خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

لوله خرطومی PVCهر فضایی نیاز به یک سیستم تهویه مناسب دارد و سیستم های تهویه بدون وجود کانال های انتقال هوا قادر به انجام هوارسانی نخواهند بود.
انواع و اقسام کانال های مختلف در بازار موجود هستند که هر یک دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند. در میان انواع کانال های موجود در بازار صنعتی امروز، لوله خرطومی PVC یکی از بهترین ها محسوب می شود و علت این مسئله هم مزایا و ویژگی های بسیار منحصر به فرد آن است که موجب شده تا از دیگر کانال های موجود متمایز شده و بسیاری از افراد برای انجام پروژهای تهویه مطبوع خود به این لوله خرطومی روی آورند. البته این کانال به دلیل ویژگی هایی که دارا است برای سایر کاربری ها مثل انتقال مواد، مایعات، انواع دیگر گازها و... هم مورد استفاده گسترده قرار می گیرد.
یکی از ویژگی های خاص این لوله خرطومی که در واقع اصلی ترین ویژگی آن است، خاصیت انعطاف پذیری است. این لوله خرطومی بسیار منعطف و حالت پذیر است. به راحتی حتی به کمک نیروی دست به هر شکل و حالتی قابل تبدیل است. این ویژگی برای استفاده در فضاهای مختلف قابل استفاده است. تصور کنید فضایی در پروژه وجود دارد که با موانعی همراه است. در این شرایط استفاده از لوله خرطومی PVC بسیار مناسب است چرا که کاملا حالت پذیر بوده و به راحتی می توان آن را در هر فضای دشواری قرار داد. این در حالی است که برای کانال های صلب و غیر منعطف این ویژگی صادق نبوده و نمی توان آن ها را در فضایی با محدودیت های مختلف قرار داد.
ویژگی بعدی این لوله خرطومی، سبکی وزن آن است. از آن جایی که به هنگام ساخت آن از هیچ متریال سنگینی استفاده نشده و تمامی مواد سبک هستند، در نتیجه محصول نهایی کاملا سبک و کم وزن است. همین وزن سبک موجب شده است که تولید، حمل و جا به جایی آن در کوتاه ترین زمان ممکن صورت بپذیرد و در نتیجه در زمان انجام پروژه تا میزان بسیار بالایی صرفه جویی شود. از طرفی به دلیل سبکی وزن، نصب و راه اندازی آن در محل پروژه هم با سرعت بالایی انجام می گیرد.
در واقع مسئله بعدی این موضوع است که لوله خرطومی PVC از ساختاری بسیار ساده تشکیل شده است. ورقه هایی از جنس پی وی سی که به کمک مفتول های فلزی در هم تنیده شده اند و در نهایت این محصول ساده و سبک را به وجود آورده اند. سادگی ساختار آن هم موجب سهولت و سرعت بخشیدن به عمل نصب و اجرا شده است.
هزینه هایی که در جهت تولید و نصب این لوله خرطومی صرف می شود، هزینه های بالایی نیست و با صرف اندک هزینه‌ ای می توان این کانال خرطومی را تولید و سپس نصب و اجرا کرد. به این ترتیب می توان گفت که لوله خرطومی PVC بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است و از همین جهت بسیار مناسب افرادی است که صرفه جویی در هزینه ها و تامین بودجه برای آن ها مهم و حیاتی است.
لوله خرطومی پی وی سی را می توان در سایزهای مختلفی تولید کرد و هیچ گونه محدودیتی برای سایزهای مختلف آن وجود ندارد. از همین جهت است که می توان در فضاهای مختلف و کاربری های گوناگون از متراژ های پایین گرفته تا فضاهایی با متراژ های بالاتر استفاده کرد. همان طور که گفته شد از لوله خرطومی PVC تنها جهت انتقال هوا در سیستم های تهویه مطبوع استفاده نمی شود بلکه در کاربری های دیگری نظیر انتقال آب در صنایع کشاورزی، مکش و انتقال ذرات در صنایع چوب و کاشی و انتقال مواد شیمیایی و بسیاری از کاربری های دیگر هم مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این لوله خرطومی به هنگام تولید، به تناسب کاربری اش، به ویژگی ها و خواص مختلفی تجهیز می شود تا جهت استفاده در آن پروژه کاملا آماده باشد. برای مثال اگر قرار است جهت انتقال مواد شیمایی در پروژه ای مورد استفاده قرار بگیرد، در این شرایط به هنگام تولید، با مواد و متریالی تولید می شود که در برابر این دسته از مواد شیمیایی مقاوم بوده و دچار هیچ گونه آسیب و مشکلی نشود.
