خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

قیمت لوله خرطومی PVC


قیمت لوله خرطومی PVC

از لوله خرطومی PVC در زمینه های بسیاری استفاده می شود. به عنوان مثال در سیستم تهویه مطبوع، جهت مکش و انتقال گرد و غبار و ذرات کوچک به محیط خارج از جمله مواردی است که از کانال خرطومی پی وی سی استفاده می گردد. برای بحث در رابطه با قیمت لوله خرطومی PVC در درجه اول می بایست نوع آن را بررسی نمود. مواد اولیه تشکیل دهنده و همچنین ساختار لوله خرطومی پی وی سی از یک سو و تکنولوژی ساخت آن از سوی دیگر همگی از جمله مواردی هستند که می توانند نقشی تعیین کننده در قیمت لوله خرطومی PVC داشته باشند.

این کانال هوا یک کانال فلکسیبل به شمار می رود که از ورق پی وی سی نرم تولید می گردد. در واقع برای ساخت این لوله خرطومی هوا ورق پی وی سی را با کمک یک رشته فنر فولادی تقویت می نمایند که به صورت مارپیچ به دور آن چرخانده می شود.

بر خلاف مدل های فلزی از جمله کانال اسپیرال گالوانیزه و ... لوله خرطومی هوا و داکت فلکسیبل در سایز هایی از قطر 3 تا 90 سانتی متر با تفاوت هایی در قیمت لوله خرطومی PVC  ، را پوشش می دهند. این در حالیست که لوله اسپیرال در سایز های بزرگتر نیز در مصارف متنوعی تولید می گردد.

واضح است که همانگونه که متناسب با سایز بندی کانال اسپیرال، اتصالات کانال اسپیرال نیز تولید می گردد؛ برای لوله های خرطومی هوا نیز اتصالات و قطعات متناسب با همان سایز تولید و در دسترس قرار می گیرد

قیمت لوله خرطومی PVC با توجه به سایز لوله افزایش و یا کاهش می یلبد. به عنوان مثال قیمت لوله خرطومی 2 اینچ و یا حتی قیمت لوله خرطومی 4 اینچ  با توجه به قطر دهانه، نسبت به قیمت لوله خرطومی 6 اینچ بسیار کمتر می باشد.

این تفاوت در قیمت لوله خرطومی PVC در سایز های متفاوت در درجه اول به دلیل میزان مواد اولیه مصرفی برای تولید سایز های متفاوت می باشد. و بعد از آن می توان به کاربردهای متنوعی که برای هر سایز از این لوله خرطومی هوا وجود دارد، اشاره نمود.


در دسترس بودن اتصالات مورد نیاز جهت نصب کانال هوا، چه نصب کانال اسپیرال و چه کانال کشی مربوط به لوله خرطومی هوا مورد دیگری است که می تواند قیمت لوله خرطومی PVC را در سایز های متفاوت، دستخوش تغییر نماید.

به عنوان مثال در پروژه هایی با مقیاس بزرگ تر که نیاز به استفاده از لوله خرطومی هواکش سایز بزرگ می باشد؛ لازم است تا از لوله های فلکسیبل خرطومی در سایز های بزرگ تر استفاده شود. این مسئله موجب می گردد تا حمل و جابه جایی آن در کنار نصب و کانال کشی، هزینه ای را در بر بگیرد که همگی می تواند از جمله فاکتور های تاثیر گذار بر قیمت لوله خرطومی به شمار رود.

متراژ و طول هر شاخه کانال PVC به صورت 6 و یا 10 متری می باشد. از سوی دیگر به دلیل خاصیت انعطاف پذیری که این مدل از کانال های هوا دارند؛ حمل، بسته بندی، نگهداری و جابه جایی آن ها بسیار ساده تر از کانال های فلزی می باشد که خاصیت فلکسیبل بودن را ندارند.

همین خاصیت و ویژگی منحصر به فرد لوله خرطومی PVC موجب می گردد تا از آن در زمینه های زیادی استفاده گردد.

با توجه به مقرون به صرفه بودن قیمت این لوله خرطومی PVC  ، استفاده از داکت اسپلیت و هم چنین سیستم های تهویه مکان های مسکونی و اداری تا مکان های بزرگ تجاری، اتاق های تمیز، سیستم های انتقال زباله های ریز در کارگاه های صنعتی، سیستم های جمع آوری گرد و غبار و ذرات در کارخانجات، و ... همگی از مواردی هستند که استفاده از لوله خرطومی PVC بهترین گزینه جهت رسیدن به هدف که همان انتقال مواد می باشد، در نظر گرفته می شود.

یکی از مهم ترین زمینه های کاربرد و استفاده از کانال خرطومی پی وی سی، استفاده از آن در نجاری می باشد. قیمت لوله خرطومی مکنده نجاری نیز بر اساس سایز و قطر دهانه تغییر می نماید.

با توجه به توان دستگاه مکنده مرکزی و فشار هوای داخل کانال می توان سایز و قطر دهانه کانال مکنده را برآورد نمود.

مسئله مهم تر از قیمت لوله خرطومی PVC  این است که می بایست به این نکته بسیار مهم توجه داشت که در دستگاه هایی که نیاز به استفاده از لوله خرطومی با سایز بزرگ می باشد، لازم است تا طول لوله کوتاه در نظر گرفته شود. این موضوع می تواند در کاهش تولید صدا در هنگام انتقال هواو یا مواد از داخل کانال کمک شایان توجهی نماید.

