خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

لوله خرطومی ینولیتلوله خرطومی ینولیت از جمله کانال های پر طرفدار انتقال هوا است که در انواع سیستم های تهویه مطبوع و انتقال سایر مواد، مایعات و گازها کاربرد دارد. دلیل این که این لوله خرطومی هوا امروزه بسیار پر طرفدار شده است، تنها مربوط به یک دلیل نبوده و دلایل مختلفی را شامل می شود. در این مطلب قصد دارید شما را با لوله خرطومی ینولیت، ویژگی ها و کاربردهای آن بیشتر آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.
لوله خرطومی ینولیت چیست؟
لوله خرطومی ینولیت نوعی کانال انعطاف پذیر است که از نظر ظاهری درست همانند شکل خرطوم فیل است. به همان شکل منعطف و حالت پذیر. 
ویژگی های لوله خرطومی ینولیت 
فلکسیبلیتی و انعطاف بالا
انعطاف بالا از ویژگی های بارز این لوله خرطومی پی وی سی است. خاصیت انعطاف پذیری مزایای زیادی را در پی دارد. هنگامی که کانال فشرده می شود، حجم آن تا میزان چشمگیری کاهش پیدا می کند و در نتیجه فضای بسیار کمی را اشغال می کند. این خصوصیت به هنگام انبار کردن کانال بسیار موثر است زیرا فضای کمی را اشغال کرده و در نتیجه می توان تعداد بسیار بیشتری از این کانال را در فضا جای داد. حتی می توان تعداد بالایی از این کانال را در خودروی حمل و نقل جای داده و جا به جا کرد.
کانال های دیگر نظیر کانال های صلب و مستحکم چون از انعطاف پذیری برخوردار نیستند فضای زیادی را اشغال می کنند و به هنگام انبار کردن یا حمل و نقل تنها می توان تعداد کمی را جای داد. 
نتیجه دیگر استفاده از این خصوصیت در فضاهایی است که کانال را با محدودیت هایی هنگام عبور و قرار گیری مواجه می کند. تصور کنید قصد دارید کانال هوا را در فضایی جای دهید ولی آن فضا موانعی را در سر راه کانال قرار می دهد. در این شرایط لوله خرطومی ینولیت با خاصین انعطاف پذیری خود به آسانی در فضا جای می گیرد و قابل استفاده خواهد بود.
بنابراین حالت پذیری در شرایط صعب العبور و اشغال فضای کم از نتایج بسیار کاربردی این کانال است و به نوعی برتری نسبت به سایر کانال ها هم محسوب می شود زیرا دیگر انواع کانال های انتقال هوا از این ویژگی برخوردار نیستند.
مقاومت و پایداری بالا
لوله خرطومی ینولیت از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است زیرا به هنگام تولید در کارخانه به ویژگی هایی مجهز می شود که موجب می شود تا کانال در برابر تمامی عوامل طبیعی و غیر طبیعی از خود مقاومت بسیار بالا نشان دهد. در برابر عوامل طبیعی نظیر شرایط اقلیمی و آب و هوایی مختلف، سرما و گرما، رطوبت و حرارت، برف و باران، تابش مستقیم خورشید و... هیچ کدام هیچ گونه آسیبی را به لوله خرطومی ینولیت وارد نمی کنند و از همین جهت می توان با اطمینان از این کانال در فضای بیرون در معرض این دسته از عوامل طبیعی استفاده کرد.
عوامل غیر طبیعی هم نظیر مواد شیمیایی، گازهای سمی، نفتی، بنزین، گازوئیل و سایر مایعات، گازها و مواد شیمیایی هیچ کونه آسیبی را به کانال وارد نخواهند کرد بنابراین می توان کانال را در معرض این دسته از عوامل غیر طبیعی قرار داد و حتی به عنوان عبور دهنده و انتقال دهنده این مواد از آن استفاده کرد. بدون آن که هیچ آسیبی به کانال وارد شود.
