خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

لوله خرطومی پیشگام سپهر


لوله خرطومی پیشگام سپهر
لوله خرطومی پیشگام سپهر یک ابزار جهت انتقال هوا در سیستم های تهویه مطبوع می باشد که از آن تحت عنوان داکت فلکسیبل نیز نام برده می شود.
لوله خرطومی پیشگام سپهر درواقع در انواع و جنس های مختلفی تولید می گردد. به عنوان مثال لوله های خرطومی پلاستیکی مصارف بسیار گسترده ای از پروژه های نیمه صنعتی گرفته تا مصارف خانگی را شامل می شود.
اما در حالت کلی منطور از لوله خرطومی پیشگام سپهر همان داکت فلکسیبل یا کانال های انعطاف پذیری می باشد که برای انتقال و جابه جایی جریان هواکش از آن بهره می برند. ساختار این نوع از لوله های خرطومی به گونه ای است که در بدنه آن فنر های مارپیچی تعبیه شده است و همین امر انعطاف پذیری آن را افزایش می دهد.
ساختار لوله خرطومی پیشگام سپهر که از جنس پارچه و روکش پی وی سی است به گونه ای می باشد که در گام ها و فواصل متفاوت از بدنه استوانه ای لوله فنر تعبیه می گردد. گام های استاندارد به صورت 75 ، 100 و 150 میلی متری می باشد که این مقدار بر اساس نیاز کارفرما قابل تغییر نیز می باشد.
انواع لوله خرطومی پیشگام سپهر
لوله خرطومی پیشگام سپهر در شاخه هایی به طول 5 ، 5.7 و 10 متر با قطر دهانه بین 300 تا 1600 میلی متر ساخته و تولید می گردد. علاوه بر تنوع سایز و اندازه در هنگام ساخت این لوله های خرطومی می توان حلقه های آویز فلزی در طول آن تعبیه نمود که موجبات سهولت در نصب بر روی سقف را فراهم می آورد. در دو سر این شلنگ خرطومی نیز می توان بست هایی جهت اتصال به جت فن در نظر گرفت که در همان مراحل ابتدایی ساخت کانال هوا در کارخانه بر روی آن قرار داده می شود.
لوله خرطومی پیشگام سپهر با ساختار فنری که به آن اشاره کردیم در پروژه های بزرگ مانند معدن ها، کارخانه ها و کارگاه های بزرگ صنعتی، سالن ها، انبار و سوله های بزرگ کارگاهی، پارکینگ های عمومی بزرگ و ... کاربرد بسیار زیادی دارد و روز به روز نیز بر شمار مصرف کنندگان این محصول افزوده می گردد.
لوله خرطومی پیشگام سپهر یک نوع داکت فلکسیبل است که هم به لحاظ جنس پارچه ای که در ساختار آن به کار رفته است و هم گام های مفتول فنری که در بدنه آن تعبیه شده است (حلقه های فنر فولادی مارپیچی )، یک ابزار کاملا پیشرفته و مهندسی شده جهت جابه جایی و انتقال هوا در پروژه های گوناگون می باشد.
علاوه بر لوله خرطومی پیشگام سپهر از نوع پارچه ای، انواع مختلف دیگری از جنس پلاستیک نیز در بازار موجود است که جهت مصارف متعددی ساخته و عرضه می گردد. به عنوان مثال لوله های خرطومی پلاستیک که برای تخلیه هوای هود های خانگی کاربرد دارند. و یا لوله خرطومی مکنده جاروبرقی ها و همچنین لوله های خرطومی که جهت جابه جایی آب و فاضلاب ماشین طرفشویی و لباسشویی استفاده می گردد.
کاربرد لوله خرطومی
لوله خرطومی به انگلیسی معادل Flexible Airduct است که برای انتقال هوا به کار گرفته می شود بسیار مشابه لوله های خرطومی پلاستیکی می باشد. مانند لوله خرطومی هود ، اما باید توجه داشت که اگرچه شباهت آن ها بسیار زیاد است ولی در کاربرد بسیار متفاوت می باشند. زیرا این لوله خرطومی  هوا از جنس پارچه را برای جت فن های معدنی و سایر مدل های مشابه آن در سیستم تهویه معادن و کارخانه ها و مکان های بسیار بزرگ همچون پارکینگ های بزرگ اتومبیل طراحی و اجرا می نمایند.
کلیه کارکنان و افرادی که در این گونه مکان ها به صورت شبانه روزی در حال فعالیت هستند مجبور به نفس کشیدن در هوایی می باشند که مملو از مواد آسیب رسان به سیستم تنفسی انسان می باشد. فعالیت بدنی بالا به ویژه در میان کارکنانی که در معدن مشغول فعالیت هستند میزان تنفس های پی در پی و نیاز بدن به اکسیژن را افزایش داده و از سوی دیگر نیاز به یک سیستم تهویه مطبوع بیشتر و بیشتر احساس می گردد.
با توجه به این که لوله خرطومی پیشگام سپهر به همراه اتصالات خاص آن نیز عضوی اساسی از یک سیستم تهویه مطبوع می باشد، لازم است تا طراحی ، کانال کشی و تعبیه این داکت اسپیلیت در این گونه مکان ها به گونه ای باشد تا به بالاترین سطح از کیفیت انتقال هوا ( خروج هوای آلوده و وارد ساختن هوای تازه و با کیفیت به داخل )، برسیم.
لوله خرطومی پیشگام سپهر در کنار سایر لوازم و تجهیزات مورد نیاز و مصرفی در راه اندازی یک سیستم تهویه هوای مطلوب نظیر کیسه فن و جت فن معدنی، کمک می کند تا بتوانیم نیاز به جابه جایی هوا را در معادن و مکان های بسته مشابه به درستی مرتفع سازیم.
