خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

لوله فنری کولر

لوله فنری کولر


امروزه مدل های متنوع و جدیدی از انواع داکت ها و کانال های فلکسیبل ساخته و تولید می گردد که با توجه به ویژگی های خاصی که هر کدام از آن ها دارا می باشد در زمینه خاصی کاربرد دارد. مانند لوله فنری کولر که می توان از آن برای انتقال هوای خنک از سمت کولر به سایر بخش ها استفاده نمود.
با توجه به افزایش روز افزون تولید داکت های هوا رسان در انواع و سایز های بسیار متنوع، استفاده از کانال های فلکسیبل نیز بیش از پیش افزایش یافته است. به همین علت است که امروزه می توان گسترش مصرف کنندگان از این نوع از لوله های انتقال هوا و مواد را مشاهده نمود.

لوله فنری کولر چیست ؟
در واقع لوله فنری کولر و یا همان لوله خرطومی کولر که به عنوان کانال کولر استفاده می گردد، برای انتقال هوای سرد و باد خنک از سوی کولر و دستگاه های خنک کننده به سمت انشعابات داخلی و در نهایت به سمت محیط های داخلی، مورد استفاده قرار می گیرد.
از نمونه ها و انواع مختلفی از کانال های خرطومی می توان به عنوان کانال کولر استفاده نمود؛ که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

انواع لوله فنری کولر
یکی از نمونه های موجود از لوله های خرطومی که به عنوان کانال کولر تهیه و به کار گرفته می شود؛ کانال فلکسیبل فویلی و کانال فلکسیبل کمبی می باشد.
کانال خرطومی کومبی از جمله رایج ترین و پرکاربرد ترین نمونه های لوله های فلکسی می باشد که امروزه کاربرد بسیار زیادی را در صنایع مختلف دارا می باشد. یکی از عمده مصارف این لوله خرطومی نیز انتقال هوای کولر به سمت محیط های داخلی می باشد. علاوه بر کانال فلکسیبل کمبی، نمونه های دیگری مانند  لوله خرطومی فلزی، لوله فنری آلومینیومی، کانال کولر پلاستیکی و ... نیز وجود دارد.
هرکدام از نمونه های لوله فلکسی نام برده شده، با توجه ویژگی ها و خصوصیت های منحصر به فردی که دارند، در زمینه خاصی برای انتقال هوای کولر مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال از لوله فلزی کولر می توان در مواردی که نیاز به استحکام بیشتری داریم بهره برد. و یا از کانال کولر پلاستیکی در مکان هایی که شرایط کانال کشی خیلی سخت می باشد و مسیر کانال کشی نیز کوتاه است؛ استفاده می گردد. مانند لوله خرطومی کولر گازی.
با توجه به جنس پلاستیکی که این نو از لوله فنری کولر دارد؛ ممکن است تا در برابر فشار های منفی بیرونی دچار کشیدگی و پارگی گردد. البته از برخی از کانال های خرطومی کولر نیز می توان به طور همزمان هم برای سیستم های گرمایشی و هم برای سیستم ها سرمایشی بهره برد. به این معنی که از طریق این نوع از لوله فنری کولر می توان هم باد سرد و هم هوای گرم را منتقل نمود.
این موضوع به آن دلیل است که برخی از نمونه های کانال خرطومی دارای مقاومت قابل قبولی در برابر حرارت وو دمای بالا می باشند. بنابراین می توان از آن ها برای انتقال هوای گرم نیز استفاده نمود. مانند کانال فلکسیبل کمبی که مقاومت دمایی از 20 درجه زیر صفر تا حدود 100 درجه بالای صفر را دارا می باشد. البته این میزان از ظرفیت دمایی مربوط به زمانی است که این لوله فلکسی در حال استفاده مداوم نباشد.
در غیر اینصورت و در حالتی که از لوله فلکسی کومبی به طور دائم استفاده گردد؛ این میزان از مقاومت دمایی به حدود 80 درجه بالای صفر کاهش می یابد که باز هم میزان قابل توجهی می باشد. یکی دیگر از انواع لوله فنری کولر می تواند نمونه هایی از کانال فلکسیبل با عایق الاستومری باشد که از آن هم به عنوان عایق حرارتی و هم به عنوان کانال فلکسیبل عایق صدا بهره برده می شود. با توجه به ویژگی های منحصر به فرد و ساختار سلولی که عایق الاستومری دارا می باشد؛ می توان اینطور بیان نمود که عایق بندی لوله فنری کولر با استفاده از این عایق می تواند سهم بزرگی در افزایش طول عمر مفید این لوله خرطومی داشته باشد.
زیرا از یک سو با ضریب چگالش منحصر به فردی که این عایق دارد می تواند مانع از نفوذ رطوبت به داخل لوله شود و از طرفی به عنوان یک عایق حرارتی از هدررفت انرژی و افت فشار نیز جلوگیری می نماید؛ و از سوی دیگر می تواند سر و صدای تولید شده در هنگام عبور هوا در داخل لوله را تا میزان قابل توجهی کاهش دهد.
بنابراین می توان از این نمونه از کانال های فلکسیبل عایق دار نیز به عنوان کانال کولر در محیط هایی که نیاز است تا سکوت و آرامش بیشتری داشته باشند؛ استفاده نمود. زیرا این عایق می تواند همانند یک عایق صوتی از انتشار صدای اضافی در محیط تا میزان قابل توجهی جلوگیری نماید.ساختار لوله فنری کولر
اغلب کانا های خرطومی از ساختاری چند لایه تشکیل شده اند که همگی با یک رشته فنر فولادی تقویت شده اند. به عبارت دیگر شکلی خرطومی و سطح مقطعی دایره ای دارند که دارای خاصیت انعطاف پذیری بالایی نیز می باشند.
در واقع این فنر فولادی که در ساختار بدنه آن ها تعبیه می گردد موجب می شود تا علاوه بر ایجاد خاصیت حالت پذیری و ساختار نرم، استحکام و مقاومت بسیار زیادی نیز برای آن ها ایجاد می گردد. به عنوان مثال لوله فنری کولر کومبی دارای ساختاری دو لایه می باشد که یک لایه داخلی آن از فویل آلومینیوم و لایه بیرونی از جنس پی وی سی ( PVC ) مشکی تشکیل شده است. و با توجه به ساختار دو لایه و مقاومی که این لوله خرطومی کولر دارد و همچنین قیمت مقرون به صرفه و مناسبی ککه دارا می باشد؛ امروزه در صنایع بسیار زیادی از آن جهت انتقال هوا و مواد استفاده می شود.
ساختار برخی دیگر از نمونه های لوله فنری کولر نیز متشکل از جنس هایی مانند پلاستیک در لوله خرطومی پلاستیک کولر و یا فلزی مانند کانال خرطومی فلزی و آلومینیومی و ... می باشد.

