خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

لوله خرطومی هود صنعتیلوله خرطومی هود صنعتی
لوله های خرطومی یکی از پر کاربردترین لوازم سیستم های تهویه به شمار می روند. این محصولات در جنبه های مختلفی دارای کاربرد هستند و مهم ترین و پر کاربردترین آن ها هم لوله خرطومی هود صنعتی است. این لوله خرطومی همان طور که از نام آن مشخص است، به صورت تخصصی به عنوان هود صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
در واقع این لوله خرطومی از خاصیت مکندگی برخوردار است و خصوصا در کارخانه ها و کارگاه ها، هوای نامطبوع به وجود آمده را به خارج از فضای داخل منتقل می کند.
لوله خرطومی هود صنعتی از ویژگی های بسیار خاص و مهمی برخوردار است که این ویژگی ها در اصل وجه تمایز آن با سایر کانال ها و لوله های موجود در بازار است. در ادامه به توضیح و بررسی اصلی ترین این ویژگی ها می پردازیم.

یک ویژگی مهم و شاید بتوان گفت اولین ویژگی لوله خرطومی هود صنعتی که ویژگی ساختاری هم است، خرطومی شکل بودن و انعطاف پذیری بالای آن است. این خاصیت انعطاف پذیری این امکان را به لوله خرطومی هود صنعتی می دهد که در هر فضایی با هر محدودیتی جای بگیرد و آزادانه به هر شکل و حالتی تبدیل شود. این ویژگی منحصر به فرد برای تمامی انواع کانال ها وجود نداشته و تنها محدود به لوله های خرطومی می شود.
نتیجه مفید دیگری که از خاصیت انعطاف پذیری این کانال به دست می آید این است که به راحتی می توان آن را خم و فشرده کرد بدون آن که آسیبی به کانال وارد شود و در نتیجه فضای بسیار کمی را اشغال می کند و این مسئله برای انبار کردن کانال ها در فضای انباری و همچنین به هنگام حمل و نقل بسیار کارآمد و مفید خواهد بود و تعداد بیشتری از کانال ها را می توان در فضا جای داد.

این لوله خرطومی را در سایزهای بسیار متنوعی بسته به نیاز می توان تولید کرد. از سایزهای کوچک گرفته تا سایزهای بسیار بزرگ. بنابراین در فضاهای متنوعی از جمله فضاهایی با متراژ بالا مثل فرودگاه ها، هتل ها، کارخانه ها و... تا فضاهای کوچک مثل مغازه‌ ها و سرویس های بهداشتی و رستوران ها قابل استفاده خواهد بود. این ویژگی اما درباره متراژ صدق نمی کند و نمی توان این لوله خرطومی را در متراژ دلخواه تولید کرد اما این مسئله هم قابل حل است و در شرایطی که نیاز به متراژ بالاتری از این لوله خرطومی باشد می توان به کمک رابط لوله ها را به یکدیگر متصل کرد و در شرایطی که نیاز به متراژ پایین تری از آن باشد، می توان به کمک کاتر به آسانی آن را به طول های کوتاه تری تقسیم کرد و به راحتی در پروژه مورد نظر مورد استفاده قرار داد.

لوله خرطومی هود صنعتی وزن بالایی ندارد و علت این مسئله هم استفاده از متریال سبک و کم وزن در ساختار آن است که موجب می شود تا این کانال خرطومی در نهایت وزن بالایی پیدا نکند. به همین دلیل حمل و جا به جایی آن با راحتی بیشتر قابل انجام خواهد بود و از طرفی هم به هنگام نصب و راه اندازی، به دلیل وزن پایین مشکلی به وجود نخواهد آورد. در بسیاری از کانال های هوا وزن بالا معضل بسیار مهمی است زیرا هم جا به جایی را با مشکلاتی همراه می کند و هم به هنگام اجرا مشکلاتی را فراهم کرده و نیاز به حضور چندین نیروی کمکی را می طلبد.

