خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

لوله خرطومی مکنده نجاریلوله های خرطومی هوا یکی از کاربردی ترین و مهم ترین اجزای یک سیستم انتقال هوا هستند. در هر فضایی برپایی یک سیستم تهویه مناسب یکی از مهم ترین و ابتدایی ترین کارهایی است که انجام می شود.
لوله خرطومی مکنده نجاری یکی از انواع لوله های خرطومی است که به گونه ای طراحی و تولید می شود که از قدرت مکش بسیار بالایی برخوردار باشد. این لوله خرطومی عموما در صنایع و کارخانه های نجاری، کاشی و سرامیک و تمامی کارخانه هایی مورد استفاده قرار می گیرد که ذرات ریز و معلق بسیاری را به وجود می آورند. این لوله خرطومی با قدرت مکش بسیار بالایی که دارد، این ذرات را به خود جذب کرده و به فضایی خارج از فضای موجود منتقل می کند.
ویژگی های لوله خرطومی مکنده نجاری
لوله خرطومی مکنده نجاری همان طور که از نامش واضح و مشخص است، از خاصیت انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردار است و همین موضوع یک برتری و ویژگی بسیار مثبت و کاربردی نسبت به سایر انواع کانال های انتقال هوا محسوب می‌ شود. زیرا بسیاری از دیگر کانال های هوا، مثل کانال های اسپیرال، به صورت کاملا صلب و غیر منعطف هستند. از همین رو همانند کانال های خرطومی به هر شکل و حالتی در نمی آیند.
خرطومی شکل بودن لوله خرطومی مکنده نجاری این مزیت را در بر دارد که به راحتی و تنها به کمک نیروی دست می توان آن را به هر شکل و حالتی تبدیل کرد و از همین جهت در فضاها و شرایط مختلف مورد استفاده قرار می گیرد در حالی که هیچ محدودیتی برای قرار گیری و استفاده از آن وجود ندارد.
این لوله خرطومی بسیار سبک است چرا که مواد به کار رفته در ساختار آن به گونه ای است که در نهایت یک محصول کاملا سبک و کم وزن را تولید می کند که حمل و جا به جایی و در نهایت اجرای آن در محل پروژه مورد نظر بسیار آسان خواهد بود و به دلیل سبکی وزن، در مدت زمان بسیار کوتاهی عمل انتقال و اجرا انجام خواهد شد. این در حالی است که کانال های گالوانیزه و سایر انواع کانال های هوا دارای ساختاری سنگین هستند و به همین علت جا به جایی و نصب آن ها دشوار بوده و عمدتا نیاز به نیروی انسانی بیشتری  خواهند داشت و از طرفی مدت زمان طولانی تری به جا به جایی و نصب آن ها اختصاص داده خواهد شد.
بنابراین سبکی وزن لوله خرطومی پی وی سی هم منجر به صرفه جویی در زمان می شود و هم به دلیل عدم نیاز به نیروی نصاب، در هزینه ها تا حد بسیاری صرفه جویی می نماید. لوله خرطومی مکنده نجاری به طور کلی هزینه های بسیار مناسبی را شامل می شود. هزینه هایی که صرف تولید و اجرای این کانال می شود، هزینه های کم و مقرون به صرفه ای هستند. از این رو می توان گفت که این کانال خرطومی کاملا مقرون به صرفه و اقتصادی است.
ساختار لوله خرطومی مکنده نجاری
این نوع لوله خرطومی عمدتا از جنس پی وی سی ساخته می شود که با مفتول ها فلزی به هم تنیده شده و یک ساختار مقاوم و متسحکم را به وجود می آورد. پی وی سی این کانال را می توان به صورت کاملا شفاف تولید کرد که به هنگام عبور ذرات از دورن آن کاملا قابل رویت باشد و هم می توان به صورت نیمه شفاف یا کاملا کدر تولید کرد.
