خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

اتصالات و تبدیل گالوانیزه

اتصالات و تبدیل گالوانیزه

زانویی

زانویی ها را می توان با شعاع انحنا و زوایای مختلف تولید کرد. R شعاع انحنا تا خط مرکزی زانو وD   قطر 

دهانه زانویی می باشد و شعاع استاندارد R=1D  می باشد. تبدیل
تبدیل ها به صورت متقارن و نامتقارن و در انواع مختلفی مانند چهارگوش به گرد، گرد به گرد و ... قابل تولید می باشند.سه راهی و سه راه تبدیل
سه راه تبدیل زمانی گفته می شود که قطر خروجی و ورودی سه راه یکسان نباشند. سه راهی های تبدیل و سه راهی ها با ویژگی های هندسی متفاوتی قابل تولید می باشند که این ویژگی ها شامل نوع و زاویه انشعاب،شرایط خروجی و ورودی می باشند.چهار راهی و چهار راه تبدیل
چهارراه تبدیل هنگامی نامیده می شود که قطر خروجی و ورودی چهارراه یکسان نباشند. انواع چهارراه های تبدیل و چهارراه ها با زاویه انشعاب 45 یا 90 درجه و ... قابل تولید هستند.
انشعاب های چهارراهی می توانند بصورت زاویه دار و یا متقارن باشند.شلواره
شلواره ها می توانند متقارن یا نامتقارن باشند و به صورت زاویه دار یا مستقیم ( 90 و 45 و ... ) ساخته می شوند.کلاهک
کلاهک ها دارای انواع مختلفی می باشند که پرکاربردترین مدل آنها کلاهک آلمانی می باشد.هود
هودها به شکل متقارن یا نامتقارن در شکل و اندازه های مختلف قابل تولید می باشند. هود دارای یک خروجی گرد می باشد که به سیستم کانال کشی متصل می گردد،این خروجی می تواند به سمت بالا، پایین یا طرفین قرار بگیرد.قطعات سفارشی
اشکال دیگر اتصالات نیز بنا بر نیاز مشتری قابل تولید می باشند. قطعاتی مانند کلکتور، شلواره چهارگوش به گرد ، پلنیوم باکس و... همچنین ساخت اتصالات از جنس فولادی سیاه جوشی و کانال های گرد نیز امکان پذیر می باشند.لوازم جانبی

رابط
رابط برای اتصال دو کانال به یکدیگر به کار می رود که از دو طرف به صورت کشویی داخل دو سر کانالها قرار گرفته و با پیچ یا پرچ بسته می شود. این رابط ها به شکل استوانه موجود می باشند. 
درپوش
 این قطعه برای بستن انتهای مسیر در کانال مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین در مواردی به عنوان یک بالانس کننده ی انشعاب کانال نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در موردی دیگر از درپوش های دستگیره دار که دارای قابلیت جابجایی برای بازدید می باشند، در مکان هایی خاص نظیر اتاق تمییز استفاده می گردد.
 
