خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

لوله خرطومی نسوز

لوله خرطومی نسوز

لوله خرطومی هوا یا کانال لوله فلکسی یکی از اجزاء و عناصر پرکاربرد تجهیزات ساختمانی می باشد که به سبب ویژگی ها و خواص آن هر روزه بر دامنه کاربرد آن افزوده می شود. لوله های خرطومی در کلیه انواع خود از جمله لوله خرطومی نسوز دارای مزایایی از جمله انعطاف پذیری و قابلیت ارتجاعی بالا که مورد مصرف انتقال پودر و ذرات قرار می گیرد، امکان عایق بودن آن که سبب کاهش مصرف انرژی می شود، امکان عبور از فضاهایی که برای سایر محصولات مشابه میسر نیست، قیمت کم و در دسترس بودن آن می باشند که موجب کاربرد لوله های خرطومی و از جمله لوله خرطومی نسوز در مصارفی از قبیل تجاری، درمانی، مسکونی، صنعتی، ورزشی، فرهنگی، حمل و نقل و غیره می شود. از موارد کاربرد لوله خرطومی نسوز می توان استفاده در تأسیسات مکانیکی بنا را نام برد که این امر به دلیل عدم شعله وری این محصول و ضمناً امکان آتش سوزی در مواردی می باشد که به دلیل نوع کاربری بنا یا مصالح به کار رفته در ساخت اجزاء مورد نظر وجود دارند.  
لوله های خرطومی یکی از پرکاربردترین مواد و مصالح تجهیزات ساختمانی و تأسیساتی می باشند که امروزه با توجه به مزایا و ویژگی های خاص خود جایگاه ویژه ای را در صنایع پیدا کرده اند. لوله های خرطومی از جمله لوله خرطومی نسوز، از دسته محصولاتی می باشند که با پیشرفت دانش در حیطه تولید مواد و مصالح ساختمان سازی و با رویکرد کاهش مصرف انرژی و تلفات انسانی و مالی در حوادثی از قبیل آتش سوزی که اثرات جبران ناپذیری را بر انسانها و مجریان پروژه های ساختمانی می گذارد، تولید و روانه بازار مصرف شده است. لوله های خرطومی فلکسیبل فلزی و پلاستیکی در دامنه وسیعی از کاربری ها به کار برده می شوند که این قاعده شامل لوله خرطومی نسوز به دلیل خواص و ویژگی های منحصر به فرد آن نیز می شود.  
لوله خرطومی نسوز انتقال هوا یا همان لوله فلکسیبل نسوز که با نام Fireproof Flexible Air Duct نیز شناخته می شود، از مواد درجه یک ساخته شده و از زیر مجموعه لوله های خرطومی می باشد و با نام های لوله خرطومی سیلیکون، لوله هواکشی نسوز و داکت فلکسیبل نسوز نیز شناخته می شود. لوله خرطومی نسوز بیشترین دامنه کاربری را در ساختمان سازی، انتشار و محدود کردن هوای صنعتی دارد. این نوع محصول مزایای لوله های خرطومی را که شامل انعطاف پذیری بالا، تنوع سایز و غیره می باشد را دارا بوده و علاوه بر آن از مزایای دیگری نیز برخوردار می باشد. ساختار لوله خرطومی نسوز عمدتاً از دولایه رشته سیلیکون و یک مفتول فلزی که دربین نوارهای سیلیکون قرار می گیرد، تشکیل شده است و همچنین این نوع لوله خرطومی عمدتاً در سایزهای 1 الی 10 اینچ و طول 4 متردر نوع ساختمانی آن توسط تولیدکنندگان متعددی تهیه و به بازار ارایه می شود که به منظور دریافت دیگر مشخصات فنی و لیست قیمت به روز لوله خرطومی نسوز می بایست با واحد فروش آن ها ارتباط برقرار کرد. 
از دیگر مشخصات فنی و اطلاعات اجرایی لوله خرطومی نسوز می توان به مقاومت بالاتر آن نسبت به سایر لوله های خرطومی اشاره کرد که در بازه دمایی 30-  تا 400+ درجه سانتیگراد تحمل بالایی را از خود نشان می دهد. ضمناً لوله خرطومی نسوز علاوه بر دارا بودن سطح داخلی صاف و صیقلی که درنتیجه سبب کاهش افت فشار و بهبود یافتن جریان هوای انتقالی از داخل آن می شود، نسبت به سایش نیز مقاوم بوده و کارایی بالایی را از خود نشان می دهد. لوله خرطومی نسوز همچنین در برابر رطوبت و بعضی از مواد اسیدی و شیمیایی مقاومت خوبی داشته و در برابر نور خورشید و اشعه آن نیز مقاومت و دوام بالایی را دارا می باشد. علاوه بر تمام موارد و مزایای ذکر شده در مورد لوله خرطومی نسوز، این محصول در برابر حریق و آتش سوزی نیز مقاوم می باشد که در نتیجه تمامی این عوامل سبب گسترش کاربرد آن درامر ساختمان سازی شده است. 
لوله خرطومی نسوز مورد مصرف در امور تأسیسات مکانیکی بنا دارای ویژگی های اشاره شده بالا می باشد و به منظور انتقال جریان هوا و ذرات در انواع کاربری های ساختمانی مانند کارگاه های صنعتی و چوب، کارگاه های مکانیکی و ساختمانی، بناهای تجاری-اداری، مسکونی، فرهنگی، درمانی و نظایری این چنین مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع لوله خرطومی نسوز هیچ گونه رطوبت یا بخار آبی یا به خود جذب نکرده و در دمای بالا نیز استحکام لازم را دارا می باشد. یکی از انواع لوله خرطومی نسوز، لوله خرطومی نسوز PVC  بوده که از مواد پی وی سی ساخته شده و دارای استحکام بالایی بوده که در برابر حرارت و شعله وری نیز مقاومت می کند و همانطور که در ابتدا نیز گفته شد این امر به دلیل امکان ایجاد آتش سوزی در اثر جرقه ناشی از وسایل الکترونیکی می باشد. 
تگ ها : لوله خرطومی نسوز