خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

لوله خرطومی کاه


لوله خرطومی کاه
لوله خرطومی کاه  به دلیل ظاهر خرطومی شکلی که دارد کاملا منعطف و حالت پذیر بوده و دارای خاصیت فلکسیبلیتی می باشد. بدین صورت که تنها به کمک نیروی دست به هر شکل و حالتی در می آید.
لوله خرطومی کاه بدین صورت تولید می گردد که لایه هایی از جنس PVC پی وی سی به کمک مفتول های فنری که در میان این لایه ها قرارمی گیرد، یک ساختار کاملا منسجم، مستحکم و یکپارچه را با مقطع دایره ای تشکیل می دهد.
از لوله خرطومی کاه (Straw Flexible Duct) جهت جا به جایی و جمع نمودن کاه در مراکز پرورش دام استفاده می گردد.
همان گونه که پیش تر گفته شد لوله خرطومی کاه از جنس پی وی سی بسیار مقاوم و مستحکم تشکیل می گردد و درواقع این استحکام بالا موجب محافظت از کانال در برابر بسیاری از عوامل نظیر فشار، ضربه، کشش، فرسایش، سایش، خوردگی، زنگ زدگی، آتش گیری و... شده است.
همچنین یکدست و صاف بودن سظح خارجی لوله خرطومی کاه نیز یک عامل دیگر جهت مقاومت بالای این لوله خرطومی گشته است چرا که بدین طریق مانع از ورود و نفوذ مواد و عامل های مضر و آسیب رسان به این لوله خرطومی می گردد. عواملی همچون شرایط آب و هوایی نامساعد، رطوبت، حرارت، گرما و سرما، مواد شیمیایی و نفتی، انواع حشرات آسیب رسان و...
علاوه بر سطح خارجی این لوله خرطومی، سطح داخلی آن نیز کاملا صاف و عاری از هرگونه درز و شکاف می باشد، در نتیجه هیچ گونه گرد و خاک و آلودگی در داخل آن تجمع نمی نماید و به علت عدم وجود شکاف و سوراخ در سطح داخلی لوله خرطومی کاه، مواد به هنگام عبور از داخل آن از لوله خرطومی خارج نشده و موجب اتلاف انرژی نمی گردد. بدین ترتیب این لوله خرطومی تا میزان فراوانی در مصرف انرژی نیز صرفه جویی می نماید.
به همین ترتیب مقاومت بسیار بالای لوله خرطومی کاه در برابر چنین عواملی موجب افزایش طول عمر و کارکرد این لوله نیز می گردد.
عموما لوله خرطومی کاه را از جنس PVC و یا PU کاملا شفاف و یا نیمه شفاف تولید می کنند و علت این امر نیز این مورد است تا مواد به هنگام عبور و انتقال از داخل لوله خرطومی به آسانی قابل رویت و مشاهده باشند.
تنوع سایزی در تولید لوله خرطومی کاه بسیار بالا می باشد و از سایزهای بسیار کم و پایین تا سایزهای بسیار بالا می توان این لوله خرطومی را تولید نمود و این تنوع سایزی موجب استفاده گسترده و متنوع از این لوله خرطومی در شرایط، کاربری ها و فضاهای مختلفی شده است بنابراین می توان این گونه بیان نمود که تنوع استفاده از لوله خرطومی کاه تنها محدود به انتقال کاه نبوده و جهت انتقال مواد، مایعات، گازها و ذرات دیگر نیز می توان از این لوله خرطومی و در شرایط مختلفی استفاده نمود. بنابراین این تنوع استفاده از لوله خرطومی کاه موجب استفاده گسترده از آن شده و درواقع علت محبوبیت و پر طرفدار بودن این لوله خرطومی نیز همین مورد نیز می باشد.
در ادامه به بررسی سایز مزایای لوله خرطومی کاه که موجب محبوبیت و پر طرفدار شدن آن شده است می پردازیم.
لوله خرطومی کاه دارای وزن بسیار سبک و کم وزن است به همین علت نیز عمل جابه جایی و حمل آن به سهولت و سرعت هرچه تمام تر صورت می پذیرد. بنابراین سبکی وزن موجب صرفه جویی فراوان در زمان و وقت می گردد.
علاوه بر بالا بودن سرعت اجرا و نصب لوله خرطومی کاه، سرعت تولید آن نیز بسیار بالا می باشد که علت این امر علاوه بر وجود دستگاه ها و ماشین آلات بسیار پیشرفته، سادگی ساختار لوله خرطومی کاه می باشد که موجب دو چندان شدن سرعت تولید و تهیه این نوع لوله خرطومی گشته است.
لوله خرطومی کاه هزینه های بالایی را شامل نمی گردد به گونه ای که می توان با تامین هزینه های بسیار کم و پایین این لوله خرطومی را تولید و در شرایط گوناگون مورد استفاده قرار داد. بنابراین در تامین هزنیه ها نیز تا مقدار فراوانی صرفه جویی می نماید. بدین طریق می توان اینگونه بیان نمود که لوله خرطومی کاه از مقرون به صرفه ترین و اقتصادی ترین انواع لوله های خرطومی به شمار می رود.
نصب و راه اندازی لوله خرطومی کاه نیاز به مهارت و تخصص خاصی نداشته و تنها با داشتن تجربه و علم کافی در این زمینه می توان این لوله خرطومی را به سادگی و با کیفیت بسیار بالا نصب نمود. رعایت نکات مورد نیاز به هنگام اجرا و نصب این نوع لوله خرطومی موجب افزایش هرچه بیشتر بازدهی آن و سیستم مورد نظر می گردد و در نهایت بر طول عمر آن نیز تا میزان چشمگیری می افزاید.
 به طور کلی این نوع لوله خرطومی، در مقایسه با سایر انواع لوله ها و کانال های موجود در بازار دارای مزیت ها و برتری هایی می باشد.

تگ ها : لوله خرطومی کاه