داری را تعبیه کرد تا در قسمت خروجی هوا پلانیوم باکس به راحتی توسط نوع خاصی از بست ها تحت عنوان بست های خرچنگی به دریچه های هوا متصل می شود. با توجه به این موضوع که بهترین متریال پلانیوم باکس همان ورق گالوانیزه می باشد این نکته نیز حائز اهمیت می باشد که به راحتی می توان سطح پلانیوم باکس را نیز جهت مصارف خاص ، عایق بندی نمود.

تگ ها : پلانیوم باکس