خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

لوله خرطومی کولر

لوله خرطومی کولر


با گسترش تکنولوژی و پیشرفت علم، استفاده از تجهیزات بروز و مدرن نیز در صنایع مختلف رو به افزایش می باشد. انواع مختلف لوله خرطومی مانند لوله خرطومی کولر نیز یکی از این مواردی به شمار می رود که با استفاده از آن ها سرعت و سهولت بیشتری در انجام کارها در صنایع مختلف ایجاد شده است.
به عبارت دیگر لوله خرطومی و داکت فلکسیبل از جمله پرکاربردترین مواردی به شمار می آیند که با استفاد از آن ها می توان انتقال و هدایت هوا و مواد را به راحتی و در کمترین زمان انجام داد.
ویژگی های منحصر به فرد این نوع از لوله انتقال هوا، موجب شده است تا بتوان در صنایع مختلف از جمله صنعت ساختمان سازی، خودروسازی، نفت و گاز و پتروشیمی، آزمایشگاه و بیمارستان ها، انواع کارگاه های تولیدی و کارخانه های صنعتی، سوله ها، انبار ها، مجتمع های بزرگ تفریحی، مسکونی، اداری، مراکز پر رفت و آمد عمومی و .... از آن ها بهره بسیاری برد.
خاصیت انعطاف پذیری لوله خرطومی در عین مقاومت و استحکام بالایی که دارند سبب شده است تا روز به روز بر شمار مصرف کنندگان این محصول افزوده گردد و همواره تعداد بیشماری از صاحبان پروژه و کارفرمایان تمایل پیدا می کنند تا از این نوع از کانال انتقال هوا و مواد برای پروژه های خود در زمینه های مختلف، استفاده نمایند.

لوله خرطومی کولر چیست؟
لوله خرطومی هوا انواع مختلفی را شامل می شود. یکی از انواع پرکاربرد این نوع از لوله هوا، لوله خرطومی کولر نام دارد. همانطور که از نام این محصول بر می آید؛ از لوله خرطومی کولر برای انتقال باد سرد و هوای خنک تولید شده توسط کولر ها و هدایت آن به سمت انشعابات داخلی، استفاده می گردد.
با توجه به شیوه سنتی تولید کانال کولر که در قدیم رواج داشته است؛ همه کانال کولر به صورت دستی و به شکل فلزی و چهارگوش ساخته و به بازار ارائه می شدند.
این نوع از کانال کولر به دلیل اینکه جنس فلزی داشتند، دارای وزن بسیار زیادی هم بودند و همین دلیل بود تا حمل و نقل، نصب و استفاده از آن ها همواره با مشکلاتی همراه بود.
از سوی دیگر چهارگوش بودن و زاویه دار بودن این کانال ها سبب می شد تا جابجایی و نصب به مراتب سخت تری در زمان طولانی تری، نسبت به لوله خرطومی کولر که امروزه استفاده می شود؛ داشته باشند.
به علاوه اینکه امکان تجمع آلودگی در گوشه ها و زوایای این نوع از کانال فلزی چهارگوش نیز وجود داشته است. که این امر در رابطه با لوله خرطومی کولر که شکلی خرطومی با سطح مقطعی دایره ای شکل دارد؛ به کلی از بین رفته است.
مورد دیگری که موجب شده است تا لوله خرطومی کولر جایگزین کانال کولر قدیمی شود؛ شیوه تولید سنتی آن می باشد.
در گذشته این کانال فلزی کولر به صورت دستی و کاملا سنتی صورت می گرفت. به این ترتیب این امکان وجود داشت که حتی کانال های هم سایز دارای اختلافاتی در سایز و ابعاد نسبت به یکدیگر می شدند.
اما تولید لوله  خرطومی کولر کاملا دقیق و با استفاده از دستگاه های بروزی صورت می گیرد که امکان خطا در ابعاد و قطر دهانه این محصل را به حداقل و یا به صفر می رساند.
در ادامه به تفصیل به نحوه تولید لوله خرطومی کولر خواهیم پرداخت.

