خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبلقیمت کانال اسپیرال
کانال اسپیرال یکی از بهترین انواع کانال هایی است که در مقایسه با بازار صنعتی امروزی مورد استفاده قرار می گیرد. کانال اسپیرال وظیفه انتقال هوا را در سیستم های تهویه مطبوع بر عهده دارد. در ادامه به بررسی بیشتر درمورد این کانال و همچنین قیمت کانال اسپیرال می پردازیم. 

کانال اسپیرال چیست و چه خصوصیاتی دارد؟
همان طور که توضیح داده شد، کانال اسپیرال نوعی از کانال های انتقال هوا است که در انواع سیستم های تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول به دلیل ویژگی های بسیار خاصی که دارد از سایر انواع کانال ها بسیار متمایز شده است. کانال اسپیرال به این صورت تولید می شود که در کارخانه ورقه هایی از گالوانیزه در پیچیده و تنیده می شوند تا در نهایت به یک ساختار اسپیرال با مقطع دایره ای برسند. 
کانال اسپیرال را در سایزهای متنوعی می توان تولید کرد و در واقع قیمت کانال اسپیرال برای هر سایز متفاوت است. این تنوع بالا در تولید سایز موجب شده است که بتوان از این کانال برای کاربری های مختلفی استفاده کرد و هیچ محدودیتی جهت استفاده از آن وجود نداشته باشد. از رستوران‌ ها و کافی شاپ ها گرفته تا فرودگاه ها و هتل ها و... اما این کانال را در طول دلخواه نمی توان تولید کرد و تنها امکان تولید کانال اسپیرال در طول های ۳ متری وجود دارد. اگر نیاز به متراژ بالاتری از این کانال باشد، می توان به کمک رابط کانال ها را به یکدیگر متصل کرده تا به طول دلخواه رسید.
همان طور که پیش تر توضیح داده شد، در ساختار کانال اسپیرال از ورق گالوانیزه استفاده می شود. ورق گالوانیزه را بر حسب نیاز می توان در ضخامت های مختلفی تولید کرد و مورد استفاده قرار داد. وجود ورق گالوانیزه برای کانال بسیار مفید است و از کانال در برابر عوامل مختلفی حفاظت می کند. ورق گالوانیزه مشابه عایق برای کانال عمل کرده و از کانال در برابر عوامل طبیعی و غیر طبیعی محافظت می کند و مانع از وارد شدن آسیب به کانال می شود. 

به طور مثال در برابر عوامل طبیعی مثل شرایط جوی و آب و هوایی مختلف که ممکن است آسیب هایی را به کانال وارد کند، عوامل شیمیایی مثل مواد اسیدی، نفتی، گازوئیلی و... و همچنین عواملی مثل انواع فشارهای وارده، ضربه، کشش، ساییدگی، فرسایش و... هیچ یک هیچ آسیبی را به کانال به دلیل وجود ورق گالوانیزه وارد نمی کنند. به این ترتیب مقاومت و پایداری کانال تا میزان بسیار زیادی افزایش پیدا می کند و بر طول عمر آن افزوده می شود. در نتیجه این مسئله موجب افزایش طول عمر کانال هم می شود زیرا اگر مقاومت کانال بسیار بالا باشد، در نتیجه بسیار دیرتر دچار آسیب و مشکل شده و طول عمر بسیار بالایی خواهد داشت. پس هزینه هایی که در جهت تعمیر کانال و یا حتی تعویض آن صرف می شود، به دلیل طول عمر بالا در مورد این کانال صدق نمی کند و علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، در زمان و انرژی هم تا میزان بسیار زیادی صرفه جویی می کند. به همین دلیل قیمت کانال اسپیرال تنها محدود به تهیه و اجرای آن می شود و نیاز به صرف هزینه بیشتر جهت نگهداری از کانال صرف نخواهد شد.
قیمت کانال اسپیرال به عوامل مختلفی بستگی دارد اما به صورت کلی می توان گفت که هزینه هایی که در جهت تولید این کانال و سپس اجرا و راه اندازی آن صرف می شود، شامل هزینه های مناسب و بسیار معقولی است و می توان به صورت کلی گفت که قیمت کانال اسپیرال مناسب و مقرون به صرفه است و شامل هزینه های بالایی نمی شود. استفاده از کانال اسپیرال برای افرادی گزینه بسیار مناسبی به شمار می رود که صرفه جویی در هزینه های برایشان بسیار اهمیت داشته و مهم است.

سرعت تولید و اجرای کانال اسپیرال بالا است به طوری که در بازه زمانی بسیار کوتاهی می توان این کانال را تولید کرد و سپس با صرف زمان بسیار کوتاهی هم می توان این کانال را در محل مورد نظر نصب و اجرا کرد. بنابراین نیاز به زمان زیادی جهت تولید و اجرای این کانال وجود نداشته و موجب صرفه جویی فراوانی در زمان بندی تولید و اجرای کانال می شود. بنابراین استفاده از کانال اسپیرال گالوانیزه کاملا مناسب افرادی است که به زمان اهمیت فراوانی داده و بسیار برای آن ها اهمیت دارد که سر وقت و به موقع پروژه خود را تکمیل کرده و به مرحله پایانی برسانند.

