خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبللوله اسپیرال گالوانیزه
مسئله تهویه مطبوع، یکی از مهمترین مسائلی است که به هنگام اجرای یک ساختمان مورد توجه قرار می‌گیرد. چرا که تامین هوای مطبوع و مناسب و تنظیم گرما و سرما برای یک فضا از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. در میان انواع لوله ها و کانال هایی که نقش انتقال هوا را بر عهده دارند، لوله اسپیرال گالوانیزه از پر کاربرد ترین و بهترین نوع این کانال ها به شمار می رود.

روش تولید کانال اسپیرال گالوانیزه
لوله اسپیرال گالوانیزه به کمک ورقه های گالوانیزه بدین صورت تولید می شود که ورقه ها به صورت لایه لایه روی همدیگر قرار گرفته و در نهایت یک ترکیب مدور با مقطع دایره ای را به وجود می آورد. 
در گذشته کانال های گالوانیزه به صورت چهارگوش تولید می شدند که این شکل چهارگوش مشکلات فراوانی را پدید می آورد. مهمترین مسئله این بود که شکل چهارگوش کانال و زاویه دار بودن ساختار آن موجب می شد که هوا به هنگام عبور از داخل کانال، به گوشه ها و زوایای آن گیر کرده و صدای گوش خراشی ایجاد کند.
اما رفته رفته با پیشرفت تکنولوژی در دنیای صنعت و تهویه، کانال های گالوانیزه به شکل مدور ساخته شده و در نهایت لوله اسپیرال گالوانیزه به بازار صنعتی وارد شد. ورق گالوانیزه بکار رفته در ساختار این کانال اسپیرال، از کانال در برابر بسیاری از عوامل محافظت می کند.
در واقع به نوعی به علت ساختار نفوذ ناپذیری که دارد، مانع از ورود و نفوذ رطوبت، آب، حرارت، گرما، سرما، باد، باران، برف، آتش سوزی و سایر عوامل طبیعی خواهد شد و در نتیجه به علت عدم ورود این عوامل، لوله هوا دچار هیچ گونه آسیب و مشکلی نخواهد شد.

مزایای کانال اسپیرال گالوانیزه
در کنار این عوامل طبیعی، در برابر عوامل شیمیایی نظیر مواد نفتی، گازهای سمی، انواع مایعات و مواد شیمیایی هم بسیار مقاوم بود و در صورت نیاز می توان این کانال را به ویژگی هایی مجهز کرد که بتوان کاملا با خاطری آسوده از آن در فضاهایی استفاده نمود که امکان تماس با مواد سمی و شیمیایی وجود داشته باشد.
علاوه بر موارد ذکر شده، ورق گالوانیزه از نظر ساختاری هم بسیار مقاوم است. بدین صورت که در برابر انواع ضربه، فشارهای جانبی، کشش، فرسایش، پارگی، سایش و... هم کاملا مقاوم بوده و با قرار گرفتن در معرض این موارد هم به هیچ عنوان دچار هیچ گونه آسیب و مشکلی نخواهد شد. به همین علت گفته می شود که لوله اسپیرال گالوانیزه یک کانال هوای کاملا مقاوم و مستحکم بوده و به همین علت دارای طول عمر بسیار بالایی است. در نتیجه کاملا قابل استفاده در فضاهایی است که نیاز به دوام و پایداری وجود دارد.

کاربرد کانال اسپیرال گالوانیزه
لوله اسپیرال گالوانیزه در بسیاری از فضاها و کاربری ها قابل استفاده است و تقریبا می توان گفت که هیچ گونه محدودیتی جهت استفاده از این لوله هوا وجود ندارد. بنابراین می توان با خیالی آسوده این کانال هوا را در فضای بیرون با شرایط نا مساعد آب و هوایی، در مقابل مواد شیمیایی و سمی و همچنین ر معرض انواع فشارها و آسیب های جانبی قرار داد بدون آنکه کوچکترین آسیبی به آن وارد شود.
بدین ترتیب لوله اسپیرال گالوانیزه در برابر هرگونه آسیب احتمالی از خود مقاومت بسیار بالایی نشان خواهد داد و بدین ترتیب هزینه هایی که احتمال دارد در نتیجه تعمیر آسیب های وارد شده یا تعویض قطعاتی که دچار مشکل شده اند، کاملا حذف شده و در نتیجه در هزینه های پروژه تا حد فراوانی صرفه جویی می کند. اما به طور کلی می توان گفت که لوله اسپیرال گالوانیزه یک کانال هوای کاملا مقرون به صرفه و اقتصادی است چرا که هزینه هایی که در جهت تولید و سپس اجرای این کانال هوا صرف می شود، شامل هزینه های بسیار پایینی بوده و هزینه های بالایی را شامل نمی شود. در نتیجه می توان با صرف هزینه های بسیار اندکی، تعداد بالایی از این کانال هوا را تولید نموده و سپس در محل پروژه اجرا نمود.


هزینه های استفاده از کانال اسپیرال گالوانیزه
صرفه جویی در هزینه ها یک امر بسیار مهم و حیاتی به شمار می رود چرا که حفظ بودجه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و کارفرماها و مهندسین دائما در تلاش هستند که هزینه های اولیه و جاری پروژه ها را تا حد امکان کاهش دهند. در نتیجه این لوله هوا می تواند یک گزینه بسیار مناسب و اقتصادی برای آن دسته از افرادی به شمار برود که به تامین و حفظ بودجه اهمیت بسیاری می دهند.
لوله اسپیرال گالوانیزه در تنوع سایزی بسیار بالایی قابل تولید است. بدین ترتیب که در بسیاری از متراژهای مختلف و گوناگون قابل استفاده می باشد. از فضاهای کوچک مثل آپارتمان ها، کافه و رستوارن ها و سرویس های بهداشتی گرفته تا فضاهای بزرگتر نظیر فضاهای اداری، فروشگاه ها، مراکز بهداشتی و بیمارستان ها، فرودگاه ها، کارخانه ها، هتل ها و...

