خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

قیمت لوله خرطومی مکنده


قیمت لوله خرطومی مکنده

قیمت لوله خرطومی مکنده به طور مستقیم وابسته به نوع و جنس آن می باشد. لوله خرطومی مکنده نجاری که از جنس پی وی سی می باشد، از یک رشته مفتولی فولادی فنری شکل ساخته شده است و یک رشته نوار پی وی سی روی آن را پوشش می دهد.. در واقع این مفتول فولادی در میان این نوار پی وی سی قرار می گیرد و به صورت مارپیچی به دور آن تنیده می شود. همین حالت و سیستم ساخت لوله خرطومی مکنده موجب می گردد تا حالت ارتجاعی و فلکسیبل به آن ببخشد.

این شیوه ساخت می تواند در قیمت لوله خرطومی مکنده موثر باشد زیرا علاوه بر ایجاد حالت انعطاف پذیری می تواند استحکام داکت فلکسیبل را تا حد زیادی بالا ببرد.

قیمت لوله خرطومی مکنده بر اساس سایز کانال می تواند در بازه گسترده ای قرار بگیرد. سایز و ابعاد دهانه کانال فلکسیبل مکنده می تواند از قطر های 2 و 3 سانت شروع و تا حدود 70 سانت ادامه یابد. نکته قابل توجه در این دسته بندی قیمت لوله خرطومی مکنده آن است که با افزایش سایز قیمت لوله خرطومی مکنده نیز افزوده می گردد. به این صورت که به عنوان مثال قیمت لوله خرطومی 2 اینچ از قیمت لوله خرطومی 4 اینچ کمتر می باشد. و مسلما این اختلاف در قیمت لوله خرطومی مکنده به دلیل مواد استفاده شده در ساخت آن می باشد که در یک نمونه بیشتر و یا کمتر از مونه دیگر می باشد.

البته باید توجه داشت که قیمت لوله خرطومی مکنده نمی تواند معیار انتخاب لوله های خرطومی قرار بگیرد. به عنوان مثال برای خرید یک نوع مناسب از لوله خرطومی هود می بایست به قطر دهانه دستگاه مکنده مورد استفاده در محیط توجه کرد. مثلا یک لوله خرطومی قطر 30 سانت را نمی توان برای اتصال به دستگاه مکنده با قطر دهانه بیشتر یا کمتر از 30 سانت متصل نمود. و در مرحله بعد می توان به تعیین قیمت لوله خرطومی مکنده  پرداخت.

 یا در مورد دیگر به هنگام استفاده از کانال مناسب برای کولر و اتصال آن به دستگاه مرکزی و یا دریچه ها از انواع دریچه گرد و یا دریچه چهارگوش ، نیز دقت به سایز و قطر دهانه لوله خرطومی بسیار حادز اهمیت می باشد که این موضوع به سادگی می تواند قیمت لوله خرطومی کولر را افزایش و یا کاهش دهد. اما نکته مهم در این زمان تنها استفاده از سایز مناسب کانال می باشد.

البته در این حالت می توان در برخی موارد از اتصالات کانال فلکسیبل و لوله خرطومی استفاده مود. اما همواره می بایست به پوشش مناسب درزهای آن توجه کافی مبذول داشت. چرا که عدم توجه کافی به این مسئله می تواند کیفیت عملکرد کانال را کاهش دهد.

این موضوع در میان سایر کانال های هوا مانند لوله اسپیرال نیز صادق است. و به همان صورت که می تواند قیمت لوله خرطومی مکنده  را تا حدودی افزایش دهد؛ قیمت کانال های اسپیرال را نیز افزایش می دهد.

همانطور که می دانیم کانال اسپیرال گالوانیزه نیز در هنگام نصب نیاز به اتصالات کانال اسپیرال نیاز دارد که می بایست در هوابندی درزهای آن نیز دقت لازم را به عمل آورد.


گاهی برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکلی در این زمینه و همچنین جهت جلوگیری از افت فشار و یا کاهش مصرف انرژی می توان از کانال فلکسیبل عایق دار استفاده نمود. در بیشتر موارد هم عایق بندی با عایق خاص و منحصر به فردی تحت عنوان عایق الاستومری توصیه و پیشنهاد می گردد. که این موضوع به تنهایی می تواند قیمت لوله خرطومی مکنده را تا حد زیادی افزایش دهد.

زیرا قیمت لوله خرطومی مکنده که عایق بندی شده است نسبت به سایر نمونه های مشابه بیشتر می باشد. اما باید به این نکته توجه داشت که این عمل یعنی عایق بندی کانال خرطومی می تواند در طولانی مدت به کاهش هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری بیانجامد.

از سوی دیگر این عمل علی رغم افزایش قیمت لوله خرطومی مکنده می تواند سهم بسیار پر رنگی در کاهش مصرف انرژی داشته باشد و به خوبی از اتلاف انرژی جلوگیری به عمل می آورد.

بنابراین می بینیم که اگرچه در ابتدا با افزایش قیمت لوله خرطومی مکنده هزینه های کلی پروژه افزوده می گردد؛ اما در طولانی مدت این موضوع به نفع مصرف کننده می باشد و به کاهش هزینه های کلی پروژه منجر می گردد.

