خرید لوله خرطومی و خرید کانال فلکسیبل

لوله خرطومی ماینر

لوله خرطومی ماینر یکی از انواع لوله خرطومی هوا به شمار می رود که به دلیل انعطاف پذیری بسیار بالایی که از آن برخوردار است، بسیار مورد استقبال قرار می گیرد چرا که خاصیت انعطاف پذیری موجب می شود که این لوله خرطومی به سادگی به هر شکل و حالتی قابل تبدیل بوده و به هر فرم و شکلی در می آید. این خصوصیت موجب می شود که بتوان تعداد بالایی از لوله خرطومی ماینر را فشرده کرده و در فضایی مانند فضای انباری جای داد چرا که هریک فضای زیادی را اشغال نمی کنند.
از دیگر نتایجی که به علت خاصیت انعطاف پذیری لوله خرطومی ماینر به دست می آید این است که به راحتی در بسیاری از شرایط و فضاها قابل جای گیری است. برای مثال در فضاهایی که به هنگام نصب سیستم های تهویه مطبوع مشاهده می شود که محدودیت ها و فضاهای دشواری جهت عبور وجود دارد، این لوله خرطومی به آسانی قادر است که در این فضاها جای بگیرد چرا که به سادگی فشرده شده و حالت می پذیرد. در نتیجه در فضای مورد نظر قابل جای گیری خواهد بود. این درحالی است که این خصوصیت منحصر به فرد در مورد سایر انواع لوله ها و کانال ها صادق نیست چرا که اکثرا دارای ساختاری صلب و مستحکم هستند و قادر به انعطاف و حالت پذیری نیستند. در نتیجه نمی توان از آن ها در هر شرایط و هر فضایی استفاده نمود و جهت استفاده از آن ها محدودیت هایی به وجود خواهد آمد.
لوله خرطومی ماینر در سایزهای متنوعی قابل تولید است و این تنوع بالا در تولید سایزهای مختلف موجب شده است که بتوان از آن در شرایط و فضاهای مختلف با متراژهای گوناگونی استفاده نمود. برای مثال از سایزهای پایین تر آن در فضاهای کوچکتر و محدودتر نظیر آپارتمان های مسکونی، مغازه های کوچک و... مورد استفاده قرار می گیرد و از سایزهای بزرگتر آن جهت استفاده در تهویه فضاهای بزرگتر نظیر فرودگاه ها، هتل ها و... مورد استفاده قرار می گیرد و هرکس می تواند با توجه به نیاز، کاربری، متراژ و ویژگی های فضای خود سایز این لوله خرطومی هوا را انتخاب کند. 
ساختار لوله خرطومی ماینر به گونه مقاوم و نفوذ ناپذیر است که به نوعی مانع از ورود هرگونه ماده مزاحم ناشی از فعل و انفعالات مواد شیمیایی نظیر بنزین، گازوئیل، گازها و مایعات سمی، نفت و... می شود. حتی می توان در موارد ویژگی های بسیار خاص تری را به این لوله خرطومی اضافه نمود تا به میزان بسیار بالاتری در برابر این دسته از مواد شیمیایی و سمی کاملا مقاوم و آسیب ناپذیر باشد. همچنین در برابر شرایط جوی و آب و هوایی مختلف و نقوذ و ورود حشرات هم کاملا مقاوم است چرا که با ممانعت از ورود این دسته از عوامل، می توان عدم آسیب پذیری این لوله خرطومی را مقدار بسیار بالایی تضمین نمود.
از جنبه ای دیگر، لوله خرطومی ماینر از مقاومت خاصی در برابر انواع ضربه ها و فشارهای وارده برخوردار است به همین دلایل ذکر شده، این لوله خرطومی از طول عمر بسیار بالایی بهره مند است که سرمنشا تمامی این موارد، کیفیت و دوام بسیار بالای این لوله خرطومی است که موجب میشود تا بتوان با خیالی راحت از آن در بسیاری از شرایط و فضاهای مختلف، حتی شرایط تهدید آمیز استفاده نمود بدون آنکه نگرانی آسیب رسیدن به لوله خرطومی و یا هزینه تراشی جهت تعیمرات و نگهداری از آن وجود داشته باشد.
به همین علت است که لوله خرطومی ماینر جزو مقرون به صرفه ترین و اقتصادی ترین انواع کانال های هوا به شمار می رود چرا که در تمامی مراحل تولید و اجرا در هزینه ها تا مقدار بسیار زیادی صرفه جویی می کند. بنابراین لوله خرطومی ماینر به عنوان نوعی از کانال کاملا اقتصادی محسوب می شود و از آن جایی که صرفه جویی در هزینه ها یک امر بسیار پ اهمیت به شمار می رود، بنابراین این لوله خرطومی می تواند یک گزینه کاملا اقتصادی و بسیار کاربردی برای این دسته از پروژه ها به شمار برود.
همان طور که گفته شد هیچ گونه ماده مزاحم و آسیب رسان خارجی به داخل لوله خرطومی وارد نمی شود و علت این امر هم علاوه بر مقاومت بسیار بالای آن، عدم وجود خلل و فرج و درز و شکاف در سطح لایه خارجی آن است. این خصوصیت یک دست بوده در مورد لایه داخلی آن هم صادق است و به همین علت موادی که از داخل آن از سمت مبدا به سوی مقصد در حرکت هستند، به دلیل عدم وجود هیچ شکاف و سوراخی، در میانه راه خود از لوله خارج نشده و در نتیجه موجب هدر رفتن ماده موجود و همچنین هدر رفتن انرژی نمی شود.