در واقع علاوه بر وزن پایین، ساختار بسیار ساده ای هم دارا است و این مسئله هم به دلیل استفاده از متریال سبک و ساده است که ساختار کلی لوله خرطومی پی وی سی را ساده و کم وزن می کند. بنابراین هم جا به جایی آن به سادگی انجام می گیرد و هم به هنگام نصب مشکلی را به وجود نمی آورد و نیاز به نیروی نصاب کمتری دارد. در نتیجه در هزینه های ناشی از استفاده از نیروی نصاب بیشتر تا حد بالایی صرفه جویی می کند.هزینه هایی که در نهایت صرف تولید و اجرای لوله خرطومی هود صنعتی می شوند، شامل هزینه های بالایی نیستند و با صرف هزینه ای اندک و کاملا مقرون به صرفه می توان لوله خرطومی هود صنعتی را تولید کرد و سپس در محل مورد نظر نصب و اجرا کرد. بنابراین به طور کلی این لوله خرطومی را می توان نوعی از کانال هوای کاملا اقتصادی معرفی کرد. در واقع بحث تامین هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها یک امر بسیار مهم و اساسی است که هر کسی که پروژه ای را آغاز می کند باید مد نظر قرار دهد. زیرا عموما بحث مسائل مالی دغدغه بسیار مهمی برای کارفرمایان و مجریان پروژه است.

مقاومت و پایداری لوله خرطومی هود صنعتی بسیار بالا است به گونه ای که در مقابل بسیاری از عوامل مختلف دچار هیچ گونه آسیب و صدمه نمی شود و ازهمین رو طول عمر بسیار بالایی هم دارا است. در واقع طراحی و ساخت لوله خرطومی هود صنعتی به گونه ای است که در برابر عوامل خارجی نظیر انواع باد، باران، رطوبت، حرارت، گرما و سرما و... از خود مقاومت بالایی نشان می دهد و از همین جهت با خاطری آسوده می توان این لوله خرطومی را در فضای آزاد و در معرض شرایط اقلیمی و آب و هوایی مختلفی قرار داد بدون آن که نگرانی بابت آسیب دیدن آن وجود داشته باشد. حتی در برابر مواد شیمیایی و سمی نظیر انواع گازهای سمی، بنزین، نفت، گازوئیل و سایر مواد شیمایی هم به هیچ عنوان دچار هیچ گونه آسیب و صدمه نمی شود چرا که به گونه ای طراحی و پردازش می شود که در برابر مواد شیمیایی و سمی هم مقاوم باشد. از همین جهت می توان از آن جهت انتقال مواد شیمیایی هم با آسودگی خاطر استفاده کرد.

طراحی لوله خرطومی هود صنعتی به گونه ای تمیز و عاری از هر گونه اشکال است که در پوسته سطحی آن هیچ گونه درز و شکافی مشاهده نمی شود و به همین علت مواد از طریق این شکاف ها به داخل کانال درز پیدا نخواهند کرد و در نتیجه هیچ گونه آسیبی به کانال وارد نخواهند کرد. در واقع این ویژگی مهر تایید دیگری بر دوام و پایداری این لوله خرطومی است. در واقع دوام و طول عمر بالا موجب می شود که در طول استفاده از کانال نیاز به تعمیر و نگهداری ویژه تقریبا به صفر برسد و همچنین از آن جایی که کانال دچار آسیب نشده است، در واقع نیاز به تعویض قطعه هم وجود نخواهد داشت و در نتیجه انرژی و هزینه ای که قرار بود صرف نگهداری و تعویض کانال صرف شود تقریبا به صفر نزدیک می شود.

سطح داخلی این لوله هم درست همانند سطح خارجی آن عاری از هرگونه درز و شکاف است و از همین جهت مواد از داخل لوله به بیرون نشت نخواهند کرد و منجر به اتلاف انرژی هم نخواهند شد. بنابراین در این راستا هم تا مقدار زیادی در مصرف هزینه ها و انرژی صرفه جویی خواهد شد.
هنگامی که لوله خرطومی هود صنعتی در یک پروژه مورد استفاده قرار می گیرد، ممکن است نیاز به استفاده از قطعات کمکی داشته باشد تا پروژه را بهتری پیش ببرد. این قطعات شامل قطعات مختلفی هستند که هریک در سیستم وظیفه مخصوص به خود را به عهده داشته و موجب پیش برد هرچه بیشتر و بهتر پروژه می شوند.


تگ ها : لوله خرطومی هود صنعتی, لوله خرطومی پی وی سی