تولید لوله فنری کولر
در گذشته از کانال های فلزی چهارگوش به عنوان کانال کولر استفاده می کردند. با توجه به اینکه تولید و ساخت این نوع از کانال های کولر به صورتی کاملا سنتی و به شیوه دستی صورت می گرفت؛ دقت و سرعت در آن بسیار پایین بود. تا جایی که این امکان وجود داشت تا دو کانال با سایز های یکسان دارای تفاوت های جزئی در ابعاد می شدند.
اما امروزه برای تولید لوله فنری کولر از بروزترین ماشین آلات و تجهیزات مدرن بهره گرفته می شود تا نمونه های جدید از کانال های کولر خرطومی در کارخانه های تولید لوله فلکسی، ساخته و به بازار مصرف ارائه گردد. با توجه به فلزی و زاویه دار بودن کانال های قدیمی که برای کولر ها مورد استفاده قرار می گرفتند؛ حمل، جابجایی و نصب و استفاده از آن ها همواره با دشواری هایی همراه بوده است. به علاوه اینکه سرعت عمل پایین در نصب و سر و صدای بسیار زیاد نیز یک دیگر از معایب استفاده از کانال های قدیمی به شمار می رود.
به این معنی که برای نصب کانال های چهارگوش قدیمی می بایست حتما از یک نیروی متخصص در این زمینه کمک گرفته می شد. اما ساختار و مکانیسم لوله فنری کولر به گونه ای می باشد که در بسیاری از مواقع خود فرد نیز می تواند بدون هیچ گونه تجربه و دانش تخصصی در زمینه لوله های خرطومی و ...، اقدام به نصب آن نماید.
کانال های قدیمی نیز به دلیل زاویه دار بودن، موجب تجمع آلودگی در گوشه های کانال را می شدند که این موضوع خود سبب می شد تا از کیفیت هوای تولید شده کاسته گردد و راندمان کانال تا میزان قابل توجهی کاهش یابد. بنابراین می توان اینطور نتیجه گرفت که استفاده از لوله فنری کولر نه تنها می تواند سطح عملکرد سیستم را افزایش دهد بلکه سرعت عمل و سهولت بسیار زیادی را در جابجایی و نصب نیز به همراه خواهد داشت.

