خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

لوله خرطومی انتقال کاه

لوله خرطومی انتقال کاه


از لوله خرطومی انتقال کاه در زمین های کشاورزی و پرورش دام جهت مکش و انتقال کاه و سایر ذرات دیگر از مکانی به مکان دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.
انعطاف پذیری و حالت پذیری لوله خرطومی انتقال کاه بسیار بالا می باشد و به سادگی می توان آن را به هر شکل و حالتی درآورد بنابراین بسیار مناسب استفاده در فضاهایی است که عبور و یا قرارگیری در آنها دشوار است و تنها این دسته از لوله ها به سادگی و سهولت در آن اماکن جای گرفته و یا عبور می نمایند.

علاوه بر انعطاف پذیری بالا، وزن لوله خرطومی انتقال کاه (Straw Transfer Flexible Duct) بالا نبوده و بسیار سبک و کم وزن می باشد و بدین ترتیب عمل جابه جایی و حمل آن به سادگی و به سرعت انجام می پذیرد و همچنین از دیگر مزایای وزن پایین آن سهولت و سرعت در امر نصب و اجرای این لوله خرطومی می باشد.

ساختار لوله خرطومی انتقال کاه بدین صورت است که ورقه هایی از جنس پی وی سی که عمدتا شفاف هم می باشند به صورت لایه لایه برروی یکدیگر قرار گرفته و به کمک مفتول فلزی فنری نیز در هم تنیده می شود و در نهایت یک ساختار یکپارچه و استوار با مقطع دایره ای شکل را پدید می آورند.

همان طور که گفته شد ساختار لوله خرطومی انتقال کاه به گونه ای طراحی و تولید می گردد تا کاملا در برابر انواع عوامل آسیب رسان خارجی نظیر انواع فشارهای جانبی وارده، ضربه، کشش، پارگی، سایش و... بسیار مقاوم است و همچنین به دلیل آنکه سطح خارجی آن عاری از هرگونه درز و شکافی است مانع از ورود و نفوذ انواع حشرات موذی، بکتری ها، قارچ ها، اشعه خورشید، رطوبت، حرارت، شرایط جوی گوناگون و... به داخل لوله خرطومی می گردد.

از طرفی سطح داخلی کاملا صاف و یکدست لوله خرطومی انتقال کاه مانع از تجمع آلودگی ها و گرد و خاک در داخل آن می گردد بنابراین در طول کارکرد خود نیاز کمتری به تمیزکاری و نظافت پیدا می کند. از طرفی به دلیل عدم وجود درز و شکاف در سطح داخلی آن، مانع از هدر رفتن انرژی و خروج مواد از طریق این درز و شکاف ها در میانه راه به هنگام عبور می گردد.
لوله خرطومی انتقال کاه تنها در شاخه های 6 متری تولید می گردد اما در مورد سایز دهانه این لوله خرطومی می توان در تنوع بسیار بالایی تولید نمود و این تنوع بالا در تولید سایز دهانه منجر به استفاده گسترده از آن در کاربری ها و شرایط متنوعی شده است بنابراین گسترده استفاده از لوله خرطومی انتقال کاه تنها محدود به شرایط و کاربری خاصی نبوده بلکه می توان در شرایط محیطی و آب و هوایی مختلف و جهت انتقال مواد گوناگون نظیر هوا، انواع کازها، انواع مایعات، انواع مواد و ذرات و... استفاده نمود.حتی می توان از لوله خرطومی انتقال کاه جهت انتقال مواد شیمیایی و نفتی نیز استفاده نموده اما موردی که اهمیت دارد تعبیه خاصیت و شرایط خاصی در ساختار لوله خرطومی انتقال کاه است تا از این لوله خرطومی در برابر تمامی مواد آسیب رسان محافظت نماید.

لوله خرطومی انتقال کاه دارای قیمت بسیار مناسبی بوده و بدین ترتیب در هزینه های اولیه، جاری و نهایی پروژه مورد نظر تا میزان فراوانی صرفه جویی می نماید، همان طور که گفته شد در مصرف انرژی نیز بسیار صرفه جویی نموده و همچنین به علت ساختار ساده و وزن سبکی که دارد نیز از سرعت تولید و اجرای بسیار بالایی بهره مند بوده و بدین ترتیب می تواند در زمان نیز تا میزان فراوانی صرفه جویی نماید و بدین ترتیب می توان لوله خرطومی انتقال کاه را یک لوله خرطومی کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه معرفی نمود.

در هنگام اجرای لوله خرطومی انتقال کاه در محل مورد نظر باید تمامی نکات اجرایی و ایمنی به هنگام اجرا را رعایت نمود تا عدم رعایت این عوامل موجب پایین آمدن کیفیت لوله خرطومی و اختلال در سیستم و در نهایت کاهش طول عمر آن نگردد. بنابراین بسیار نیاز است تا اجرای آن توسط یک شخص کاملا با تجربه و کاربلد در این زمینه انجام بپذیرد تا موجب پدید آمدن خسارت های جبران ناپذیر نگردد.

لوله خرطومی انتقال کاه نسبت به لوله های دیگر هم رده خود دارای برتری ها و مزیت های فراوانی بوده و همین امر موجب شده است تا در بسیاری از پروژه ها استفاده از لوله خرطومی انتقال کاه کاملا پیشنهاد گردد.

لوله خرطومی انتقال کاه به هنگام نصب نیاز به قطعات کمکی و لوازم جانبی نظیر بست ها، ساپورت ها، رابط ها و اگر از لوله خرطومی انتقال کاه جهت انتقال هوا استفاده گردد دمپر ها، دریچه ها و... مورد استفاده قرار می گیرد. هریک از این قطعات با بالاترین کیفیت و دقت و به صورت دقیق و حرفه ای توسط ماشین آلات کاملا مهندسی و دقیق در کارخانه ها و کارگاه ها تولید می گردند.تگ ها : لوله خرطومی انتقال کاه