خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

لوله خرطومی مکنده کاهلوله خرطومی مکنده کاه
لوله خرطومی مکنده کاه در مراکز پرورش دام و اراضی کشاورزی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و بدین صورت عمل می نماید که کاه و سایر ذرات موجود به کمک قدرت مکشی که این لوله خرطومی دارا است جذب شده و به مکان مورد نظر منتقل می گردد.
لوله خرطومی مکنده کاه(Sucker Flexible Straw Duct)  نوعی لوله خرطومی است که به کمک نوارهای پی سی تشکیل شده و توسط مفتول های فلزی فنری در جای خود استوار و محکم قرار می گیرد. ورقه های پی وی سی به کار رفته در ساختار لوله خرطومی مکنده کاه، می تواند به صورت شفاف باشد تا مواد به هنگام عبور از داخل آن به سادگی قابل مشاهده و رویت باشند.
کاربری این لوله خرطومی تنها محدود به انتقال و جا به جایی کاه نبوده بلکه جهت مصارف و کاربری های متعدد دیگری نظیر انتقال مواد و ذرات، گرد و غبار و ذرات پودری در انواع کارخانه ها نظیر کارخانه های سنگ، شیشه، کاشی و سرامیک، کارخانه های چوب و... مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین علاوه بر انتقال ذرات، جهت انتقال هوا، انواع مایعات  و گازها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
به همین علت ساختار لوله خرطومی مکنده کاه باید به گونه ای کاملا مقاوم تشکیل گردد تا در برابر نفوذ و ورود عواملی همچون مواد شیمیایی و نفتی، گازهای سمی، باکتری ها، رطوبت، حرارت، سرما و گرما و... کاملا از خود مقاومت نشان داده و هیچ گونه آسیبی به این لوله خرطومی وارد ننماید تا این لوله بتواند در طی مدت زمان طولانی تری و به صورت مفید و با کیفیت بسیار بالا فعالیت نماید.
حالت خرطومی شکل لوله خرطومی مکنده کاه موجب شده است تا این لوله خرطومی دارای قدرت بسیار بالای انعطاف پذیری باشد به گونه ای که به سادگی به هر شکل و حالت مورد نظری در آمده و در آن حالت باقی بماند.
قدرت مکش لوله خرطومی مکنده کاه بسیار بالا می باشد به گونه که ظرف مدت زمان بسیار کوتاهی می تواند مقدار بسیار زیادی از مواد مورد نظر را به خود جذب نماید.
لوله خرطومی مکنده کاه به گونه ای طراحی و تولید می گردد که سطح داخلی و خارجی آن کاملا صاف و عاری ازهر گونه درز و شکاف می باشد و درواقع به همین علت است که مواد به هنگام عبور از داخل لوله خرطومی مکنده کاه، به سادگی، با سرعت و به صورت روان عبور نموده و در مسیر خود به علت از لوله خارج نشده و موجب اتلاف انرژِی نیز نمی گردد. بدین ترتیب تا میزان بسیار بالایی در مصرف انرژی صرفه جویی می نماید.مورد دیگری که لوله خرطومی مکنده کاه در آن صرفه جویی می نماید هزینه ها هست چرا که با صرف هزینه های بسیار اندک و کم می توان این لوله خرطومی را تولید و سپس مورد استفاده قرار داد درواقع هزینه های نصب و اجرای آن نیز بالا نمی باشد. بدین ترتیب لوله خرطومی مکنده کاه به عنوان یک لوله کاملا اقتصادی به شمار می رود و می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای سایر لوله ها که هزینه های بسیار هنگفتی را شامل می گردند باشد.
مقاومت دیگر لوله خرطومی مکنده کاه در نتیجه ساختار بسیار مستحکم و مقاوم آن در برابر انواع فشار، خمیدگی، کشیدگی، ضربه، سایش، بریدگی و... می باشد و این مقاومت بالا در برابر عوامل ذکر شده نیز یکی دیگر از مواردی است که موجب شده است تا این لوله خرطومی دارای طول عمر بسیار بالاتری داشته باشد.
