خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

لوله خرطومی 5 اینچلوله خرطومی 5 اینچ
امروزه استفاده از لوله خرطومی پی وی سی با افزایش چشمگیری همراه است. دلیل استفاده از این نوع از کانال های انتقال هوا خاصیت منحصر به فرد انعطاف پذیری آن ها می باشد. کانال فلکسیبل در سایز های مختلف از شیلنگ خرطومی 2 اینچ و لوله خرطومی 5 اینچ تا سایزهای بزرگتر با قطر دهانه بیشتر، همگی در موارد خاصی، کاربرد مختص خود را دارند.
به طور کلی کانال ها انواع مختلفی دارد. دو دسته بزرگ از کانال ها، کانال های فلزی مانند کانال فلزی چهارگوش و کانال اسپیرال گالوانیزه و دسته بعدی داکت فلکسیبل و یا همان لوله خرطومی هوا در سایز های 2 ، 3، 4 و 5 اینچ  تا سایز های بزرگ تر می باشد.

لوله خرطومی 5 اینچ را از جنبه های متفاوتی می توان در دسته های مختلفی، طبقه بندی نمود.
یکی از مدل های دسته بندی این کانال انعطاف پذیر، طبقه بندی آن از لحاظ سایز لوله و یا همان قطر دهانه کانال می باشد. با توجه به انواع مختلف داکت فلکسیبل در جنس های متفاوت؛ این کانال از سایز های بسیار کوچک مانند 2 اینچ و یا لوله خرطومی 5 اینچ که اغلب جهت تاسیسات الکتریکی و یا آبیاری در کشاورزی نیز استفاده می شود؛ تا سایز های بسیار بزرگ که به به فن های بزرگ در کارگاه های صنعتی متصل می شود؛ طراحی و تولید می گردد. مانند لوله خرطومی مکنده کاه.
لوله خرطومی 5 اینچ بیشتر در مصارف کشاورزی و جهت آبیاری مزارع و باغ ها مورد استفاده قرار می گیرد.

آشنایی با انواع لوله خرطومی
انواع لوله خرطومی در جنس های متفاوت تولید می گردند. مانند لوله خرطومی پی وی سی ( PVC )، لوله خرطومی پی یو ( PU ) ساخته شده از جنس پلی اورتان تقویت شده، لوله خرطومی برزنتی، کانال فلکسیبل فویلی و آلومینیومی، کانال های کومبی، لوله هود پلاستیکی ( بر اساس قطر لوله خروجی هود ) و بسیاری دیگر که امروزه در هر زمینه و کاربردی مورد استفاده همگان قرار می گیرد و موجب پیشبرد سریع کارها می گردد.
لوله خرطومی 5 اینچ نیز یکی از همین نمونه های داکت فلکسیبل به شمار می رود که به صورت کلی همه آن را با عنوان لوله خرطومی آبیاری و یا لوله کشاورزی می شناسند. چون همانطور که می دانیم انواع مختلف لوله ها و کانال ها تنها برای انتقال هوا مورد استفاده قرار نمی گیرند. در بسیاری موارد مانند همین لوله خرطومی پنج اینچ، از آن جهت انتقال آب نیز استفاده می گردد. مواردی دیگری نیز وجود دارد که برای انتقال مواد ریز مانند براده های چوبی کاربرد دارد.
به عنوان مثال لوله خرطومی مکنده که در کارگاه های نجاری و یا کارخانه های چوب بری مورد استفاده قرار می گیرد. جنس لوله خرطومی مکنده از ورق پی وی سی می باشد و به کم یک رشته فنر فولادی تقویت شده است، موجب می گردد ا برای این منظور کاملا مناسب باشد.
لوله خرطومی 5 اینچ نیز با توجه به جنس و اندازه ای که دارد، می تواند برای آبیاری مزارع و زمین های کشاورزی و همچنین انتقال آب از نقطه ای به نقطه ای دیگر، کاملا مناسب باشد. زیرا همین ویژگی ها و جزئیات در رابطه با لوله خرطومی است که می تواند آن را برای استفاده در زمینه خاصی منحصر به فرد ماید. این موضوع نه تنها در رابطه با لوله خرطومی 5 اینچ با این سایز و قطر دهانه ، بلکه در رابطه با هرکدام از نمونه دیگر از کانال فلکسیبل نیز صادق می باشد. به این معنی که جنس خاص، شیوه ساخت، ابعاد و اندازه هر مدل و نمونه از کانال فلکسیبل، موجب می گردد تا بتوان از آن در زمینه خاصی استفاده نمود.
به عنوان مثال شاید لوله خرطومی در سایز های بزرگتر از لوله خرطومی 5 اینچ و یا از جنسی به غیر از ورق پی وی سی، به هیچ عنوان مناسب این کار نباشد. و نمی توان از مدلی به جز لوله خرطومی 5 اینچ برای آبیاری و انتقال آب، استفاده نمود. این موضوع نه تنها در میان انواع مختلف لوله های خرطومی، بلکه در میان نمونه های متفاوت کانال های فلزی نیز وجود دارد. به عنوان مثال در بسیاری از موارد لازم است تا کانال کشی و انتقال هوا تنها با استفاده از کانال فلزی و از نوع لوله اسپیرال انجام پذیرد. و نصب کانال اسپیرال هم با توجه به شرایط موجود با استفاده از تجهیزات، قطعات و اتصالات کانال اسپیرال صورت گیرد.
در مقابل در بسیاری مواقع مانند کانال کشی مربوط به سیستم تهویه مطبوع و یا داکت اسپلیت در منازل مسکونی یا مجتمع های تجاری و اداری و ... نیاز است تا از نوعی از کانال فلکسیبل تحت عنوان کانال فلکسیبل با عایق الاستومری یا کانال فلکسیبل پیش عایق استفاده نمود. بنابراین همانطور که در مورد لوله خرطومی 5 اینچ نیز مشاهده کردیم؛ هر نمونه از کانال فلکسیبل را از هر جنس، سایز و اندازه ای برای منظور خاصی در صنعت، کشاورزی و ... می توان استفاده نمود.
البته این به این معنا نیست که از لوله خرطومی 5 اینچ نمی توان برای موارد دیگری استفاده نمود. این مورد نیز ممکن است که در برخی پروژه ها با توجه به نیاز مشتری و به مقتضی شرایط موجود و حاکم بر پروژه و همچنین با در نظر گرفتن هدف پروژه؛ نیاز است تا از نوع خاصی از داکت فلکسیبل استفاده گردد. که می تواند این نوع خاص همان لوله خرطومی پنج اینچ و یا نمونه ای دیگر باشد.

