خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

لوله خرطومی فوملوله خرطومی فوم جزو یکی از دسته های کانال های خرطومی و انعطاف پذیر است که از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است. این لوله خرطومی عمتا جهت انتقال هوا در انواع سیستم های تهویه مطبوع و سیستم های مختلف هوا رسانی مورد استفاده قرار می گیرد. از آن جایی که در بازار انواع و اقسام کانال های انتقال هوا موجود هستند، لوله خرطومی فوم به دلیل برتری هایی که نسبت به سایر کانال های دیگر دارا است، موجب متمایز و متفاوت تر جلوه دادن در میان آن دسته از کانال های هوا شده است.
اگر می خواهید با ویژگی های بارز این نوع از لوله خرطومی بیشتر آشنا شوید، بهتر است ادامه این مطلب را دنبال کنید.
لوله خرطومی فوم دارای ظاهر و ساختاری خرطومی شکل است به این صورت که انعطاف پذیری بسیار بالایی داشته و کاملا حالت پذیر و شکل پذیر است. به این صورت این ویژگی یکی از اصلی ترین دلایل برتری این لوله خرطومی محسوب می شود.
یکی از مهم ترین نتایج منعطف بودن لوله خرطومی فوم فضای بسیار کمی است که اشغال می کند. از آن جایی که به هر شکل و حالتی در آمده و به راحتی جمع و فشرده می شود، بنابراین نیاز به فضای کم تری برای جای گیری دارد. از این رو تعداد بسیار بیشتری از این لوله خرطومی را می توان در یک فضای انباری یا خودرو به هنگام بارگیری و انتقال جای داد.
اما تصور کنید کانال های صلب و غیر منعطفی نظیر کانال های اسپیرال که از خاصیت انعطاف پذیری برخوردار نیستند، جهت قرار گرفتن در یک فضا، فضای بسیار زیادی را اشغال کرده و بنابراین تعداد کمتری از آن ها را می توان در فضا جای داد.
مورد دیگر این که، تصور کنید فضایی جهت عبور کانال ها تعبیه شده است اما به دلیل محدودیت هایی که در آن فضا وجود دارد، نیاز به شکل خاصی از عبور کانال است. این شرایط برای لوله خرطومی فوم یک شرایط کاملا ایده آل محسوب می شود چرا که به دلیل خاصیت انعطاف پذیری، لوله خرطومی به آسانی به شکل فضای مورد نظر در آمده و ر فضا به آسانی جای می گیرد. این در حالی است که این امکان برای سایر کانال ها خصوصا کانال های صلب امکان پذیر نبوده و قاعدتا قادر به جای گیری در فضای مورد نظر نخواهند بود.
از لوله خرطومی فوم در تمامی کاربری ها و فضاها می توان استفاده نمود و هیچ گونه محدودیتی جهت استفاده از این کانال وجود ندارد. نه در زمینه کاربری و نه در زمینه متراژ فضا. زیرا از سایزهای بسیار کوچک گرفته تا سایزهای بزرگتر، می توان این کانال خرطومی را تولید کرده و مورد استفاده قرار داد. همچنین درست است که عمدتا جهت انتقال هوا در سیستم های هوارسانی و تهیه مطبوع مورد استفاده قرار می گیرد اما علاوه بر انتقال هوا، در جهت انتقال سایر مواد و ذرات هم مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین در صنایع کشاورزی و بافات، صنایع چوب، کاشی سازی و بسیاری از صنایع دیگر قابل استفاده خواهد بود.
به طور کلی می توان گفت از لوله خرطومی فوم جهت انتقال و جا به جایی هوا، انواع گازهای سمی و شیمیایی و غیر سمی و غیر شیمیایی، انواع ذرات ریز و درشت و... قابل استفاده خواهد بود. برای آن که در برابر مواد سمی و شیمیایی کاملا مقاوم بوده و دچار آسیب و خوردگی نشود، به ویژگی هایی تجهیز می شود و در این جهت کاملا مقاوم و مستحکم بوده و در برابر هیچ ماده ای دچار مشکل نخواهد شد و به این ترتیب با خاطری آسوده می توان این لوله خرطومی پی وی سی  را در هر فضا و در معرض هر عاملی قرار داد بدون آنکه نگرانی بابت خرابی آن وجود داشته باشد.
