خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

لوله اسپیرال 
یکی دیگر انواع لوله ها و داکت های انتقال هوا و یا مواد و همچنین انتقال آب کانال اسپیرال (Spiral duct) می باشد که در نوع خاص و انحصاری از ورق های گالوانیزه ساخته می شود که در آن صورت کانال اسپیرال گالوانیزه نام می گیرد. لوله اسپیرال بصورت کلی و عموماً جهت مصارفی چون انتقال هوا بیشتر در سیستم های توزیع و انتقال هوا در مسیر های کانال کشی مورد استفاده قرار می گیرد . لوله اسپیرال بهترین جایگزین برای کانال های چهارگوش می تواند باشد زیرا با شرایط منحصر به فردی که دارا می باشد به راحتی می توان لوله اسپیرال را در موارد و مکان هایی که استفاده از کانال چهارگوش ممکن نمی باشد، مورد استفاده قرار داد و همواره این مسئله مهم را در نظر داشت که حالت گرد و مقطع دایره شکل لوله اسپیرال و دیگر ویژگی هایی از لوله اسپیرال که به آن ها می پردازیم سبب شده است تا بهترین محصول جهت استفاده در سیتم های انتقال هوا با توجه ظرفیت محیط باشد و حتی می توان از لوله اسپیرال در مصارفی چون معماری و طراحی داخلی جهت ایجاد زیبایی های بصری در دکوراسیون بصورت نما خارج یا همان اکسپوز استفاده نمود. استفاده از لوله اسپیرال بصورت اکسپوز امروزه بسیار رونق یافته و به راحتی می توان در بسیاری از رستوران ها ، سالن های غذا خوری ، شرکت ها و ... استفاده از لوله اسپیرال را که بصورت نما خارج در کوراسیون داخلی کار شده است مشاهده نمود. 
تولید لوله اسپیرال یکی از روش های تولید لوله د رجهان می باشد که تحت بالا ترین و بهترین استاندارد های روز جهان می باشد و بصورت متوالی مورد بازبینی و تست قرار می گیرد . در تولید لوله اسپیرال به روش اسپیرال از ورق های گالوانیزه از یک سر دستگاه ورق را روی یک سری غلتک روان قرار داده و با توجه به درز حلزونی شکل غلتک ها ورق گالوانیزه بصورت لوله اسپیرال در می آید.  در این روش برای تولید لوله اسپیرال با ایجاد هرگونه تغییر در زاویه تغذیه غلتک ها در ابتدای مسیر قط لوله اسپیرال تغییر می نماید. بنابراین همانطور که گفته شد می توان لوله اسپیرال را در سایز و اندازه های متنوعی با توجه به نیاز و فراخور ظرفیت محیط برای استفاده در سیستم های تولید و انتقال هوا استفاده نمود. شیوه تولید لوله اسپیرال این امکان را فراهم می آورد تا با تکنولوژی روز بتوان از دوخت مارپیچی ورق های گالوانیزه بهره برد و با ضخامت های گوناگون به طراحی و تولید انواع مختلفی از لوله اسپیرال در سایز های متنوع پرداخت. این نوع شیوه تولید لوله اسپیرال موجب می شود تا یک لوله اسپیرال اسپیرال در استحکام بیشتر ولی بسیار ارازن تر و مقرون به صرفه تر از سایر محصولات در این صنعت بتوان تولید نمود. استحکام لوله اسپیرال سبب شده است تا هم بتوان از آن در کلیه شرایط تولیدی و صنعتی حتی در بدترین شرایط استفاده نمود و نهم از سوی دیگر این مقاومت ودرجه از استکام لوله اسپیرال باعث می شود تا در نصب نیاز به سایر اتصالات کمتر از پیش بوده و همین امر یعنی سهولت بسیار بالا در نصب لوله اسپیرال که یکی از بزرگترین نقاط قوت لوله اسپیرال به حساب می آید. 
به دلیل رشد روز افزون صنعت طراحی و تولید سیستم ها و دستگاه های تهویه مطبوع و همچنین بهره برداری بیشتر و بیشتر از سیستم های تهویه به خصوص سیستم هایی که در فشار بالا کار می کنند، لوله اسپیرال محبوبیت و مقبولیت بیشتری نسبت به سایر محصولات یافته است. از جمله کاربرد های بسیار متنوع لوله اسپیرال می توان به استفاده از لوله اسپیرال در سیستم های تهویه مطبوع روی زمین و یا داخل زمین در فشار بالا و یا حتی درجه حرارت زیاد اشاره نمود. یک دیگر از موارد مصرف لوله اسپیرال جهت تخلیه بخار از اگزاست فن ها و یا جابجای موادی همچون غلات، دانه ها و ... در کارخانجات و کارگاه های صنعتی اشاره نمود. 
استفاده از لوله اسپیرال به دلیل مزایای منحصر به فردی که دارد همواره مورد استقبال طراحان و مهندسان در این صنعت بوده است. یکی از مهم ترین مزایای لوله اسپیرال استحکام بالای آن در نهایت زیبایی ظاهری می باشد که سبب می شود هم کارایی بالایی داشته باشد و هم همانطور که گفته شد در طراحی های داخلی طرفداران مخصوص به خود را داشته باشد. یکی از مزایای دیگر که بر مقبولیت و محبوبیت لوله اسپیرال روز به روز می افزاید مزایای آن نسبت به کانال چهارگوش می باشد. به عنوان مثال لوله اسپیرال صدای بسیار کمتری نسبت به کانال های مستطیلی و چهارگوشی ایجاد می نماید و می توان به این نکته نیز اشاره داشت که میزان افت فشار در لوله اسپیرال نسبت به سایر لوله ها در سیتم های تهویه مطبوع به طرز قابل توجهی کمتر می باشد که این مهم نجر به انتقال و توزیع مناسب هوا در سیستم های توزیع هوا و کانال کشی های داخلی و خارجی می باشد.


تگ ها : لوله اسپیرال