لوله خرطومی کولر چه انواعی دارد؟
این محصول را می توان از جنبه های متفاوتی در گروه های مختلفی جای داد. این موضوع نشان می دهد که لوله خرطومی کولر دارای نمونه های متنوعی می باشد.
به عنوان مثال اولین موردی که موجب تنوع زیادی در تولید لوله خرطومی کولر می گردد؛ جنس این کانال می باشد. نمونه هایی از این کانال در جنس های متفاوتی همچون کانال کولر پلاستیکی، کانال آکاردئونی، کانال فلکسیبل فویلی آلومینیومی و .... تولید و ارائه می گردد که هرکدام با توجه به جنسی که دارند در زمینه های خاصی به کارگیری می شوند.
علاوه بر جنس های متفاوتی که برای لوله خرطومی کولر وجود دارد؛ نمونه ای از لوله خرطومی نیز وجود دارد که می توان آن ها عایق بندی نمود.
عایق بندی کانال فلکسیبل نه تنها می تواند به عنوان سدی در برابر اتلاف انرژی عمل کند و هدررفت انرژی را به حداقل برساند؛ بلکه موجب افزایش مقاومت و استحکام کانال در برابر ضربه های فیزیکی و فشار های منفی بیرونی نیز می گردد.
به علاوه اینکه با توجه به نوع عایق استفاده شده برای عایق بندی لوله خرطومی می توان از افت فشار هوایی که در داخل کنال هوا جریان دارد نیز، تا میزان قابل توجهی جلوگیری نمود. به این ترتیب می توان سهم بزرگی در کاهش هزینه های کلی مربوط به یک پروژه ایفا نمود.
امروزه از عایق های متنوعی می توان برای امر عایقکاری لوله خرطومی کولر استفاده نمود. نمونه هایی از جمله پشم شیشه، پشم سنگ و یا عایق الاستومری که نسل جدید از عایق حرارتی به شمار می رود؛ همه و همه می توانند بر استحکام فیزیکی و مقاومت حرارتی لوله هوا بیفزایند.
استفاده از عایق الاستومری موجب می شود تا کانال فلکسیبل با عایق الاستومری به عنوان یک کانال فلکسیبل عایق صدا نیز به شمار رود.
به این ترتیب نه تنها افت فشار و هدر رفت انرژی به کمترین میزان خود می رسد؛ بلکه صدای ایجاد ده در هنگام عبور جریان هوا در داخل کانال نیز به حداقل می رسد.
بنابراین می توان از این راهکار برای محیط هایی که به آرامش بیشتری نیاز داریم؛ استفاده کنیم. محیط هایی مانند منازل مسکونی، مکان های اداری، آموزشی و ... که نیاز است تا در سکوت و آرامش بیشتری به کار و فعالیت خود بپردازیم.مزیت استفاده از لوله خرطومی کولر چیست ؟
همانطور که پیش تر نیز به آن اشاره نمودیم؛ مزایای بیشمار این نوع از لوله خرطومی هوا موجب شده است تا بتوان از آن در زمینه های متفاوتی استفاده نمود.
مهم ترین و بارزترین ویژگی لوله خرطومی کولر در واقع انعطاف پذیری بالا و خاصیت ارتجاعی این محصول می باشد که موجب می شود تا نصب و جابجایی آن به سادگی و در کوتاهترین زمان ممکن صورت پذیرد.
همین خاصیت ارتجاعی و ساختار نرمی که لوله خرطومی کولر دارد، باعث می شود تا بتوان این محصول را تا حد بسیار زیادی فشرده و جمع نمود. در واقع وِزگی جم شدگی زیاد این لوله خرطومی این امکان را به ما می دهد تا بتوان آن را در کارتن های نسبتا کوچک تری بسته بندی و نگهداری نمود.
به همین دلیل است که گفته می شود، نگهداری، انبار کردن، حمل و جابجایی این محصول بسیار ساده می باشد.
از سوی دیگر وزن بسیار سبک نمونه های مختلف این لوله خرطومی سبب شده است تا بتوان به راحتی از این محصول در طول های بسیار بلند برای سیستم سرمایشی استفاده نمود.
مقاومت بالای فیزیکی لوله خرطومی کولر در عین حالت پذیری که دارد می تواند این محصول را در برابر کشیدگی و گسستگی های احتمالی در حین جابجایی و نصب، محافظت نماید.
در واقع لازم به ذکر است که همین خاصیت حالت پذیری بالایی که این محصول در شرایط مختلف از خود نشان می دهد، سبب شده است تا در برابر کشیدگی هیچ خراشی و پارگی در بدنه آن رخ ندهد و بتواند فشار زیادی را تا حد بالایی تحمل نماید.
با توجه به تولید لوله خرطومی کولر در مدل ها و جنس های مختلف، می توان اینگونه بیان نمود که برخی از نمونه های این محصول در جنس های خاص مانند لوله خرطومی ساخته شده از جنس پی وی سی ( PVC )، دارای مقاومت قابل توجهی در برابر حرارت و گرمای زیاد نیز می باشند. به همین دلیل است که می توان از برخی نمونه های لوله خرطومی کولر به صورت همزمان برای سیستم سرمایشی و گرمایشی استفاده نمود.
به طور کلی می توان اینطور بیان نمود که لوله خرطومی علیرغم ساختار نرم و حالت پذیری که دارند؛ از مقاومت و استحکام فیزیکی بالایی نیز برخوردار می باشند.
این موضوع در مورد کانال فلکسیبل با عایق الاستومری نیز افزایش می یابد. به این معنی که عایق بندی لوله خرطومی هوا می تواند تا میزان قابل توجهی استحکام آن را افزایش دهد.
از لوله خرطومی کولر در چه زمینه هایی استفاده می شود؟
از لوله خرطومی کولر در موارد بسیار متنوعی می توان استفاده نمود. به طور عمده از کانال فلکسیبل جهت انتقال هوا و مواد مانند ذرات ریز پودری و یا مایعات روغنی مانند نفت و ... و یا آب و ... می توان بهره بهره برد.
اما از لوله خرطومی کولر به طور خاص جهت اتصال به دهانه کولر ها از انواع متفاوت و دستگاه های خنک کننده، استفاده می شود.
به عنوان مثال لوله خرطومی کولر گازی که امروزه در کشور ما به صورت روز افزون تولید و مورد استفاده قرار می گیرد.
البته همانطور که گفته شد، به دلیل مقاومت بالایی که  برخی از نمونه های لوله خرطومی کولر در برابر حرارت و گرما از خود نشان می دهند، می توان از این محصول برای سیستم گرمایشی نیز استفاده نمود.
استفاده همزمان از این محصول برای انتقال هوای گرم و سرد می تواند تاثیر زیادی در کاهش هزینه های نصب و راه اندازی سیستم و سایر تجهیزات وابسته داشته باشد.