کاربرد آن به این صورت است که لوله خرطومی پیشگام سپهر می تواند از طرفی نقشی اساسی در هوارسانی و تامین اکسیژن در فضاهایی نظیر تونل های عمیق و طولانی داشته باشد و از سوی دیگر به خروج گازهای آلاینده و سمی که به راحتی می تواند سلامت دستکاه تنفسی انسان را به خطر بیندازد؛ کمک کند.
همان طوری که از نام لوله خرطومی پیشگام سپهر بر می آید، این محصول یک لوله استوانه ای شکل می باشد که بر روی بدنه آن فنر های مفتولی تعبیه شده است. غالبا جنس لوله خرطومی از نوع خاصی از پارچه می باشد که در بسیاری موارد نیز می توان آن را به صورت سفارشی از پارچه نسوز تولید کرد.
مزیت های لوله های خرطومی پیشگام سپهر
لوله های خرطومی پیشگام سپهر ساخته شده از پارچه، مزیت هایی را نسبت به لوله های خرطومی پلاستیکی دارا می باشد. این نوع از لوله های خرطومی ساخته شده از جنس پلی استر بوده که با روکش پی وی سی ( PVC ) عایق بندی می شود. و همینامر موجب می گردد تا کار انتقال و جابه جایی هوا را بدون کمترین نشتی و افت فشار، با بالاترین سطح کیفیت انجام بدهد.
ساختار خاص و منحصر به فردی که لوله خرطومی شرکت پیشگام سپهر ، Pishgam Sepehr Flexible Airduct دارد ( لوله خرطومی ساخته از پارچه )، این قابلیت را برای آن به وجود می آورد تا فشار های بسیار بالا و یا بسیار پایین را تحمل کند و استحکام و مقاوت قابل توجهی را در این گونه محیط ها از خود نشان می دهد.
از سوی دیگر خاصیت آنتی استاتیک و ضد اصطکاکی که روکش پی وی سی به لوله خرطومی پیشگام سپهر می بخشد موجب می گردد تا میزان تجمع و تخلیه الکتریسیته ساکن به حداقل خود برسد و به این ترتیب از بروز هرگونه جرقه، انفجار و یا آتش سوزی جلوگیری به عمل می آید.
درواقع کاربری خاص و محیط هایی که از لوله خرطومی فلکسی استفاده می شود به گونه ای است که چنین ساختار و جنس خاصی را نیاز دارد. به عنوان مثال اگر از نوع خاصی از لوله خرطومی  نسوز که فاقد روکش پی وی سی است در مکان هایی مثل معادن استفاده شود، ممکن است عواقب جبران ناپذیری به وجود بیاید. اما بهره گیری از خاصیت آنتی استاتیکی پی وی سی و جنس پارچه ای لوله خرطومی به راحتی می تواند احتمال آتش سوزی را به صفر برساند و درصد ایمنی کار در این گونه مکان های خطرناک را به حداکثر خود برساند.
کولرهای خانگی، داکت های فلزی انتقال هوا در پروژه های کوچک مقیاس، انتقال هوا در بخش های داخلی خانه ها و محیط های اداری که همگی پروژه هایی در سطح کوچک هستند؛ از نمونه ها و مواردی هستند که از لوله خرطومی پیشگام سپهر از نوع پلاستیکی استفاده می شود. در این گونه از پروژه های نیمه صنعتی و خانگی اغلب جابه جایی و انتقال هوا در میزان و حجم های بسیار کم صورت می گیرد.
اما در مواردی هم حتما می بایست از لوله خرطومی پیشگام سپهر که از جنس پارچه می باشد استفاده کرد. کاربری این نوع از لوله های خرطومی بسیار وسیع تر از انواع پلاستیکی آن می باشد. این نوع از داکت های فلکسیبل بیشتر برای تخلیه هوا و گاز های سمی و مضر از داخل محیط های بسته صنعتی همچون معادن و تونل های عمیق، کارخانه و کارگاه های بزرگ صنعتی، سوله ها و انبار های بزرگ کاربرد دارند. تامین هوای مطلوب و مناسب که درصد اکسیژن بالاتری دارد نیز وطیفه دیگر این لوله گالوانیزه در این گونه مکان ها می باشد.
لوله خرطومی به دلیل ساختار خاصی که دارد بیشتر در قسمت هایی از مسیر که دارای پیچ و خم می باشد و یا در محل هایی که جت فن ها به کیسه های هوا متصل می شود به کار برده می شود. در محل اتصال دو کیسه هوا به هم نیز از لوله خرطومی پیشگام سپهر استفاده می شود و این در واقع به خاطر خاصیت انعطاف پزیر این نوع از کانال فلکسیبل می باشد که در نتیجه تعبیه فنر های مفتولی موجود در بدن آن به وجود می آید.
اغلب از لوله خرطومی به صورت سراسری استفاده نمی شود مگر در شرایط خاص که نیاز به انتقال فشار منفی وجود داشته باشد. در غیر اینصورت لوله خرطومی پیشگام سپهر بهترین گزینه در مقایسه با محصولات بازار جهت انتقال هوا و در برخی موارد ذرات و گرد و غبار ناشی از فعالیت های صنعتی در مسیر های پرپیچ و خم و از میان تجهیزات بزرگ صنعتی و همچنین با مناسب ترین قیمت برای خرید شما می باشد.

تگ ها : لوله خرطومی پیشگام سپهر, لوله خرطومی هوا, شلنگ خرطومی انتقال هوا