جنس لوله خرطومی 5 اینچ از چیست؟
لوله خرطومی از جنس پی وی سی می باشد که با یک رشته فنر فولادی تقویت شده است. این کار موجب می گردد تا لوله خرطومی بسیار مقاوم باشد. با توجه به شرایط نصب و جانمایی لوله خرطومی، این امر کاملا محتمل است که شرایط فیزیکی محل قرارگیری لوله خرطومی نامناسب باشد. به این معنی که مجبور باشیم لوله را از میان موانع یا پستی و بلندی های بسیاری در مسیر عبور دهیم. بنابراین لازم است تا لوله خرطومی بسیار مقاوم باشد. پسس می توان اینگونه بیان داشت که استفاده از جنس ورقه های پی وی سی تقویت شده، انتخابی مناسب برای این نوع از کانال فلکسیبل می باشد.
سطح خارجی لوله خرطومی دارای برآمدگی و فرورفتگی هایی می باشد که در فواصل منظم از یکدیگر واقع شده اند. این حالت مارپیچی و دندانه دار در سطح خارجی لوله خرطومی موجب می گردد تا خاصیت انعطاف پذیری لوله بسیار افزایش یابد.
برخلاف سطح خارجی لوله خرطومی 5 اینچ که به این شکل می باشد، جداره داخلی این لوله بسیار صاف و یکدست است. صیقلی بودن سطح داخلی این لوله مزیتی دیگر برای لوله خرطومی به شمار می رود. چراکه موجب می شود تا هیچ گونه باکتری و یا آلودگی ناشی از کپک زدگی و ... در داخل لوله به وجود نیاید.
خاصیت انعطاف پذیری و یا به عبارت دیگر فلکسیبل بودن لوله خرطومی موجب می گردد تا این لوله آب به راحتی در فضای کوچکی به عنوان مثال در داخل یک جعبه، جای گیرد. خاصیت کم جا بودن، حمل و نگهداری و انبار کردن آسان لوله خرطومی پنج اینچ سبب می شود تا روز به روز بر شمار طرفداران آن در کشاورزی و برای انتقال آب، فزوده گردد.
علاوه بر موارد ذکر شده نصب لوله خرطومی نیز بسیار ساده می باشد. به طوریکه برای جانمایی آن در اغلب موارد نیای به وجود یک نیروی متخصص یا تجهیزات و اتصالات خاصی نمی باشد.
لوله خرطومی به صورت رنگی در رنگ های متفاوتی چون سفید، طوسی و ... و یا لوله خرطومی شفاف نیز ارائه می گردد. که این موضوع می تواند بر قیمت لوله خرطومی 5 اینچ تاثیر گذار باشد.
البته قیمت لوله خرطومی 5 اینچ در مقایسه با سایر لوله ها و کانال ها در سایز های بیشتر مانند لوله خرطومی 20 مقرون به صرفه تر می باشد. از سوی دیگر می تواند از نمونه ای کوچکتر در قطر دهانه کوچکتر مانند قیمت شیلنگ خرطومی 2 اینچ و یا سایز های کمتر، قیمت بالاتری داشته باشد.لوله خرطومی 5 اینچ را از کجا خریداری کنیم؟
امروزه در هر فروشگاه یا شرکت هایی که کانال فلکسیبل و یا سایر تجهیزاتی مانند دریچه گرد و یا دریچه چهارگوش و قطعات دیگر را تولید و یا به فروش می رساند؛ می توان لوله خرطومی 5 اینچ را یافت. در شهر های بزرگی همچون اصفهان و تبریز و یا در شهر های اهواز ، مشهد و شیراز نیز تولید کنندگان لوله های خرطومی به توزیع و پخش انواع لوله خرطومی به ویژه لوله خرطومی 5 اینچ می پردازند.
شرکت پیشگام سپهر تولید کننده و توزیع کننده لوله خرطومی 5 اینچ پیشگام سپهر ( Pishgam Sepehr 5 inch Air Hose ) در تمامی شهر های ایران، در بهترین سطح از خدمات و کیفیت در انواع متنوع به لحاظ جنس، رنگ و ... در دسترس مشتریان به صورت غیر حضوری و خرید آنلاین قرار گرفته است.
مشتریان عزیز در خرید آنلاین لوله خرطومی 5 اینچ می توانند به مقایسه همه مدل های آن بپردازند. و همچنین جهت دریافت لیست قیمت لوله خرطومی 5 اینچ می توانند با شماره تلفن این شرکت در تماس باشند تا ضمن برخورداری از مشاوره تخصصی در زمینه انتخاب بهترین و مناسب ترین نمونه از کانال فلکسیبل، نکاتی در رابطه با نصب نیز دریافت نمایند.
تگ ها : لوله خرطومی 5 اینچ | تولید کننده انواع لوله خرطومی - پیشگام سپهر