اما موضوعی که درمورد طول لوله خرطومی فوم وجود دارد این است که نمی توان در هر متراژ دل خواهی تولید کرد و دستگاه تنها قادر است متراژ مشخصی را تولید نماید که این مسئله هم مشکلی را به وجود نمی آورد چرا که اگر به طول بیشتری نیاز باشد می توان از رابط کمک گرفت و اگر نیاز به طول کوتاه تری باشد، می توان به کمک کاتر به سادگی لوله خرطوی را به متراژ دلخواه برش داد.
لوله خرطومی فوم از وزن بسیار سبکی برخوردار است زیرا مواد و متریالی که در ساخت آن مصرف می شود شامل مواد بسیار کم وزنی است که در نهایت موجب می شود تا وزن کلی این لوله خرطومی بالا نرود. این سبکی وزن موجب می شود که حمل و جا به جایی آن راحت تر و سریع تر انجام شود و از طرفی نصب و اجرای آن هم راحت بوده و نیاز به نیروی همراه نباشد. در واقع سادگی ساختار این محصول موجب شده است که استفاده از آن بسیار راحت باشد و با سرعت بسیار بالا هم بتوان آن را نصب و هم اجرا کرد. به این ترتیب علاوه بر زمان، تا میزان بسیار زیادی در هزینه ها هم صرفه جویی خواهد شد.
این لوله خرطومی یکی از مقاوم ترین و مستحکم ترین کانال های خرطومی محسوب می شود چرا که در برابر هر گونه فشار، کشش، پارگی، سایش، بریدگی و... از خود مقاومت بسیار بالایی نشان داده و هرگز دچار آسیب و مشکل نمی‌ شود. از این رو دارای طول عمر بسیار بالایی هم است. عوامل طبیعی همچون تابش مستقیم نور خورشید، گرما و سرمای شدید، رطوبت و حرارت بالا، حشرات مزاحم و آسیب رسان، باد و بسیاری از عوامل طبیعی و غیر طبیعی دیگر هیچ گونه آسیبی به لوله خرطومی وارد نخواهند کرد و همان طور که گفته شد، این لوله خرطومی برای مواجهه با هر گونه ماده آسیب رسان شیمیایی و سمی آماده سازی شده و هرگز در برابر این عوامل از خود واکنش نشان نمی هد. از این رو با خاطری آسوده می توان از این لوله خرطومی در فضای آزاد و در برابر هرگونه مواد آسیب رسان استفاده کرد بدون آن که هیچ گونه نگرانی برای خرابی یا آسیب دیدن آن وجود داشته باشد.
از طرفی خارجی ترین لایه لوله خرطومی فوم هم نقش موثری را در مقاومت و طول عمر آن ایفا می کند. لایه خارجی این لوله خرطومی عاری از هرگونه شکاف و درز است و از همین جهت موادی که با این لوله خرطومی برخورد دارند و همچنین حشرات موذی به سادگی قادر به وارد شدن به داخل این لوله خرطومی نیستند و از همین جهت آسیبی به کانال خرطومی وارد نخواهد شد و در نتیجه طول عمر بالایی هم خواهد داشت.
قیمت لوله خرطومی فوم به طور کلی قیمت بالایی نیست و تنها با صرف هزینه اندکی می توان این لوله خرطومی را تولید کرده و سپس باز هم با هزینه های بسیار معقول و مقرون به صرفه ای آن ها را مورد استفاده قرار داده و در محل مور نظر نصب و اجرا کرد. در واقع هزینه های ناشی از جا به جایی و حمل این لوله خرطومی هم بالا نیست. بنابراین تا میزان بسیار زیادی در هزینه های اولیه، جاری و ثانویه پروژه صرفه جویی می شود و می توان لوله خرطومی فوم را یک کانالی نامید که در زمان، هزینه ها و انرژی تا مقدار چشمگیری صرفه جویی می نماید. 
حال که با ویژگی های منحصر به فرد لوله خرطومی فوم آشنا شدید، قادر به تشخیص وجه تمایز آن نسبت به سایر کانال ها خواهید بود.

تگ ها : لوله خرطومی فوم