خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

یکی دیگر انواع لوله ها و داکت های انتقال هوا و یا مواد و همچنین انتقال آب کانال اسپیرال (Spiral duct) می باشد که در نوع خاص و انحصاری از ورق های گالوانیزه ساخته می شود که در آن صورت کانال اسپیرال گالوانیزه نام می گیرد. لوله اسپیرال بصورت کلی و عموماً جهت مصارفی چون انتقال هوا بیشتر در سیستم های توزیع و انتقال هوا در مسیر های کانال کشی مورد استفاده قرار می گیرد . لوله اسپیرال بهترین جایگزین برای کانال های چهارگوش می تواند باشد زیرا با شرایط منحصر به فردی که دارا می باشد به راحتی می توان لوله اسپیرال را در موارد و مکان هایی که استفاده از کانال چهارگوش ممکن نمی باشد، مورد استفاده قرار داد و همواره این مسئله مهم را در نظر داشت که حالت گرد و مقطع دایره شکل لوله اسپیرال و دیگر ویژگی هایی از لوله اسپیرال که به آن ها می پردازیم سبب شده است تا بهترین محصول جهت استفاده در سیتم های انتقال هوا با توجه ظرفیت محیط باشد و حتی می توان از لوله اسپیرال در مصارفی چون معماری و طراحی داخلی جهت ایجاد زیبایی های بصری در دکوراسیون بصورت نما خارج یا همان اکسپوز استفاده نمود. استفاده از لوله اسپیرال بصورت اکسپوز امروزه بسیار رونق یافته و به راحتی می توان در بسیاری از رستوران ها ، سالن های غذا خوری ، شرکت ها و ... استفاده از لوله اسپیرال را که بصورت نما خارج در کوراسیون داخلی کار شده است مشاهده نمود. 
تولید لوله اسپیرال یکی از روش های تولید لوله د رجهان می باشد که تحت بالا ترین و بهترین استاندارد های روز جهان می باشد و بصورت متوالی مورد بازبینی و تست قرار می گیرد . در تولید لوله اسپیرال به روش اسپیرال از ورق های گالوانیزه از یک سر دستگاه ورق را روی یک سری غلتک روان قرار داده و با توجه به درز حلزونی شکل غلتک ها ورق گالوانیزه بصورت لوله اسپیرال در می آید.  در این روش برای تولید لوله اسپیرال با ایجاد هرگونه تغییر در زاویه تغذیه غلتک ها در ابتدای مسیر قط لوله اسپیرال تغییر می نماید. بنابراین همانطور که گفته شد می توان لوله اسپیرال را در سایز و اندازه های متنوعی با توجه به نیاز و فراخور ظرفیت محیط برای استفاده در سیستم های تولید و انتقال هوا استفاده نمود. شیوه تولید لوله اسپیرال این امکان را فراهم می آورد تا با تکنولوژی روز بتوان از دوخت مارپیچی ورق های گالوانیزه بهره برد و با ضخامت های گوناگون به طراحی و تولید انواع مختلفی از لوله اسپیرال در سایز های متنوع پرداخت. این نوع شیوه تولید لوله اسپیرال موجب می شود تا یک لوله اسپیرال اسپیرال در استحکام بیشتر ولی بسیار ارازن تر و مقرون به صرفه تر از سایر محصولات در این صنعت بتوان تولید نمود. استحکام لوله اسپیرال سبب شده است تا هم بتوان از آن در کلیه شرایط تولیدی و صنعتی حتی در بدترین شرایط استفاده نمود و نهم از سوی دیگر این مقاومت ودرجه از استکام لوله اسپیرال باعث می شود تا در نصب نیاز به سایر اتصالات کمتر از پیش بوده و همین امر یعنی سهولت بسیار بالا در نصب لوله اسپیرال که یکی از بزرگترین نقاط قوت لوله اسپیرال به حساب می آید. 
به دلیل رشد روز افزون صنعت طراحی و تولید سیستم ها و دستگاه های تهویه مطبوع و همچنین بهره برداری بیشتر و بیشتر از سیستم های تهویه به خصوص سیستم هایی که در فشار بالا کار می کنند، لوله اسپیرال محبوبیت و مقبولیت بیشتری نسبت به سایر محصولات یافته است. از جمله کاربرد های بسیار متنوع لوله اسپیرال می توان به استفاده از لوله اسپیرال در سیستم های تهویه مطبوع روی زمین و یا داخل زمین در فشار بالا و یا حتی درجه حرارت زیاد اشاره نمود. یک دیگر از موارد مصرف لوله اسپیرال جهت تخلیه بخار از اگزاست فن ها و یا جابجای موادی همچون غلات، دانه ها و ... در کارخانجات و کارگاه های صنعتی اشاره نمود. 
استفاده از لوله اسپیرال به دلیل مزایای منحصر به فردی که دارد همواره مورد استقبال طراحان و مهندسان در این صنعت بوده است. یکی از مهم ترین مزایای لوله اسپیرال استحکام بالای آن در نهایت زیبایی ظاهری می باشد که سبب می شود هم کارایی بالایی داشته باشد و هم همانطور که گفته شد در طراحی های داخلی طرفداران مخصوص به خود را داشته باشد. یکی از مزایای دیگر که بر مقبولیت و محبوبیت لوله اسپیرال روز به روز می افزاید مزایای آن نسبت به کانال چهارگوش می باشد. به عنوان مثال لوله اسپیرال صدای بسیار کمتری نسبت به کانال های مستطیلی و چهارگوشی ایجاد می نماید و می توان به این نکته نیز اشاره داشت که میزان افت فشار در لوله اسپیرال نسبت به سایر لوله ها در سیتم های تهویه مطبوع به طرز قابل توجهی کمتر می باشد که این مهم نجر به انتقال و توزیع مناسب هوا در سیستم های توزیع هوا و کانال کشی های داخلی و خارجی می باشد.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
لوله اسپیرال  یکی از کانال های بسیار پر کاربرد و پر مصرف در دنیای تهویه مطبوع به شمار می رود.
