خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

لوله مکنده


لوله مکنده
لوله مکنده یا همان لوله خرطومی مکنده همان گونه که از نام آن مشخص است، یک نوع لوله خرطومی شکل است دارای قدرت بسیار بالای مکش می باشد.
به همین علت کاملا مناسب استفاده در فضاهایی است که نیاز به مکش ذرات دارند. مانند کارخانه های سنگ، شیشه، سرامیک، نجاری، صنایع چوب، نساجی، انواع کارخانه های صنعتی، معادن، اتاق تمیز، آزمایشگاه ها، جاروبرقی های صنعتی و خانگی، انواع ساختمان های مختلف و... در این فضاها و کاربری ها، لوله مکنده با قدرت مکش بسیار بالایی که دارد تمامی ذرات مورد نظر را به خود جذب نموده و سپس به محل مورد نظر منتقل می نماید. به علت سطح کاملا صاف و صیقلی داخلی لوله مکنده، تمامی مواد به صورت روان و به سادگی از داخل آن عبور می نماید و داخل لوله تجمع نمی نماید. به همین علت دیگر نیاز به تمیزکاری نخواهد داشت.
لوله مکنده (Sucker Duct) از مقاومت بسیار بالایی بهره مند است و علاوه بر استحکام بسیار بالایی که در ساختار آن وجود دارد، به دلیل بافت یکپارچه و بدون درز و شکافی که دارد مانع از ورود و نفوذ هرگونه ماده آسیب رسان خارجی به داخل آن می گردد.
ساختار لوله مکنده به این صورت است که ورقه هایی از جنس پی وی سی به کمک مفتول های فلزی در هم تنیده شده و ساختار خرطومی شکل لوله مکنده را به وجود می آورد. این ساختار یک ساختار بسیار مقاوم و محکم است و در برابر بسیار از عوامل آسیب رسان خارجی مانند فشار، ضربه، کشش و نفوذ عواملی همچون حشرات، باکتری ها و قارچ ها، مواد شیمیایی، اسیدی و سمی و... از خود مقاومت بسیار بالایی نشان می دهد. در نتیجه این مقاومت، لوله مکنده می تواند در مدت زمان بسیار طولانی تری بدون آنکه نیاز به تعمیرات و یا تعویض قطعات داشته باشد به فعالیت با کیفیت خود ادامه دهد.
لوله مکنده را می توان در سایزهای بسیار گسترده و متنوعی تولید نمود اما تنها در بسته های 6 متری قابل تولید و عرضه می باشند و این مقدار یک عدد کاملا ثابت و مشخص است. به دلیل تنوع سایزی بسیار بالایی که دارد، می توان از آن در بسیاری از فضاها و کاربری ها با متراژ های گوناگون و متنوع تولید و به بازار عرضه نمود.
در ادامه به بررسی سایر ویژگی های مثبت لوله مکنده می پردازیم. این لوله خرطومی دارای وزن بسیار سبکی می باشد و به همین علت بسیاری از مسائل و مشکلاتی که وزن سنگین لوله ها پدید می آورند را نداشته و به سادگی و با سرعت بسیار بالایی تولید، حمل و اجرا می گردد.
همچنین قیمت تولید و تهیه لوله مکنده بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد و می تواند موجب صرفه جویی فراوانی در هزینه های پروژه گردد. بنابراین می توان لوله مکنده را یک لوله کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه معرفی نمود چرا که علاوه بر صرفه جویی هایی که در هزینه ها می نماید، در زمان و انرژی نیز تا میزان فراوانی صرفه جویی می نماید.
لوله مکنده را می توان با در نظر گرفتن تمامی نکات فنی، ایمنی و اجرایی در محل پروژه راه اندازی نمود و رعایت تمامی این نکات دارای اهمیت فراوانی می باشد چرا که اگرهریک از این نکات اجرا نگردد، در روند اجرایی پروژه اختلال ایجاد نموده و مانع از انجام ادامه پروژه می گردد و در نهایت موجب کاهش طول عمر آن می شود. بنابراین بسیار مهم است تا نصب و اجرای لوله مکنده توسط نیروی حرفه ای و کاربلد در این زمینه انجام بگردد.
لوله مکنده در بازه دمایی 20- الی 100+ درجه سانتی گراد قادر به فعالیت می باشد بنابراین مسئله دما نیز امری است که بر روی این لوله خرطومی اثر منفی نداشته و موجب آسیب رساندن به آن و یا آتش سوزی آن نمی گردد.
این نوع از لوله خرطومی همان گونه پیش تر هم به آن اشاره شد دارای انعطاف پذیری و حالت پذیری بسیار بالایی است و بدین صورت به سادگی به هر شکل و حالتی در آمده و در همان حالت نیز باقی می ماند بنابراین بسیار مناسب استفاده در فضاهایی است که قرارگیری سایر انواع لوله خا و خصوصا لوله های صلب با مشکلاتی همراه بوده و نمی توانند به سادگی در آن جای بگیرند. در این گونه از فضاها لوله مکنده به سادگی قادر به قرار گیری و عبور می باشد.
با توجه به تمامی مزایا و ویژگی های منحصر به فردی که برای لوله مکنده مطرح شد، می توان آن را یک لوله خرطومی بسیار کارآمد و مقرون به صرفه معرفی نمود که در بسیاری از پروژه ها، فضاها و کاربری ها قابل استفاده بوده و درواقع حتی می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای سایر انواع کانال ها و لوله ها به شمار برود. از این رو در بسیاری از پروژه های گوناگون به کارفرمایان، مهندسین و سازندگان استفاده از لوله مکنده کاملا پیشنهاد می گردد.

تگ ها : لوله مکنده