فلنج
فلنج های معمولی توسط نبشی گرد شده ساخته می شوند و توسط روش آبکاری گرم به صورت گالوانیزه در می آیند. برای قطرهای کوچک چون امکان گرد کردن نبشی وجود ندارد، فلنج از ورق مسطح به صورت تخت بریده می شود که این روش را برش پلاسما  می نامند.کارایی فلنج ها برای اتصال قطعات و کانال ها معمولا در قطرهای بزرگ می باشد و توسط پیچ به یکدیگر متصل می شوند و هر قطعه به صورت مستقل قابل باز و بسته شدن می باشد. 
ساپورت
ساپورت ها یا همان بست آویزها از تسمه آبکاری شده به پهنای 5 ، 4 و 3 سانتیمتر تولید می شوند و در داخل دارای یک لایه نوار لاستیکی می باشند. کارایی این ساپورت ها برای نصب کانال ها به سقف یا دیوار می باشد.
کانال چهارگوش
تولید کانال های چهارگوش به روش های سنتی اینگونه است که عمده مراحل ساخت کانال و اتصالات شامل برش ورق، خم کاری، الگوهای اتصالات و سرهم کردن قطعات به صورت دستی انجام می پذیرد. این روش دارای معایبی است که شامل تغییر شکل و تلفات ناخواسته در هنگام تولید وعدم درزبندی مناسب می باشد. تولید کانال توسط ماشین آلات مدرن موجب بالا رفتن دقت ساخت و حذف معایب ذکر شده می شود در نتیجه تولید آنها با کیفیت استاندارد و بالایی خواهد بود. همچنین کانال ها و اتصالات توسط لوازم جانبی پیش ساخته و استاندارد به یکدیگر متصل می شوند که موجب ایجاد هوابندی متناسب با کیفیت استاندارد ساخت کانال می گردد.
مزایای کانال چهارگوش تولید شده توسط کارخانه:
1.کاهش بسیار زیاد زمان ساخت و تحویل قطعات
2.کاهش تلفات تولید
3.به دلیل ساخت دقیق و استاندارد، آشفتگی جریان و مقاومت کانال بسیار کاهش می یابد که موجب کاهش تلفات جریان به خصوص در اتصالات می گردد.
4.نمای زیبا
5.اتصال دقیق قطعات و نصب آسان
6.درزبندی کانال ها و اتصالات با کیفیت بالا و مطابق با استانداردهای ساخت کانال
7.کاهش نشتی سیستم کانال و هوابندی مناسب در محل های اتصال
دمپر برقی
دمپرهای برقی در قطرهای 10، 15 ، 20 ، 25 و 30 سانتی متر قابل تولید هستند.
این دمپرها دارای یک صفحه گرد لولایی هستند که با 90 درجه چرخش جریان هوا را قطع و وصل می کند و این دمپر ها به شکل استوانه می باشند.موتورالکتریکی این دمپرها در سیستم های کنترل اتوماتیک نیز قابل استفاده است و با برق 220 ولت تک فاز تغذیه می شود.
دمپر دستی
دمپرهای دستی از قطر 10 تا 60 سانتی متر قابل تولید می باشند. این دمپرها دارای یک صفحه گرد لولایی می باشند که با 90 درجه چرخش جریان هوا را بصورت تدریجی کم و زیاد می کند.دمپر های دستی به شکل استوانه می باشند. 

مطالب مرتبط

------------------------------------

برای تقسیم هوا، تبدیل مقاطع به یکدیگر و تغیر مسیرها در سیستم های کانال کشی گالوانیزه،انواع اتصالات و انشعابات در اندازه ها و شکل های گوناگون به کار گرفته می شود که برخی ار آن ها به نمونه آورده شده است و بنا به سفارش قابل تغیر می باشد. برای اتصال کانال ها و قطعات به یکدیگر از رابط یا فلنچ و برای نصب سیستم از ساپورت های سقفی یا دیواری استفاده می شود.

تبدیل ها

زانو ها

سه راهی ها

شلواره ها

 

هود ها

 

چهار راه ها

 

اشکال دیگر

تگ ها : زانو 90 درجه - زانو 45 درجه – رابط - سه راه شلواره مستقیم - سه راه شلواره 90 درجه - سه راه شلواره 45 درجه- سه راه 90 درجه- سه راه 45 درجه - سه راه تبدیل 90 درجه - سه راه تبدیل 45 درجه - تبدیل گرد به گرد- تبدیل چهارگوش به گرد- درپوش - دمپر برقی - دمپر دستی – فلنج – ساپورت - ساپورت کامل - پلنیوم باکس - کانال چهار گوش – Clamp - کف خواب - دریچه گرد PVC- دریچه گرد آلومینیومی با رنگ استاتیک - دریچه چهارگوش PVC - دریچه آلومینیومی با رنگ استاتیک - دریچه آلومینیومی دمپر دار با رنگ استاتیک - دریچه برگشت آلومینیومی زنبوری - دریچه برگشت PVC زنبوری - هود صنعتی