مزایا لوله فنری کولر
مهم ترین ویژگی کانال های خرطومی فلکسیبل بودن و خاصیت انعطاف پذیری آن ها می باشد که مهم ترین مزیت آن ها نیز به شمار می رود.
به دلیل ساختار خرطومی شکلی این نوع از کانال های هوا دارا می باشند؛ حالتی نرم و حالت پذیری دارند. این ویژگی سبب می شود تا در صورت کشیده شدن و یا وارد شدن فشار های منفی بیرونی و یا ضربه های فیزیکی، آثاری از گسستگی و یا پاره شدن بر روی بدنه آن به وجود نیاید.
به علاوه اینکه همین خاصیت انعطاف پذیری در این محصول سبب می گردد تا بتوان لوله های فلکسی را تا میزان قابل توجهی فشرده نمود تا جایی که به راحتی در یک کارتن کوچک، حجم زیادی از کانال های خرطومی جای می گیرد. این حالت پذیری بالای لوله های خرطومی موجب می شود تا جابه جایی، نگهداری و انبار کردن و به ویژه نصب آن ها به راحتی و در کوتاهترین زمان ممکن انجام پذیرد.
بر خلاف کانال هی کولر قدیمی که به صورت فلزی و چهارگوش به شیوه ای سنتی ساخته می شدند؛ این نوع از قیمت لوله فنری کولر در کوتاهترین زمان و با سرعت بسیار بالایی نصب می گردد. در بسیاری موارد نیز خود فرد می تواند بدون در اختیار داشتن داشتن و تجربه کافی در زمینه نصب کانال برای نصب و جانمایی این محصول اقدام نماید.
وزن سبک یکی دیگر از مزایای این حصول می باشد که موجب سهولت در استفاده  نصب آن نیز می گردد. علاوه بر تمام موارد ذکر شده، می بایست به این نکته نیز اشاره کنیم که سطح داخلی لوله فنری کولر کاملا صاف و یکدست می باشد. برخلاف سطح خارجی این لوله که دارای برجستگی ها و فرورفتگی هایی می باشد که در گام ها و فواصل منظم از یکدیگر واقع شده اند؛ سطح داخلی آن کاملا صیقلی و صاف و عاری از هر نوع برآمدگی و یا فرورفتگی می باشد.
این ویژگی خاص و منحصر لوله های خرطومی در انواع خاص موجب می شود تا در هنگام عبور هوا و یا در برخی موارد در هنگام انتقال مواد به وسیله این لوله های فلکسیبل، هیچ گونه تجمعی از آلودگی ها و به دنبال آن قاچ ها و باکتری ها، در جداره داخلی لوله هوا به  وجود نیاید. بنابراین برخلاف کانال های چهارگوش قدیمی که امکان انباشتگی ذرات در زوایای آن وجود داشت؛ در لوله فنری کولر این اتفاق به دلیل ساختار خرطومی و سطح مقطع دایره شکل آن، هرگز رخ نخواهد داد.
همین موضوع می تواند تا میزان بسیار زیادی به بالا بردن سطح راندا و کارایی لوله های فلکسیبل کمک نماید. از سوی دیگر کیفیت هوای منتقل شده از طریق کانال نیز تا حد قابل توجهی افزایش می یابد.معایب لوله فنری کولر
این محصول نیز مانند هزاران محصول دیگری که برای تاسیسات مکانیکی یک ساختمان و یا یک پروژه عملیاتی به کار برده می شود؛ علاوه بر مزایای بیشمار، دارای معایبی نیز می باشد. در بسیاری از پروژه ها نیاز است تا حجم بسیار زیاد و قابل توجهی از مواد و یا حجم زیادی از مایعات را در زمان کوتاه و شدت  فشار بالایی از نقطه ای به نقطه ای دیگر انتقال داد. در چنین مواردی می بایست از لوله هایی برای انتقال آن استفاده نمود که دارای مقاومت و استحکام بسیار بالایی باشد.
شاید مقاومتی که برای انجام اینگونه عملیات مورد نظر می باشد، بیشتر از سطح مقاومت و استحکام لوله های خرطومی باشد. به همین دلیل می توان این موضوع را یک از معایب این نوع از لوله های خرطومی به شمار آورد.
البته این یک امر طبیعی می باشد که نمی توان از یک محصول برای همه کاربرد ها و در همه زمینه ها به صورت گسترده ای استفاده نمود. و آن نیز به این دلیل می باشد که هر محصولی ویژگی های منحصر به فرد و مختص خود را دارد و برای کاربرد در زمینه خاصی در نظر گرفته می شود.
بنابراین می توان اینگونه نتیجه گیری نمود که عدم تطابق ویژگی های کانال خرطومی و داکت های فلکسیبل با برخی از زمینه های کاربردی دلیلی بر وجود عیب و یا نقص در این محصول نمی باشد.

