خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

لوله خرطومی هواکشیلوله خرطومی هواکشی یکی از پرکاربرد ترین انواع لوله های خرطومی انتقال هوا است که در فضاهای مختلف جهت انتقال هوا مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این لوله خرطومی دارای ساختاری کاملا منعطف درست شبیه به خرطوم است که از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردار است. در واقع انعطاف پذیری این لوله خرطومی به قدری بالا است که به راحتی تنها به کمک نیروی دست قادر به خم و راست کردن آن خواهید بود.
همین ویژگی موجب شده است که بتوان لوله خرطومی هواکشی به راحتی به هر شکل و حالتی تبدیل کرد و از این رو می‌ توان از آن در بسیاری از فضاها و کاربری های مختلف و متنوع استفاده کرد. زیرا بسیاری از سایر انواع کانال های انتقال هوا به دلیل مجهز نبودن به خاصیت انعطاف پذیری، قادر به شکل پذیری نبوده و در نتیجه در هر فضا و موقعیتی جای نمی گیرند.
ویژگی های لوله خرطومی هواکشی
این لوله خرطومی از ویژگی های بسیار منحصر به فرد و خاصی بهره مند است. یکی از مهم ترین ویژگی های آن که گفته شد، خاصیت انعطاف پذری آن است که بسیار کاربردی بوده و جزو مهم ترین برتری های این لوله خرطومی نسبت به سایر انواع کانال های انتقال هوا محسوب می شود.
ویژگی بعدی تنوع سایزی آن است که در سایزها و طول های مختلفی می توان آن را تولید کرد و از همین جهت می توان در فضاهای مختلف با متراژ های متنوع از این لوله خرطومی استفاده کرد.
لوله خرطومی هواکشی در فضاهای متنوعی قابل استفاده است. در کارخانه ها و کارگاه های مختلف، منازل مسکونی، رستوران ها، هتل ها، فرودگاه ها و... تقریبا در تمامی کاربری ها و فضاها می توان از این لوله خرطومی استفاده کرد و هیچ گونه محدودتی وجود ندارد زیرا هم می توان این لوله خرطومی را در سایزها و متراژهای مختلف تولید کرد و هم می توان ویژگی های متنوعی را برای آن تعبیه کرد تا جهت استفاده در شرایط و فضاهای مختلف کاملا قابل استفاده باشد.
لوله خرطومی هواکشی وزن بسیار سبکی دارد زیرا متریالی که به هنگام تولید در ساختار آن استفاده می‌ شود، متریال سبک و کم وزنی است و از این رو وزن کلی لوله خرطومی بسیار سبک خواهد بود. بنابراین به هنگام جا به جایی و نصب این کار به سادگی و با سرعت بسیار بالایی انجام می شود و از طرفی نصب و راه اندازی آن هم بسیار آسان و سریع خواهد بود. در این راستا هم در زمان بندی انجام پروژه بسیار صرفه جویی خواهد شد و هم در استفاده از نیروی انسانی جهت حمل و نصب. 
سرعت تولید و اجرای لوله خرطومی هواکشی بسیار بالا است و در مدت زمان بسیار کوتاهی می توان هم آن را تولید و هم نصب و راه اندازی کرد زیرا این محصول دارای ساختاری کاملا ساده و غیر پیچیده است و به همین علت سرعت تولید و نصب آن بسیار بالا است. این ویژگی بار دیگر عاملی برای صرفه جویی در زمان محسوب می شود و از آن جایی که برای هر مهندس و مجری پروژه ای مسئله زمان بندی و تحویل به موقع و سر موعد پروژه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، بنابراین مسئله زمان بر بودن پروژه ها کاملا حائذ اهمیت است.
هزینه هایی که برای تولید این کانال انتقال هوا صرف می شود شامل هزینه های بسیار مناسب و مقرون به صرفه ای است و می توان با در دست داشتن بودجه اندکی آن را تولید و حتی اجرا نمود چرا که هزینه های اجرا هم بسیار مناسب هستند. بدین ترتیب در صرف هزینه ها هم بسیار صرفه جویی خواهد شد و اکثرا کارفرماها و مجریان پروژه در صدد کاهش هزینه های پروژه هستند، به همین دلیل لوله خرطومی هواکشی یک کانال انتقال هوای کاملا مقرون به صرفه است که برای پروژه هایی که مسئله بودجه در آن ها بسیار اهمیت دارد، یک گزینه کاملا مناسب و کاربردی محسوب می شود.
