خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

لوله خرطومی 4 اینچلوله خرطومی 4 اینچ
لوله خرطومی 4 اینچ یکی از سایزهای متنوع لوله خرطومی می باشد که کاربرد های بسیار زیادی را دارا می باشد.
به طور کلی لوله خرطومی در مصارف متنوعی مانند انتقال هوا، جابه جایی گرد و غبار، چربی، انواع و اقسام براده ها و ضایعات مربوط به کارگاه های تولیدی و کارخانه های صنعتی به کار گرفته می شود.
در این میان لوله خرطومی 4 اینچ نیز یکی از انواع لوله خرطومی می باشد که در مصارف مشابه ذکر شده، مورد استفاده قرار می گیرد.
لوله های خرطومی انواع مختلفی دارد که بنا بر ویژگی هر کدام، کاربرد منحصر به فردی برای آن ها در نظر گرفته می شود.

به عنوان مثال لوله خرطومی مکنده که در مصارف نجاری و چوب بری کاربرد بسیار زیادی دارد. این نوع از لوله خرطومی در سایزهای متنوع مورد استفاده قرار می گیرد. به این صورت که به دهانه یک فن یا مکنده مرکزی متصل می شود و کلیه ذرات ریز و براده های چوب حاصل از فعالیت دستگاه ها و تجهیزات را به محیط بیرون انتقال می دهد.
قبل از بحث مفصل در رابطه با لوله خرطومی لازم است تا به انواع دیگری از لوله خرطومی نیز اشاره نماییم. انواع پرکاربرد و پرمصرف چون لوله خرطومی PVC و یا لوله خرطومی فلزی ، لوله خرطومی سیمی و لوله خرطومی صنعتی و ... که همگی برای انتقال هوا، مایعات و مواد دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.
به طور کلی وجود شیلنگ و یا لوله های خرطومی در صنعت و کشاورزی یک امر ضروری و غیر قابل چشم پوشی می باشد. لوله های خرطومی مورد استفاده در کشاورزی علاوه بر سایز های متفاوت، دارای جنس های مختلفی نیز می باشند. و هر کدام از آن ها را می توان در متراژ های گوناگون و دلخواه تهیه و استفاده نمود.

 در این میان لوله خرطومی 4 اینچ با توجه به سایز و نوع آن بیشتر جهت مصارف آبیاری کاربرد دارد. بنابراین می توان لوله خرطومی را یکی از محصولات پرکاربرد از این شاخه در زمینه کشاورزی محسوب کرد.
در واقع به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که لوله خرطومی 4 اینچ دارد می توان از آن در کشاورزی و باغداری استفاده های بسیاری نمود. به طوریکه لوله خرطومی را شیلنگ خرطومی کشاورزی و یا لوله خرطومی کشاورزی نیز می نامند.جنس لوله خرطومی 4 اینچ از رول PVC می باشد. با توجه به ویژگی های لوله خرطومی PVC این نوع از شیلنگ های کشاورزی برای  انتقال آب به مزارع، زمین های کشاورزی، باغ ها و ... بسیار مناسب می باشد.
علاوه بر آبیاری زمین ها، از لوله خرطومی 4 اینچ به عنوان لوله مکش جهت متصل کردن به پمپ آب نیز می توان بهره برد. زیرا همانطور که می دانیم در بسیاری موارد به جای انتقال آب از مسافت های طولانی، نیاز است تا آب درون یک چاه با استفاده از یک پمپ آب خارج شود و صرف آبیاری زمین های آن منطقه گردد.
در این حالت لوله خرطومی 4 اینچ می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای انتقال آب به تمام نقاط زمین های کشاورزی و یا مزارع باشد.

با توجه به این که جنس لوله خرطومی از جنس PVC می باشد؛ مقاومت دمایی بالایی را می توان از این نوع از لوله خرطومی انتظار داشت.
لوله خرطومی 4 اینچ مقاومت دمایی از 40 درجه سانتی گراد زیر صفر تا حدود 150 درجه سانتی گراد  بالای صفر را تحمل می کند. و این مورد یکی از مزیت های این شیلنگ کشاورزی محسوب می گردد که موجب می گردد تا بتوان از آن برای انتقال آب با درجه حرارت های متفاوت استفاده نمود.

در کنار تمام موارد ذکر شده به عنوان مصارف لوله خرطومی 4 اینچ می بایست به این نکته نیز اشاره نمود که از لوله خرطومی 4 اینچ می توان برای انتقال پودر و ذرات ریز جامد در صنایع مختلف مربوط به کشاورزی، آبیاری و آبرسانی و ... نیز استفاده نمود.
زیرا در بسیاری از موارد اشاره شده در بالا، امکان استفاده از لوله های معمولی وجود ندارد. بنابراین استفاده از لوله خرطومی 4 اینچ می تواند بهترین گزینه جهت رفع این مسئله به شمار رود.
به عنوان مثال در بسیاری موارد برای انتقال هوا و یا آب می توان از کانال های فلزی مانند کانال اسپیرال گالوانیزه به همراه اتصالات کانال اسپیرال استفاده نمود. و یا در برخی موارد دیگر از داکت فلکسیبل در اندازه های بسیار بزرگ بهره برد. انواع دیگری از لوله خرطومی هوا که مقاومت آن با کمک عایق کاری تقویت شده است. مانند کانال فلکسیبل عایق دار که با عایق الاستومری عایق بندی شده است.