ابعاد کانال اسپیرال گالوانیزه
علاوه بر تنوع سایزی، تنوع طولی و متراژی هم برای این کانال هوا وجود دارد و می توان در تنوع بالایی از طول های گوناگون این کانال هوا  را تولید نمود اما به طور عمومی، طول استاندارد این کانال ها ۳ متری است و می توان به کمک رابط ها این لوله ها را به یکدیگر متصل نمود.
وزن لوله اسپیرال گالوانیزه با وجود استفاده از ورق گالوانیزه بالا نبوده و دارای وزن سبکی می باشد به همین علت حمل و جابه جایی آن کار بسیار آسانی است. به راحتی می توان در مدت زمان بسیار کوتاهی این لوله هوا را حمل نمود و به علت سبکی وزن نصب و راه اندازی آن هم بسیار آسان خواهد بود و درواقع بدون نیاز به تعداد بالایی از نیروی متخصص جهت نصب و اجرا، می توان تعداد بالایی از این کانال هوا را اجرا نمود. بنابراین علاوه بر صرفه جویی در زمان، در استفاده از نیروی انسانی و هزینه های استفاده از نیروی انسانی تا مقدار بسیاری می کاهد.

صرفه جویی در مصرف انرژی
مورد دیگری که لوله اسپیرال گالوانیزه بسیار در آن صرفه جویی می کند، مصرف انرژی است. به دلیل آنکه در ساختار این کانال که لایه خارجی و چه لایه داخلی هیچ درز و شکافی وجود ندارد، در نتیجه مواد به هنگام عبور از داخل آن، از درز و شکاف های احتمالی خارج نشده و موجب اتلاف انرژی نمی گردد و تمامی مواد به صورت تمام و کمال و به سرعت به مقصد خود هدایت می شود.
وجود این خصوصیت در ساختار لایه خارجی آن، یکی دیگر از عواملی است که مانع از ورود عوامل طبیعی و شیمیایی آسیب رسان به داخل این لوله هوا خواهد شد و در نتیجه احتمال آسیب رساندن به آن را به حداقل خود می رساند.
یکی دیگر از مهمترین و کاربردی ترین خصوصیات لوله اسپیرال گالوانیزه این است که در سطح داخل آن هیچ گونه پستی بلندی وجود ندارد و به همین علت موادی که از داحل لوله اسپیرال در حال عبور هستند، به هنگام گذر به هیچ مانعی برخورد نکرده در نتیجه حرکت آنها متوقف نخواهد شد. همین مسئله مانع از هدر رفت مواد و همچنین سرعت بخشیدن به حرکت مواد از داخل لوله می شود.
به هنگامی که از لوله اسپیرال گالوانیزه در پروژه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، بنا بر نیاز و ویژگی های پروژه ممکن است نیاز به قطعات و لوازم جانبی در کنار خود کانال باشد. در نتیجه این قطعات موجب می شوند که روند اجرای پروژه با سرعت بالاتری انجام بپذیرد. همگی قطعات از جنس ورق گالوانیزه تولید شده و تعداد، سایز و نوع هریک با توجه به نیازهای پروژه و کانال مورد استفاده قرار می گیرد.
این قطعات را به اختصار معرفی می کنیم. جهت اتصال کانال های هم سایز به یکدیگر، از رابط استفاده می شود که این کانال ها را به طور منظم و بدون ایجاد شکم به یکدیگر متصل می نماید. جهت اتصال سایزهای مختلف از کانال ها، از تبدیل ها استفاده می شود که البته جهت اتصال کانال گرد به چهارگوش هم مورد استفاده قرار می گیرد.

قطعات جانبی کانال اسپیرال
ساپورت ها قطعاتی هستند که در واقع ابتدا و انتهای کانال ها به دیوار و یا سقف متصل می کنند. به همین علت ساپورت ها به شکل دیواری و سقفی وجود دارند.
زانویی ها که در زوایای مختلف بر حسب نیاز تولید می شوند، نوع دیگری از قطعات هستند که جهت اتصال کانال ها با زوایای خاص مورد استفاده قرار می گیرند. دریچه ها که جهت پخش هوا در انتهای مسیر و دمپر ها جهت تنظیم دریچه ها مورد استفاده قرار می گیرند.
نوع دیگری از قطعات خاص هستند که ممکن است در پروژه های مختلف جهت کاربری های گوناگون مورد استفاده قرار بگیرد که به طور خاص برای آن پروژه قابل تولید می باشد. بنابراین هریک از این قطعات به فراخور نیاز و ویژگی های پروژه در کنار لوله اسپیرال گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرند.
با توجه به ویژگی ها و مزایایی که برای لوله اسپیرال گالوانیزه گفته شد، می توان گفت که این کانال هوا در مقایسه با انواع کانال ها و لوله های انتقال هوا و مواد موجود در بازار، از برتری ها و مزیت های بسیاری برخوردار بوده و درواقع نقص آنها را تا حد فراوانی می پوشاند. چرا که بسیاری از دیگر کانال های هوای موجود، مشکلات و مسائل فراوانی را پدید می آورند که می تواند کل پروژه را با اختلال مواجه کند.


تگ ها : لوله اسپيرال گالوانيزه, لوله اسپيرال گالوانيزه هوا, لوله هوا