قیمت کانال اسپیرال وابسته به عوامل مختلفی نظیر سایز دهانه، ضخامت ورقه به کار رفته در ساختار کانال، کیفیت کانال و... است اما همان طور که گفته شد، به طور کلی هزینه های بالایی را شامل نمی شود.
ظاهر کانال اسپیرال بسیار شکیل و زیبا است. به همین جهت بر خلاف سایر کانال ها که همواره تلاش برای پنهان کردن آن ها وجود دارد، از کانال اسپیرال می توان به راحتی به صورت روکار استفاده کرد و از زیبایی آن بهره برد. به این صورت که می توان به تنهایی یا به صورت طراحی شده از این کانال در سقف و به صورت اکسپوز استفاده کرد و به عنوان یک عنصر دکوراتیو آن را در نظر گرفت. این کانال جلوه بسیار متفاوت و خاصی به فضا خواهد بخشید و حال و هوای فضای شما را تغییر خواهد داد. بنابراین اگر به دنبال تغییرات اساسی در دکوراسیون فضای خود هستید، استفاده از کانال اسپیرال را به صورت روکار فراموش نکنید. به این صورت یک تیر و دو نشان می زنید. هم از کانال جهت انتقال هوا استفاده می کنید و هم از آن به عنوان یک عنصر تزئینی در دکوراسیون فضا بهره می برید.
قیمت کانال اسپیرال نسبت به کانال های دیگر شاید نسبتا بالاتر باشد اما بسیار با کیفیت تر از کانال های دیگر است.هنگامی که قصد استفاده از کانال اسپیرال در سیستم وجود داشته باشد، می توان از قطعات جانبی و کمکی در تکمیل پروژه و در کنار کانال اسپیرال استفاده کرد. قیمت کانال اسپیرال در کنار استفاده از این قطعات تغییر می کند. البته بسته به نوع پروژه، تعداد قطعات، سایز و نوع آن ها متفاوت خواهد بود. این قطعات حتی می توانند سفارشی هم باشند و کاملا اختصاصی برای یک پروژه مشخص تولید شده و مورد استفاده قرار بگیرند. 

قطعات جانبی نظیر رابط ها، بست ها، ساپورت ها، انواع تبدیل ها و... همگی قطعاتی هستند که در یک پروژه وظیفه ای را بر عهده گرفته و موجب افزایش بهره وری و بالا رفتن کارایی سیستم می شوند.
همان طور که گفته شد، عوامل مختلفی بر تعیین قیمت کانال اسپیرال موثر هستند اما به هنگام خرید اگر مشاهده کردید که قیمت کانال اسپیرال بسیار پایین است، هرگز گول قیمت پایین را نخورید زیرا به احتمال خیلی بالا از کیفیت بسیار پایینی برخوردار است و در نتیجه شاید در ابتدا این کانال را با قیمت پایینی تهیه کنید اما قطعا به دلیل کیفیت بسیار پایین، در برابر کوچکترین عواملی دچار آسیب و صدمه شده و به سرعت خراب می شود. بنابراین شما نیاز به صرف هزینه ای اضافه تر دارید تا آن را تعویض کرده و کانال جدیدی تهیه کنید. بنابراین قطعا بهتر است که کانالی با کیفیت و با قیمت کمی بالاتر تهیه کنید تا دیگر نیاز به نگهداری و تعویض نداشته و کانال برای شما تا مدت طولانی کار کند. بنابراین هرگز گول قیمت کانال اسپیرال با قیمت ارزان را نخورید.

ساخت کانال اسپیرال و اتصالات کانال اسپیرال با تکنولوژی روز دنیا انجام شده و این کانال بهترین کانال هوا یا کانال تهویه بازار است. همچنین محصولات کانال فلکسیبل ما شامل داکت فلکسیبل ، کانال فلکسیبل عایق دار ، لوله خرطومی هوا و لوله خرطومی مکنده هستند که در سیستم تهویه مطبوع استفاده می شوند. محصول لوله گالوانیزه را میتوان به کمک عایق الاستومری ، عایق حرارتی کرد و  سیستم داکت اسپیلیت را بهینه کرد. در لیست قیمت  محصولات کانال کشی میتوان به لوله اسپیرال، قیمت کانال گرد، قیمت کانال کولر پلی اورتان، قیمت کانال گرد کولر آبی و  قیمت دریچه کولر اشاره کرد. همچنین محصولات دریچه گرد و دریچه ی چهارگوش  جزو محصولات ما هستند.

همه ی این محصولات را میتوانید از طریق خدمات خرید اینترنتی یا خرید آنلاین سفارش دهید. این محصول در تمامی شهر ها ، تهران ،  مشهد ، اصفهان ، شیراز  ، تبریز ، اهواز و ... قابل ارسال است. جهت مشاوره و راهنمایی میتوانید با تلفن ما تماس بگیرید.تگ ها : قیمت کانال اسپیرال, کانال اسپیرال