مورد دیگری که می تواند بر روی قیمت لوله خرطومی مکنده تاثیرگذار باشد، همان جنس لوله خرطومی می باشد. در بسیاری موارد پارچه با جنس های خاص استفاده می گردد و در برخی از پروژه ها بر اساس شرایط خاص لازم است تا از نوع فلزی کانال های فلکسیبل استفاده گردد. در نهایت قیمت لوله خرطومی مکنده از نوع لوله خرطومی پارچه ای مانند کانال های برزنتی و ... و یا از نوع لوله خرطومی فلزی مانند نمونه های آلومینیومی آکاردئونی و ... و همچنین قیمت لوله خرطومی PVC ، همه و همه علاوه بر سایز بر اساس جنس مصرفی در ساخت آن ها نیز متفاوت می باشد.

در این میان برخی از ویژگی های منحصر به فرد برای انواع خاصی از لوله های خرطومی وجود دارد که می تواند قیمت لوله خرطومی مکنده را افزایش دهد و مزیت های خاصی را نیز به آن می بخشد. به عنوان مثال لوله خرطومی مکنده نجار یپی وی یسی مقاومت دمایی بالایی را از خود نشان می دهد. بازه دمایی قابل تحمل برای این لوله خرطومی از 20 درجه کمتر از صفر آغاز و به میزانی تا حدود 80 درجه بالای صفر نیز می رسد.. در بسیاری موارد که این نوع از لوله خرطومی مکنده به صورت دائم مورد استفاده قرار نمی گیرد این مقدار تا حدود 100 درجه بالای صفر نیز می رسد که یکی از ویژگی های منحصر به فرد این کانال هوا می باشد و از جمله فاکتورهای موثر بر قیمت لوله خرطومی مکنده نیز به شمار می رود.

همچنین لوله خرطومی مکنده ساخته شده از جنس پی وی سی به دلیل حالت خاصی که برای ساخت آن به کار گرفته می شود؛ از هرگونه پیچ و تاب خوردگی در مسیر لوله ممانعت به عمل می آورد. به این صورت که هیچ اثری از گره خورده و نابسامانی در کل طول مسیر کانال کشی این نوع از لوله های خرطومی به چشم نمی خورد.

حالت انعطاف پذیر و فلکسیبل بودن لوله های خرطومی موجب می گردد تا بتوان به راحتی آن ها را بسته بندی، حمل و نگهداری نمود. به ویژه اینکه سرعت تولید و در نهایت سرعت نصب آن ها نیز تا حد بسیار زیادی بیشتر از سایر نمونه های کانال هوا می باشد. همه این موارد می تواند بر روی قیمت لوله خرطومی موثر باشد. اما همواره قیمت این مدل از کانال های هوا از مدل های دیگر که پیش تر در کارگاه های صنعتی و کارخانه های تولیدی مورد استفاده قرار می گرفتند، مقرون به صرفه تر می باشد.

ساده بودن و سرعت نصب لوله خرطومی هوا و همچنین استفاده از اتصالات کمتر در کانال کشی آن موجب می گردد تا روز به روز بر شمار طرفداران آن افزوده گردد و این موضوع در کنار مقرون به صرفه بودن قیمت لوله خرطومی مکنده سبب می شود تا این نوع از کانال ها همواره اولین انتخاب جهت مکش و دمش هوا و مواد به شمار بروند.

از کانال خرطومی هوا جهت مکش و یا دمش و به طور کلی جابجایی و انتقال هوا در سیستم تهویه مطبوع نیز به کار گرفته می شود. به این صورت که به وسیله اختلاف فشار تولید شده توسط دستگاه مکنده مرکزی جریان هوایی که تغییراتی به لحاظ سطح رطوبت و دما بر روی آن صورت گرفته است؛ وارد محیط مورد نظر ما می گردد. از سوی دیگر جریان هوای موجود در فضای داخلی اتاق نیز توسط مکنده و اختلاف فشار به وجود آمده بین هوای اتاق و هوای داخل لوله ها به سمت مکنده مرکزی کشیده می شود.

عملکرد مناسب لوله خرطومی مکنده در کلیه سیستم ها از جمله سیستم تهویه هوای مطبوع، در اتصال به دستگاه های هواساز، سیستم های نک کننده و یا لوله خرطومی های متصل به مکنده های قوی صنعتی و ... همواره وابسته به کیفیت ساخت این نوع از کانال هوا می باشد که این مورد نیز می تواند تا حد زیادی بر قیمت لوله خرطومی مکنده تاثیرگذار باشد.

تولید و خرید لوله خرطومی در شهر های صنعتی بزرگ همچون اصفهان ، تبریز ، شیراز ، مشهد ، اهواز نیز همانند تهران با مناسب ترین لیست قیمت لوله خرطومی مکنده در حال انجام می باشد. به طوری که مشتریان انتخاب های متنوعی به لحاظ جنس، سایز و ابعاد را در اختیار داشته باشند و با خیالی آسوده و تنها با در نظر گرفتن شرایط پروژه خود می توانند به سفارش کانال مورد نظر خود با ارزان ترین قیمت بپردازند.

در این میان بهترین قیمت لوله خرطومی مکنده پیشگام سپهر ( Pishgam Sepehr Suction Hose Price ) به صورتی کاملا رقابتی و مناسب در مقایسه با سایر نمونه های مشابه، با فراهم بودن خدمات غیر حضوری به صورت خرید اینترنتی و یا خرید آنلاین و یا حتی با یک تلفن ، در اختیار مشتریان عزیز قرار می گیرد.


تگ ها : قیمت لوله خرطومی مکنده | تولید کننده انواع لوله خرطومی هوا - شرکت پیشگان سپهر