کلیه انواع مختلفی از کانال ها اعم از فلکسیبل و یا فلزی و ... همگی جهت انتقال هوا و مواد کاربرد دارند.
به عنوان مثال انواع داکت اسپیلت که به همراه سایر قطعات و تجهیزات مانند دریچه گرد و یا دریچه چهارگوش و ... برای سیستم تهویه مطبوع به کار گرفته می شود.
و یا کانال کشی مربوط به نصب کانال اسپیرال که از آن هم برای انتقال هوا و هم جهت انتقال آب می توان بهره برد.
اما در این میان لوله خرطومی 4 اینچ به دلیل سایز مناسب و هم چنین انعطاف پذیری بسیار بالایی که دارد؛ در مصارف کشاورزی بسیار پرکاربرد و پر طرفدار می باشد.

لوله خرطومی 4 اینچ با توجه به سایز و قطر دهانه لوله می تواند از مکان ها و مسیر هایی عبور داده شود که نه تنها نمی توان از لوله اسپیرال بلکه از هیچ کانال فلکسیبل و انعطاف پذیر دیگری نمی توان به جای آن استفاده نمود.
شیلنگ خرطومی کشاورزی علاوه بر لوله خرطومی 4 اینچ ، در سایز های دیگری نیز به بازار مصرف عرضه می گردد. سایز های متفاوت این نوع از لوله خرطومی در بازه 1 اینچ با قطر داخلی در حدود 25 میلی متر، قطر خارجی 31 میلی متر تا لوله خرطومی 8 اینچ با قطر داخلی 200 میلی متر و قطر خارجی در حدود 216 میلی متر، را شامل می شود.
با توجه به متفاوت بودن قطر دهانه و سایز لوله خرطومی کشاورزی و آبیاری، ضخامت های آن ها نیز متفاوت می باشد و ضخامت لوله ها از 3 میلی متر تا حدود 8 میلی متر در سایزهای گوناگون تغییر می نماید.
به عنوان مثال لوله خرطومی 4 اینچ دارای قطر داخلی 100 میلی متر و قطر خارجی 109 میلی متر می باشد. و همچنین ضخامت آن در حدود 4.5 میلی متر می باشد.

متراژ کلاف های لوله خرطومی آبیاری با توجه به سایز آن افزایش و یا کاهش می یابد. البته لازم به ذکر است که با افزایش سایز لوله خرطومی کشاورزی، متراژ کلاف آن کاهش می یابد.
به طوری که متراژ کلاف لوله خرطومی 1 اینچ در حدود 50 متر می باشد ولی این مقدار در سایز های بزرگتر مانند لوله خرطومی 3 اینچ به 30 متر و در نهایت در سایز ها 8 اینچ به کلاف های 6 متری می رسد.
متراژ کلاف لوله خرطومی 4 اینچ 30 متری می باشد.
البته این طول شاخه و یا متراژ کلاف با توجه به نیاز مشتری تعیین می گردد که قابل تغییر نیز می باشد.

این نوع از لوله خرطومی با جنس و ویژگی های یکسان ولی در سایزها متفاوت تولید و ارائه می شود؛ که البته همین تفاوت در سایز موجب تفاوت در قیمت آن های نیز می گردد.
به عنوان مثال قیمت لوله خرطومی 4 اینچ از قیمت لوله خرطومی 3 اینچ و یا لوله خرطومی 2 اینچ بیشتر می باشد. زیرا متریال مصرفی برای آن بیشتر می باشد. اما هر کدام از سایز های متفاوت لوله خرطومی کشاورزی، کاربرد مخصوص و ویژه خود را در این زمینه دارا می باشند که قابل جایگزینی با نمونه ای در سایز دیگر نمی باشد.
بنابراین ذکر این نکته لازم است که می بایست پیش از تهیه و خرید لوله خرطومی کشاورزی، به کاربرد و شرایط مورد نظر خود واقف باشیم تا بتوانیم یک انتخاب درست در این زمینه داشته باشیم.
البته علاوه بر سایز فاکتور های دیگری نیز بر روی قیمت لوله خرطومی 4 اینچ و یا سایز های دیگر از این نوع از لوله خرطومی موثر می باشد.

یکی از این فاکتور ها رنگ لوله خرطومی می باشد. که بنا بر نیاز مشتری و شرایط پروژه در رنگ های متفاوت همچون سبز، طوسی و ... قابل ارائه می باشد.
شرکت پیشگام سپهر با ارائه بهترین کیفیت از این محصول تحت عنوان لوله خرطومی 4 اینچ پیشگام سپهر ( Pishgam Sepehr 4 inch Air Hose )، و هم چنین اراده لیست قیمت رقابتی و کاملا منصفانه می تواند مشتریان و مصرف کنندگان عزیز را در زمینه خرید حضوری و یا حتی خرید آنلاین این محصول کمک نماید.
امروزه در سایر شهر های بزرگ کشور همچون اصفهان ، شیراز ، تبریز ، مشهد و اهواز نیز تولیدکنندگان بزرگ و کوچکی برای تولید و فروش لوله خرطومی 4 اینچ وجود دارند.

مشتریان عزیز می توانند پیش از خرید آنلاین لوله خرطومی از این شرکت به مقایسه کیفیت و قیمت در میان سایر تولیدکنندگان لوله خرطومی بپردازند. در نهایت با مشاهده خدمات و کیفیت عالی در کنار قیمت مناسب لوله خرطومی 4 اینچ پیشگام سپهر به خریدی مطمئن بپردازند.
تگ ها : لوله خرطومی 4 اینچ | تولید کننده انواع لوله خرطومی - شرکت پیشگام سپهر