معایب لوله خرطومی کولر چیست؟
با توجه به مزایای بسیار زیادی که این نوع از محصولات ارائه می دهند، می توان اینگونه بیان نمود که معایب آن بسیار اندک است تا جایی که نمی تواند مانع از استفاده از این محصل گردد.
شاید بتوان جنس خاص این محصول را یکی از معایب آن برای استفاده در زمینه های خاصی به شمار آورد.
البته که از یک نوع محصول نمی توان در همه زمینه ها و همه کاربرد ها استفاده نمود و این امری طبیعی می باشد که هر محصول مناسب با جنس و ویژگی های خاصی که دارد، برای استفاده و کاربرد به خصوصی در نظر گرفته خواهد شد.
اما با توجه به موردی که پیش تر بیان کردیم حاکی از استفاده از لوله خرطومی در صنایع و پروژه های متنوع، می بایست به این نکته نیز توجه نماییم که در بسیار ی از پروژه های بزرگ مقیاس لازم است تا حجم هوا و یا مواد بسیار زیادی از طریق لوله های بسیار مستحکم و مقاوم در سایز های بسیار بزرگ، جابجا گردد.
مسلما در چنین مواردی نیاز است تا از لوله هایی بسیار مقاوم تر جهت انتقال هوا و مواد و ... استفاده نمود. لوله هایی که به عنوان مثال از جنس فلز باشند و از مقاومت بالایی نیز برخوردار باشند.
لوله اسپیرال یا همان کانال اسپیرال گالوانیزه در این موارد می توان انتخاب  مناسبی جهت انتقال هوا و مواد در حجم های بالا و با شدت فشار زیاد، به شمار رود.
بنابراین می توان اینطور نتیجه گیری نمود که استفاده از لوله خرطومی کولر یا هر نوع دیگری از کانال فلکسیبل می بایست با توجه به شرایط پروژه و نیازی که داریم، صورت پذیرد.
به این ترتیب می توان سطح بالایی از کارایی را از انواع لوله انتقال هوا انتظار داشت.