لوله خرطومی مکنده کاه بسیار کم وزن و سبک بوده و درنتیجه نقل و انتقال آن به سهولت هرچه تمام تر صورت می پذیرد. همچنین راه اندازی آن در محل مورد نظر نیاز به تخصص و مهارت در این زمینه نداشته و تنها نیاز به تجربه و دانش در این زمینه می باشد تا این عمل به درستی و در نهایت دقت و کیفیت انجام بپذیرد. بدین ترتیب در طول عملکرد لوله خرطومی مکنده کاه، هیچ گونه اختلال و مشکلی پدید نیامده و بدین طریق این لوله خرطومی در طول فعالیت خود نیاز به تعمیرات خاصی پیدا نکرده و می تواند بازدهی و کارایی سیستم را تا حد فراوانی افزایش دهد و بر طول عمر لوله خرطومی مکنده کاه تا میزان چشمگیری بیافزاید.لوله خرطومی مکنده کاه را می توان در سایزهای متعدد و بسیار گسترده ای تولید نمود اما متراژ آن یک مقدار ثابت و مقداری برابر با 6 متر می باشد و اگر در پروژه ای نیاز به استفاده از متراژ پایین تری از لوله خرطومی مکنده کاه باشد، به سادگی و به کمک ابزراهای بسیار ساده می توان آن را برش داده و مورد استفاده قرار داد.
به طور کلی لوله خرطومی مکنده کاه به علت مزایای فراوان و ویژگی ها منحصر به فردی که دارد جزو پر طرفدار ترین و پر کاربرد ترین انواع لوله های خرطومی به شمار می رود و روز به روز نیز بر تنوع استفاده از آن افزوده می گردد.

مزایا و معایب لوله خرطومی مکنده کاه
شاید بتوان بزرگترین مزیت این نوع از لوله خرطومی را مقاومت بالای آن به شمار آورد. نوار پی وی سی تقویت شده ای که در ساختار این محصول به کار رفته است؛ موجب شده است تا این لوله خروطمی به راحتی بتواند در برابر هر نوع فشار، کشیدگی و خم شدگی و ...  مقاومت نماید و به کار خود در بدترین شرایط نیز ادامه دهد.
زیرا از کانال خرطومی مکنده کاه در محیط هایی همچون زمین های کشاورزی با موانع و پستی و بندی های بسیار استفاده می شود. بنابراین نیاز است تا این محصول از استحکام بالایی برخوردار باشد تا بتواند به فعالیت خود بدون هیچ کم و کاستی  در بالاترین سطح از کیفیت ادامه دهد.
مورد دیگر که ناشی از ساختار منحصر به فرد و رشته فنر فولادی موجود در بدنه لوله می باشد؛ خاصیت کشسانی لوله خرطومی مکنده کاه می باشد.
این مسئله سبب می شود تا در اثر کشیدن و خم شدن لوله پی وی سی، دچار هیچ گسستگی در ساختار و بدنه نگردد.
از دیگر مزیت های این لوله خرطومی وزن بسیار کم آن می باشد. این موضوع نه تنها موجب می شود تا حمل و نگهداری این محصول بسیار راحت باشد؛ بلکه از سوی دیگر سبب می شود تا در هنگام کار نیز به راحتی بتوان آن را حرکت داد و به هر سویی که لازم است هدایت نمود.
همچنین نصب ساده و سریع لوله خرطومی مکنده کاه از جنس پی وی سی سبب شده است تا دیگر نیازی به حضور یک نیروی متخصص و حرفه ای در این مینه احساس نشود. و کاربر به سادگی م یتتواند با استفاده از دستورالعمل های نصب و راه اندازی مربوط به دستگاه، این کار را در کوتاهترین زمان ممکن انجام دهد.
به این ترتیب می توان نتیجه گیری نمود که استفاده از لوله خرطومی برای مکش کاه در زمینه های کشاورزی و دامداری به راحتی از مرحله نصب تا کاربرد پیش می رود.