سطح رویی این کانال کاملا یک دست و یک پارچه است و به همین علت به دلیل عدم وجود هیچ درز و شکافی در سطح خارجی، هیچ ماده و عامل خارجی مزاحمی به داخل لوله نفوذ نخواهد کرد و در نتیجه بدین ترتیب کانال در امان خواهد بود. این ویژگی درباره سطح داخلی لوله هم صدق می کند. سطح داخلی از هیچ درز و شکافی برخوردار نیست و از همین رو مواد به هنگام عبور از داخل لوله به بیرون نشت نکرده و تمامی مواد به صورت تمام و کمال به سمت مقصد خود روانه می شوند. از طرفی هیچ گونه پست و بلندی هم داخل لوله وجود نداشته و از این جهت مواد در پشت هیچ مانعی گیر نکرده و به صورت کامل و با سرعت بالا به مقصد خود می رسند.
استحکام و مقاومت لوله خرطومی مکنده نجاری
لوله خرطومی مکنده نجاری از مقاومت و استحکام بسیار بالایی برخوردار است. در برابر عوامل مانند ضربه و فشار های جانبی، کشش، پوسیدگی، فرسایش، زنگ زدگی و... کاملا مقاوم و مستحکم است و به سادگی دچار مشکل نمی شود.
از طرفی در برابر عوامل طبیعی مانند تابش مستقیم نور خورشید، انواع حشرات، باران، باد، رطوبت، تغییرات اقلیمی و آب و هوایی، برف، سرما، گرما، آتش سوزی و حرارت بالا و... هم بسیار مقاوم بوده و به سرعت و به سادگی دچار مشکل و آسیب نمی شود. حتی می توان گفت که در برابر عوامل غیر طبیعی نظیر انواع مواد شیمیایی، باتری ها و قارچ ها، گازهای سمی، نفت، بنزین، گازوئیل و... هم به گونه ای طراحی و تولید شده است که کاملا مقاوم است و دچار مشکل نمی شود. بنابراین به جرات می توان گفت که لوله خرطومی مکنده نجاری از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار بوده و به سادگی می توان از آن در فضای بیرون و در معرض هر شرایط و موقعیتی استفاده کرد.
این مقاومت و استحکام بالا موجب شده است که این لوله خرطومی طول عمر بسیار بالایی داشته باشد و از همین رو هزینه هایی که ممکن بود صرف تعمیرات، نگهداری یا تعویض کلی آن شود، به طور کلی حذف شده و از همین جهت، در این مورد هم در هزینه ها تا میزان بسیار بالایی صرفه جویی می شود.
لوله خرطومی مکنده نجاری را در سایزهای بسیار متنوعی از سایزهای پایین و کم گرفته تا سایزهای بسیار بالا می توان تولید نمود و هیچ گونه محدودیتی در سایزهای این لوله خرطومی وجود ندارد اما متراژها عمدتا در یک مقدار مشخصی تولید می شوند که می توان در صورت نیاز به متراژ بالاتر، از رابط استفاده کرد و در صورت نیاز به متراژ پایین تر هم می توان به کمک کاتر آن را برش زد. این تنوع سایزی موجب می شود که بتوان از این لوله خرطومی در تمامی انواع فضاها از مغازه های کوچک با متراژهای پایین گرفته تا کارخانه ها، هتل ها و فرودگاه ها استفاده کرد. بنابراین تنوع کاربری این لوله خرطومی بسیار بالا است.
لوازم جانبی لوله خرطومی مکنده نجاری
جهت استفاده از لوله خرطومی مکنده نجاری در یک سیستم، کاملا وابسته به نیازهای پروژه، ممکن است کانال به صورت تنها و بدون نیاز به هیچ وسیله جانبی مورد استفاده قرار بگیرد و یا ممکن است به قطعات و لوازم جانبی دیگری هم برای تکمیل پروژه نیاز باشد. این قطعات شامل موارد زیر است:
رابط، ساپورت، تبدیل، سه راهی، چهار راهی، دریچه، دمپر، کلاهک، زانویی و... که هریک به نوعی وظیفه ای را در کل سیستم بر عهده می گیرند و نقش مهمی را در سیستم ایفا می کنند تا پروژه تکمیل شده و کارایی و بازدهی سیستم تا میزان بسیار زیادی افزایش یابد.
با توجه به نکات و مواردی که درباره لوله خرطومی مکنده نجاری گفته شد، می توان به این نتیجه گیری دست یافت که این لوله خرطومی یکی از بهترین انواع کانال های انتقال هوا محسوب می شود که در انواع پروژه های مختلف قابل استفاده است.


تگ ها : لوله خرطومي مكنده نجاري