مورد دیگری که در باره سطح داخلی لوله خرطومی ماینر می توان گفت این مورد است که سطح داخلی آن عاری از هرگونه ویژگی ساختاری که همانند دست انداز باشد است. به همین علت هر ماده ای که از داخلی این لوله خرطومی عبور می نماید، در میانه راه به هیچ مانعی برخورد نمی کند و در نتیجه به سادگی به مسیر خود ادامه می دهد. این مسئله علاوه بر آنکه باز هم مانع از هدر رفتن انرژی و گیر کردن ماده در میانه راه می شود، بلکه موحب تسریع بخشیدن به عملیات انجام کار هم خواهد شد. در نتیجه در مورد زمان و وقت تا مقدار بسیاری صرفه جویی می نماید.
ساختار لوله خرطومی ماینر بسیار ساده است. به همین علت هم است که به راحتی قابل تولید بوده و می توان در کسری از زمان تعداد بسیاری بالایی از آن را تولید نمود. این مسئله سادگی ساختار هم یکی دیگر از عواملی است که منجر به سرعت بخشیدن به زمان انجام کار و صرفه جویی در زمان می شود.
وزن سبک این لوله خرطومی از دیگر نکاتی است که می توان به آن اشاره نمود و این امر در نتیجه سادگی ساختار آن است. به همین علت هم تولید و هم حمل آن با سهولت و سرعت همراه است. همگی این موارد در کنار هم موجب شده است که سرعت کار با لوله خرطومی ماینر تا حد فراوانی افزایش یابد.
لوله خرطومی ماینر را می توان هم به تنهایی و هم به کمک متعلقات در سیستم های مختلف مورد استفاده قرار داد و این مسئله مرتبط با ویژگی ها و شرایط محیط و فضای پروژه است. بنابراین در برخی شرایط استفاده از این لوله خرطومی به تنهایی قرار می گیرد و در برخی شرایط دیگر نیاز به قطعات و لوازم جانبی جهت تکمیل در پروژه است. این قطعات شامل رابط ها، تبدیل ها، ساپورت ها، زانویی ها، دریچه ها، دمپرها و بسیاری از قطعات دیگر است که حتی ممکن است به صورت سفارشی به درخواست مشتری تولید شده و در پروژه های مختلف مورد استفاده قرار بگیرند.
لوله خرطومی ماینر از قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه ای برخوردار بوده و بدین ترتیب می توان گفت که می توان با صرف هزینه بسیار پایینی تعداد بالایی از این لوله خرطومی منعطف را تولید نموده و سپس در پروژه های گوناگون مورد استفاده قرار داد.
این در حالی است که سایر انواع کانال ها و لوله ها هزینه های بالایی را شامل می شود و در نتیجه منجر به بالا رفتن هزینه های اولیه و جاری پروژه خواهد شد. این در حالی است که حفظ هزینه ها یکی از مهم ترین مسائلی است که باید به آن پرداخته شود. چرا که این مسئله یکی از مورد توجه ترین دغدغه های کارفرمایان و مجریان پروژه به شمار می رود.
سایر کانال های موجود در بازار اکثرا دارای وزن بالایی هستند به همین علت هم جا به جایی و در نهایت اجرای آنها با مشکلاتی همراه خواهد شد. از همه موارد گفته شده مهم تر این موضوع است که کیفیت ساختاری اکثر کانال ها بسیار پایین و کم است و به همین علت هم دارای طول عمر بسیار پایینی هستند و هم هنگامی که در یک سیستم مورد استفاده قرار می گیرند، موجب پایین آمدن کارایی و کیفیت آن سیستم خواهند شد. در نتیجه کل سیستم را با اختلال هایی همراه کرده و چه بسا موجب توقف ادامه کار خواهند شد. در این راستا هزینه های بسیا بالایی را هم برای مجری پروژه به وجود خواهند آورد.
مزایایی که برای لوله خرطومی ماینر گفته شد، موجب شده است که طرفداران این دسته از لوله هوا تا مقدار بسیاری افزایش یابد و سازندگان و کارفرمایان برای پروژه های خود به دنبال این لوله منعطف هستند چرا که بسیاری از مشکلات و دردسرهایی که سایر انواع کانال ها به وجود می آورند، این لوله خرطومی به وجود نیاورده و علاوه بر آن، مزایای و نتایج بسیار مثبتی را به دنبال خواهند اشت.
به همین علت است که می توان گفت می توان از این لوله خرطومی به عنوان جایگزینی بسیار مناسب و پر مزیت برای هر گونه از کانال ها و لوله ها استفاده کرد که به علت ویژگی های منحصر به فرد، مزایا و تنوع سایزی که دارا است، تقریبا می توان از آن در بسیاری از پروژه ها و فضاها و کاربری های مختلف استفاده نمود و تقریبا می توان گفت که هیچ گونه محدودیتی جهت استفاده از آن وجود ندارد.
تگ ها : لوله خرطومي ماينر, ماينر, لوله مكش هواي ماينر, لوله ماينر