کانال های خرطومی در هر پروژه ای بسته به نیاز ممکن است به صورت تنها یا در کنار لوازم و قطعات جانبی مورد استفاده قرار بگیرد. هریک از این قطعات جانبی وظیفه ای را در سیستم بر عهده دارند و موجب بهبود عملکرد و بازدهی کل سیستم می شوند. این قطعات ممکن است به صورت خاص و سفارشی هم مخصوص مشتری و متناسب با نوع پروژه همراه با ویژگی های درخواستی تولید و مورد استفاده قرار بگیرد.
ساپورت ها به شکل سقفی یا دیواری ابتدا و انتهای لوله خرطومی PVC را به دیوار و یا سقف آویزان می کنند. رابط ها دو سر یک اندازه کانال های خرطوم را به یکدیگر متصل می کنند. تبدیل ها اما جهت اتصال دو سر کانال هایی است که قطرهای متفاوتی دارند که به آن تبدیل گرد به گرد گفته می شود. جهت اتصال دو سر ناهمگون کانال ها برای مثال کانال چهارگوش به گرد، از تبدیل های چهارگوش به گرد استفاده می شود. برای اتصال دو سر کانال ها به صورت زاویه دار از زانویی ها استفاده می شود که شامل زانو ۹۰ درجه، زانو ۳۰ درجه، زانو ۴۵ درجه، زانو ۶۰ درجه، زانو تبدیل و... است. دریچه ها قسمت نهایی اتصالات هستند که در نهایت هوا را در فضا توزیع می کنند. دمپرها جهت تنظیم میزان سرعت و شدت هوای عبوری از دریچه مورد استفاده قرار می گیرند. سه راهی ها، چهار راهی ها، سه راه تبدیل ها، سه راه شلواره ها، کلاهک ها و بسیاری از قطعات دیگر در کنار لوله خرطومی PVC کمک می کنند تا یک پروژه کامل و بی نقص به فعالیت خود ادامه دهد.
تمامی این قطعات در سایز، ضخامت، ابعاد و تعداد دلخواه متناسب با پروژه و در کیفیت و دوام بسیار بالایی تولید می شوند و در جهت پیشرفت و پایداری پروژه کمک بسیار زیادی می کنند.
لوله خرطومی PVC در برابر بسیاری از عوامل جانبی وارده و عوامل طبیعی و شیمیایی کاملا مقاوم است و به همین دلیل طول عمر بسیار بالایی دارد. در واقع در برابر عوامل گوناگون دچار آسیب و صدمه نمی شود و از همین جهت هزینه های ناشی از تعمیر یا جایگزینی آن عملا برای مدت طولانی حذف خواهد شد. 
به طور کلی اگر بخواهیم مزایا و برتری های این نوع لوله خرطومی را با سایر کانال های مقایسه کنیم، می توانیم بگوییم قیمت مناسب و مقرون به صرفه، صرفه جویی در هزینه ها، انرژی و زمان، تنوع بالا در سایز و کاربری، مقاومت و استحکام بالا، انعطاف پذیری و حالت پذیری بسیار بالا از ویژگی های بارز این لوله خرطومی است.
امروزه با توجه به محدودیت هایی که سایر انواع کانال ها فراهم می کنند و در واقع این ویژگی های ذکر شده در مورد لوله خرطومی را دارا نیستند، صاحبان پروژه و کارفرما در تلاش هستند که لوله خرطومی PVC را جایگزین آن دسته از کانال ها کنند تا اطمینان جهت کیفیت بالا را جلب نمایند. دیری نمی پاید که این نوع از لوله خرطومی انتقال هوا کم کم جایگزین تمامی کانال های سنتی قدیمی شوند.

تگ ها : لوله خرطومي PVC