البته فارغ از قیمت این محصول ، در بسیاری موارد دیده می شود که زول لوله خرطومی PVC را بسیار بلند در نظر می گیرند تا از بین دستگاه ها و ماشین آلات به راحتی عبور داده شود. در این گونه موارد می توان با کوچک در نظر گرفتن سایز لوله از تولید صدای زیاد بکاهیم.

قیمت لوله خرطومی PVC با توجه به ویژگی فلکسیبل بودن آن بسیار مقرون به صرفه می باشد. همانطور که می دانیم این خاصیت نه تنها به حمل و نگهداری ساده تر این مدل از کانال ها کمک می کند؛، بلکه موجب می شود در هنگام نصب با مشکلات کمتری رو به رو باشیم و نصب آن در اسرع وقت و در بسیاری موارد بدون نیاز به یک نیروی متخصص انجام می پذیرد.

مقاومت این کانال فلکسیبل در برابر دما نیز از جمله مواردی می باشد که قیمت لوله خرطومی PVC را به راحتی افزایش و یا کاهش می دهد.

این کانال هوا از دمای 20 درجه سانتی گراد زیر صفر تا حدود 80 درجه بالای صفر دارای مقاومت دمایی می باشد. در بسیاری موارد نیز این بازه تا حدود 100 درجه سانتی گراد نیز می رسد. البته این مورد مربوط به زمانی می باشد که از این کانال به طور دائم استفاده نگردد. مقاومت دمایی بالا نیز از عواملی می باشد که قیمت این محصول را افزایش می دهد.

علاوه بر دما و درجه حرارت، لوله خرطومی پی وی سی در برابر بسیاری از مواد شیمیایی نیز بسیار مقاوم می باشد. تفاوت قیمت لوله خرطومی PVC نسبت به سایر کانال های فلکسیبل مشابه نیز می تواند در همین مورد باشد. زیرا به دلیل مقاومت آن در برابر بسیاری از مواد مختلف می توان از آن در پروژه ها و جهت انتقال مواد گوناگون بهره جست.

بدون در نظر گرفتن قیمت لوله خرطومی PVC ، استفاده از آن در صنایع پتروشیمی جهت انتقال مواد نفتی و روغنی بسیار رایج می باشد.

استفاده بسیار زیاد و کاربرد های متنوع این کانال فلکسیبل موجب می گردد تا قیمت لوله خرطومی PVC در بازار تا حدودی افزایش یابد.

اما توجه به این نکته نیز بسیار ضروری می باشد که در نظر گرفتن شرایط و هدف پروژه بسیار مهم تر از قیمت لوله خرطومی PVC در بازار به شمار می رود.

زیرا در بسیاری موارد به چشم می خورد که تنها به دلیل افزایش قیمت لوله خرطومی PVC  و هم چنین کاهش هزینه های مالی یک پروژه از استفاده از لوله خرطومی پی وی سی اجتناب می گردد.

اما باید به این نکته نیز توجه داشت که عدم استفاده از کانال ها، قطعات و تجهیزات استاندارد و متناسب با نیاز و هدف هر پروژه ( به عنوان مثال به دلیل قیمت لوله خرطومی PVC ) شاید در ابتدای امر موجب کاهش ظاهری هزینه ها گردد؛ اما در طولانی مدت می تواند اثرات جبران ناپذیری را برای یک پروژه به بار بیاورد.

در برخی موارد نیاز است تا از کانال فلکسیبل عایق دار در بسیاری از پروژه ها استفاده گردد. در این حالت استفاده از عایق الاستومری می تواند بهترین گزینه جهت مقاوم سازی کانال های فلکسیبل در برابر هرگونه نفوذ رطوبت و یا حتی ضربات فیزیکی باشد. که البته موجب افزایش قیمت لوله خرطومی PVC نیز می گردد.

البته لوله خرطومی PVC بدون عایق ارزان تر از نمونه های عایق بندی شده موجود در بازار است. و این موضوع به دلیل استفاده از بهترین نوع عایق و مقاوم سازی کانال فلکسیبل در برابر آسیب های احتمالی می باشد.

لوله خرطومی پی وی سی را می توان در رنگ های متنوع نیز تولید نمود. رنگ آمیزی این کانال با توجه به درخواست مشتری و نیاز پروژه در رنگ های متنوع و با استفاده از رنگ های پودری الکترواستاتیک انجام می پذیرد.

پس از رنگ آمیزی کانال را در کوره های مخصوص قرار داده تا رنگ آن ثابت گردد. قیمت لوله خرطومی PVC رنگی نسبت به کانال های بدون رنگ بیشتر می باشد.

قیمت لوله خرطومی PVC پیشگام سپهر ( Pishgam Sepehr PVC Air Hose ) در رنگ و سایز های متفاوت و هم چنین در  ضخامت های متنوع در مقایسه با سایر رقبا در شهر های بزرگ کشور از جمله تبریز ، اصفهان ، شیراز ، مشهد ، اهواز و ... بسیار مقرون به صرفه و به لحاظ کیفیت دارای بهترین درجه کیفی نیز می باشد.

مشتریان عزیز می توانند جهت دریافت لیست قیمت لوله خرطومی PVC قبل از خرید آنلاین و یا خرید اینترنتی با تلفن این شرکت تماس گرفته و از مشاوره نیرو های متخصص بهره مند گردند.


تگ ها : قیمت لوله خرطومی PVC | تولید کننده انواع کانال فلکسیبل - شرکت پیشگام سپهر