شفافیت لوله خرطومی پی وی سی مورد دیگری است که از جمله مزیت های بسیار مهم این محصول به شمار می رود. در واقع شفاف بودن این لوله به عنوان یک لوله خرطومی مکنده کاه موجب می گردد تا اگر در حین کار و فعالیت چیزی در داخل لوله باعث انسداد آن شد؛ به راحتی قابل تشخیص باشد و بتوان به سادگی آن را برطرف نمود.
به این ترتیب هر زمان که مشکلی در داخل لوله در هنگام مکش کاه، دانه ها، ذرات، غلات و ... رخ دهد، از خارج لوله قابل مشاهده و پیگیری خواهد بود و به سرعت رفع می گردد. این موضوع می تواند از بروز مشکلات دیگر جلوگیری نماید و یا می تواند مانع از هزینه های اضافی باشد که در طولانی مدت برای نگهداری و تعمیر ماشین آلات و سیستم های مکانیزه پرداخت می شود.مقایسه لوله خرطومی  PU و PVC 
کانال های فلکسیبل انواع و مدل های بسیار زیادی دارند که هر کدام مشخصه ها و ویژگی های خاص و منحصر به فردی را دارا می باشند. و بر اساس همین مشخصه های منحصر به فرد است که هر نوع از لوله های خرطومی و کانال های فلکسیبل را برای کاربرد خاصی به کار می برند.
به عنوان مثال برخی از نمونه های این محصول در سیستم های تهویه مطبوع کاربرد دارد؛ برخی به عنوان لوله خرطومی مکنده کاه، ذرات و ...، برخی دیگر برای جابجایی مواد و مایعات و ... .
اما در میان تمامی این مدل ها، لوله خرطومی پی وی سی ( PVC ) از جمله پرکاربردترین نمونه از کانال های فلکسیبل به شمار می رود.
شاید بتوان این کاربرد گسترده از این محصول را به جنس با کیفیت و مقاوم آن مرتبط دانست.
لوله های خرطومی پی وی سی ساخته شده از نوار های PVC  می باشند که با یک رشته فنر فولادی تقویت شده است.
در واقع این فنر فولادی سبب می شود تا از یک سو مقاومت و استحکم لوه خرطوی تا میزان قابل توجهی بالا رود و از سوی دیگر موجب می گردد تا انعطاف پذیری و کشسانی زیادی نیز داشته باشد.
به این ترتیب لوله خرطومی پی وی سی در مواجهه با ضربات فیزیکی شدید می تواند مقاومت خوبی را از خود نشان دهد. و از سوی دیگر خاصیت فلکسیبل بودن آن می تواند از پارگی، خوردگی و هر نوع آسیب دیگر که ناشی از کشیدن لوله می باشد؛ جلوگیری به عمل آورد.
البته زمانی که صحبت از مقاومت بالای لوله های خرطومی می شود؛ می توان به نوع دیکری از این محصولات با کیفیت نیز اشاره کرد.

لوله خرطومی پی یو ( PU ) نوع دیگری از لوله های فلکسی می باشد که از نظر استحکام و کیفیت در ساختار و مکانیسم، شباهت بسیار زیادی به لوله های پی و ی سی دارد. اما باید به این نکته نیز توجه داشت که استحکام لوله های پی یو به مراتب بیشتر از کانال خرطومی پی وی سی می باشد.
اما برای اسفاده به عنوان لوله خرطومی مکنده کاه، استفاده از لوله های پی وی سی کفایت می نماید. زیرا کانال پی یو علاوه بر مقاومت بسیار بالای فیزیکی که در باربر فشار های و ضربات منفی خارجی از خود نشان می دهد؛ دارای مقاومت بالای حرارتی و دمایی نیز می باشد.
این لوله می تواند از دماهای بسیار کم از حدود منفی 20 درجه سانتی گراد تا دماهای بالا تا حدود مثبت 80 درجه سانتی گراد، مقاومت بالایی را از خود نشان دهد. و بدون اینکه خللی در کار به وجود آورد در بالاترین سطح از راندمان به فعالیت خود ادامه دهد.