 قیمت لوله فنری کولر
به طور کلی معیار های زیادی در تعیین قیمت لوله های خرطومی دخیل می باشند. کی از مهم تترین عواملی که می تواند موجب افزایش و یا کاهش قیمت لوله فلکسی گردد؛ همان جنس کانال های فلکسیبل می باشد.
همانطور که پیش تر نیز به آن اشاره شد لوله فنری کولر در نمونه ها و جنس های متفاوتی تولید و ارائه میی گردند. با توجه به جنس و یا مواد اولیه که برای تولید آن ها مورد استفاده قرار می گیرد و یا متریال مصرفی هر نمونه از لوله های خرطومی کولر، می توان اینگونه بیان نمود که قیمت این محصول بر اساس جنس آن متغیر می باشد. به عنوان مثال قیمت لوله خرطومی کولر پلاستیکی در سطح پایین تری نسبت به کانال کولر فلزی می باشد و یا کانال فلکسی کمبی قیمتی به مراتب بالاتر از کانال آلومینیومی دارا می باشد.
علاوه بر فاکتور جنس و متریال مصرفی برای تولید انواع مختلف کانال فلکسیبل کولر، تولید این محصول در سایز های متفاوت نیز می تواند قیمت آن را دستخوش تغییراتی نماید.
به عنوان مثال کانال فلکسی 40 قیمتی بیشتر از قیمت کانال خرطومی کولر در سایز 20 و یا پایین تر را دارا می باشد. و دلیل آن است که برای تولید کانال ها در سایز های بزرگ تر از زمان، نیروی انسانی، متریال و مواد اولیه بیشتری استفاده می گردد. بنابراین این یک امر طبیعی می باشد که قیمت لوله های بزرگتر با قطر دهانه بیشتر، از  لوله های خرطومی کوچک تر بیشتر باشد.
یکی دیگر از عواملی که می تواند موجب افزایش قیمت لوله فنری کولر شود؛ عایق بندی نمودن آن می باشد. قیمت کانال فلکسیبل با عایق الاستومری به مراتب بیشتر از قیمت کانال فلکسیبل ساده و بدون عایق می باشد.
البته استفاده از عایق الاستومری می تواند در طولانی مدت با صرفه جویی در هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری سیستم و تجهیزات، منجر به کاهش هزینه های کلی مربوط به یک پروژه نیز گردد. عوامل دیگری نیز مانند رنگ آمیزی، ساخت سفارشی کانال کولر و .... نیز می تواند تاثیر زیادی در افزایش و یا کاهش قیمت لوله فنری کولر داشته باشد.خرید لوله فنری کولر
امروزه کارخانه ها و کارگاه های تولیدی بسیاری اقدام به تولید و فروش لوله خرطومی و داکت های فلکسیبل به صورت مستقیم و بدون واسطه نموده اند. به این ترتیب مشتریان عزیز می توانند برای تهیه و خرید لوله فنری کولر از تولید کننده، بهترین نمونه را با مناسب ترین قیمت دریافت نمایند.
علاوه بر خرید حضوری می توان به صورت آنلاین و غیر حضوری نیز اقدام به خرید لوله فکسی نمود. در این میان لوله فنری کولر پیشگام سپهر، با بهترین سطح از عملکرد و کیفیت در مناسب ترین قیمت، تولید و به بازار مصرف ارائه می گردد.
شما مشتریان عزیز می توانید برای تهیه و خرید لوله فنری کولر کولر پیشگام سپهر به صورت غیر حضوری و یا از طریق شماره های تماس موجود در وبسایت، با مشاوران متخصص در این مجموعه تماس حاصل نمایید تا ضمن دریافت مشاوره برای خریدی بهتر، مناسب ترین نمونه از کانال خرطومی مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید.
تگ ها : لوله فنری کولر، لوله فلکسی کولر، لوله فنردار