این کانال انتقال هوا از تنوع سایزی بسیار بالایی برخوردار است و به همین علت می توان از آن در بسیاری از کاربری ها و شرایط گوناگون استفاده نمود. در واقع تنوع سایزی موجب شده است تا بتوان از لوله اسپیرال  در فضاهایی با متراژ پایین مانند خانه های مسکونی، مغازه ها، سرویس های بهداشتی، کافه و رستوران ها و... همچنین در متراز های بالا در فضاهایی نظیر کارخانه ها، هتل ها، پاساژها، فرودگاه ها و... مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر تنوع سایزی، ورق گالوانیزه بکار رفته در ساختار لوله اسپیرال  از ضخامت های گوناگونی ساخته می شود که عمده این ضخامت ها شامل ۰.۱، ۰.۶ و ۱ میلیمتر است و بنا به نیاز پروژه هریک از این ضخامت ها مورد استفاده قرار می گیرد.
یکی از عمده کاربری های لوله اسپیرال گالوانیزه  که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است بدین صورت است که در رستوران ها و کافه ها از این لوله اسپیرال   به گونه ای استفاده می شود که هم کاربری اصلی آن یعنی انتقال هوا حفظ شود و هم از آن به عنوان یک عنصر تزئیناتی مورد استفاده قرار می گیرد. به این روش استفاده روکار یا اکسپوز گفته می شود. بدین صورت که درواقع یک سبک صنعتی را وارد طراحی داخلی کافه ها و رستوران کرده و لوله اسپیرال   به صورت روکار روی سقف قابل مشاهده است. برای زیباتر جلوه دادن آن می توان یک نوع طراحی و شکل خاصی را مورد استفاده قرار داد و یا این لوله اسپیرال را به رنگ های مختلفی در آورد. این عمل در کوره های رنگ قابل انجام است و می توان آن را به هر رنگ دلخواهی در آورد.
لوله اسپیرال از ورقه های گالوانیزه تشکیل شده است بدین صورت که ورقه های گالوانیزه به صورت مارپیچ روی یکدیگر قرار گرفته و در نهای یک کانال با مقطع دایره ای را به وجود می آورد. وجود ورق گالوانیزه در ساختار این کانال موجب شده است که آن را تبدیل به یک کانال بسیار مستحکم کند که در برابر ورود انواع فشار، ضربه، هرگونه ساییدگی و... بسیار مقاومت داشته و دچار هیچ آسیب و صدمه ای نخواهد شد و از طرفی گالوانیزه همچون یک عایق برای لوله اسپیرال عمل کرده و از در برابر نفوذ و ورود حشرات، تابش مستقیم نور خورشید، رطوبت، حرارت بالا، گرما، سرما، برف و باران، باد و... و همچنین بسیاری از مواد شیمیایی و نفتی، اسیدی و گازی و... از کانال کاملا محافظت کرده و مانع از آسیب رسیدن به آن می شود. در نتیجه می توان گفت که لوله اسپیرال   یک کانال کاملا مقاوم و مستحکم در برابر بسیاری از عوامل بوده و به همین علت می توان از آن در شرایط و فضاهای مختلفی و حتی فضاهای باز مورد استفاده قرار داد.
هنگامی که در یک پروژه از لوله اسپیرال   استفاده می شود، وابسته به نیاز و نوع پروژه از متعلقات و اتصالاتی هم استفاده می شود تا در کنار این لوله اسپیرال یک سیستم کامل و با کیفیت به وجود آید که عمل هوارسانی را به سادگی به انجام برساند. لوله اسپیرال قیمت بسیار مناسبی هم دارا است.
حال که مزایا و معایب لوله اسپیرال گفته شد، بهتر قادر به تصمیم گیری خواهید بود. لوله گرد اسپیرال در بسیاری از شهرها نمایندگی دارد. مانند لوله اسپیرال مشهد، لوله اسپیرال شیراز، لوله اسپیرال تهران، لوله اسپیرال اصفهان، لوله اسپیرال اهواز.
این قطعات همگی از جنس ورق گالوانیزه و با کیفیت بسیار بالا ساخته می شوند. به معرفی مختصی از هر یک از این قطعات می پردازیم. ساپورت ها جهت اتصال لوله اسپیرال به دیوار و یا سقف مورد استفاده قرار می گیرند و درواقع به صورت دیواری یا سقفی تولید می شوند. رابط ها اتصال دهنده دو سر کانال اسپیرال که از یک سایر مشترک هستند، مورد استفاده قرار می گیرد و در مواقعی که قصد دارید سایزهای متنوعی از این کانال گرد را به هم اتصال دهید و یا کانال اسپیرال گرد را به کانال گالوانیزه چهارگوشی اتصال دهید می توانید از انواع تبدیل ها استفاده کنید. زانویی ها، دمپر ها که جهت کنترل شدت و میزان هوای عبوری از دریچه ها مورد استفاده قرار می گیرند، انواع دریچه ها و... هریک در شرایط مختلف با تعداد و سایزهای متنوع در کنار لوله اسپیرال در یک پروژه مورد استفاده قرار می گیرند.
قیمت لوله اسپیرال  در میان انواع کانال ها یک لوله هوا بسیار مقرون به صرفه به شمار می رود.


تگ ها : لوله اسپیرال، لوله گرد اسپیرال، لوله اسپیرال گاوانیزه، لوله هوا