اما موردی که در رابطه با لوه خرطومی پی یو PU وجود دارد؛ این است که تولید و ساخت این نوع از کانال های فلکسیبل تنها تا سایز های 20 سانتی متر صورت می پذیرد. به عبارت دیگر می توان اینگونه بیان نمود که برای سایز های بزرگ تر در مصارفی همچون استفاده از لوله خرطومی مکنده برای صنایع کشاورزی و دامداری، لازم است تا از لوله خرطومی پی وی سی استفاده شود.
به علاوه اینکه تکنولوژی ساخت و جنس پلی اورتان تقویت شده لوله های خرطومی پی یو سبب شده است تا این نوع از لوله های فلکسی قیمتی به مراتب بالتر از کانال های پی وی سی داشته باشند.
بنباراین می توان اینطور نتیجه گیری نمود که برای استفاده در زمین های کشاورزی و همچنین در واحد های داپروری و دامداری نیازی به استفاده از لوله های پی یو نمی باشد و می توان از همین لوله های خرطومی پی وی سی با کیفیت با بالاترین سطه از راندمان و مقاومت بسیار بالا به عنوان لوله خرطومی مکنده کاه و ذرات و ... استفاده نمود.


کاربرد لوله خرطومی مکنده کاه در صنایع کشاورزی و  دامداری
همانطور که پیش تر نیز به آن اشاره کردیم در زمینه های کشاورزی و یا در واحد های دامپروری و دامداری نیاز است تا حجم زیاد علوفه، دورریز ها، کاه، غلات، انواع دانه ها، گرد و غبار موجود در آخور ها و ... در زمان بسیار کوتاهی به محیط های خارجی انتقال داده شود. 
بنابراین با استفااده از ماشین آلات کشاورزی و یا سایر تجهیزات کمکی در این زمینه که همگی دارای موتور های مکنده قوی می باشند؛ می تواند این کار را انجام داد.
روش استفاده از لوله خرطومی مکنده کاه با ماشین آلات مکش کاه
با توجه قدرت موتور و کاربرد و سطح راندمان ماشین آلات پیشرفته کشاورزی، لازم است تا لوله خرطومی که برای این منظور به عنوان کانال خرطومی مکنده کاه و .. به آن متصل می گردد؛ دارای مقاومت و استحکام بالایی باشد.
لوله خرطومی پی وی سی با توجه به جنس پی وی سی و ساختار منحصر به فردی که دارد می تواند به خوبی برای این منظور به کار گیری شود.
این لوله خرطومی مکنده کاه دارای یک رشت فنر فولادی می باشد که در ساختار آن تعبیه شده است و به صورت مارپیچی در میان نوار های پی وی سی تنیده شده است. همین فنر های فولادی سبب شده است تا کانال خرطومی مکنده کاه پی وی سی نه تنها مقاونت بسایر بالایی در کار و فعالیت مداوم از خود نشان دهد؛ بلکه موجب شده است تا خاصیت انعطاف پذیری پیدا کند که کاربرد بتواند به راحتی با آن کار کند و در صورت نیاز آن را به هر سو که لازم است بکشاند. 
این در حالی است که سایر نمونه های موجود در بازار به دلیل وزن زیاد و همچنین عدم انعطاف پذیری و کشسانی محصول، به خوبی حرکت نمی کنند و در هنگام کار به دلیل حجم زیادی که دارند؛ اپراتور دستگاه و یا کاربر را با مشکلات بسیار زیادی روبه رو می سازند.
از کانال خرطومی مکنده کاه پی وی سی همچنین می توان به عنوان رابط مکش بین دستگاه ها و ماشین آلات پیشرفته کشاورزی نیز بهره برد.
طول هر شاخه از لوله خرطومی پی وی سی 6 متر می باشد. که اغلب به عنوان کانال خرطومی مکنده کاه واسط کافی می باشد. اما اگر نیاز بود تا از این لوله در طول هی بالاتری تهیه شود؛ می توان شاخه های 6 متری آن را به وسیله رابط های استاندارد لوله های خرطومی و کانال های فلکسیبل به یکدیگر متصل نمود.

تگ ها : لوله خرطومی مکنده کاه