تولید لوله خرطومی کولر به چه صورتی می باشد؟
برخلاف کانال های کولر قدیمی که به صورت دستی و کاملا سنتی در کارگاه های کوچک کانال سازی ساخته می شدند؛ امروزه لوله خرطومی کولر با استفاده از تجهیزات و تکنولوژی به روز و به وسیله ماشین آلات پیشرفته ای در کارخانه تولید لوله فلکسی، در تعداد بسیار بالا و به صورت انبوه تولید و به بازار مصرف ارائه می گردد.
ساختار خاص این محصول در بسیار از موارد به صورت دو لایه می باشد که توسط یک رشته فنر فولادی تقویت شده است. در واقع تعبیه این فنر فولادی در ساختار بدنه این محصول سبب می گردد علاوه بر استحکام بالا، خاصیت ارتحای و شکلی خرطومی برای آن ایجاد گردد.
حالت خرطومی و سطح مقطع دایره ای شکل لوله خرطومی کولر موجب می گردد تا حالت پذیری این لوله بیشتر شود و در برابر کشیدگی و یا ضربه های فیزیکی دچار گسستگی و پارگی نگردد.قیمت لوله خرطومی کولر
عوامل و فاکتور های بسیار زیادی وجود دارد که می تواند موجب افزایش و یا کاهش قیمت لوله خرطومی کولر شود.
به عنوان مثال جنسی که این کانال از آن ساخته می شود؛ می تواند مهم ترین عامل در تعیین قیمت کانال باشد. این موضوع بدیهی است که قیمت کانال کولر پلاستیکی کمتر از قیمت لوله خرطومی آکاردئونی می باشد.
از سوی دیگر اندازه و سایز لوله خرطومی کولر نیز می تواند قیمت این محصول را دستخوش تغییراتی نماید. قیمت لوله فلکسی 40 در مقایسه با قیمت لوله خرطومی کولر سایز 20، بیشتر می باشد. و دلیل این افزایش و کاهش قیمت لوله خرطومی بر اساس سایز آن است که برای ساخت و تولید لوله ها در سایز های بزرگ تر از مواد اولیه، زمان، نیروی کار و ... بیشتری استفاده می شود. بنابراین می توان اینگونه بیان نمود که با افزایش قطر لوله خرطومی، قیمت آن های نیز افزایش می یابد.
عایقکاری لوله خرطومی کولر یکی دیگر از عواملی به شمار می رود که می تواند موجب افزایش قیمت لوله خرطومی کولر شود.
همانطور که می دانیم استفاده از عایق برای جلوگیری از هدررفت انرژی، افت فشار، نفوذ رطوبت به داخل لوله و ... صورت می پذیرد. بنابراین می توان اینگونه بیان نمود که با عایق بندی لوله خرطومی کولر می توان در هزینه های مربوط به تعمیر، نگهداری و راه اندازی مجدد سیستم سرمایشی و گرمایشی، صرفه جویی نمود.
به این ترتیب استفاده از عایق برای لوله خرطومی می تواند موجب کاهش هزینه های کلی یک پروژه در طولانی مدت شود. این موضوع در حالی است که در ابتدای امر اینکار یعنی عملیات عایق بندی لوله ها و تجهیزات تاسیساتی و مکانیکی، کمی هزینه بر به نظر می آید. اما باید به این نکته نیز توجه نماییم که این کار می تواند در طولانی مدت به صرفه جویی در هزینه های کلی منجر شود. به علاوه اینکه سطح کارایی و عملکرد لوله خرطومی و سایر تجهیزات وابسته به آن نیز تا میزان قابل توجهی افزایش می یابد و راندمان کلی بالا می رود.
بنابراین در هنگام انتخاب و خرید محصول مورد نظر خود، می بایست این نکات را نیز مدنظر قرار دهیم تا بهترین انتخاب را برای پروژه عملیاتی خود داشته باشیم.

خرید لوله خرطومی کولر
امروه بسیاری از کارخانه ها و کارگاه های تولید اقدام به فروش انواع لوله فلکسی به صورت مستقیم و بدون واسطه نموده اند.
به این ترتیب مشتریان عزیز می توانند با اطمینان از کیفیت محصول، لوله خرطومی مورد نظر خود را با مناسب ترین قیمت از تولید کننده ، دریافت نمایند.
لوله خرطومی کولر پیشگام سپهر ( Pishgam Sepehr Cool Air Hose )، نیز یکی از انواع محبوب و پرطرفدار از لوله خرطومی در میان کارفرمایان و صاحبان پروژه های بزرگ می باشد که در مناسب ترین قیمت با کیفیت بالا، خدمت مشتریان عزیز ارائه می گردد.
شما عزیزان می توانید برای تهیه این محصول و دریافت مشاوره در خصوص انتخاب مناسب ترین لوله خرطومی بر اساس شرایط پروژه خود، با مشاوران این مجموعه تماس حاصل فرمایید و یا به صورت اینترنتی اقدام به خرید لوله خرطومی مورد نظر خود اقدام نمایید.
تگ ها : لوله خرطومی کولر ، کانال فلکسی ، کانال فلکسیبل