خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبلطراحی کانال کشی صنعتی
در دنیای امروز که با رشد و گسترش فناوری در کلیه ابعاد زندگی روبرو هستیم ایجاد شرایط مطلوب محیطی و محدوده آسایش انسان در کلیه اماکن اعم از مسکونی، تجاری و به ویژه اماکن صنعتی و همچنین کانال سازی و طراحی کانال کشی صنعتی،  کاربری های زیادی را از جمله کار و زندگی در بر می گیرند که از جمله عوامل تأثیرگذار در رضایت و سلامت روانی ساکنین و کاربران این گونه فضاها می باشند . فرآیند تهویه هوا به دو دسته کلی تهویه مطبوع و تهویه صنعتی تقسیم می شود که تهویه مطبوع برای فراهم آوردن شرایط آسایش افراد غالباً در محیط های مسکونی و اداری و تهویه صنعتی به منظور تهویه و خروجی آلودگی ها از اماکن صنعتی است. لذا طراحی این فرآیند و از جمله طراحی کانال کشی صنعتی industrial channel design به دلیل پیچیدگی های خاص خود از اهمیت ویژه ای برخوردار است. 

همانطور که پیش تر نیز اشاره شد تهویه صنعتی به جهت رقیق کردن هوای آلوده و خارج کردن آلودگی ها از محیط کار و صنعت و در حقیقت تعدیل جریان هوای مصرفی در فضاهای صنعتی می باشد. در یک فضای صنعتی علاوه بر تهویه مطبوع می بایست تهویه صنعتی نیز لحاظ گردد. بنابراین سیستم هوارسانی و طراحی کانال کشی صنعتی این گونه اماکن نیز از این نظر که کارگران و کارکنان این گونه فضاها در معرض بیماری های مختلف هستند اهمیت خاصی پیدا می کند و این وظیفه بر عهده مهندس تأسیسات یا مکانیک مربوطه می باشد. قبل از شروع کار طراحی کانال کشی صنعتی می بایست محاسبات مربوطه را انجام داد و در ابتدا باید بارهای حرارتی و برودتی سیستم محاسبه شوند تا بر اساس آن ها دبی مربوط به تهویه مطبوع به دست آید. دبی موردنیاز سیستم لوله کشی از مجموع دبی تهویه مطبوع یعنی بیشترین دبی بین بار سرمایی و اتلاف گرمایی و مقدار دبی موردنیاز برای رقیق سازی هوای آلوده کارگاه به دست می آید. 

 در واقع کانال ها و طراحی آنها نقش مهم و تأثیرگذاری را در انواع سیستم های هوارسانی و تهویه برعهده دارند و طراحی کانال کشی صنعتی نیز دقت و محاسبات بالایی را می طلبد. بنابر آنچه گفته شد کانال سازی صنعتی و طراحی کانال کشی صنعتی سهم زیادی از زیر مجموعه تهویه فضا را دربر می گیرد و همچنین طراحی کانال کشی صنعتی طیف وسیعی از عوامل، ابزار و تجهیزات را شامل می شود که در ادامه به بیان مشخصات فنی آن ها خواهیم پرداخت. علاوه بر این در حال حاضر شرکتهای متعددی در کشورمان به تولید این تجهیزات و طراحی کانال کشی صنعتی مشغول به فعالیت می باشند که به منظور دریافت لیست قیمت ، مشخصات فنی و نحوه فروش این محصولات می بایست با واحد نمایندگی فروش ایشان تماس برقرار کرد. 

طراحی کانال کشی صنعتی و و مراحل اجرای آن را می توان در موارد زیر خلاصه کرد : 
  • محاسبه و طراحی کانال کشی و انتخاب سیستم هوا رسانی مورد نظر 
  • تهیه و نصب کانال اسپیرال گالوانیزه  در اشکال و مشخصات فنی مختلف بر اساس طراحی کانال کشی صنعتی انجام شده 
  • تهیه و نصب انواع تجهیزات مورد نیاز مانند پلنیوم باکس و دیگر اجزاء بر طبق طراحی کانال کشی صنعتی 
  • تهیه و اجرای اتصالات مرد نیاز بر اساس طراحی کانال کشی صنعتی 
عوامل مهم و تأثیرگذار در انتخاب کانال در فرآیند طراحی کانال کشی صنعتی 
به منظور انجام هر چه بهتر و کاملتر امر انتقال جریان هوا در سیستم هوارسانی مربوطه از طریق کانال انتخابی در سیستم طراحی کانال کشی صنعتی، این امر بر اساس دستورالعمل های مرتبط با افت فشار، سرعت و ... می باید انجام بپذیرد که از جمله این عوامل مهم در دسته بندی انواع کانال رفت و برگشت در طراحی کانال کشی صنعتی می توان دو عامل سرعت و فشار را نام برد. فاکتور سرعت نیز مانند سیستم تهویه به دو دسته خانگی و صنعتی تقسیم بندی می شوند. فشار کلی در طراحی کانال کشی صنعتی به سه نوع بالا، پایین و متوسط  و از حاصل جمع افت فشار در اجزای مختلف سیستم به دست می آید. 

انواع کانال در طراحی کانال کشی صنعتی 
این دسته بندی در دو شاخه شکل ظاهری یا سطح مقطع و همچنین مصالح به کاررفته در ساخت کانال جای می گیرد. از لحاظ شکل ظاهری کانال در طراحی کانال کشی صنعتی به کانال گرد یا مدور و کانال چهارگوش تقسیم می شوند که علاوه بر این مصالح مختلف نیز دسته بندی های متعددی را شامل می شوند که در زیر به تعدادی از انواع پرکاربرد آن ها در طراحی کانال کشی صنعتی و اجرای آن خواهیم پرداخت. 

  • طراحی کانال کشی صنعتی با کانال گالوانیزه 
کانال گالوانیزه به میزان زیادی در طیف وسیعی از فعالیت ها از جمله امر انتقال و جابجایی جریانات هوا مورد استفاده قرار می گیرد و این به دلیل دسترسی خوب و قیمت مناسب این محصول می باشد. لازم به ذکر است که کانال اسپیرال نیز نوعی کانال گالوانیزه مورد کاربری در طراحی کانال کشی صنعتی می باشد.  

  • طراحی کانال کشی صنعتی با کانال فلکسیبل   
این تجهیز انعطاف پذیری و قابلیت ارتجاعی بالایی را دارا بوده که در انواع گوناگونی موجود می باشد. این محصول فاقد معایب کانال گالوانیزه بوده که این موضوع بر مزایا و ویژگی های آن می افزاید و سبب گسترش کاربری های آن می شود. 

  • طراحی کانال کشی صنعتی با کانال پیش عایق
این محصول در انواع مختلفی مانند پلی اورتان، فنولیک و الاستومری موجود می باشد که به دلیل کاهش مراحل اجرایی و عایق های نوین به کار رفته در آن از مزایا و ویژگی های زیادی برخوردار می باشد. تگ ها : طراحی کانال کشی صنعتی