این خاصیت مقرون به صرفگی در تمامی خصوصیات این لوله خرطومی پی وی سی وجود دارد، از هزینه ها گرفته تا زمان و مصرف انرژی.
کانال خرطومی هوا دارای سطح خارجی کاملا یک دست و یکپارچه است. از همین رو به هنگام قرارگیری در معرض خطرات مختلفی از جمله نفوذ حشرات، سرما، گرما، رطوبت، نور خورشید و... نه تنها کاملا مقاوم است، بلکه این یکدست بودن سطح لوله و عدم وجود خلل و فرج و شکاف های سطحی، موجب می شود که هیچ عامل خارجی آسیب رسانی به داخل لوله خرطومی نفوذ نکند و در نتیجه موجب آسیب رساندن به آن نخواهد شد.
اما به طور کلی لوله خرطومی هواکشی یک کانال انعطاف پذیر بسیار مقاوم است چرا که هم از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار است و هم به گونه ای طراحی و تولید می شود که در برابر عوامل گوناگون از خود مقاومت بسیار بالا نشان می دهد.
این عوامل شامل خم شدگی، فشار، پارگی، فرسایش، زنگ زدگی، کشش و...
و همچنین عوامل نفوذی مثل حشرات، رطوبت، حرارت، سرما، گرما، باد، باران، برف، تابش مستقیم نور خورشید و حتی عوامل شیمیایی مثل انواع گازهای سمی، مایعات شیمیایی، نفتی و... بنابراین تقریبا با خاطری آسوده می توان از لوله خرطومی هواکشی در معرض بسیاری از عوامل گوناگون، در فضای بیرون و هر شرایط و موقعی قرار داد و این اطمینان را داشت که صدمه ای به آن وارد نخواهد شد. در این راستا به دلیل مثاومت و طول عمر بسیار بالا زحمت و هزینه ناشی از نگهداری ویژه، تعمیرات و تعویض قطعات کاملا حذف خواهد شد و از طرفی برای طولانی مدت مورد استفاده قرار می گیرد.
علاوه بر سطح خارجی لوله که گفته شد کاملا یک دست است و مانع از ورود عوامل آسیب رسان خارجی می شود، سطح داخلی آن هم کاملا یک دست و عاری از هر گونه درز و شکافی است. در نتیجه به هنگام عبور هوا از درون لوله، نشت نکرده و هدر نمی رود. از همین جهت است که گفته می شود این لوله خرطومی در مصرف انرژی بسیار صرفه جویی می کند. از طرفی هیچ گونه پستی بلند هم در سطح داخلی آن وجود نداشته و کاملا صاف و صیقلی است. به همین دلیل هوا به هنگام عبور در پشت هیچ پستی بلندی گیر نکرده و به صورت یکنواخت و با سرعت مناسب به سمت هدف خود حرکت می کند.
لوله خرطومی هواکشی را می توان به ویژگی های مختلفی تجهیز کرد و با توجه به نیاز پروژه ویژگی های مختلفی را به آن  نسبت داد تا کاملا متناسب با نیاز پروژه باشد.
لوله های خرطومی هوا را می توان به انواع عایق ها نظیر عایق الاستومری، پلی استر، پشم شیشه، پشم سنگ و... تجهیز کرد تا به دوام و پایداری آن ها تا مقداری بسیار زیادی افزوده شود. در میان تمامی انواع عایق ها، عایق الاستومری یکی از پرطرفدارترین و بهترین عایق ها به شمار می رود و کانال فلکسیبل با عایق الاستومری یکی از بهترین انواع کانال های انتقال هوا محسوب می شود که ویژگی های بسیار کاربردی و مناسب آن موجب شده است که به یکی از بهترین و محبوب ترین کانال های انتقال هوا تبدیل شود.
کانال فلکسیبل کمبیِ، کانال فلکسیبل آلومینیومی، کانال فلکسیبل فویلی، کانال فلکسیبل با عایق پلی استر و... از جمله انواع مختلف کانال های انتقال هوا هستند که هریک با توجه به ویژگی های خاص خود مورد استفاده در شرایط متنوع و مختلفی هستند.

تگ ها : لوله خرطومی هواکشی