لوله خرطومی ینولیت در برابر انواع ضربه، فشار، کشش، پارگی، فشردگی، ساییدگی، فرسایش، زنگ زدگی و... هم از خود مقاومت و پایداری بالایی نشان می دهد. در نتیجه با توجه به موارد گفته شده می توان به این نتیجه دست پیدا کرد که این کانال از طول عمر و دوام بسیار بالایی برخوردار است و این ویژگی موجب صرفه جویی در هزینه ها، زمان و انرژی هم می شود زیرا کانالی که بی کیفیت و کم دوام باشد به راحتی در برابر عوامل مختلف دچار آسیب و خرابی شده و شما نیاز به صرف هزینه، زمان و انرژی اضافی جهت تعمیر و یا حتی تعویض کامل این کانال خواهید داشت اما با استفاده از لوله خرطومی ینولیت، هزینه ای که برای تعمیر و تهیه کانال جدید ممکن بود صرف شود، عملا حذف شده و موجب صرفه جویی بسیاری می شود.
هزینه تولید، تهیه و اجرا
هزینه هایی که برای تولید این کانال صرف می شود هزینه های بالایی نیست و به همین دلیل با صرف اندک هزینه معقولی می توان این کانال را تولید و تهیه کرد. حتی هزینه هایی که در راستای اجرا و راه اندازی لوله خرطومی ینولیت صرف می شوند، شامل هزینه های مقرون به صرفه و کاملا معقولی هستند. بنابراین به طور کلی شما با صرف هزینه ای مناسب و اقتصادی می توانید این کانال خرطومی را تولید کرده و سپس در محل پروژه مورد استفاده قرار دهید.
کاربری لوله خرطومی ینولیت
از لوله خرطومی ینولیت در فضاهای بسیار متنوعی می توان استفاده کرد و تقریبا هیچ گونه محدودیتی جهت استفاده از آن وجود ندارد زیرا به گونه ای طراحی و تولید می شود که با تمام فضاها و کاربری های مختلف قابلیت سازگاری دارد. 
این لوله خرطومی را از سایزهای بسیار کم گرفته تا سایزهای بالاتر و بزرگ تر می توان تولید کرد و این تنوع سایز تولیدی موجب شده است که از نظر متراژ هم بتوان این کانال را در فضاهایی با متراژ پایین گرفته تا فضاهایی با متراژ بالا استفاده کرد.
فضاهایی همچون رستوران و کافی شاپ، انواع هتل ها و اقامتگاه ها، مراکز خرید و پاساژها، فرودگاه، اماکن مسکونی و ویلاها، نمایشگاه ها، موزه ها و...
درباره متراژ لوله خرطومی پی یو البته باید گفت که این قابلیت وجود نداشته و در متراژ دلخواه نمی توان تولید کرد. عمتا در طول های ۶ متری قابل تولید هستند. اگر نیاز به متراژ بالاتری از این کانال بود می توان به کمک رابط کانال ها را به یکدیگر متصل کرد و اگر نیاز به متراژ پایین تری بود، به آسانی می توان این کانال را برش زد. امکان برش زدن در این لوله خرطومی فراهم است و به آسانی و به کمک کاتر می توان این لوله خرطومی را برید و به سایز دلخواه درآورد.
قطعات و لوازم جانبی کانال
هنگامی که لوله خرطومی ینولیت در سیستم مورد استفاده قرار می گیرد، عمدتا نیاز به استفاده از قطعات کمکی و لوازم جانبی هم وجود دارد. این قطعات در کنار کانال یک سیستم کامل را به وجود آورده و کارایی و بازدهی کل سیستم را تا میزان بسیار زیادی افزایش می دهند. هریک از قطعات در سایز، ضخامت ورق و تعداد دل خواه قابل تولید هستند و با همان کیفیت مشابه کیفیت خود کانال تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرند. البته در صورت نیاز قطعاتی هم به صورت سفارشی قابل تولید هستند.
قطعات جانبی شامل ساپورت، بست و کلمپ، رابط، دریچه هوا، دمپر، کلاهک، زانویی، سه راهی، چهار راهی، شلواره، تبدیل و... است.
با توجه به ویژگی ها و توضیحاتی که درمورد لوله خرطومی ینولیت گفته شد، اکنون قطعا شما هم به این نتیجه گیری دست پیدا کرده اید که این نوع کانال نسبت به سایر انواع کانال های موجود در بازار از برتری و مزیت هایی برخوردار است و به همین علت هم است که می توان گفت این کانال جایگزین بسیار مناسبی برای سایر کانال ها خواهد بود زیرا مشکلاتی را که آن ها به وجود می آورند هرگز به وجود نیاورده و حتی ویژگی های مثبت فراوانی هم دارد که بسیار مفید است.

تگ ها : لوله خرطومی ینولیت